Keresés

Részletes keresés

robinzonad Creative Commons License 2014.07.08 0 0 125663

Külföldön mindenképpen ragaszkodj rendőri intézkedéshez! Ha már a hatóság bekapcsolódik az ügybe, nem lehet baj a biztosítással. Zöldkártya nem kötelező, de ajánlott.

Előzmény: silencetom (125661)
fvcc Creative Commons License 2014.07.08 0 0 125662

A legkisebb balesethez is rendört kell hívni, jegyzökönyv bemutatása a határon, különben nem engednek ki sérült járművel.  A többi meg piszkosul jó kérdés! Felelősségbiztosítással kéne! rendelkezni minden autónak. Elméletben fizetnek, gyakorlatban meg nagyon csúnyán el tud húzódni egy ilyen ügy, akár évekig is. A végeredmény nem biztos. 

    Ha van Cascod, az a biztos megoldás.

Előzmény: silencetom (125661)
silencetom Creative Commons License 2014.07.08 0 0 125661

Sziasztok!Olyan esetben mi van,ha Horvátországban a másik fél hibájából karambolozik a magyar túrista?Kint is van felelősségbiztosítása az autóknak és megtérítik a kárt?

silencetom Creative Commons License 2014.07.08 0 0 125660

Köszi!Persze,hogy megteszi.Azért érdeklődök a boltok iránt,mert tavaly egy görög szigeten nyaraltunk és ott nem nagyon találtunk igazi normális boltot a környékünkön,de itt nem lesz ilyen gond úgy látom.

Előzmény: The_Rible (125655)
pasjaca Creative Commons License 2014.07.08 0 0 125659

by efegy :)

"Sziasztok! A horvát vendéglátónk arra kért, hogy hirdessem az igét: a Dorotea apartman július 9-18. között szabaddá vált lemondás miatt. A honlapon látható árakból 10% kedvezmény. Én már nem vagyok fent az indexes topikban, ha megtennétek, hogy felteszitek, azt nagyon köszönöm."
http://www.santic-postira.com/hu/

ersekildiko Creative Commons License 2014.07.08 0 0 125658

Visszaúti programok (legalábbis, amit mi már kipróbáltunk, igaz inkább a 0. napon)

De Makarska környékén már érdemes elgondolkodni egy boszniai haza/odautazáson is (Neretva völgy)

 

Bárhogy döntesz, remek lesz!

 

Előzmény: kesanya (125651)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.07.08 0 0 125657

Kicsi gyerekkel, fájós lábú családtagokkal is lehet menni Plitvicébe, de kell egy kis leleményesség.

 

Kocsival el kell menni eddig:  44.895783, 15.608439

 

Végig aszfaltos út megy, iGO szemrebbenés nélkül benavigál ide.

 

Ez a park egyik hátsó bejárata. Két előnye van, az egyik, hogy nem kell fizetni a parkolásért (a római számokkal jelölt főbejáratoknál lévő parkolókban óránként 5-6 kunát kell fizetni a parkolásért). A másik, hogy innen jóval könnyebb megközelíteni a tavakat. Egyrészt jóval kisebb a szintkülönbség, mint a völgy másik oldalán lévő bejáratoktól a tavakig. Másrészt ehhez a bejárathoz elég közel van az ingyenes hajójáratok északi végállomása, tehát nem kell sokat gyalogolni, hanem hajóra szállva lehet elmenni a park középső részéig. Ott rövid sétákkal a szebb részek megtekinthetők.

 

Visszafelé pedig meg kell állni itt: 44.903043, 15.606946

 

Innen rövid gyaloglással el lehet jutni a nagy vízesés feletti sziklafalhoz. Mondjuk, lentről szebb a vízesés, ha lentről is meg akarjátok nézni, akkor jópár tucat lépcsőfokon kell lemenni, de a látvány megéri a lépcsőzést :-)

 

(Azt már csak félve teszem hozzá, hogy ha itt mentek be a parkba, akkor senki sem fog belépőt kérni tőletek, a park északi, felső részét innen indulva jegy nélkül is meg lehet nézni.)

Előzmény: zsazsi30 (125652)
The_Rible Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125656

Egy ismerősömnek egy orvosi tű állt bele a talpába egy strandon. :(

Télen Európa minden strandja megtelik szeméttel, amit a helyiek szépen kitakarítanak a szezonra (Korculára pl. általában Olaszországból hozza át a víz, legalább is a címkék alapján, meg néha délről Albániából). Azért maradhato ott ez az. A cipő mindenhol ajánlott.

Előzmény: robinzonad (125630)
The_Rible Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125655

Talán a Tommy is megteszi neked, nem csak a Konzum, ha nem ragaszkodsz hozzá. (úgy tudom a Kerumok Tommy-k lettek, legalább is amerre mostanában jártam).

Előzmény: silencetom (125625)
mbeata11 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125654

Splitben szombaton a partmentén kint ültek végig,hogy kiadó apartman, ha valakit érdekel.Modern házak voltak, ott könnyű jó szállás találni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125653

Plitvice feltételenül hazafelé, szálláskeresés önmagában elég lesz -mi egyszer mentünk igy - soha többet. tényleg az lesz, ahol elfogy a türelmed.  

Előzmény: kesanya (125641)
zsazsi30 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125652

nem éppen Plitvicei programok ezek (kicsi gyerekkel, fájós lábú nagypapával nyaralunk, ezért nekünk Plitvice egy külön program), de mindig kinézünk valamit hazafelére, ami kis kitérővel útba esik, és érdekes lehet... Plitvice tökéletes erre

Előzmény: kesanya (125651)
kesanya Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125651

Zsazsi, említenél párat ezekből a programlehetőségekből, légyszi?

Szerintem itt többen jegyzetelnénk vadul... :D Ugye, Silencetom? ;)

 

 

Előzmény: zsazsi30 (125647)
kesanya Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125650

Hehe, akkor jó, abban nincs hiány! :D

 

Hanem most már hazaindulok a melóhelyemről, van még egy kis erőltetett menet itt a szabi előtt... ;)

 

Köszi szépen mindenkinek a hozzászólást, és ha van még esetleg tipp, ötlet, szívesen vesszük! ;)

 

Jó éjt!

Előzmény: fvcc (125648)
kesanya Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125649

Ugyan nem feltétlenül vagyok ez a korosztály, de ezt az ötletet erősen "lájkolom"! ;)

Köszi, remek tipp, elővezetem a családnak feltétlenül!  :) 

Előzmény: fvcc (125646)
fvcc Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125648

Kézzel - lábbal egyszerűbb :D

 

A Tátrában ül két öreg a házuk előtti padon. Azt mondja az egyik: Milyen jó a mai fiataloknak! Tudnak nyelveket, mindenütt megértetik magukat.

     Megáll elöttük egy BMW, kérdezne az öregektöl valamit. Elöször németül. Majd angolul. Csend. Elhajt.

    Megszólal a másik öreg: Ugyanmá, hülyeségeket beszélsz. Ez is két nyelven tudott, mégsem ment vele semmire!

Előzmény: kesanya (125645)
zsazsi30 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125647

háát... keresgéltem már én is apartmant Makarskán (vagy a környékén), lehet, h helyben olcsóbb, fene tudja, de az tuti, h főszezonban tenger közeli 4fős apartman még csak a 70€ közelében sem volt, szerintem inkább a 80-100 a reális (de legyen Érsekildinek igaza), bár lehet h messzebb a tengertől ( 4-500m) tényleg van ennyiért...

Plitvicét én is a végére tenném, a lentiek okán, plusz olyan jólesik az embernek még kitolni egy kicsit a nyaralást! :-) (mi legalábbis mindig ráhúzunk egy-két napot valamilyen programmal hazafelé...)

Előzmény: kesanya (125645)
fvcc Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125646

Még egy ötlet, ha Plitvice visszafelé, ... és esetleg nem sikerül szállást találni a tengerparton 10 napra. Csak pl 9-re.  Utolsó nap reggel elhagyjátok a szállást, fürdötök még késő délutánig. Utána irány a vízesés. Korenicában "Restoran Babic", már a végén jobb oldalon Plitvice felé, vagy tovább a tavakig (30 km) sok kiadó szoba (sobe) magánházaknál. 10-12 €/ kétágyas szoba x 2 (Babicnál ennyi volt). Esztek egy jot, alszotok egyet, másnap megnézitek a tavakat és d.u. haza.

kesanya Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125645

Uhh, köszönöm a kimerítő tájékoztatást, igazából nyugodtabb nem lettem, mert én vakerálok valamit angolul, szóval én leszek a tárgyaló fél apartman/stúdió témában. :) De valahogy majdcsak megoldjuk...

 

A Plitvice elnapolását pedig felvetem a családnak, holnap még kitaláljuk, hogyan legyen, vagy megnézzük ezt az újabb lehetőséget. ( ersekildiko  Köszönöm! ;) )

 

Silencetom, ha tudok, majd referálok! :) Addig is jó készülődést...

Előzmény: fvcc (125644)
fvcc Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125644

Föszezonban - és nagy melegben - sok. Bár szerdától lehülést mondanak, de a 24° C ígyis esélyes. Gondolj bele: sok innivalót kell cipelni magatokkal. A pénztárnál a parkolónál vannak büfék, majd jó sok séta a melegben, úgy 3 óra múlva félúton a tóparton vannak vendéglők (ahol hajó közlekedik), közben, és késöbb sem sehol. Tehát azt isszátok, amit visztek. Blöffölök, hogy kell 4 liter (vagy több). Annak súlya van. A tavakban sehol sem szabad fürödni, max beledugjátok a lábatokat felüdülésképp. A túra végén felkapaszkodtok a kijárathoz - akkor már kellően éhesek is lesztek, még ha a sétához visztek kaját is magatokkal. Ez is még egy kis idő, amíg tovább indultok.   Az is idő, amíg kezdéskor és a végén a teherautós "vonat" a parkolóból/-ba szállít, + előtte a várakozás.   összejön az. Én inkább hagynám hazafelére.

   Szálláskeresésnél sok variáció van: a legkevésbbé valószínű, hogy egyből kaptok 7-10 napra. A cimmerferis bácsik-nénik (vagy csak a tábla és az üres szék - nekik is melegük van) el akarják adni a 3 napos lyukat is, ami a foglalási listájukon még üres. Tehát számítani kell arra, hogy 10 napot két appartmánban töltötök el. 3napos foglalásnál hivatalosan is 30% felár van (takarítás, ágynemű mosás, stb.). Nem tudni, kit fogsz ki: lehet, hogy felszámítja, lehet, hogy enged a listaárból (mert a kis pénz is pénz, 3 napos vendég is vendég), lehet, hogy még drágábban kínálja. Nekik az üres appartman a legroszabb appartman.  Minden szállásadó másképp gondolkodhat - ezt sem én, sem te nem találod ki előre. Az is lehetséges, hogy lesz kiadó 2 db  egyágyas appartmanja (sok helyen egy 1 app, = 1 helység), tehát kettőt kéne kivenned. A két kisebb meg lehet drágább, mint egy nagy. A kétszobás app. meg drágább, mint a 2+2es stúdió, egy hálóval és a konyha-nappaliban kihúzhatós dupla fekhellyel a gyerekeknek, mondjuk 50-ért....

   Jellemzően sok helyen a neten üres az árlista azért, hogy a szomszéd ne tudja meg, ő mennyiért kinálja a saját appartmánjait. Nehogy olcsóbban kínálja 1 euróval, mint ő... Mert ott is megy a versenygés ám! Megtörtént eset: megérkeznek a túristák - első percben úgysem tudják pontosan, melyik házat is keressék. Kimegy a háziúr: Kit keresnek? Lulicot. Én vagyok Lulic! (perszehogy nem ő volt). Beköltöztette a vendégeket, ott voltak nála x napig, a végén mondja, hogy fizetni kell ennyit! A vendégek meg: ők kifizették jóelőre az egészet!   Így maradt hoppon a papa :DDD

   Podgorában nem voltam bent a városban, azt mondják, sorompó van az elején, ott kell fizetni a parkolást mindenhova. Tucepiben az út meg szinte végig 30 - 50 méterre van a parttól, így szinte minden "cimmerferi" a parton van. Vagy az út túloldalán - az sincs messze.

   Makarskán nem láttam "feriéket" (biztos vannak), csakhát ott meg pofára lehet esni könnyen, amikor kiderül, hogy esetleg 1,5 km lesz a partig gyalog.

 

   Sretan put!

ersekildiko Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125643

Sokkal jobb ötlet hazafelére Plitvice (ha semmiképp nem akarsz ott éjszakázni), az utolsó napon időben elindulsz, legkésőbb délre ott vagy, estig ott elbóklásztok és biztos lehetsz benne, hogy bármilyen későn is érsz haza, az ágyad ott lesz (azaz majdnem biztos :) )

 

Ha már lefelé is szeretnétek vízesést látni és nem feltétlenül akartok autópályán menni, akkor nézzétek meg Rastoke-t. (Plitvice előtt van) és a napszaktól függően tízóraizzatok, vagy ebédeljetek meg. Tetszeni fog!

Előzmény: kesanya (125641)
silencetom Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125642
Szia!Én tanácsot nem tudok adni,de legyen szerencséd a szállás keresésben.Ha lesz kint neted,megírhatnád hogy sikerült a dolog,márcsak azért is,mert mi is foglalás nélkül indulunk ki jövő héten.
Előzmény: kesanya (125641)
kesanya Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125641

Igazad van, így lesz. Csak én nem szeretem ezt a kofáskodást, alkudozást, ezért szerettem volna még így az utolsó pillanatban képbe kerülni, hogy mire számítsak?

...és az első megfelelő alkalmatosságot el is foglalni, ha az ára jó.

Ok, akkor megyünk, próbálkozunk, és amikor már mindenkinek elfogyott a türelme, valahol letáborozunk.

 

Szerinted sok az egy napra a plitvicei séta, és az út lefelé + szálláskeresés? Hagyjuk Plitvicét hazafelére esetleg? Komolyan kérdezem...

Előzmény: fvcc (125639)
kesanya Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125640

Köszi szépen a hasznos infot! :)

Előzmény: ersekildiko (125638)
fvcc Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125639

Megtudod az árát, ha tetszik, bólintassz. Vagy azt mondod, visszajössz. Aztán, vagy visszamégysz, vagy találsz másat, vagy lekésed. (utánad is mennek még keresgélők...)

 

Optimista ember vagy :) Ha szerencséd van, Plitvicén nem lesz több, mint 24°. A középső - alsó részét bejárod 4 óra alatt (inkább legyen hat), utána még 4 óra az autóban...

Amiért novemberben megadtad volna a 70-et, most jó lesz 90-ért is  :)

   

Előzmény: kesanya (125637)
ersekildiko Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125638

Én egész novemberben ezen a környéken kerestem hasonló apartmanokat (csak nem egyet, hanem minimum hatot), akkor a reális ár a mi elvárásaink szerint (mindenképp legyen erkély és közel legyen a part) 4 főre kb. 70 EUR/nap volt. Természetesen akkor még a tulajdonosok is bizakodóak voltak, egyáltalán nem lehetett alkudozni. Szóval szerintem, ha ez alatt találsz megfelelő apartmant, vedd ki gyorsan és élvezzétek a nyaralást!

Előzmény: kesanya (125637)
kesanya Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125637

Ööö, na, pont ezt szeretném elkerülni! :)

Délelőtt lesétáljuk a lábunkat a Plitvicei tavaknál, csak utána lenne szálláskeresés, szóval tényleg érdekelne a tapasztaltabbak véleménye a reális apartmanárakról... Köszi! ;)

Előzmény: fvcc (125636)
fvcc Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125636

Mi honnan tudjuk, hogy mi az, ami neked még megéri ? :)

Ha már a tizedik táblásember is elkerget, akkor kezdhetsz gyanakodni :D

Előzmény: kesanya (125635)
kesanya Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125635

Sziasztok!

Tudom, utolsó pillanat, meg olvassak vissza, meg különben is :), de az idő rövidsége miatt vagyok elég lényegretörő:

 

Szerdán reggel indulunk 7-10 napra Makarska környékére, de inkább Podgora, Tucepi lesz a szálláskeresés... Két felnőtt + két 13 éves. Ott fogunk apartmant keresni, tudom csúcsidő, de azért megrizikózzuk.

 

Légkondis, tengerre nézőt szeretnénk, wifivel, normálisat, ha lehet két szobásat... ;)

 

Segítsetek légyszi:

- ugye még esélyes lehet ilyet találni? Faluszéli táblás embereknél érdeklődjünk, vagy egyből a partra menjünk?

- ugye Euroban alkudozunk? A szállásra vinnénk ki csak cash eurot, a többi kártya/kuna...

- mi az az ár, ami egy ilyen apartmanért még reális/éjszaka? 50-60-70-80-90-100 EUR?

Nehogy vasvillával zavarjon ki a rendes szállásadó, ha nagyon szemtelen lennék... ;)

 

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

kesanya

 

 

 

zlumx Creative Commons License 2014.07.07 0 0 125634

Itt van!

Előzmény: localhost (125620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!