Keresés

Részletes keresés

luigi405 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 465

SZia Attes!

 

IPTV vevőegység kezelési útmutató 27. oldal Műszaki adatok: (ennyit a nagy titkolózásról)

 

-

-

-

-

Bemeneti feszültség AC 230 V, 50/60 Hz

Védelem:.......

Áramfogyasztás: max. 7 W (standby üzemmód), max. 40 W (normál üzemmód)

 

Viszont a vinyósnál vannak fentartásaim a fogyasztással kapcsolatban. Standby-ben is fel fel pörög, induló áramfelvétele is 12 V-nál 5 A körüli érték (60 W) + nem csak az van benne.......

Viszont összességében kevesebbet eszik, mint egy laptop.

Előzmény: Attes_77 (464)
Attes_77 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 464

Hello!

 

Köszi a választ! Lehet, hogy így van és tényleg nem publikus az info, de ha így is van, oltári nagy baromság! Ugyebár nem tudom megmérni, mert nincs IPTV-m... Pont ez az info lenne az egyik megrendelést vagy meg nem rendelést befolyásoló tényező... Ha a termék marginját (nyereséget) kérdezném, megértem, hogy nem publikus info, de hogy egy fogyasztási adat titok legyen...

 

 

Üdv,


A

Előzmény: ujonc85 (462)
tomsojer Creative Commons License 2010.11.23 0 0 463

Kösz srácok a válaszokat!

 

Nyilván előbb meg kell várnom a 30 napos határidő elteltét és csak aztán "vergődhetek". (...de ez a 30 nap is nevetséges, 2010-ben...)

 Annyit  még a teljesség elteltéhez le kell írnom, hogy múlt pénteken volt a postaládában egy T-Home fejléces "cetli" amiben

jelezték, hogy "itt jártak és a helyiséget bezárva találták ezért meghiúsult a szolgáltatás kiépítése".

 Kérdezem én, hogy miért ne lett volna bezárva!? Ugyanis mi napközben dolgozunk úgy, mint egy átlag "magyar" polgár.

Ha esetleg e-mailben, mobil- vagy vonalastelefonon vagy bármi más módon jelezték volna, hogy szándékoznak jönni, akkor

nyilván megszerveztük volna, hogy valaki otthon legyen. De az, hogy odaállít a kapuba és - hm ezek nincsenek itthon - menjünk!

ez egy kicsit felháborító. Ja és a "cetlin" csak egy olvashatatlan aláírás és semmi telefonszám, hogy Te hülye mikor jöjjünk?

 Csak annyi formanyomtatványként, hogy vegyem fel a kapcsolatot a 1412-n az ügyfélszolgálattal.

Felvettem és csak csodálkoztak, hogy nem is ők telepítik, hanem alvállalkozó. De írnak neki egy e-mailt, max. ennyit tudnak tenni.

 

 

 

 

Üdv.

 

 

ujonc85 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 462

tomsojer: nem  csinálnak olyat. Ha kimennek, az a jó nekik, ha tutira csinálják - ellenkező esetben mehetnek ki újra. Különben sem mennek el addig, amíg nem megy. Valóban bemehetsz a stopshopba, keresd Gábort, és add neki oda a megrendelésszámodat. 

 

 

erdiember: a kettő között nincs összefüggés. Volt némi torlódás a hómnál, de most ráhajtottak. 

 

Attes_77: amit kérdezel, nem publikus :(. Mérd le. Lehet kapni bedugható ketyerét ehhez. Talán annyit, hogy nem több, mint egy lejátszó, 8-15W körül gondolkodj. 

 

 

 


Előzmény: tomsojer (460)
erdiember Creative Commons License 2010.11.23 0 0 461

Hello tomsojer!

 

Egy jó tanács, amit én is kaptam: hivogatni-hivogatni őket, közben pedig a http://www.nmhh.hu/index.php?id=hir&cid=7726&mid=3186&lang=hu weblapon a hírközlési fogyasztói jogok képviselőjéhez linkre kattintva töltsd ki az űrlapot ("jelentsd fel"őket)! Hidd segíteni fognak! Én Vasárnap írtam nekik, és ma már csörgöt a szerelő! Ha a szolgáltatás utána sz@r lenne, és hiába telefonálsz semmi se változik ismételten jelezd az nmhh-nak.  Még egy jó tanács: menj be a szerződéssel a stop-shop emeletén található T-pontba, és kérd ott a segítséget!

 

Remélem sikerül! 

Előzmény: tomsojer (460)
tomsojer Creative Commons License 2010.11.23 0 0 460

Sziasztok Urak!

 

 Ott tart a dolog, hogy (2 nap híján) egy hónapja rendeltem meg (érden) az IP-TV szolgáltatást. Még semmi. Még csak fel sem hívtak.

Szerintetek menjek el panaszra valahova? Attól tartok, hogy ha írok a T-home-nak akkor a fülébe jut annak aki majd telepítené és megfog szop@tni és direkt úgy építi ki, hogy ne legyen tökéletes a dolog? 

 Szerintetek mit tegyek?

erdiember Creative Commons License 2010.11.21 0 0 459

köszi a válasz, írok nekik!!!!

Dreamwalker the original Creative Commons License 2010.11.21 0 0 458

Bátran írd meg a teljes történetet az NHH-nak, segíteni fognak. A hírközlési fogyasztói jogok képviselője ezért felel. A távközlési cégek az NHH megkeresését nem vehetik figyelmen kívül és pontosan meg kell írniuk, mi a helyzet és mit tettek a megoldás érdekében. Nem vagyok egy eszkalálós típus, de van(volt) olyan eset, amikor csak ez segít.

 

"Amennyiben Önnek egy hírközlési szolgáltatással vagy szolgáltatóval problémája van, és az adott szolgáltató a megkeresésére nem reagált, vagy az Ön megítélése szerint nem megfelelően válaszolt, akkor forduljon hozzánk!"

http://www.nmhh.hu/index.php?id=hir&cid=7726&mid=3186&lang=hu

 

Előzmény: erdiember (457)
erdiember Creative Commons License 2010.11.17 0 0 457

Üdv mindenkinek! Bár a topic neve nem pontosan erre utal, de t-home-os!

A lényeg:

2010.október 13.-án rendeltünk egy kábel tv szolgáltatást, amit rá egy hétre az adonis 2000 bt beszerelt. Viszont jelet ők nem észleltek. Azt mondták, hogy hamarosan a t-home emberei felszerelnek valami kütyüt az oszlopra! Nah azóta semmi. Mi baszogatjuk őket, hogy mi van már, ők meg állandóan azt mondták, hogy nem telt le a rendeléstől a 30 nap. November 12.-én ismételten hivtuk őket, de akkor már a hibabejelentést hivtuk.Azt mondták, hogy 72 óra türelmet kérnek. Azóta semmi. Tudtok nekem abban segíteni, hogy lehet-e valahol "feljelenteni"(gondolok távközlési hatóság stb....), és ha igen milyen módon?

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm!

 

erdiember

Attes_77 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 456

Hát nem túl aktív a topic... :(

Attes_77 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 455

Sziasztok!Új nap, új kérdés :) Szóval esetleg meg tudja-e mondani valaki, hogy az IPTV-vel kapcsolatos eszközök (kábel modem, Home Gateway, Set Top Box) hány Wattot fogyasztanak? Kiváncsi vagyok ugyanis, hogy amennyiben előfizetnék, mennyivel nőne a villanyszámlám...

 

 

 

Köszi,Attila 

szan0510 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 454

Köszi!

 

ujonc85 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 453

Igen, bármelyiket lehet, ami benne van a megrendelt csomagodban. 

Előzmény: Attes_77 (452)
Attes_77 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 452

Ja még valami! Bármelyik adó adását lehet rögzíteni a T-nél? Ugyanis úgy tudom, hogy pl. az Invitel IPTV-nél csak meghatározott adókról lehet felvenni. Köszi

Attes_77 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 451

Sziasztok!Kérdezném a bennfenteseket (Bolivian Dancer ;) ), hogy Esztergomban koax-on elérhető-e a T-Home IPTV? Jelenleg analóg kábel TV-m van, teljes megelégedéssel. Honlapon szerepel az IPTV szolgáltatási területek között, ellenben ha online szeretném megrendelni azt dobja vissza, hogy nálam nem elérhető. Hogy még nagyobb legyen a keverés, telefonos ügyfélszolgálat szerint köthető nálam. Na most mi az igazság?

Illetve kérdeném még, hogy van-e valakinek tapasztalata a szolgáltatással kapcsolatban itt Esztergomban? Stabil?

 

 

 

Köszi,Attila 

ujonc85 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 450
elégnek kell lennie, úgyis csak a HGW-ig megy, onnantól UTP. Az meg 150m-ig jó.
Ha kevés / sok lenne a jel, akkor meg szintezni fogják, ne aggódj.
Előzmény: szan0510 (449)
szan0510 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 449

Sziasztok!

 

ED3 IPTV-hez elég a lakásban a 2x árnyékolt koax? Az 5 M net megy rendesen, a jelenlegi digitális kábel jelszint 90-92%, minőség 99%.

 

tomsojer Creative Commons License 2010.11.01 0 0 448
ja, Érd, Tisztviselő-telep madárutca.
Előzmény: tomsojer (447)
tomsojer Creative Commons License 2010.11.01 0 0 447
Szia!

Én, pont tegnap igényeltem meg (a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül) az IPTV-t érden és a 15megás netet vele együtt (ami már megy is).
Azt igérték, hogy a héten keresni fognak és hosszák a cumót.
Ám, a hozzászólásokat olvasva egy kicsit nyugtalan lettem (lehet, hogy hiba volt!?)

Ha megkapom és használom akkor majd referálok róla.

Üdv.
Előzmény: Bolivian Dancer (444)
vansöröm Creative Commons License 2010.10.25 0 0 446
Hát én nem mondanám, hogy ennyire fényes a helyzet.

Az internet amikor működik, akkor gyors (az 50mbit soha nem esik 40 alá), az igaz, csak sokat nem működik (ma pl. közel összesen 7 órát nem ment, mondjuk ennyire nem szokott bénázni).
Az IPTV ezer sebből vérzik
- gyakori multicast hibák, vagyis 10 másodperced van csatornaváltás után, aztán képfagyás
- a nem felvevős STB néha nem reagál a távirányítóra
- a felvevős néha nem azt csinálja, amit akarsz (pl. channel up-ra elindul a fevétel)
- a HGW, amit a modem helyett adnak időnként leszakad, majd vissza is megy, de ez alatt a 20 sec alatt nincs net, és persze ide kapcsolódik az utolsó, legnagyobb gond:
- ha nincs net, nincs TV. Ez nyilvánvaló, de eddig úgy volt, hogy amikor ugye nincs net, akkor lehet TV-zni... hát most nem (vagy vissza kell állni analógra).

Mielőtt az IPTV-t bekötötték, analóg TV-m volt, és atomstabil netem. Az átállás kb a "karbantartással" egy időben volt, szóval nem tudom, hogy a HGW-m sz@r, vagy a karbantartás rontott ennyit, de tény, hogy az eddigi kifogástalan szolgáltatásról sikerült minősíthetetlenre váltanom ezzel az IPTV-vel.

Ja, Érd Parkváros, fautca.

Amúgy ha megcsinálnák, jó lenne... :/
Előzmény: Bolivian Dancer (443)
Spiderous Creative Commons License 2010.10.23 0 0 445
Annó sikerült utánanézned a dolgoknak , amiket emailben konzultáltunk meg?
Előzmény: Bolivian Dancer (443)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2010.10.23 0 0 444
PS: 4 emberről tudok eddig akinek IPTV-je van Érden kábelen, kettő a belváros szélén, 2 parkváros.
Előzmény: Bolivian Dancer (443)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2010.10.23 0 0 443
Lehet hogy azóta megkaptad az infót, de elmondom.

Érden, mindenütt ahol van kiépitett koaxhálózat elérhető az IPTV és ED3 platformon gyors internet. Az IPTV-vel voltak korábban nyár elején apró gondok, de ezek már a múlté és az október 12-i hálózati munkálatok óta a problémák száma a zéró fele konvergál.
Előzmény: Widking (442)
Widking Creative Commons License 2010.10.22 0 0 442
Belváros környékén lakom, itt a nettel semmi baj, a ping is stabil, meg a sávszél is. Most direkt ránéztem a T-Home oldalára és látom, hogy már kábelnettel is kijön a 80Mbps, míg fél éve, mikor utoljára érdeklődtem, akkor ez csak és kizárólag az optikai kábelen futott, de az is lehet, hogy még nem volt felkészítve a koax rendszer, hogy ráeresszenek ekkora sávszélt és/vagy az új szolgáltatásnak az optikai szálas kábelnek akarták pár hónapig fenntartani ezt a kiváltságot. Mindenesetre én a legnagyobb csomagra akarok váltani, mert nem sokkal drágább havi szinten és nem mindegy, hogy 15Mbps vagy 80Mbps jön át ilyen árak mellett.

Akkor lehet, hogy az IPTV is elérhető már itt teljes pompájában. Rá fogok erre kérdezni a rendezvényen.

De indulok is, mert lassan megy a vonatom, oda akarok érni mire Galla nekiáll Hátrafutni! :D
Előzmény: ujonc85 (441)
ujonc85 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 441
mekkora sávszél kell? Nem csak az uplink miatt kell neked? koaxon is elég jól megy felfelé.

Nem tudom merre laksz, de max Ófalu vagy parkváros délnyugati szélén lehet gond a koaxal. Majd kérdezz rá.
Előzmény: Widking (440)
Widking Creative Commons License 2010.10.22 0 0 440
Amikor sima koaxon akartam köttetni IPTV-t a jelenlegi kábeltv helyett, akkor azt mondták ennek a feltételei még nem adottak a mi kerületünkben, optikai kábel pedig még telepítve sincs. Amúgy netet is akarok optikaira váltani, mert jóval nagyobb sávszélt tud.

Ez a HD sugárzás valódi 720 soros megjelenítést jelent? Láttam van NatGeo HD ami egész nap így sugároz, de most hirtelen nem tudok több csatornát felidézni.

Mindegy, délután úgyis megyek az IPTV-s összeröffenésre munka után, ott csak tudnak majd a bájos "információs hölgyek" szolgálni némi aktualitással ezt illetően! :)
Előzmény: ujonc85 (439)
ujonc85 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 439
Érden már mennie kell az iptv-nek kábelen. van már jópár. Kérdezz rá.
Van olyan csatorna, ami gyakorlatilag teljes időben HD, van ami meg felskálázott.
Ha az M1, Dunára... gondolsz, ott valóban ritka a valódi HD sugárzás, de ez a csatornákon múlik.

Előzmény: Widking (438)
Widking Creative Commons License 2010.10.22 0 0 438
Én még a szokásos reggeli Metropol olvasás közben találkoztam az IPTV-s rendezvénnyel, nem csak az arcát adta, hanem részt is vesz a "Hátrafutásban".
Persze aki az IPTV iránt érdeklődik az az IPTV miatt fog kimenni rá, a humoros előadás már csak egy extra ezen felül.

De legalább péntek van és szépen süt a nap, igaz hamisíthatatlan őszi hűvösség van, de jól fog esni a forralt bor.

De területi kérdésekre visszatérve: Erről nekem a pár évvel ezelőtti érdi állapot jut eszembe, mikor a szélessávú internet még nem a Magyar Telekom Zrt. által volt biztosítva, hanem egy konkurens cég tulajdona volt. Ígérték, hogy jön majd a net, várni kell. Kötött még a hűségnyilatkozat, meg váltani sem akartam, ezért vártam. Összesen 1,5 év várakozás volt, mint kiderült nem az erőforrások miatt, hanem a konkurens cég szívózott, hogy az ő vonalával "párhuzamosan" akarják telepíteni a lefedettséget, amúgy meg kb 2 hét alatt az egész várost lefedték és jött is az értesítő, hogy már elérhető, lehet rendelni.

Most az IPTV-vel is hasonló a gond, igaz a lefedettség jó, a sávszélességek is maximumon pörögnek, az IPTV-t mégsem tudják bekötni, hasonló okokra hivatkozva. Elvileg pár hónapon belülre ígérik azt, hogy elérhető lesz (pontosabban szólva pár hónapja kérdeztem, akkor ezt mondták, lehet azóta már gond nélkül köthető lenne).

Azért az mondjuk érdekelne, hogy a HD sugárzást hogyan oldják meg állandó HD szórással működő csatornák hiányában.
Előzmény: Emereko (436)
ujonc85 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 437
Mi az az ED3???[-i]
425-ös hsz-t tudom ajánlani, csak 10-et kellett volna visszaolvasnod.
Előzmény: trancesound (435)
Emereko Creative Commons License 2010.10.21 0 0 436
Talán, mert csak adta hozzá az arcát, persze lehet, hogy volt vmi más oka is, de nem hiszem
Előzmény: trancesound (435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!