Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77101

ez minden szakmában így van, ha elkezdik mérni a munka valamilyen mutatóját, akkor AZ A MUTATÓ javulni fog -- csak az egész romlik.

Előzmény: Beer Monster (77095)
csepi0101 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77100

Tehát erősebb cementesebb vakolóhabarcsal töltsem fel?És az megmarad 1,5 centi vastagon?

Vagy drótozzam be a biztonság kedvéért?

Előzmény: elemes (77098)
csepi0101 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77099

Az tripla annyi téglába került volna,nem lakóház lett csak egy kis tárolóhelyiség plusszba toldva a házhoz.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (77097)
elemes Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77098

ja, így értem, 25 x 38-as blokkokat "hosszába" raktad, így a fal 25 centi vastag. hát, legolcsóbb kitölteni az NF bordáit habarccsal.

de ragaszthatsz rá polisztirolhabot is, csak annak a külső oldalát hálózni-glettelni kell majd, nem fog kevesebb pénzbe kerülni. viszont lesz valami hőszigetelése.

Előzmény: csepi0101 (77092)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77097

Lehet rosszul gondolom....

De 90 fokkal elforgatva a téglát (úgy ahogy kell-ett volna rakni) , hol lenne a nútféder szerinted ???

Nem kívül, rossz helyen !  ugye ?

Előzmény: csepi0101 (77094)
Beer Monster Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77096

Et találtm avdeóban vízlepergtőnek:

 

Ez tudja azt, amit az impregnálók?

Beer Monster Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77095

Pro forma:


Ha a tyúkodat ellopják, az örsön még a jegyzőkönyvet sem lesznek hajlandók felvenni.


Próbáld ki.


Ha vered az asztalt, akkor pedig "kinyomozzák", hogy nem történt bűncselekmény, a tyúk magától repülhetett el. Próbáld ki.


Mindegy, csak bűncselekményről papír nem keletkezhet. Amiket nem tudnak eredményesen lezárni, annak nem szabad a számok közé bekerülni. Nem én találom ezt ki, kérdezz ügyvédeket, közeli ismerős rendőrt, ügyészt. Az egész országban úgy mérik a rendőri munkát, mint egy rossz telemarketing cég értékesítőit. Ha te rendőrként vállalod, hogy tucatjával nyomozol tyúklopásokban, akkor olyan alacsony lesz az eredményességed, hogy gyorsan megnézheted a karriered.

Előzmény: elemes (77083)
csepi0101 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77094

De ha gondoltam volna akkor se lett volna olyan tégla amin nincs nőtféder vagy igen?

Mindegy szerintem polisztirol lap-ot kellene rászerkeszteni aztán azt bevakolni.....?

Előzmény: joevagyok68 (77093)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77093

erre nem gondoltam 

DE mért "így" raktad ???

Arra nem gondoltál ?

Előzmény: csepi0101 (77092)
csepi0101 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77092

Sima egysorban hosszában rakott leiertherm 38 NF.

Én falaztam kis tárolónak,minden fuga kitöltve,tartófal.

Kérdés csak hogy hogyan oldjam meg a legolcsóbban legbiztonságosabban a vaoklását a nútfédernek,erre nem gondoltam amikor téglát választottam...

Előzmény: elemes (77091)
elemes Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77091

milyen fal ez? külső? tartó? milyen vastag lett a fal? kell szigetelni (hőt, hangot)?

van habarcs a blokkok függőleges réseiben?

 

(engem még az is érdekelne, hogy miért keresztbe fordítva falazták)

Előzmény: csepi0101 (77090)
csepi0101 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77090

helo topik

Ha nagy 38-as nútféderes téglából úgy épült fal hogy a tégla egy sorban van és a nútféderek kifelé néznek és rájuk kellene vakolni ezt hogyan lehetne legbiztonságosabban,pl szükséges valami drótháló vagy esetleg befedni valami szigetelő lappal vakolás előtt?Vagy lehet telibe vakolni a nőtféderek közét,az vagy 1,5cm.

köszönöm

 

Beer Monster Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77089

A btk csalás paragrafusát szó szerint kimeríti az, ami a történetből kiderült. Nem kell itt csodát tenni, csak nyomozni kell.


A csalást pedig valaki elköveti. Ha az alvállalkozó, akkor senki sem akarja a fővállalkozót lecsukatni, azért maradjunk a racionalitás keretei közt.

 

 

Előzmény: elemes (77083)
elemes Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77088

Bizonyított, hogy a vevői vélemény 8-10x tudja a vásárlói döntéseket befolyásolni (nemzetközi szinten).

 

Ezt teljesen jól fogalmaztad meg.

 

A gyártó cégek (vagyis inkább a tulajdonosok) időperspektívájától függ hogy mennyit foglalkoznak a szervizzel.

 

Amelyik cég menedzsmentje a következő negyedéves tőzsdei jelentést lesik árgus szemekkel, mert akkor felmegy a részvényárfolyam és a menedzsmentnek adott részvényopciókon nagyot lehet kaszálni: na ezeknek nem igazán fontos a szervizháttér, mert a színes prospektusokkal, látványosnak tűnő akciókkal, a kiskereskedők motiválásával (hogy hatékonyabban beszéljék rá a vevőket az adott gyártó típusaira) sokkal több pénzt lehet keresni rövid távon, mint a jó hírnévvel. aztán -- utánuk az özönvíz. Lásd euro gáz hungária: a "kiszállási díj nélkül" elég vonzó mondat ahhoz, hogy egy csomó embert át tudnak verni EGYSZER. Amikor elérik a kritikus szintet és már nem hívják őket, akkor nevet változtatnak.

Előzmény: zbzbzb (77085)
zbzbzb Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77087

Na még egy.

 

Nekünk immergas kombi van, anno nem hittem benne de 7 éve egyetlen nyikkanás nélkül teszi a dolgát.

Előzmény: Törölt nick (77079)
zbzbzb Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77086

Akkó öröm-bódottá, nálunk meg nincs gond az újjal, ami nem SD, szerintem ez a sztori pont ennyi 😀

Előzmény: joevagyok68 (77076)
zbzbzb Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77085

Most nem értem mi bajod van...

 

Bizonyított, hogy a vevői vélemény 8-10x tudja a vásárlói döntéseket befolyásolni (nemzetközi szinten).

Nem kell "szarfranciázni" de ha nekünk gond van a SD termékekkel akkor az ismerősi kör el fog gondolkodni rajta, hogy vegyen-e ugyanolyat.

 

Ez olyan tény mint ahogy a víz nedves...

 

Azt is tudom, hogy minden gyártó cégnek vannak jó és rossz termékei, van ami nem sikerül, ilyen az élet....

 

Csak nyugalom 😀

Előzmény: joevagyok68 (77075)
zbzbzb Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77084

Na igen, jóféle hibafeltárást érdemes végezni 😀

Itt márkaszerviz volt.

Előzmény: elemes (77074)
elemes Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77083

"Pro forma" nem csaló ez a cég sem -- nem lehet megfogni őket. Ráadásul olyanok, mint Féregzsák a Karácsonyi lidércnyomásban: egy diszpécserközpont, rengeteg alvállalkozó szerelő, akikben az a közös pont, hogy kiszállási díj nélkül vállalják a munkát. A szerződőtt vállalkozók között pedig esetleg akar normális is.

Előzmény: Beer Monster (77081)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77082

+1 

Előzmény: elemes (77078)
Beer Monster Creative Commons License 2016.09.25 0 1 77081

Olvasom ezt a történetet. Mindennapi. Az ilyen cégeknek hiába keltik rossz hírét, mert abból gazdagodnak, hogy csak azokat fosztják ki, akik nem hallottak róluk, de azokat nagyon. A hal mindig a fejétől bűzlik.


Ezúttal, ahogy látom a történetet, a háromszáz emberből, aki ismerte az esetet, senkinek sem jutott eszébe a csalás miatt értesíteni a hatóságot. Gondolom mindenkinek nyilvánvaló volt, hogy nem tesznek semmit. Akin mindez múlik, az a sok inkompetens munkanélküli, aki rendőrnek, politikusnak megy mert egy szakmája nincsen, azoknak lenne inkább értelme a rossz hírét kelteni. Méghozzá olyan mértékben, hogy elég ember észbe kapjpon, és a szavazófülkékben lehetőleg ne a hírekben hallott mindenféle ideológiai bullshit visszhangozzon a füleikben, hanem nyissák ki a szemüket, hogy mi folyik a valóságban az országban.


Nácik meg migránsok, mi? Ki látta őket, ennek a családnak is ők ronthatták el a kazánját.

Előzmény: elemes (77078)
Varek1 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77080

Ismerős a kékkel írt történet.  !

Előzmény: elemes (77078)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77079

Hat én se vagyok a nagy híve. 4 éve költöztünk ebbe a házba de egyszer a 3 utas  szelepet  kétszer a váltó szelepet plusz 2 hocserelőt cseréltem eddig. Tavaly 2 szerelő is volt de nekem kellett rá jönnöm hogy a tartály tetején az szelepe ereszt és azért szökik a nyomas nem pedig a membrán lyukas.

 

egy mentsége van hogy a házban van hogy nem kér sokat enni. 130 nm kb 700 M3 gaz egy évre plusz 3 M3 fa. És nem passzív ház. 

Előzmény: joevagyok68 (77076)
elemes Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77078

 

http://obrazki.elektroda.pl/7163301300_1367771909.jpg

 

Mondjuk a fénykép alapján már nem annyira egyszerű feladat megtalálni, leszedni és kitisztítani a keringetű szivattyú szűrőbetétet.... :-(

 

A chaffoteaux nectra cirkómat már többször is szétszedtem apró darabokra, kitakarítottam és össze is raktam (érdekesség: a kazán csőkígyót pár másodpercre a konyhai gáztűzhely nagy lángja fölé tartottam, kiváncsiságból, hogy milyen forró a felfelé kilépő égésgáz. SEMENNYIRE, a sűrű rézlemezek elképesztően jól átveszik a hőt), szóval a sajátomat simán szétkapnám, de másnak nem merek ilyen tanácsot adni.

 

--------------------------------

 

GÁZSZERELŐS TÖRTÉNET

 

Pár éve egy ismerős decemberben kétségbeesett levélben kért segítséget az iskolai levelezőlistán: dobjunk össze neki 300 lepedőt pár napon belül, különben megfagynak -- lassanként megadja majd de rövid távon nincs más lehetősége. Kicsit megkapargatva a történet a következő volt: kispénzű család, külváros öregecskedő házban laknak, kis gyerekekkel, és végén elromlott a cirkó. Minden szerelők elfoglalt és/vagy sok pénzt kért, végül találtak egy társaságot, akik KISZÁLLÁSI DÍJ NÉLKÜL vállalták a munkát. Ki is szálltak, hümmögtek, szétszedték, kitisztították, összerakták, mindez negyedóra alatt -- majd a tisztitásért elkértek 30 lepedőt, és megállapították, hogy ez a cirkó teljesen tönkrement, javíthatatlan, ki kell cserélni, de nekik szerencsére épp van raktáron alkalmas készülék, ami jutányosan mindössze 330 ezer forint, beépítéssel együtt. A levlistán volt valakinek egy gázszerelő ismerőse, aki másnap este kiment ehhez a családhoz a külvárosba, szétszedte a cirkót, VALÓBAN kitakarította (több mint egy órát dolgozott), elkért 7 ezer forintot és a cirkó azóta is jól működik. A szélhámos cég euro gáz hungária névre hallgat(ott akkoriban), kicsit nyomoztunk utánuk, és igyekeztünk rossz hírűket kelteni, de ők igazából csak egy diszpécserközpont, akik szerződést kötnek a szerelő vállalkozókkal. A "kiszállási díj nélkül" mindenesetre kellemetlen szájízt kapott.

 

 

Előzmény: Törölt nick (77072)
elemes Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77077

http://ru.teplowiki.org/wiki/Saunier_Duval_ISOTWIN_F30_H-MOD

 

(nagyméretű eredeti kép:

http://ru.teplowiki.org/wiki/images/1/13/%D0%A1%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B0_Saunier_Duval_ISOTWIN_F30_H-MOD.JPG )

jelmagyarázat:

  1. Füstgáz ventilátor
  2. Füstgáz nyomáskapcsoló
  3. Tömítésekkel zárt tér

  4. Kazán csőkígyó
  5. Kazán kilépő víz hőmérséklet érzékelő

  6. Kazán égéstér
  7. Fűtési tágulási tartály
  8. Láng érzékelő termosztát
  9. Elektromos gyújtás
10. Gázégő
11. Fűtési keringető szivattyú
12. Keringető szivattyű légtelenítő
13. Szűrőbetét
14. Fűtőkör vízfeltöltés
15. Nagyfeszültségű generátor az elektromos gyújtáshoz
16. Kazán belépő víz hőmérséklet érzékelő
17. Háromutas szelep (leágazás a HMV hőcserélő felé)
18. Gáz mágnesszelep blokk
19. HMV tágulási tartály
20. Fűtőkör nyomásmérő
21. HMV hőcserélő
22. Fűtőkör vízleeresztő szelep
23. HMV tartály

24. HMV hőmérséklet érzékelő
25. HMV belső keringető visszacsapó szelep
26. HMV kilépő hőmérséklet érzékelő
27. HMV kimeneti hőmérséklet érzékelő
28. HMV keringetőszivattyú
29. Belépő hidegvíz szűrő
30. HMV kör leeresztő szelep
31. Fűtőkör biztonsági szelep
32. HMV biztonsági szelep

 

Csőcsatlakozások:

A - fűtőkör visszatérő
B - hidegvíz bemenet
C - fűtőkör kilépő
D - HMV kilépő
E - gáz bemenet

Előzmény: Törölt nick (77071)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77076

jaaa és egyiknek se volt baja...

Vagy akkora nem, hogy szemtől szembe szidtak volna ! :-) 

(mondjuk tulképpen én nem "ajánlottam"... hanem szóba jött, elmondtam tipust, beüzemelő/karbantartó 10 percre lakik...oszt döntöttek...)

Előzmény: joevagyok68 (77075)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77075

"Szeretem" az ilyen kijelentéseket !

Olyan ez mint a "hit"... ki miben hisz

Meg a jó autó rossz autó...

Mindenre van példa..

Mi sd kazánunk 2008-as

" Miattam" ketten vettel ilyet (sc ecosy f28)...akkor én szereztem nekik kettőt....

Előzmény: zbzbzb (77073)
elemes Creative Commons License 2016.09.25 0 0 77074

fura dolog ez mert a franciákat szokták húzni, hogy túlbonyolítják a dolgokat és ettől hibaforrások áttekinthetetlen kuszaságává válnak a francia dolgok. de az én chaffoteax cirkóm mégis jól szuperál 20 éve. rokonomnál is csak azért kellett kidobni (nekik turbós változatban volt ugyanez), mert nyáron beköltözött egy egércsalád és megettek valami gumicsövet, ami a füstgáznyomást ellenőrizte (hogy ez volt a baja, már én derítettem ki, amikor szétszedtem és kivakartam az egérszarból).

Előzmény: zbzbzb (77073)
zbzbzb Creative Commons License 2016.09.24 0 0 77073

SD kazánt apámék feladták... 5 éve szívtak vele folyamatosan.

Pedig szerettek volna bízni.

Első javítás 3 évesen utána 6havonta, utolsó hibát a panel csere se oldotta meg...

Szar ügy, de az SD vesztett 4 potenciális ügyfelet

Előzmény: Törölt nick (77071)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.24 0 0 77072

A két iszap csapot leengedtem tiszta.

 

mindegy köszi mindenkinek a tippeket, talán hétfőn kapok időpontot a nem túl távoli jövőbe. 

Előzmény: joevagyok68 (77070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!