Keresés

Részletes keresés

Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9254

Szia Fsanyi!

 

Igen újonan vettem a gépet. Igaz nekem simán beadták, honda motor van rajta. Nem is sokat foglalkoztam vele, mig a kuplung nem adta meg magát. Na ekkor hívtam fel a gyártót és akkor tudtam meg, hogy nem honda a motor. Okos fejemmel nem kérdeztem rá melyik cég gyártotta. Végül kiderítettem. Igaz kicsit frcsálom de ez van. EMAK K800-as, 196 cm3. A gépkönyvben megtaláltam. Bár ezen kivűl semmi más infóm nincs róla. Ugyanis, maga a leírás, igazából erről a motorról nem is szól, csaka végén van egy 4 soros kis táblázat. Na abból sokat nem lehet megtudni. A keret igy sikerült feltennem.

 

Bendeguz

Előzmény: Fsanyi88 (9250)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9253

Üdv!Itt az Emak 800-as motor!!!Emak K 800 OHV fűnyíróra.
196cm3, 65mm tengelyhossz, szabvány felfogatás, OHV.
Önjáró fűnyíróra is! Nehéz lendkerekes.
Teljesítménye kb. 5.5HP.
Szakszervízben átalakítható kapálógép motornak!Csak ezt nem értem!!??Én űgy tudom hogy pont a nehéz lendkerekes motor a kapa motor!!A könnyű lendkerekes pedig a fűnyírójé,mertr ugyebár arra még rámegy a kés is!Ára:49900Ft!!

LittleHornet Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9252

azért kötözködöm, mert ezen a és a rokon kistrattorbarkácsolós topicon az a közkeletű vélemény, hogy kapálóval nem lehet szántani csak szántogatni, ilyen mélyen meg főleg nem - és ezt eddig senki sem cáfolta. Én magam is kipróbáltam felezővel, GCV160-nal, nem ment. Az ilyen gépekről nem is a motorerő, hanem a megfelelő áttételezés és a súly hiányzik, ezért lepett meg, hogy 25 cm mélyen szántottál vele (leült földet meg főleg). nekem van egy 7LE-s 200 Kg-os kis traktorom, azzal tudok 25 cm mélyen szántani, és bizony kíván még 40-50 kg orrsúlyt, és nem akar még mélyebbre menni - mondjuk elég szalonnás földem van. mélység alatt az eke legmélyebbre jutó pontja és az eredeti szint közötti különbséget mértem.

 

kíváncsi vagyok a videóra, hitetlen vagyok:)

Előzmény: Ben_deguz (9246)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9251

Hát ez ötletnek nem rossz, de a lóerő az a motor munkavégző képességének a jellemzője. Nem biztos hogy egyenesen arányos a vonóerővel. Egy biztos abból a ménesből sztem a legkissebb cocó is nagyobb vonóerővel rendelkezik a 250-eshez képes.

Előzmény: Gokartos (9245)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9250

Ha újonan vetteda a gépet fel kellene hogy tüntetve legyen a motort típusa.Én ilyen motort még nem láttam, bár nekem a gcv 160-as hondára hasonlit kicsit.   Forditott kerék miért jó? Vagy csak így sikerült feltenned?

Előzmény: Ben_deguz (9249)
Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9249

A képek sikerültek, de sajna a videokat már töröltem. Azért szeretném megkérdezni a Tisztelt Társaságot, valaki ismeri-e ezt a motort??? Állítólag EMAK K800-as.

A segítségeteket megköszönöm.

Bendeguz

Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9248

Majd el felejtettem ami szerettem volna veletek megosztani.  Október. 6-án vettem járókereket a marcihoz. Örültem mint majom a farkának. Sajna az örömöm csak november. 15-ig tartott. Pont levelet vittem ki a gyüjtőtelepre. Visszafelé, viszont beszoptam. Az egyik kerék ugyanis letört. Egyszerüen a tengely levált a felniről. Akkor látszott, hogy milyen gagyi munka az egész. A gyártó ( nem nevezem meg. nem akarok hitelrontó lenni ) azt mondta, nem ők, ha nem  kinaiak csinálták a kereket. Fix járókerék. Kicsit szarul is éreztem magam, körben nagy sóderszállító kamionok. Jó hogy nem vasaltak ki. Fordulok, gép billen jobbra, kerék gurul tovább egyenesen. Most várom mi lesz, mivel vissza vittem az üzletbe. Szerintem, egy misét megérne, mikor ilyesmit vesz az ember,hogy átnézze a hegesztéseket. Én tuti azután azt fogom csinálni. De a kinai francokat kerülni fogom. Igaz eszt se tudtam, hogy az.

 

Olvastam Gokartos írását a szántás mélységéről. Nem tudom pontosan behatárolni. Mostmár főleg nem, mivel fogasoltam szántás után. De megsúgom, most szántottam életemben elöször.

Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9247

Robo 151 !

 

Szerintem nem állítanának meg, mivel elvileg a kerékpár gyorsabb mint a rota szerelvény. Bár ezeknél soha nem lehet tudni semmit. Mindig van valami kifogásuk, főleg, ha még ne tán utaznak is az emberre. Én szoktam vele közlekedni a közúton is. Volt már, hogy rendőrök elött mentem el és csak kukkolták a ketyerét.

 

Bendeguz

Előzmény: robi151éltető (9156)
Ben_deguz Creative Commons License 2011.11.17 0 0 9246

Na jó reggelt mindenkinek!

 

Igazán nem tudom mekkora maga a kert területe. A föld elég pihent.  éve nem volt még csak kapálva se. A talaj elég puha volt mindig, de most, a nagy talajvíz miatt még lazább lett. Nem homokos. Le fogom mérni az ekét, mekkora és megírom majd pontosan a mélységet. Ez csak hozzávetőleges volt. De az eke felsőrészéből csak 2-3 cm látszott ki. Csináltam videót is róla, ami elég rosszul sikerült, de majd megprobálom valahová feltenni ha sikerül.

 

Bendeguz

Előzmény: LittleHornet (9151)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9245

eg ezt is talán érdekes lehet én nem néztem végig mert mire betölt ez a lassú netem elalszok!!(-:

Gokartos Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9244

Azért ajánlottam volna inkább a kis kardánt mert azzal a fordulást is megtudnád oldani!Autó kormánykardán lenne a legjobb!Ilyenre gondoltam:Kis zártszelvényből meg csinálsz neki olyan hosszú tengelyt amilyet akarsz és abba tud össze és szét csúszni is,mert az egyik csuklóra teszel kisebbet a másik csuklóra pedig egy olyat ami a kissebre pont rácsúszik!Én is így oldottam meg annó a gokartomnak a kormányzását!Ilyen kis kardánba van duplacsuklós is az pedig nagyobb szöget tud elviselni forduláskor!

Gokartos Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9243

Vedd úgy hogy már 1van is!Nekem van oda adom szivesen!

Előzmény: Fsanyi88 (9241)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9242

Egy ilyen jó volna neked is!Frankó kis bálázó!

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9241

ezen  gondolkodtam énis, bár lehet egy jó hosszú szijjal jobban járnék, csak pár görgö kellene...

 

Gokartos Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9240

Üdv!Az ékszíjjas megoldás elég jó!A fűnyíró traktorokon is ez az elv van,úgy működik a kuplung a motor meg a sebességváltó közt:Ha benyomod a kuplungot fellazul az ékszíj és megcsúszik ha pediglen ki engeded akkor megfeszül és hajt!Annyit szeretnék kérdezni hogy a 250es robi kihajtását nem lehet valahogy hátra kivinni(szöghajtással és kis kardán tengellyel)?Mert akkor egyben az is lehetne a felszedő meghajtása!

Előzmény: Fsanyi88 (9239)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9239

A családnak van, én csak nyüstölöm, meg apum meg tesóm. Hát igen a villát szeretem, onan tom hogy elég van rajta,hogy ropog  mint a bableves... Főleg lucernában:D

 

cudar08 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9238

Ez a leggazdaságosabb rendfelszedő. Nem kell hozzá más csak 1-2 haver meg pár sör.:):):):)

:)):)

 

 

Nagy10 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9237

Hát ja.

 

Neked amúgy 250-esed van,8 lovas Briggs motorral?

Előzmény: Fsanyi88 (9236)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9236

Nem, azt leakasztják. Csak az a baj vele hogy sztem ez is csak magaelé rakja és nem lenne rendesen kirakva a kocsi. MTZre kell váltani:D

Nagy10 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9235

Hát végülis az alapelve nem rossz,de ebben a formában ezis nagyon bonyolult,ráadásúl ez legalább kétemberes munka.Na meg ezt a bazi nagy felszedőszerűséget minden kanyarban vinned kell magaddal ami  megint  csak bonyodalom.

Előzmény: Fsanyi88 (9234)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9234

Vagy még egy régi lovasszerszám koppintására gondoltam egy batár nagy póttal. Mert itt a felszedő pálcás henger meg a hajtása elég bonyolult. Igy néz ki... Elé egy nagy pótkocsi.

Nagy10 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9233

Aha végülis ez is jó ötlet.Mindenesetre ha elkezded,és bármiben megakadsz,kérdezz bátran,örülök ha tudok segíteni.

Ja és a képeket is várom majd róla.

Előzmény: Fsanyi88 (9232)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9232

Ilyesmin gondlkodom énis, csak valami olyasmibe,hogy egy lap van elejében. amit két szélén láncal kikötök vmihez és úgy húzom le egyben, mert a láncos megoldás túl bonyolult, meg le kéne áttételezni, hogy lehúzza ne csak csússzon akkor meg nagyon szétszórná sztem.

Nagy10 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9231

Hát szerintem a szállítást is meg oldhatnád úgy,hogy egy ilyen karos megoldással feszíthetnél egy égszijat,ami hajtaná a rendfelszedőt.Vagy egy másik megoldás,hogy a fogaskereket átfúrnád,ami hajtja a rendfeszedőt,és úgy kapcsolnád be a rendfelszedőt,hogy bele dugsz egy csapszeget,ha pegig ki akarod kapcsolni,aggor kíhúzod a csapszeget,és akkor nem viszi át a hajtást a radfelszedőre.Az ütítés meg részletkérdés szerintem.Ha megcsinálod a futó hátulját nyithatóra,akár villával is ki tudod górni.Ha ezt nem akarod,akkor ahogy írtam,ahogy a tárgyaszórók működnek,egy lehordólánc szerűséget úgyis kell rárakni,ami hátraviszi felszedés közbe a szénét,hogy nem gyűljön fel elől.Azza könnyű lenne megoldani az űrítést is.

Előzmény: Fsanyi88 (9229)
cudar08 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9230

Szia!!! Régebben én is gondoltam valami ilyenre, de nagyon bonyolut lett volna . 

Csináltam egy rajzott de még mindeig sok  dolog tisztázatlan. Ha valami nem tiszta a képen nyugodtan kérdezz. :):):

 

 

Előzmény: Fsanyi88 (9229)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9229

Énis valami ilyenre gondoltam. Meg mivel MZ kerék lenne a pótkocsiban adott lenne a hajtás a lánckerekéről, csak szállításkor hogyan kapcsolnám ki? Meg az ürítést nem tom hogy oldjam meg...

LittleHornet Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9228

köszi, végül arra jutottam, hogy ez egyelőre nagyon távoli dologra kellene (ha 4 kerekű lesz a Fürge), ha cudar szaktársnak kell, hadd vigye.

Előzmény: Gokartos (9223)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9227

Természetesen a rendfelszedő egység egy egyszerű karos megoldással felemelhető lett volna,az utánfutó hátulja pedig nyitható.

Előzmény: Nagy10 (9226)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9226

Szia!

 

Én már próbáltam,vagyis csak terveztem,de végül kihasználatlanság miatt el se kezdtem.

 

Úgy terveztem hogy csinálok egy normál futót a robi után,csak az elejére csinálok egy pálcás rendfelszedőt.A rendfelszedő egység hajtását az utánfutó kerekéről,egy láncal és egy fordító áttétellel akartam megoldani.Az aljára pedig hasonlót terveztem,mint ami a nagy trágyaszórókon van.Az oldala rács lett volna.

 

Kb eddig jutottam anno a tervezéssel,de mint már mondtam,el se kezdtem.

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Fsanyi88 (9225)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 9225

Üdv!

 

 Valaki próbált már valamiféle rendfelszedő kocsit csinálni rota kapához?  A 250-es után akarnék csinálni valami szerszámot...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!