Keresés

Részletes keresés

setany Creative Commons License 2009.10.01 0 0 4843
Tisztelt Freddy4!
Abból a szándékból fordulok önhöz,hogy amenyiben ideje és szándéka van kérem segitsen!
Házunk Siklós külterületén a hegy lábánál helyezkedik el,igy nincsen vezetékes viz ellátás.Igéret van csak pénze nincs az önkorm-nak.A vizellátást egy 6m3-es ciszterna láttja el,ami az idei szárazságban nagyon kevésnek biz.szeretném ha segítséget adna abban hogy van -e esély kút furására,illetve milyen talajviszonyok vannak erre.a házunk É:45°52'2,23" K:18°19'1,69" a tengerszint feletti magasság Gps szerint 109m. kb1km-rekeletre van a vizmü kut ,és 500m-re délre a másik.kelet 200m-re van az egyik borásznak -50m kutja amiböl döl a viz,a dombon feljebb északra viszont ásott kut van 30m mély.nyugat 1 km lapüzem kút kiapadhatatlan,(ugyan ezen a tengerszinten)csak sajnos nem tudom a paramétereit.Vállaszát elöre is köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 4842
Keresned kellene valakit aki bányászatban barlangászatban járatos, biztosan sokat tud segíteni. Én akkor mennék le ha lenne muskátli az ablakában és azt kellene megöntözni. Többek közt ezért is minden tisztelet a kútásóknak !
Előzmény: Törölt nick (4839)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 4841

Jószerencsét Freddy4  !

Köszönöm a segítséget a kalibrálásban! Szeretnék bizonyosságot szerezni a térkép használhatóságát illetően. A kérdésem kizárólag azon bizonyos utcákra vonatkozott, tehát úgy tűnik ott jó, a tapasztalata is azt mutatja amit a térképem.  A Pistályosi részt nem ellenőriztam, ha lesz időm megnézem és mondom oda mit jelöl.

Előzmény: Törölt nick (4838)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 4840
Hello Freddy 4!
Megfogta a szemem a karotázs szó ebben a hozzászólásodban.
Korábban hasonló témában kérdeztem,hogy házilag lehetne-e szerinted valmilyen egyszerű és mégis működő műszert összeállítatni. Valahol láttam a neten "kerti karotázs" saját fejlesztésű kütyüt,de akkor még nem érdekelt,most pedig már nem találom az oldalt .
Üdv: 1ürge.
Előzmény: Törölt nick (4826)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4839
Oh, elnézést, elnéztem, már kihagy a szemem ilyentájt.

Sajnos a mi 300-400 méteres körzetünkben biztosan nincs fúrt kút.

Az ásott kút kitisztításába hogyan lenne érdemes bleevágni? Milyen buktatói vannak? Érdemes házilag megcsinálni?

Munkásom lenne, akivel közösen meg tudnánk csinálni a tisztítást és mélyítést, ahogy nézem, jó kövesre ki van rakva a fala, nem igényelne gyűrűt. Egyébként is marha drága, 10.000 belőle 1 db, kellene vagy 8-9, ráadásul darabja 360kg

Csak azért tart tőle az ember hogy ráomlik az a 8-10 méter talaj :-(

Szóval a kút kitisztításának és mélyítésének mikéntjét honnan tudnám ellesni?

Előzmény: Törölt nick (4837)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4838

 

Jószerencsét   Lalibatyó  !

 

Nagyon jó az a bizonyos térkép, mert felcserélte véletlenül a helyszineket. Én az előző Törökbálint -i hozzászólásaimat nem  1 adott térségre adtam meg, hanem  2 külömbözőre. Az egyik a Pistályosi rész, ott javasoltam többek között ásott kutat is.  A  2. térség pedig az  Annahegyi rész, a felsorolt utcákkal, ott nincs ásott kút. Sőt, - 85,0 m. -  ben is száraz kavics konglomerátum van !  Azon a részen, illetve térségben :  - 130,0  -  140,0 méter mély kutat kell fúrni sajnos és nagyon kemény geológiai és kőzetviszonyok között.    Üdvözlettel :  Freddy 4.

Előzmény: Törölt nick (4836)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4837

Zolihome !

Az imént ítram hogy a "vékonycsövest" csak akkor ha a szomszédban kifogástalanul működik, most meg írod hogy van egy száraz ásott kút amiből azt következtetem hogy szinte kizárt hogy a vékonycsöves működni fog. Tehát legalább 125 ös csővel készits kutat. A telek határra nem fúrnék mert ha egyszer eladod valamelyiket abból csak a vita lesz. Én lehet megpróbálnám kilapátol (tat) ni azt az ásott kutat, de mindenképp körbejárnám a környéket hogy kinek milyen működő kútja van és az alapján döntenék.

Előzmény: Törölt nick (4835)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4836

Hello Freddy4 ! Köszönöm !

Megkérem segítsen bekalibrálni az én "térképecskémet".  Nézegettem az én térképemet és a Rózsa, Nefelejcs, Árvácska és a Séta út környékén ahol Ön dolgozott egykor oda elérhető mélységre (15-20m) nem ad talajvizet a térképem.  "Porózus vízadót" mutat oda, közvetlen mellé keletre pedig "rés és hasadékvizes teröletet" jelöl. Ez egy térkép, viszont a gyakorlat azért mégis más ezért a gyakorlati tapasztalata szerint jó információt ad a térképem ezekre a területekre ?  

Előzmény: Törölt nick (4834)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4835
Köszönöm a választ Freddy és lalibatyo mindkettőtöknek!

Konkrétan Vilmány községben lakom, hátha domborzatból tudtok esetleg arra tippelni, hogy lehet-e és milyen mély kutat fúrni felénk?

A probléma az, hogy senkiről sem tudok, hogy lenne fúrt kútja. Főleg régi ásott kutak vannak elvétve, már amely működik. Távolabbi falukból hallottam, hogy elég trehány munkát és rossz anyagokat ad 1-2 a megyében dolgozó kútfúró.

Nekünk van egymás mellett 140 és 120 méter hosszú telek, ebből 100 méter hosszan kert, ennek az öntözésére lenne szükségem.

Azzal tisztában vagyok, hogy valószínűleg nagyon drága egy olyan szivattyú ami végig tudná nyomni a kerten, de erre nem is törekszem. Nekem elég lenne, ha mondjuk egy ~60 méter átmérőjű kört letudnék vele, ami a legkritikusabb (fák, veteményes, fű)

A két telek egymás mellett fekvő hosszanti téglalap, a jobb oldalinak a ház udvarán vagy egy régi ásott kút, ami olyan 7-8 méter mély. Felül 1db betonkoszorú, de alatta már csak az anyaföld alkotja a falat. A baj az, hogy az előző tulajnak sem volt már vize belőle és teleszórta ~ 1 m3 építési törmelékkel.

Nem tudom, hogy mi lenne a javasol? Inkább fúratni egy 60-100 mm-es új jutat a két telek határán valahol hosszában félútnál vagy pedig a régi ásott kutat megreformálni?
Mondjuk abból szerintem csak a kertek elejéig tudnáml vinni a vizet, nem?
kút
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4834

 

Helló  Lalibatyó  !

 

Köszönöm a hozzászólásom úgymond kiegészitését, mert igazából ez igy teljes. Nagyon preciz igy és szakmailag teljesen kielégitő. Persze a fő kérdés mindig az, hogy az átfurandó kőzetek és vizadó rétegek fizikai és geológiai tulajdonságai azok milyenek ?                Üdvözlettel  :   Freddy 4.          Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (4832)
pasass Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4833
Szia
Én most vettem 1,2 KW u.ezt a típust 1 " kimenettel és tolja a vízet rendesen tehát jó a tiéd -az ára ? enyém 35 000 ft volt
Előzmény: Törölt nick (4792)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4832

Jószerencsét Mindenkinek !

Ha még valamit lehetne hozzátenni a témához az előttem szólók véleményének a helyeslése mellett az az hogy az un. vékonycsöves technika ára elég csábító de sok helyen nem célra vezető. Csak akkor ha a szomszédban kifogástalanul működik. Tehát maradt az ásott,a vert és a fúrt. Ásottat (többnyire) oda ahol nagyon kicsi hozamú vízadók vannak és-vagy az is nagyon mélyen, de van elérhető mélységban talajvíz aminek ugyan nagy hozama nincs de mégis csak van (lesz)  egy jó vastag "lyuk" megtelve vele estenként több méternyire. Vagy ahol nem megoldható a szivattyú telepítése. Nyilván a víz minősége erősen kérdéses.  Vert kutat oda ahol fent van a víz és bőven akad ezáltal egy kézi (Norton kút ) is elegendő az üzemeltetéshez de akár szivattyúsan is mehet. pl jó kavicsos vízadók mint a Szigetközben.Itt is erősen kérdéses a víz minősége.  Fúrtat oda ahol sok víz kell akár jó minőségben és a talaj adottságai ezt biztosítják. Legalább 125 ös csövel hogy egy 4" os szivattyú kényelmesen leférjen. Vannak 3" os szivattyúk is de az kb annyival drágább mint amennyivel a vastagabb cső többe kerül viszont a vastag csőben elfér a 4" os szivattyú, az viszont már nem mindegy hogy a vastagabb furatnak nagyobb a felülete és több vizet ad. Nyilván minél nagyobb a vízigény annál vastagabb furat és cső kell. És minél mélyebb a kút annál erősebb (drágább) cső is. Ha minden részletre nem is tértem ki de általánosságban talán megteszi.

Előzmény: Törölt nick (4825)
pasass Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4831
Üdvözlöm a csapatot.


Új vagyok még de ,

Van egy fél profi kútfúró gépem.60 m fúrószárral . 2 db 40 m. szivattyúval
Társat keresek aki ért is a fúráshoz.
30 375 79 06
Zala megye Nagykanizsa.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4830

 

Helló  Che - pel  !

 

Max. egyetértek Veled a fúrási árakkal kapcsolatban, hiszen ha megnézzük a Budafilteres átm.  140 mm. -es kútbéléscsövet, akkor annak csak a métere majdnem  4.000.- forint, a szűrő pedig a gyöngykaviccsal és a fuvar költségekkel együtt maga már majdnem  7.000.- ft./fúrt méter. Az olcsóbb értékű csövekkel kisérletezni pedig Isten kisértés. A csatornacső, mint a neve is mondja, az a csatorna épitésre való, max.  8,0 méterig.    A PVC lefolyó csövek pedig a házi jellegű szennyviz lefolyók megépitésére alkalmasak. Vannak is ám aztán problémák utólag azoknak, akik az utóbbiakat választják. Tisztelet a kivételnek, mert ugye kivételek azok mindig vannak.   Főleg az  "állékony "  kőzetek esetében. Kb.  ennyit az árakról.    Nyilván minden vállalkozó megpróbálja magát eladni, -    és ehhez néha ilyen kőltségcsökkentő trükköket is bevetnek, -  és ezt sajnos sokan,  " be - is  veszik " !    Jószerencsét :  Freddy 4.

Előzmény: Törölt nick (4829)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4829

Zolihome

 

Üdv

Az a 7000/m az elég átlag ár. Ilyeneket tudunk mi is. olvasd vissza a fórumot és elég sokat megtudsz a technikákról, módszerekről, árakról, sőt az árkörüli vitákról is olvashatsz :) itt 2009 jún-júl hónapban

Előzmény: Törölt nick (4825)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4828

 

Helló  Gödörásó  és  Lapátoló  !

 

Kössz.  az  Email -t, átjöttek a képek is. Hát úgy látom, hogy azon a gépen lessz még teendő bőven. Az iszapszivattyú az még az eredeti gyári orosz, a  11GRI tipusú.  Ha ezen a vidéken jártok akkor hivjatok előtte, -  és szivesen látlak benneteket. Üdvözlettel :  Freddy 4.

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4827

 

Helló   Billy5  !

 

Én dolgoztam, az  Anna hegy déli részén Törökbálint -on,  kb.   14 éve, a  Rózsa, Nefelejcs, Árvácska és a Séta út környékén.  Ezért csak kérdezem, hogy az általad tervezett kútfúrás konkrétan melyik utcában volna ? Hátha tudok hasznos információkkal segiteni.    Üdvözlettel : Freddy 4.

Előzmény: billy5 (4816)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4826

 

Helló   Gombfoci  !

 

Sajnos kemény dió Törökbálint azon területe, ahol kutat szeretnél furatni, a Pistályos -i részen kevés támpont van a dokumentált kutak tekintetében, de van.   Pld. -  a Raktárosi úton lévő vizkút  -91,0 m. mély, a volt KISZ Tábor kútja  -88,0 m. EOV  szint magassága:  158,0 m., Valamint van  1 magánkút azon a részen, Balti felett :  199,95 m. tengerszinten, amely  -109,0 m. mély. Vizhozamuk,  20  -  70 liter/perc. Véleményem szerint 2 lehetőség van.

 

1./ Ásott kút, kb. 8,0 m.  és 15,0 méter között, amely sajnos nem ivóvizminőség, de locsolásra alkalmas.

 

2./ Kutató próbafúrást végeztetni a lehető legkissebb átmérővel, 96  -  120 mm.  Kb. 100,0  m.  -   120,0 méter mélységig, majd abban a furatban Geofizikai karotázs vizsgálatokat végeztetni, az esetleges vizadó rétegek mélységközeinek meghatározására. Majd ezen mérések alapján kiképeztetni a kutat.

 

Szerény becslésem alapján a fúrt kút komplett kivitelezése hivatalosan, Vizjogi létesitési engedéllyel kompletten, teljes viz és kútvizsgálatokkal, Vizfőldtani naplóval és Üzemeltetési engedéllyel bezárólag, ha bármelyik szakcéggel is fúratod, meghaladja a 4 millió forintot, de inkább sajnos többet. Ezért érdemes meggondolni, -  és megfontolni, hogy egyáltalán érdemes - e ott,  kutat furatni !!??  

 

Nem hivatalosan persze sokkal olcsóbban is meglehet úszni, de ki az aki bevállalja feketén, mert lebukás esetén a Vizügyi birság meghaladhatja, az ilyen formában kialkudott kút árát. Sajnálom,hogy ezeket kellett leirnom, de ez a valóság. Üdvözlettel :  Freddy 4.

 

 

Előzmény: gombfoci (4824)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4825
Helló!

Érdeklődnék, hogy Borsod megyében (esetleg szomszédos megyékben) tud-e valaki olcsó és jó kútfúrást végző emberkét aktuális árral.
Vagy legalábbis mi mostanság egy kerti öntözésre használatos (gondolom 60-100 mm-es) kút métere mindenestől?

Akiket neten találtam, elég drágának tűnnek, legalábbis én sokallok 7000-t méterenként.

A Hernád völgyben lakom, hegylábnál, gondolom itt nehezebb a fúrás, de mégis milyen

Korábban többen írtak pár ezer forintos méterárakat.

Ha esetleg valaki megtenné, akkor röviden írja már le ennek a mikéntjét, egyéb alap infókat, milyen átmérőt, csövet, szivattyú érdemes rakatni, hogy tartós legyen.

gombfoci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4824
Üdvözlet!

Freddy4,
küldtem emailt még a múlt héten, tudnál információval szolgálni?

köszönöm,
gf
gamate Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4823

Lalibatyo!

 

Köszi!

gamate

Előzmény: Törölt nick (4821)
nebernyo Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4822
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Balaton déli partján van egy félig fúrt kút, melynek a végén perforált cső van, kb 12 m mélyen. Azonban információk alapján 30-40 m mélyen van a víz. Viszont kb 3 m-től van talajvíz csak eléggé finomhomokos. van rá mód hogy ezt a talajvizet használja az ember kizárólag locsolásra? És ha igen hogyan lehet ezt megoldani?
A cső alja nincs ledugózva, és alsó része perforált.

Előre is köszönöm a segítségeket.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4821

Üdv !

Röviden a lényeg az hogy különböző talajokon más és más technologiák a célra vezetőbbek, eredményesebbek, gazdaságosabbak vagy egyeltalán kivitelezhetőek.

Előzmény: gamate (4818)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4820

Üdv !

Mondj címet ( privátban) aztán megnézem hogy van e esélye egyeltalán a víznek. Az ásott kút azért egész más kategória ezért nem garancia a fúrt sikerére. Tehát víz lesz de hozam nem nagyon.

Előzmény: billy5 (4816)
billy5 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4819
A hegylábtól elfelé, mailt küldöm. Topiknyitás: csak azért nyitottam, mert azt láttam, hogy más fórumokban össze-vissza kallódnak az infók, azóta jól kinőtte magát.
Előzmény: Törölt nick (4817)
gamate Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4818

Üdv!

 

Több helyen utána néztem a kútfúrásna, és a következőt tapasztaltam:

Van ahol vízzel öblítenek, és van ahol levegővel.

Olyat is láttam, hogy maga a fúrószerkezet teljesen egyformának tűnt, csak az öblítés különbözött.

 

Mi annak az oka, hogy ki ezt, más meg a másik öblítést használja?

Mindenki a maga módszerére esküszik öblítés terén, vagy két különböző technológia?

 

gamate

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4817

billy5

 

A magamnevében azt tudom mondani, hogy amennyiben nem jön össze a mutatvány akkor mint vizsgálófurat fél árban működik a dolog.

 

Valahol írta Freddy4 azt a részt, vissza kellene olvasni. Később megnézem most nincs annyi időm.

 

Anna hegyen a  hegylábtól felfelé vagy elfelé :) 200m ?? ( de szép magyarosra sikerült ez a pár szó)

 

Küldj egy mailt és válaszolok (árajánlat)

 

A vizsgáló furat fél árban tudom, hogy csúnyán hangzik, nem is szeretem én sem. Szeretek tutira menni.

 

Viszont, ha ott tényleg van folytatása a fúrásnak akkor tudok neked a további fúrásokból jelképes összeget adni. 5-6 kút esetén egy szivattyú már össze jön.

 

üdv

Előzmény: billy5 (4816)
billy5 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4816
Che-pel, Lalibátyó!
Össze tudnátok foglalni röviden, amit Freddy4 írt korábban? Tudom, hogy vannak sziklás rétegek Törökbálint alatt, de pl. az Anna-hegy oldalában is vannak ásott kutak, mi a hegy lábától kb. 200 m-re lakunk. Nyilván ilyen rizikósnak vélt helyzetekre is ki lehet találni vmi ésszerű megosztott kockázatvállalást, értsd: sikertelen kísérlet esetére is megbeszélünk vmi fajlagos költséget. Mivel egy új területről van szó (mi vagyunk az első fecskék), egy ilyen bevállalás siker esetén automatikusan hozná a plusz munkákat.

De az alapvető kérdés továbbra is, hogy kellene egy kútfúró most év vége felé vagy jövő év elején.
kutxxx Creative Commons License 2009.09.30 0 0 4815

 

Tisztelt Szántóné

 

Érdekelne a berendezése kérem Írja meg a következő cimre hogy hol lehet megtekinteni és Kb mennyi lenne az ára lingl_laci@freemail.hu

Előzmény: Szántóné (4750)
Unimatrix 0 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 4814

Bocs félreérthető voltam.. én nem azt akartam kérdezni, hogy hozzárakjam-e az eddigiekhez a már korábban meglévő kutat, hanem, hogy ha már van egy, ami tudja úgy, hogy 8m-et sem csökken a vízszint akkor a másiknak is tudnai kéne... (25m csökkenés nélkül) ránézésre azt tudom mondani, hogy kb. 100 l/ perc lehet (mostanéban elég sokat mértem hozamot, így már nagyjából tudom, hogy egy colos csőből 2 méterre eljutó víz mennyi lehet..

Már gondoltam egyébként rá, de csak nagyon végszükség esetére. Azért az sem lenne kis meló ám, hogy:

- ki kéne ásni annak a kútnak a csövét,

- aztán viszonylag mélyen (minimum 50-60cm) kiásni 40-50m gödröt hogy ne hűljön le a víz amíg odaér

- összekötni a vezérléssel

- reménykedni, hogy a 20 éves szivattyú nem adja föl amikor a leghidegebb van...

- és mindezt úgy, hogy a nyári locsolás lehetősége továbbra is meglegyen...

- ja és ez sokat is fogyaszt..

 

U0

 

Ui: 1000-1400W-os szivattyút nem akarok (tönkreteszi a hatásfokot). A mostani 700W sincs mégis kinyomja a 120l-t percenként, ha csak 20m-re  rakom torlónyomás nélkül.

Előzmény: Törölt nick (4812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!