Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77157

Korábban írta ilias, hogy koszorút is kell csinálni meg annak a tetejére parapetfalat meg annak a tetejére megint koszorút.

Azt gondolnám, hogy a koszorút szakaszosan is lehet betonozni, de talán csak Moszkvában ilyen lazák a mérnökök...

 

Előzmény: Törölt nick (77156)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77156

Székállástól székállásig elbontod a tetőt és megcsinálod az újat. Ez max. 4 méter szokott lenni, azaz 5-6 szarufa.

Ha sátortető, akkor egyszerre mindkét síkot meg kell csinálni. 

Ezt egy nap alatt meg lehet oldani, ha minden elő van készítve.

Felteszel 3 szarufát és lefóliázod 2oomikronos nylon fóliával, úgy hogy lecet ütsz a szarufára. Ehhez kell állványzat.

De ha esik az eső akkor vársz és itatod az ácsokat.:) 

Ha nem, másnap felteszitek az összes szarufát a új részre, deszkázatot a szarufákat, szerelitek a páraáteresztő fóliát és az ellenlécet. Akkor úgy lehet hagyni pár napig, hétig, amig a többi sík is elkészül. 

Amikor minden sík kész van, akkor jön a cserépléc, bádogosmunka, cserép.

Nem csinálunk részleges fedést, mert nem jön ki a sor. 

Mindenki így csinálja Jézus születésétől, az ácsok ezt tudják, nem értem mit agyalsz rajta.

Ha közbe jön egy nagy eső, hát ez van, de egy esőtől nem fog beázni. Megszárad.

Öt esőtől már igen. 

Nekünk van egy nagyméretű ponyvánk erre a célra. 

Templomoknál használjuk csak, mert ott sokkal nagyobb felületek szoktak lenni és azt nem kell rögzíteni a szarufákra.

De akkor is 2 nap alatt végzünk, azaz 1 napig van fedetlenül. 

Persze kell dolgozni látástól vakulásik. 

Előzmény: ilias (77147)
ilias Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77155

Persze, ott van a szél is. Minél kisebb hajlásszög lenne a célszerű. Rendben, köszönöm az anyagválasztáshoz a tanácsot.

Én szívem szerint január-február táján csináltatnám, amikor nincs akkora csapadékveszély. Persze ott pedig ott van a hőmérséklet kérdése, beton és halazóhabarcs tekintetében. A kőműves csapat szerint az ácsnak pedig csak az a lényeg, hogy ne csússzon. :D

Előzmény: elemes (77154)
elemes Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77154

de azt is elég erősre kell megcsinálni, különben egy kisebb elviszi az egészet és még nagyobb kárt csinál.

azért gondoltam a masterplast páraáteresztőre, mert azon valamennyire átfúj a szél, de a vizet lepergeti.

szóval nincs igazán jó megoldás :-/

 

---

szerintem még betonkoszorút is lehet szakaszosan készíteni, csak úgy valamivel több vasat fogyaszt.

láttam olyan toronyház építést, ahol egy szintnek kb a negyede nem volt kibetonozva, még csak alá sem volt zsaluzva, az egyik sarkán a sűrű acélháló görbült lefelé vagy másfél emeletnyit. szöget is ütött a fejembe, hogy mennyire gondolták komolyan, de a szomszédban már állnak a 60-80 emeletes tornyok, és biztosan azokat is csak így építették (a fotó jobb szélén látható építkezés túloldalán volt a lelógó acélháló, csak most nem találom azt a képet)

 

 

 

Előzmény: ilias (77152)
ilias Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77153

Tuti biztosan úgy van, hogy középre gyűjtené össze a vizet. Rendben, megoldjuk a lejtést.

Előzmény: halaloszto (77148)
ilias Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77152

Szerencsére még van időnk tanácsot kérni/kigondolni/megtervezni.
Mondjuk ideiglenes váznak faanyagunk lesz dögivel, ami a régi tetőből visszamarad.
Jó lesz ez az ötlet, köszi!

Előzmény: elemes (77149)
elemes Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77151

ja, és most vasárnap meg jön az eső.

Előzmény: ilias (77147)
Beer Monster Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77150

"nem a vízzárás a lényeg, hanem a lejtés. úgy kell megoldd, hogy lefollyon róla a víz. ha megáll és tó lesz, mindenképpen elázol."

 

Voltaképp az utolsó két szóban van a legnagyobb igazság.

 

Aki még nem határozta el magát ilyesmire, az jobb, ha inkább néz vagy épít nagyobbat, az alaprajz is lényegesen jobb lesz. Én biztosan nem csinálnám, legfeljebb másnak.

Előzmény: halaloszto (77148)
elemes Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77149

a bitumenes vékonylemez ("kátránypapír") nem eléggé vízzáró (egy-egy csepp ferdén legördül róla, de ha vízben áll, a legapróbb gyűrődésnél is átengedi).

a bitumenes nehézlemeznek négyzetmétere 500-600 forint.

szakadástól valamelyest meg lehet védeni a később egyébként is szükségessé váló építőanyagokkal (ha azok nem cukorból vannak).

 

esetleg cseréplecekből készítetek egy ideiglenes fedélszéket/tetőszerkezetet, és arra rögzítitek az egyébként is szükséges páraáteresztő anyagot (pl. masterplast fátyolszövet)? 

Előzmény: ilias (77147)
halaloszto Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77148

nem a vízzárás a lényeg, hanem a lejtés. úgy kell megoldd, hogy lefollyon róla a víz. ha megáll és tó lesz, mindenképpen elázol.

Előzmény: ilias (77147)
ilias Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77147

Sajnos nem lehet okosan szervezni, mivel koszorú fog rákerülni, ha minden igaz kettő (de ez az én tippem), mert fafödém van és emelve is lesz a térdfal. Állítólag bontással együtt kb. 4-6 hét, mire tető tud kerülni rá, akár csak fólia szinten. 8x10 méteres felületről van szó. A fóliákat néztem én is, de nem tudom, hogy mennyire szakadásállóak. Gondolok itt az építőanyagok lerakására, lábbal történő szakszerű arrébb helyezésekre, stb. Találtam viszonylag jó áron fátyolfóliát, amivel toldás nélkül lefedhető, de az még nem derült ki a számomra, hogy mennyire vízzáró.

Bitumen is hasad, de talán az könnyebben javítható. Bitumenlemeznél hozzájön a munkadíj is, ami viszont sajnos nem kevés egy ekkora felületnél.

Előzmény: elemes (77145)
elemes Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77146

A chaffoteaux nectra-ban a belső csatlakozások nagy része rézhüvely O-gyűrűvel, de nem hollandi, hanem egy rápattintható rugalmas acéllemez omega fogja össze a csőszakaszokat (az omega a csövek gallérjába kapaszkodik). A google képkeresője szerint más gyártok is használják ezt a "gyors" szerelést, nem csak a chaffoteaux-ban van ilyen. 

 

A szürke téglalap az acéllemez dupla "omega" gerince, egyszerűen le kell "húzni", akár kézzel, akár (finoman) fogóval, nem nehéz. utána lehet széthúzni a mögötte levő O gyűrűs csatlakozót. Ezeket bátran szétszedtem (nem mindig volt könnyű), az illeszkedő felületeket súrolószerrel és szivaccsal kitisztítottam, összerakáskor nagyon pici kézkrémmel kentem be az O gyűrűket, hogy jobban összecsússzon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahol műanyag szerkezetbe megy bele a réz cső, és nem hollandival, ott szintén O gyűrűs a tömítés és egy "hajtű" rögzíti kicsúszás ellen.  itt a képeken látszik milyen hajcsat tartja a réz cső gallérját a műanyag alkatrészekbe. A hajcsat visszarakása nem mindig volt könnyű, szűk helyen kellett beletalálni a hegyével a lyukba úgy, hogy az egészből semmit nem lehetett látni, de férfiember ilyen kihívástól nem riad vissza. A második fotó homályos, de látszik, hogy néz ki a "hajcsat" amikor épp támasztja a rézcső gallérját.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (77140)
elemes Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77145

ha csak ideiglenes megoldás kell, akkor talán nem a meglehetősen drága nehézlemezzel kellene megvédeni az esőtől, hanem okos munkaszervezéssel (szakaszokban bontani a tetőt) és/vagy mezőgazdasági PE fóliával (amiből a háztáji fóliasátrakat készítik, sőt, neked még az se kell, hogy UV stabilizált legyen).

Előzmény: ilias (77142)
Beer Monster Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77144

A trapézlemez a legesztétikusabb, csak 5-10 év garancia alatt nem szabad venni.

Előzmény: Törölt nick (77141)
elemes Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77143

Én másfél-két barral használom a kombi cirkót, a saját nyomásmérőjén.

Előzmény: Törölt nick (77140)
ilias Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77142

Üdv!

Bitumenlemezt mennyire lehet rámelegíteni a fafödém agyagos felületére?

Mivel idővel ráépítés/tetőcsere miatt le lesz kapva a tető, jópár hétig ki lesz majd téve az eső veszélyének.

Még mindíg olcsóbb, mintha leázna az egész.

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77141

170*420 a teteje. 420*30az aljánál. 30*40*170 eleje, hátulja.  Végzáró kéne csak 24.méter

Amúgy ránézésre ugyanaz a pvc meg a polikarbonát, egyikre adnak 6hónap garanciát, másikra 10évet.

Aztán, hogy melyiket mekkora méretü jég veri szét...

 

https://www.gutta.com/html/hu/termekek/muanyag-termekek/profillemezek/guttagliss-pc-trapezlemez/

 

https://www.gutta.com/html/hu/termekek/muanyag-termekek/profillemezek/guttagliss-pvc/

Előzmény: joevagyok68 (77137)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77140

Na a kazán szerelő  szakemberem ma már fel sem vette a telefont 4 után meg ki volt kapcsolva. 

 

Terv

 

elzarom a csapokat 

leengedem a vizet a kazanbol

 kiveszem a hab Szűröt A szivattyúból

kitakaritom

vissza.

 

fel engedem rendszer vízzel 

 

de mikor kell pumpálni a fenti tartályba.

és mennyit?

Petya79 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77139

Aki picit jártasabb a betonozásban, attól továbbra is érdeklődnék: "felszíni" beton folyókákhoz mi lenne a helyes rétegrend? Milyen magas, és széles betonágyat kell neki készíteni?

Petya79 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77138

Ezt - ahogyan a többiek is írták, - könnyen szétveri a jégeső. Ettől még az üvegszál erősítésű, tekercses poliészter hullámlemezek is jobbak, annak ellenére, hogy az évek során igen sokat 'vékonyítottak' rajta.

Előzmény: Törölt nick (77118)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77137

méter x méter jobb lett volna !  :-)

Mert ugye van Pc-ből 105 és 210 cm széles, "akármilyen" ( akár 10 méter) hosszban is..

ÉS ha ezek a méretek, egybe vagy kettőből kiadja, akkor már nem is kell annyi profil..

csak azért kérdeztem.

Előzmény: Törölt nick (77136)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77136

Mindössze 10 négyzetméter, de lesz gallérja (oldala) is.

Arra még gondoltam, h megveszem a legvékonyabbik légkamrásat, és kinyomom átlátszó szilóval, de én maradnék az eredeti tervnél!!

Előzmény: joevagyok68 (77132)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77135

Amennyiben így deformálódik nem foglalkozok vele:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Beer Monster (77129)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77134

"De milyen béna cég az, amelyik nem tudja megmondani, hol vehetők meg a termékei?""

 

Én nem látom, hogy írta volna, hogy megkérdezte és/de nem tudják megmondani, hol árulják a terméküket...

Előzmény: Beer Monster (77127)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77133

Nem tudom mennyivel jobban árt

(ha nincs , vagy nem tartós az UV védelme, akkor biztos jobban árt neki !)

...de nekünk 10milisre már esett rá egy kúpcserép viharban !

Egy kicsit elszineződött/befehéredett ott , de nem szakadt be/át !

Előzmény: Törölt nick (77128)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77132

Mekkora tetőről is beszélünk ??

 

Ha kell, akkor begyél alulra "lezárót"....felülre meg páraáteresztő szalagot, meg rá "vízvetőt" hajlíttatsz.. + gumialátátes csavar lefogatni..

Szerintem a legdrágább az alu lefogató hozzá.. alja + gumi + takaró rá !

Előzmény: Törölt nick (77128)
elemes Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77131

jaja, végzáró profil kell a légkamrás lemezhez, igen hamar elcsúnyul anélkül.

Előzmény: Törölt nick (77128)
Beer Monster Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77130

A drótosüveg bizonyosan bírja. A szomszédomnak 40 tábla van fent a hatvanas évek óta. Ezalatt már egy Velux megadta magát az utcában.

Beer Monster Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77129

Ártani nem árt, csak formálja :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 77128
Biztos, h annyira jobban árt neki a jég mint a légkamrásnak?
Végzárók nélkül nem kell légkamrás.
Darazsak, bogarak, kosz por, pára....
Előzmény: joevagyok68 (77126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!