Keresés

Részletes keresés

jisell Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12935
szerveszkedő nem csak a susanji szőőőőőnyegek vadultak be de a budvai szőnyegek is csííííííípnek mint a álat
Előzmény: szervezkedő (12925)
jisell Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12934
Ez aztán megvan mondva és szerintem nagyon sok igazság van benne. Nem sok időm van a hozzá szólásokra mert nagyon sok a munkám de esténként ilyen későn akad néhány percem a fórum átböngészésére.
Ha jövőre erre jársz Budván szívesen látlak egy jó kávéra és egy jó pohár behűtött montenegrói pohár vörös borra.
Üdv
Előzmény: Dalmatinski Podrum (12913)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12933
húúúúúúúúúúúúúúúúúúú, mi történt? :) én nem akartam, de valamit vacakolt.
Előzmény: Amari bp (12932)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12932
22-től szept 05.
Előzmény: halacs (12928)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12931
22-től szept.05
Előzmény: halacs (12928)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12930
Én 22-től szept 05 ig.
Előzmény: halacs (12928)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12929
22-től szept 05-ig
Előzmény: halacs (12928)
halacs Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12928
Mennyi időre mész?
Mi kb. szept. 5-től 10-ig leszünk Montenegróban. :-)
Előzmény: Amari bp (12927)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12927

Én semmit, Dalmatia kérdése volt, mikor ide benézett.

De úgy gondolatban már összeállt minden , majd bedobálom gurigába, meg ojro, útlevél, ha bugyi itthon maradt majd veszek a piacon :)

Előzmény: szervezkedő (12926)
szervezkedő Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12926
Milyen autót szeretnél szállítani? Vagy mi a kérdés? Belgrádból és szezonban Szabadkáról lehet vonattal az autót Barba levinni. Az ár nagyságrendileg 40-60eur körül saccolom, de a szabadkai állomáson telefonon pontosabban elmondanak mindent. Szerintem ez inkább télen jó amolyan mentő5letként a hirtelen havazások esetére. Nyáron aki nem tud 12-14órát levezetni, az aludjon meg valahol. Kb 10eur/fő áron 30kmként van egyszerű kiadó szoba.
Előzmény: Amari bp (12924)
szervezkedő Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12925
Te meg most már ne a videókat bújd hanem pakolászd a nappali sarkába a cuccokat, nehogy valami kimaradjon! Javaslom vigyél egy elektromos szúnyogriasztót is, mert naplemente után iszonyat agresszívak tudnak lenni a susanji szúnyogok! Egyébként a szombat késő délután iszonyat káosz volt a közlekedésben Podgorica körül és a tengerparton egy csomó helyen. Gondolom ez várható a jövő héten is. Ma azonban döbbenet üresek voltak az utak a montenegrói és a szerbiai részen is! Több magyar táblás autót is láttunk a tenger felé tartani. A határokon gond nélkül pillanatok alatt át lehetett jutni. Csak a magyar határőr szőrözött kicsit. Egy az egyben rákérdezett, van e nálunk fegyver. Mondom hogy nálam van, de ez nem engedélyköteles. Kérte mutassam meg, de amikor elmondtam hogy ezt a spriccelős fegyvert csak vámos lányoknak vagyok hajlandó megmutatni, már nem is érdeklődött annyira! Tehát az idő jó, a víz szuper és még mindig sós valamint a tenger még mindenkit vár!
Előzmény: Amari bp (12920)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12924

Máskülönben, megtudtad már az autószállítást vagy nem?

Mert evvel léptél be, de válasz se innen, se tőled:)

Előzmény: Dalmatinski Podrum (12923)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12923

 

OK, egyértelmű.

Viszont neked is!

 

Előzmény: szervezkedő (12921)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12922

"Jövő évben gyakran leszek jelen Montenegro tengerparti településeiben."

Hát legyél, barátkozz oroszokkal:)

Előzmény: Dalmatinski Podrum (12913)
szervezkedő Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12921
Igazából nem értem mikre célozgatsz ennyire sejtelmesen. Ezek az életeket veszélyeztető infók engem személy szerint nem érintenek és nem is érdekelnek. Szép nyarat mindenkinek.
Előzmény: Dalmatinski Podrum (12913)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12920
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12919
Előzmény: Amari bp (12918)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12918

Veled meg csak vicceltem, na játszunk, játszunk, na kivel játszól?? :) nem jött be.

Hogy nevessünk, egy kicsit ez sem jó???

http://www.youtube.com/watch?v=qDvvk-3bfGs

Dudorogni:o)))

http://www.youtube.com/watch?v=2p2qKK49pFM&feature=related

Bu-bű-bú  :o))))

Előzmény: reddevil35 (12914)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12917
Előzmény: Amari bp (12916)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12916

Nyah, mi Ti itt bizniszeltek nagy magyar módra, addig mi csak egy-vagy két hétre megyünk széjjelnézni, és azt akarjuk jól meg élni, és szerintem lehet is:)

Vadregényes a táj, kalandos, mert nem autópályák szelik keresztül, minden igényre van lehetőség, rafting-hegymászás-lelkiélet-érintetlen természet-meg egyes tengerparti helyen ihaj-csuhaj, csak ki kell válogatni, ki mit szeretne:)

Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12915

 

Ugye viccelsz?

Ma Magyarországon feljelentést tenni?

Egyenértékű az öngyilkossággal.

A hallgatás törvénye, na az az, ami mérvadó.

 

Amúgy jól látod a dolgokat, nem apelláltak a csibészek semmi másra, csak ami itthon a gyakorlat. Itthon, a korrupció egyik vadkeleti melegágyában. Úgy gondolták, ha valami már lábon áll, az így, vagy úgy, de állva is maradhat. Sokan estek tévedésbe ezen a téren, és képtelenek voltak utólag fennmaradási engedélyeket kapni.

 

Kérdéseid azt gyaníttatják, te sem vagy híján az információknak.

 

Előzmény: reddevil35 (12914)
reddevil35 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 12914

 

Véleményem szerint ha tudsz vagy az ismerőseid tudnak valamit akkor tegyetek feljelentést.

De az átveréshez kell az is aki hagyja magát átverni.Márpedig a nagyon kóser üzletek gyanusak!

Az is érdekes, hogy a Horvátországban bedőltek között sokan voltak akik Mo.-on minimálbérre voltak bejelentve de ingatlant vettek a tengerparton.Észkombájnok.)))

A szélhámosok is tudnak dolgokat és ki is használják.Főleg a kapzsiságot.Miért is nem szaladtak sokan feljelentést tenni?Kerülték a kínos kérdéseket?

Csalók mindenütt vannak a világon.Óvatosnak kell lenni.És ha nem akarsz bukni akkor célszerű a szerződéseket közjegyzővel köttetni nem pedig ügyvéddel.)))

Előzmény: Dalmatinski Podrum (12913)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.08.16 0 0 12913

 

Figyelj! Te az átlagosnál értelmesebbnek tűnsz, és ha időnként nem is kifejezetten finomkodva adva elő, de segítő, objektivitást tükröző jóindulat jellemzi a hozzászólásaidat.

Ezért én ezt a mostani, személyemmel szembeni "kitörésedet" nem is igazán értem, persze, ha a haveri kiállás az oka, az más, de úgy viszont művi, és nem őszinte. Mert ha valaki, akkor te jól tudod, hogy én miről beszélek.

 

Mondandódra: ugye nem gondolod komolyan, hogy csontkemény maffiózókat nevesíteni fogok akár itt, akár más nyílt fórumon? Ha hiszed, ha nem, még nem óhajtok megdögleni. És ez a "műfaj" magában hordozza ennek a lehetőségét is. Már azzal is darázsfészelbe nyúltam, hogy bátorkodom felhívni gyanútlan Jadran-rajongók figyelmét e szép tengerparti vonal árnyoldalaira is. Túl régóta állok sajtóberkekhez közel, mintse hogy ne jussak olyan információkhoz is, ami nem jut el a mindennapok átlagemberéhez.

 

Nézd, pár dolgot tisztáznék veled, mint olyannal, aki a gyanúm szerint képes értelmezni az egymás után helyezett betűk szókénti megjelenését.

 

Egy topikban a lehetőséghez mérten leginkább "on" jellegű hozzászólások jelenjenek meg, és én, aki több, mint tíz éve fórumozok az Indexen, ezt hozzászólásaimnál kényesen igyekszem szem előtt tartani.

Ezeknek a topikoknak az életet az a bizonyos Modus Moderandi szabályozza, melyben egyik fő bűn, a személyeskedés. Na most, engem a te haverod elküldhet a búbánatos picsába, de csak akkor, ha ehhez az orcáját is adja. Mert anélkül csak egy arctalan pökheni csúszómászó, mely a haverok előtti "jópofáskodásával" túllőtt a célon. Védheted ugyan, de azzal csak önmagadról állítod ki azt a bizonyos bizonyítványt.

 

Nekem délszláv, konkrétan bunyevác gyerekként egyik szerelmem Montenegro (és nem "monti"), és mivel ez a topik erről szól, itt kívánok megtudni és közreadni vele kapcsolatos információkat. Szépeket és csúnyákat egyaránt. Crna Gora nem a tiéd, nem a haverjaidé, ahogy az Indexnek ez a topikja sem, hanem mindannyiunké. Ezt nem ártana, ha mindenki tudomásul venné.

 

Még egyszer a lényegről, mely hangsúlyozottan nem a topik szereplőire vonatkozik (hacsak nicknév mögött nem ismer valaki is magára), de a topik látogatóinak, értsd hozzászólóinak és hozzászólás nélküli olvasóinak az érdekét is szolgálja: ismerősi körömből többen is póruljártak olyanoknak köszönhetően, akik az Adriára "szakosodtak". Mások átverésére, mások lehúzására, mások csőbehúzására. Hogy Magyarországon hány ilyen létezik, arról nincs fogalmam, de mint ahogy említettem (egyesekből neheztelést kiváltva), Bajáról és környékéről igenis tudomásom van ilyen személyekről. Igen, olyanokról, akiket név szerint ismerek, de sem a te, sem más kedvéért nem fogom nevesíteni őket. Ettől még a létük tényszerű. Bőven elég, hogy innen ők is megtud(hat)ják, hogy tudok, hogy tudunk róluk.

 

Köszönöm figyelmedet és megértésedet!

 

Jövő évben gyakran leszek jelen Montenegro tengerparti településeiben.

 

 

Előzmény: szervezkedő (12912)
szervezkedő Creative Commons License 2009.08.16 0 0 12912
Háát ezért nincs értelme egy ilyen fórumon osztogatni az "ingeket", név nélkül célozgatni lesötétezgetni embereket. Mert most akkor én is sötét köcsög vagyok mert nem beszélek csak magyarul? Ennek ellenére az átlagnál egy kicsit élelmesebb voltam és a nyerészkedő ingatlanközvetítőket kihagyva tettem -vettem. Na ez az amit itt kint Montiban nem érzékelek. Lehet nem vagyok (már) igazi magyar, hogy nem tudok írigy lenni a szomszédra? Pl ha most leírom hogy a szám csücskében érzem a tenger sós ízét, hogy hallom a tenger nyugtató morajlását és közben az index.hu-n a napi híreket olvasgatom, akkor az emberek egy részében a sárgaságot indítom, néhányak pedig örülnek hogy sikerült megoldani a net kérdést!
Előzmény: Dalmatinski Podrum (12908)
reddevil35 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 12911

 

Szegények.)))

Eddig úgy tudtam azért mert a táplálékláncban a farkas alatt állt a vadmacska.

A domesztikáció során igazán megtaníthatták volna nekik.)))

Előzmény: Desire (12907)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.08.16 0 0 12910

 

Egy három évvel ezelőtti horvát példa: Káosz Horvátországban.

Crna Gora sem engedékenyebb.

 

Előzmény: Dalmatinski Podrum (12908)
reddevil35 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 12909

 

Rosszul értelmeztem  volna?

"Annak viszont kifejezetten örültem, hogy Montenegróban nem nagyon találkoztam magyarokkal."

 

Előzmény: Desire (12901)
Dalmatinski Podrum Creative Commons License 2009.08.16 0 0 12908

 

Köszönöm neked, hogy szerénységemet így ismeretlenül is a "nagyon világos" kategóriába sorolod, valóban igyekszem egyértelűen, világosan fogalmazni.

 

Amit nem olyan ördöngösség értelmezni, idézem is rögvest az ominózus mondatomat: "Később szájtátva figyeltem, miféle környékünkbéli sötét, nyelvismeretek hiányában szenvedő figurák villantanak nagyot azon a vidéken."

 

Nos, kérem:

-én nem veled folytattam beszélgetést, én rólad addig nem is tudtam, míg nem avatkoztál közbe.

- a mondatom bajai és Baja környékéről származó olyan gazemberekre vonatkozik, akik mások lehúzásával szerzik javaikat végig az Adria mentén, így Crna Gorában is. Sajnos még megtehetik, lásd példa okáért a Pag szigeten zajló ingatlan panamákat.

- ezeket én nem nevesítettem, ellenére, hogy zömét ismerem név szerint is.

- okod ezt magadra venni csak abban az esetben volt, ha mindez rád is igaz, de ezt csak te tudhatod, meg esetleg azok, akik tudják, hogy civilben kit takar a nickneved.

- nem szükséges, hogy maszatolva személyeskedő drabálisságodat Montenegrót nekem magasztald, van erre önálló affinitásom.

- valakit ok nélkül és ismeretlenül elküldeni a picsába nem lehet "nem szándékosan".

- de ha már megtetted, akkor ha lenne benned férfias kurázsi kiállnál, és megosztanád velem ki is vagy civilben, bevallom, kíváncsi lennék rád.

- "ló és gazdi": az általam említett cigány lova csupán a vicc szerinti vak és vakmerő párosítás miatt jutott eszembe.

 

Előzmény: baffalolev (12887)
Desire Creative Commons License 2009.08.16 0 0 12907
A kutyának és a macskának a jelrendszere tér el egymástól, éppen azokon a pontokon, amik a legfontosabbak, vagyis félreértik egymást.
Előzmény: reddevil35 (12904)
Desire Creative Commons License 2009.08.16 0 0 12906
Azért nem találkoztam, mert nem voltak.
Előzmény: reddevil35 (12903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!