Keresés

Részletes keresés

romesz Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1930

Jol tudod

Specko papirok neve: Green CardSocial Security CardCDL vagyis COMMERCIAL DRIVER'S LICENSE.

 

Ha ezek meg vannak maris tudsz munkat vallalni.

Előzmény: sani07 (1928)
sani07 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1928

Sziasztok!

 

Nem tudjatok veletlen, hogy kamionozni hogy tudnek az usaban? Allitolag jol lehet vele keresni, de azt olvastam, hogy valami specko papir kell hozza. Munkavallalasi nelkul kerdezem. Koszonom!

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.14 0 0 1927

Szia!

 

Nagyon ritkan olvasok forumot,mert csak boszantom magam a sok suletlensegen ami errefe elofordul,ezert nem reagaltama leveledre.

 

Tobb gogo lanyt is ismerek floridabol,de igy el nem engednem senkimet,ahogy a baratnodet invitalajak.

Vannak valoban csak gogo barok,de Miami eleg necces terep,nagyon jo nyelv es helyismeret nelkul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

En altalaban azt az oldalt kepviselem,aki azt mondja,hogy nem zuros hely florida,de Miami ejszakai elete,csajkent,vetkozve,helyismeret nelkul 50% ongyilkossag....es ezt szo szerint ertem!!!Siman benne van a pakliban ,hogy egy kukaban kot ki a csaj,ha nem kiseri pasi....mi tobben voltunk,tobb autoval ejszaka es igy is 6!!!! redorauto kellett hogy kivigyen a gettobol,ami max egy percre volt a luxus helyektol:(((

 

a nagy melokat nem igy szerzik a tancos lanyok..oda NAGYON JO KAPCSOLAT KELL,VAGY AGYATLAN NAGY MAZLI!!!!

 

ez is csak az en velemenyem es tapasztalatom...es a sima asztal razasban sincs akkora penz,mint ami otthonrol hallatszik...

Előzmény: blackgarde (1910)
gabi19g Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1926

Ezen a forumon olvastam en is: http://www.newcomersguideusa.com/uieforum

 

Mar nem tudom hol, de megtalalod, meg amugy is van ott egy csomo olvasnivalo, hatha segit.

Előzmény: undrysh (1925)
undrysh Creative Commons License 2011.09.24 0 0 1925

Köszi! Ennyire nem lapoztam vissza, de "érdekes" párbeszédek voltak :)

Előzmény: gabi19g (1924)
gabi19g Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1924

Szia!

 

Olvass vissza, nem vernek at csak allitolag nincs olyan sok munka, ezert anyagilag nem annyira eri meg, ezt egy masik forumon olvastam. De elindulni az usa-ban jo lehet.

Előzmény: undrysh (1923)
undrysh Creative Commons License 2011.09.23 0 0 1923

Sziasztok!

Valaki tudna róluk (http://5mp.eu/web.php?a=usamunka&o=ih2Xeq5gH_) bármilyen tapasztalatot megosztani? Előre is köszi!

gabi19g Creative Commons License 2011.09.09 0 0 1922

Esetleg irnod kellene a megadott email cimre.

Előzmény: Amblaze (1921)
Amblaze Creative Commons License 2011.09.09 0 0 1921

Helló!

Engem érdekelne  munka!

Gipszkarton szerelői papírom van, bár nem sokat dolgoztam benne! Nyelvtudás viszont nagyon gyenge..:-(

Milyen munka lenne?Hol? Szállás? Mi kell a kijutáshoz,( pénz-papírok stb...) Esetleg a későbbiekben is lenne állás ? (mivel ez a hírdetés még augusztusi)

Köszönöm

Várom válaszod

János

Előzmény: usaallasok (1906)
jocika1500 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1919

Köszönöm szépen az infót. Valahogy éreztem.

Előzmény: bzolee977 (1917)
bzolee977 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1917

En ismerem,es voltam nala nehany eve.Nem ajanlom senkinek,elore kifizettem kozvetitoi dijat,ami szerinte a kinti szallasfoglalashoz kellett,amit o ugyintez,de mai fejjel mar tudom,ez baromsag .Nem volt laptop,vagy szamitogep nala,internet,semmi...egy noteszlapba jegyezgetett,meg valami ocska mappabol huzott elo mindenfele informaciot tartalmazo papirokat.Akkor meg nem volt ESTA,es az iranymutatasai alapjan vizumert folyamodtunk,amit annak rendje es modja szerint el is utasitottak,mert egy csomo teves informaciot kaptunk tole,hisz valojaban fogalma sem volt semmirol.Ennyi,remelem segitettem.

Előzmény: jocika1500 (1913)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1916

Tehát érdeklődsz valakiről, aki ember és dusnokon lakik. Ettől azért több infó kellene. Mi a hirdetés szövege? Van telefonszám hozzá, vagy valamilyen más elérhetőség? Írd le, hátha volt már valakinek tapasztalata vele. :)

Előzmény: jocika1500 (1913)
jocika1500 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1915

Tőlünk messze van Dusnok. Nem félelem kérdése kideríteni, hogy létezik-e vagy sem. Kocsmákban megfordul az ember nem egyszer. Csak egy ilyen fórumon többet lehet informálódni. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (1914)
jocika1500 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1913

Van egy Dusnoki ember, aki kb 10 éve intéz amerikai munkákat kinti összekötővel. Tud valaki valamit róla? Szuperinfóban vagy délinfóban hirdet azt hiszem. Aki hallott felőle valamit az ossza meg velünk.

blackgarde Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1911
Minden tiszteletem a tiéd , kedves Péter!  ;)
Előzmény: Törölt nick (1820)
blackgarde Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1910

Sziasztok!

Kérlek benneteteket ,hogy magyarázzátok már el itt fórumon az ex-barátnőmnek,hogy mi is várhat rá az U.S.A-ban,MINT TAPASZTALATLAN táncos menyecske(nyelvtudás nulla,pénz elég repjegyre meg 1 heti zugszállásra/élelemre(az én számításaim szerint)Megjelentek, elvileg kint élő férfi ismerősök(én 8 év járás/ismeretség alatt nem tudtam rólluk)az 1-ik csóka MiAMi-1ik DISCO-jában kidobó,a másik Bostonban gályázik valamit!Mind a kettő azt hajtogassa hog yaz a kánaán és nem kell foglakozni semmivel kaja pia szállás ven...semmi sex csak gogo/table dance/stb stb stb...Nekem nem hisz...Hátha ti tudtok rá hatni!Köszönöm a válaszokat!

jocika1500 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 1908

Értem. Azért gondolom hitelesnek a dolgokat, mert a nagykövetség tájékoztatásában is benne vannak a következmények. Az utolsó mondatoddal egyet értek. Én is jelentkeztem egy ,,ismert" állás hirdetőnél, de azt mondta legális munkát felejtsem el. Turista vízum, takarítás, jó kereset...

Haza pedig sose akarjak jönni.

Előzmény: Törölt nick (1907)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.11 0 0 1907

Szia!

 

Eleg hosszasan irtam errol....illegalisan tudsz hazasodni,alberletet kivenni es adot fizetni is ha eppen ezt szeretned...tudsz intezni orvsi biztositast is (15 doli /vizsgalat) ...

lehet persze rettegni es bujkalni is,de nem erdemes...itt a kornyezetemben sok magyar mar jobban ismeri a birosagot,mint a postat..gyorshajtas,stop tabla jogsi nelkuli vezetessel illegalisan.....a tarifa most 355 dollar es 3  honap haladek a jogsira....ezek a magyarok mar vagy 10 eve igy elnek es SOHA NEM TALAKOZTAM OLYAN ESETTEL,HOGY A RENDOR VAGY BEVANDORLASIAK KIDOBTAK VOLNA BARKIT....(persze tortenetet milliot hallottam,de azokat az embereket erdekes modon senki nem ismerte,hanem a haver,haverjanak a haverja volt)

Ezek mind sajat tapasztalataim es nem ismerosoke...

Masnak lehet mas tapasztalata is,de nekem ez jott..

Tobbszor voltam az USA-ban..es voltam 3 evet anno illegalisan is..kocsiban lakva 4 honapig stb.....ismerem a rendori intezkedesek egy jelentos reszet...

Most is csak azt tudom mondani,amit eddig is... HOZZAALLAS,INTELIGENCIA,MODOR ES NYELVTUDAS KERDES AZ,HOGY ITT MIRE JUTSZ...

En nem szeretek itt elni,de az biztos,hogy a megelhetesi korulmenyek sokkal jobbak es konnyebbek, mint otthon..

Előzmény: jocika1500 (1901)
usaallasok Creative Commons License 2011.08.10 0 0 1906

Sziasztok!

 

Ha valakit erdekel, van 8 epitoipari munkahely az Egyesult Allamokba, H2B vizummal (munkavallalasi engedely), Social Security Numberrel. Oraber 14 $.

Nem ingyenes a program, akit erdekel irjon az usaallasok@yahoo.com cimre es adja meg az elerhetoseget. Amerikai nagykovetsegre interjura valo programalas papirok leadasatol 1 heten belul.

 

Udv mindenkinek!

Rob_ Creative Commons License 2011.08.10 0 0 1905

Megtettem, a gmai-re amit felad a honlap.

Előzmény: romesz (1899)
jocika1500 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1903

Ez igaz, csak a fekete munkások nincsenek megbecsülve, pláne külföldön. Tetű vállalkozók ezt ki szokták használni. Persze munkát sem olyan könnyű találni. De ez már lassan a legálisra is igaz. Te bevállalnád? Engem nehéz lenne meggyőzni, de ha minden kötél szakadna itthon, akkor én is meglépném.

jocika1500 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1901

Úgy értettem, hogy semmiféle hivatalos dolgot nem tudok meglépni. Pl: házasodni, jogsi, albérlet... Bár meséltek olyant is kint élő magyarok, hogy sokkal jobb illegálisan az USA-ban tartózkodni, vállalva a rizikót, mint itthon. Csak arra nem tudtak feleni, hogy mi lesz később. Állítólag nem kevés magyar állás-közvetítő tartja kint élővel a kapcsolatot a lehúzás miatt. A közvetítés díján pedig osztoznak. Csak a körülmények nem épp olyan rózsás mint ahogy elmondják. De hogy a francba tudják ezt évekig megtenni következmények nélkül?

gabi19g Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1900

Nem kell bujkalni senki elol. Ha nem balhezol, a kutya sem fog bantani.

Előzmény: jocika1500 (1898)
romesz Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1899

az utobbi par napban nem kaptam semmit, kuld el ujra

Előzmény: Rob_ (1897)
jocika1500 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1898

Azért akad olyan is akinek szépen összejönnek a dolgok. De senkit sem érdekelne másik ország (munkavégzés), ha itthon normálisan megfizetnék az embert. Csak turistaként. Bár inkább dolgozom legálisan kevesebb pénzért, minthogy bújkáljak a hivatalos szervek elől. Akkor inkább az EU. Szép Amerika de ilyen áron nem érdekel. Csak legálisan.

Rob_ Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1897

Jo kis blog, sok igazsag van benne es jol ir.

Amugy kuldtem neked egy levelet az utazos blogodon keresztul, megkaptad?

Előzmény: romesz (1896)
romesz Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1896

az elozo hozzaszolasomban emlitett blog pont errol szol, talan meg kellene nezni :)

Előzmény: jocika1500 (1895)
jocika1500 Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1895

Sziasztok. Én teljes mértékben bizalmatlan vagyok ezekkel a dolgokkal. 1 bitos, ingyen senki sem segít.(ritka kivétel) Ezt még megértem a visszaélések miatt. De! Kérdezem én. Hogy lehet az, hogy az USA-ban turista vízummal munkát vállalsz? Szerintem sehogy. Letelik a 3 hó és viszlát. Ha pedig valaki ezúton vállal munkát, benne van a pakliban, hogy bezsarolják. Félbérért dolgozol vagy mehetsz máshová. Esetleg feljelentéssel is bepróbálkozhatnak. Jó lenne, ha tudna egy olyan ember hozzászólni, aki ezt megélte. Sok az elkeseredett ember, kilátástalan életpálya, rossz körülmények. A hiénák pedig ebből élnek. Ha van valakinek véleménye ossza meg velünk, akik bizalmatlanok. (jogosan)

romesz Creative Commons License 2011.08.06 0 0 1894

Ez egy erdekes blog, nem hazudozik.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.30 0 0 1893

Megosztom a tapasztalatom a szallito cegekrol...

 

Irtam email-t,azoknak a cegeknek akiket talatam (magam es amiket kuldtetek)

6 cegnek irtam,kulturalt levelet arajnalat keressel. Ebbol 5 nem reagalt semmit, a 6. ami egy meglehetosen nagy cegkent tunteti fel magat, (miami szekhellyel) kiadta az email cimemet funek-fanak es azota irogatnak nekem rejtelyesnel-rejtelyesebb email-eket,hogy megvasaroljak a cuccom, szalittassak haza ezt-azt nekik stb....erdekes....

 

Telefonon legtobb helyen csak uzenetet lehet hagyni...

 

Megoldom a szallitast,nem azert irtam ezt le,csak szamomra meglepo tapasztalat volt ez is.

 

Egy masik, helyrol kaptam olyan arat is, hogy 50x50x50 es csomag 50$ es ezt szorozzam fel a kocsi meretere , ha azt akarok hazavinni:DDDD  vicces ajanlat,hisz az auto szallitas mindig kulon kategorianak szamit...mondanom sem kell,hogy ez is egy magyar ajnlat volt...:(

 

Ha veletlenul talalok egy korrekt ceg , vagy maganszemely ajanlatot,bemasolom ide az elerhetosegeiket...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!