Keresés

Részletes keresés

Gogol69 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12379

A kapillár csöves termó az nagyon jó.

A kora az nem számít , láttam hogy mikori .

Mesze előttünk járnak.

 Néhány héttel ezelőtt volt szerencsém egy ismerősőmnek segíteni egy faapríték beüzemelésénél .

 Ezért mondom hogy a kor nem számít !

 A ventillátorok fordulatszámától kezdve bármit be lehett állítani és nagyon profin dolgozott.

Előzmény: Jena307 (12377)
Gogol69 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12378

Milyen tartozékok vannak rajta ?

Ventillátor db ?

Van valamilyen szabályzó az elsődleges & másodlagos levegő állításra ?

Esetleg Belimo ?

Csak azért kérdezem hogy tudjam menyire komoly a kazán .

Előzmény: Jena307 (12375)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12377

nekem a csőtermó az egy kapillár csöves C24 kazán belső termólya, szóval elég pontos meg gyors, lehet én is tudnám a kazánból vezérelni, majd méregetem a lehetőségeket

Ez a kazán elég öreg így lehet még nem tudta a füst érzékelést alapból csak opcionálisan nemtudom

Előzmény: Gogol69 (12376)
Gogol69 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12376

A kazán szivattyúra gondolsz ?

 Sok féle megoldással lehet .

Nekem Athmosom van . Ott a víz hőfokon kivűl ajánlják a füst hőfok figyelést is .

 Persze ezt még meglehet trükközni de az előző kettő elég.

Nekem a csőtermosztát nem jött be , nagyon lassú belső hőérzékelő gyorsabb.

Előzmény: Jena307 (12373)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12375

Az egy másik cég, én Ajkán vettem, szerintem ha kapott volna adott volna doksit.

A baj az ahogy olvastam már megszünt ez a gyártó cég vagy átalakult, és amúgy is ez egy nem túl nagy osztrák gyártó volt, így semmilyen manualt nem találtam, bár webfordítóval kerestem, lehet egy osztrákul (nem németül) jól beszélő megtalálná a neten

Előzmény: Gogol69 (12374)
Gogol69 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12374

Nemtom !

Én csak abból indultam ki ami te is be jelöltél.

Hogy füst érzékelőnek meg van a helye de nincsen bele téve semmi.

 A doksi nagyon fontos lenne , azt mindenképpen kellene adnia.

 Én Mosonmagyaróváron láttam hasonló kazánokat eladásra .

 Talán ott vetted ?

Előzmény: Jena307 (12372)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12373

A tiéteknél a keringetőt csőtermó vezérli vagy a kazán???

ÉS mikor kapcsol a csőtermó? Mert ha a csőtermót fentebb állítom pár fokkal mint a kazánon beállított vízhőmérséklet akkor tartania kellene a kazánnak a venti nélküli üzemet, vagy nem?

Előzmény: gabor0036 (12370)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12372

ok megpróbálom a reklamációt, a dunántúlon vettem osztrákból való, rengeteget eladnak mert egy pellet kazán gyártónak dolgoznak és amit kibontanak azt itthon értékesítik, az enyém is kisegítő kazán volt, látszik a kerámián hogy alig használt

 

Amit még megnéztem az hogy a kazán beléből jönnek kábelek közvetlen a vezérlőbe stekker nélkül, pl. megy egy két szálas elektromos kábel a hőmérőre, megy egy kapillár cső egy relére meg még van pár kábel ezen felül, nem lehet hogy a füst gáz is itt van bekötve? Doksi semmi nincs hozzá de a neten sem találok. Nemtudom nem e valamelyik közvetlen kábel a füst hőfok, mert átnéztem a füst kivezetést a ventit, de füsthőfok szenzor helyét sehol nem láttam, de az is lehet hogy opcionális?

 

Mikor  a 4es geblase dugajba van dugva a venti akkor a vezérlőn a 4számú kapcsolóval lehet bekapcsolni de csak is manual állásba az az lefelé kapcsolva, és ha ilyenkor kikapcsolna akkor az 5ös TÜV nyomógomb hosszan nyomásával lehet direkt elindítani, ilyenkor kikapcsol 80fok körül, és ha picit hül akkor újra indul, nem itt lehet a megoldás?

Előzmény: Gogol69 (12371)
Gogol69 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12371

Helló

Valószínüleg azért nem dolgozik megfelelően mert EGY csöppet hiányos.

A füsthőfokra szabályozna ha érzékelné.

 A többi Faelgáz  is akkor indítja a ventit ha már van kellő füsthőfok , neked erre egy kézi papcsoló van +

 Merre vetted ?

 Függetlenül attól hogy használtan vetted szerintem nyugodtan reklamálj az eladónál.

 Mert gondolom elmondása szerint azonnal használható volt a kazán ? ! ?

 Doksid van róla valamilyen ?

Előzmény: Jena307 (12366)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 12370

Attack DPX ami van Zolinak. (nekem is, csak nekem nagyobb mert nagy a ház is) A venti ott kapcsol ki amennyire állítod a kazánvizet. Ezt 90fokig te tudod állítani. Az, hogy mennyit áll a venti szintén függ , hogy:mennyire állítottad a kazán vizet, mennyire van lehülve a pufi, mennyire száraz a fád,... Nekem csak kb 20%-ot áll a venti, mert a fám is 30%-os, "nagy" a rendszer, és a kazán is 85-re van állítva...

Előzmény: joevagyok68 (12369)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12369

Neked milyen kazánod van ?

És hány fok az amikor kikapcsol a venti ??

EZ a venti kikapcsolt állapot az üzemidő hány százalékába van ?

 

 

Előzmény: hethyzoltan (12360)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12368

"Nekem a Viadruson ennyi van. Így én megmértem a füsthőt, 500-800C-ig játszik"

Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyan lesz az 500-800 fokos füstgázból 200 ??

Csak azért mert nyomóventit raksz a kazánra ??

ÉS aki ilyet rakott rá, az ezek után már nem is használja a szekunder.....esetleg a tercier levegő nyílásokat ???

Előzmény: blokkos (12359)
sönby Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12367
Rakjad tele terelőlemezekkel a kazánt,és úgy tartsd bent a hőt.Ventilátor akkor kell ha nincs megfelelő huzatod.
Előzmény: blokkos (12359)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12366

 

Szóval ha az 5ös umlenkvent. dugajban van a venti akkor a vezérlőn a 3as számú kapcsolóval indul el a venti de csak lefele kapcsolva,

 

ha pedig a 4es geblase dugajba van dugva akkor pedig a vezérlőn a 4számú kapcsolóval lehet bekapcsolni de csak is manual állásba az az lefelé kapcsolva, és ha ilyenkor kikapcsolna akkor az 5ös TÜV nyomógomb hosszan nyomásával lehet direkt elindítani

 

ha pedig valahova máshova dugom a ventit akkor pl a 2es kapcsolókkal lehet bekapcsolni a ventit

 

Szóval szerintem:

1, es kapcsoló áram alá helyezés főkapcsoló

2, es keringető/váltószelep vezérlés aut vagy manuális beállítással

3, as hát szerintem itt kellene megadni hogy ne menjen a venti/ begyújtás miatt menjen autómatikus le-fel kapcsolással a venti/

     vagy direktbe menjen a venti

4, es szerintem autómatikus hőmérséklet alapján kapcsolja a ventit vagy kézzel beállított hőmérséklet alapján

5, tüv passz ez nyomógomb

6, ezt a nyomógombot vagy sokat használták vagy soha mert nem hajlandó működni pedig szétszedtem kipucoltam, kapcsolható

   de akad, és semmi nem történik

Előzmény: Jena307 (12365)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12365

rendl heizkessel vento cal hs25

szóval fel megy 90fokra is a víz, úgyhogy ez nem lehet gond, viszont mivel használt lehet rossz bekötés, lehet rossz vezérlő, eddig pár napot úgy használtam hogy szinte mindég ment a venti, de azzal a bekötéssel néha kikapcsolt kis időre.

Az a gond hogy a hátulján van egy csomó stekket, abból vagy 4be passzol a venti  stekkerje is, és akárhova dugom, a sok kapcsoló közül valamelyik be is indítja, de mindjárt csinálok nagy felbontású képeket és beteszem ide hátha valakinek mond valamit.

Ha oda dugom ahol volt mikor vettem, akkor ha felkapcsolom megy állandóan, ha oda dugom ahol az a felirat németről magyarra fordítva hogy ventillátor akkor néha lekapcsol.

Kérdés még hogy a keringető szivattyú csőtermója hány fokon legyen, mert a kazán teljesen nyitott levegővel 78fokot tud ventivel, ettől nem tud fentebb menni mert elviszi a szivattyú a hőt, na most ha a keringetőt felhúznám vagy 85 fokra akkor lehet hogy rendeltetés szerűen működne.

Előzmény: hethyzoltan (12360)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12364

"Csak annyi levegőt ad az égshez, amennyi szükséges"

 

és mi határozza meg mennyi levegő az ELÉG?????

az előremenő nem mérvadó. a füstgáz úgyszintén. méri a füstgáz összetételét???

Előzmény: blokkos (12356)
gabor0036 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12363

CSő Zoli!

Ma mértem hasítva a közepe 27-30%... Mikor jösztök át? :)

Előzmény: hethyzoltan (12360)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12362

Ja igen.

 

Tyúkot koppasztani 60 fokos vízben kell, nem 600 fokos kéményben :))

 

 

Előzmény: blokkos (12359)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12361

Ezen a ventillátor nem segít csak ront.

 

Mert ha alapból ennyi a füstgázhőfokod, akkor zárj a pillangó szelepen.  Meg a primer nyíláson, ehhez arányosan a szekunder nyíláson.

 

Ha ekkora füstgázhőfoknál még a ventillátor nyomja a levegőt az még magasabb lesz.

 

Az, hogy a Totyával mit tapasztaltak az egy dolog. De mit mértek??? Na az számít. Mert az objektív amit tapasztaltak az meg szubjektív.

 

Nekem is elmagyarázták, hogy a száraz fát be kell vizezni, mert úgy lassabban ég és tovább tart.  És tapasztalták, hogy jobb.

 

Ha hidegebb idő esetén lehet rajta felsrófolni, az azt jelenti, hogy fojtva van a kazán. Egy jól beállított kazán, ideális esetben nem tud magasabb előremenőt produkálni magasabb füstgáz esetén sem, mert a többlethő kimegy a kéményen.

 

 

Előzmény: blokkos (12359)
hethyzoltan Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12360

A ventinek akkor kell leállnia, hogy ha a fűtővíz hőmérséklete elérhete az általad beállítottat. Ha folyamatosan megy a ventillátorod (és nem kapcsol ki) az azt jelenti, hogy a kazán nem éri el a beállított paramétereket. Ez vagy helytelen beállításra, vagy pedig akkor fordul elő, ha a fa nedvességtartalma nem éri el a kívánt értéke (20 % alatti).

 

Milyen típusú kazánod van?

Előzmény: Jena307 (12357)
blokkos Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12359

Igazad van! Egy jó kémény, s egy jó huzatszabályzó nagyszerű dolog. Nekem a Viadruson ennyi van. Így én megmértem a füsthőt, 500-800C-ig játszik. A kéményben tyúkot kopsztani gond nélkül lehetne. Fűtöm az udvart szépen. Időnként szép pirosan világít a kéménycsövem. :) Az itt elpocsékolt hőnél csak a kazán melett melegedek meg.:) Ezt lehetne talán ezzel a berendezéssel megspórolni? A huzatszabályzóval csak részben, mert akkor szabályoz, ha a kazánvízhő elérte a beállított értéket. De akkor eredményes.

Várjunk, talán már van valakinek tapasztalata. De az elméletek is érdekelnek.

A Totya esetében a beállított 200C már a tapasztalatok után jött. És működik. Hidegebb idő esetén, esetleg lehet rajta felsrófolni.

Előzmény: nagykunsági (12358)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12358

Kérdés, hogy a beállított füsthőmérséklethez, mekkora előremenő vízhőfok tartozik.

 

Totya esetében elég alacsony az a 200 fok.

 

Mondjuk egy ilyen füstgázhőmérsékletre való szabályzáshoz nem kell ventillátor, csak egy jó kémény.

Előzmény: blokkos (12356)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12357

bakker én sík hülye vagyok a faelgázhoz, és mivel nem új a kazán használatit sem kaptam hozzá, szóval nekem mindég megy a venti a kipufogón, nem kellene???

Sajna a vezérlője nem egészen azt csinálja amit én szeretnék, a bekötéseknél rájöttem arra hogy a venti nem is jó helyre volt dugva mert nem a saját stekkere van rajta így a helyére nem is lehetett bedugni, én megfaragtam a stekkert és bedugtam a ventillátor feliratúba, most néha 80fok körül kikapcsol aztán vissza, és autómata üzemmódban el sem indul csak manuál állásban, viszont úgy meg mintha nem reagálna a hőfok beállításomra. Az a baj hogy a környéken egy faelgázt sem tudok hogy legalább nagyjából összehasonlíthatnám

Előzmény: hethyzoltan (12346)
blokkos Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12356

A belinkelt vezérlő vezérli a ventillátort, 0-100% bevúvásig állítja. Hőszenzorral figyeli a füstcsőben távozó füstgázhőmérsékletet, másik szenzor a kazánvíz hőt. Megfigyeltem, hogy hatékony  szabályzás. A beállított füsthőmérsékletet képes tartani, persze kisebb kilengésekkel. Szinte azonnal reagál a venti vezérlés a változásokra. Csak annyi levegőt ad az égshez, amennyi szükséges. Amit láttam, Totya esetében 200C környékén működött.

 

Előzmény: nagykunsági (12354)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12355

Hát ez bizony egy kéthermedos többség! :))

Mert ugy e a kereskedő szaván nem lehet budira sem menni, mondotta nagyapám, csak nem íly szépen.

De azt azért nem értem, hogyan lehet ezeket az ezermestereket fellelni?

De azért nézd meg mit követtek el a kazánjukon, aztán cselekedj.

Csak abban az esetben vágj bele, ha meged készíted. Iparos, aki valamit is ad magára, nem kozkáztat egy ilyen beavatkozást.

 

Előzmény: blokkos (12352)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12354

Mi vezérli a levegőbefújást??

 

Vízhőmérséklet??? Füstgáz??

 

Sokan azzal küzdenek, hogy magas a füstgázhőmérséklet, sok meleg kimegy a kéményen. Na most ha még ventillátorral fújom be a levegőt mennyi megy ki??

 

Mert amit befújok a kazánba annak valahol ki kell mennie.

 

 

Előzmény: blokkos (12350)
blokkos Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12353

Ilyen mennyiségben, a fa saját háztályimból nem kerül ki. Vennem kell hozzá, bőven. És akkor már nem aprózom, ezért sokban van, de így engedményesebb. Szeretném eltüzelni minél gazdaságosabban.

Ventillátor? Az alsó salakoló ajtóra van felszerelve mind két típus esetében. RV12 TOLÓVENTILLÁTOR

Előzmény: gmkiev (12351)
blokkos Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12352

Igen, többen is ajánlották!:) Számszerűsítve hárman.

Ketten, akinek fel van szerelve. Az egyiknek pont egy Viadrusra, másiknak egy Totya 4-re.

Harmadik, a kereskedő, aki eladja:)

És mindenki esküszik rá! De nem tudom, nem e az elfogultság beszél belőlük. Ezért kötötem ki itt.

20-30% megtakarítást állítanak.

 

Előzmény: gmkiev (12351)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12351

T. blokkos

 

"Ajánlották ezt a....."

Na az így kezdődő mondatokkal lehet engem minden betőjével méterekkel közelebb juttatni majdani sírhelyemhez! :)))

Mert ugye a többes szám? Ez is bajos.

Aztán aki ajánlotta! Van néki ilyen? Vagy olyan?

A VIADRUS-ba lehet szerkesztgetni bármit, de ne sokat fog változni.

Az egy öntvény kazán. Egy a sok közül.

Ne alakítgasd, használd és fogadd el olyannak amilyen.

Mellesleg hová tennél bele ventillátort?

Mint írtad a tüzelő anyaghoz olcsón jutzs,  ezzel meg kellene elégedni.

Aztán leszenek itt jobb évek is, akkor jöhet egy komolyabb kazán.

Előzmény: blokkos (12350)
blokkos Creative Commons License 2012.12.28 0 0 12350

Több éve használom ezt a kazánt, inkább a háztartásból kikerülő éghető szemét, illetve a kis gazdaságból hasznosítható fa hulladék elégetése miatt vettem. Pár éve teljesen áttértem gázról fa tüzelésre. Egyértelműen, látványosan kedvezőbb pénzügyileg a végeredmény egy fűtési szezonban. Ha most költenék a rendszerre, csakis elgázosító mellett döntenék, de egyenlőre maradnom kell a Viadrusnál. Beleolvasgatva az írásokba látom, vannak komoly tapasztalatok.

Ajánlották ezt a vezérlőt egy befúvó ventillátorral: HU ST-81 zPID  http://gazesmas.unas.hu/spd/Vezerlo005/Vezerlo_szilardtuzelesu_kazanhoz_ST81_zPID

Van e valakinek tapasztalata? Vagy bármi más javaslata?

Előzmény: gmkiev (12349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!