Keresés

Részletes keresés

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9339

A felső 10-15 centit dolgozza át ami nekünk pont jó. Arról nem is beszélve,hogy jó morzsás talajszerkezetet csinál,  meg egy kicsit nedves is volt itt- ott és ott a rotával csak galacsinolná... Mi, ha kemény és fel kell törni ott használunk rotát. A többi helyen elmunkáláshoz szinte mindenhol ilyen pálcás hengerthasználunk.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9338

Hello sikerült leveni a röpsuly harangot?

Előzmény: Nagy10 (9336)
abodi72 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9337

Megbocsás ,de szerintem csak a felületet dolgozza meg elentétbe a hagyományos kapával ,az mélyebre dolgozik

javíts ki ha tévedek

Előzmény: Fsanyi88 (9335)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9336

Szia!

 

Hogy szuperál ez a rögtörő-hengeres kapa?

 

Jó magyágyat tudsz vele csinálni?Jobbat mint a hagyományos kapával?

 

Ja és nem fogja nagyon a motort?

 

Köszi

Előzmény: Fsanyi88 (9335)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9335

Hűha Mester Urak!

 

 Ma dughagyma alá csináltam magágyat. Nem volt egy egyszerű futam...

Machello Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9334

Üdv mindenkinek!

Itt mifelénk a nyírségben vannak olcsóbb házak, de munkahely az kevéske. Bár itt nálunk Nyírgelsén van egy viziszárnyas vágóhíd, meg a közelben néhány fűrészüzem, illetve Nyírbátorban az ipari parkban jó pár összeszerelő üzem. Nézelődj bátran felénk is. Van jó pár eladó ház. Sosem lehet tudni.

Előzmény: Gokartos (9330)
Furak Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9333

ÜDV!! én Apátfalván lakom ere fele lehet olcsón házat kapni (nem rossz álapotút) munka mindig van ÉS még maszekot is tudnálé válalni mert mindenkinek van kertje és nemnygyon van aki felszántsa,rotálja idén tavaszig volt egy ember aki csinálta de az felhagyott vele (elöregedett a rotája újat nem akar vásárolni) fuvarozás is van bőven!! a gyerekedve néz ve is jó hej új bölcsöde van 3db felújított Óvoda a felújítások most fejeződtek be és egy színtén felújítot általános iskola!! ere fele igen jól eléldegélnek az emberek, ere mezőgazdasággal foglalkozna tehát főrént traktorvezetőre, napszánosra mindig van szükség!! a napszámos ugyan nem munkahely de attól független ha egyszer elmész valahova napszámosnak oda máskor is vissza várnak (persze csak akkor ha jól dolgozol). Több családi és több mezőgazdasági válalkozás van ahol munkát tudsz kapni minimálbéres fizetésért!

Földet is tudsz szerezni olcsón igaz homokosat a maros parton sok ma már műveletlen terület van föként 2 kisláncosak ha veszel egyet kitermeled belölle a fákat (mindegyik behásodott) kapsz nántóföldet!

A rendörség,polgárőrszég elégé javult az utóbbi időben a lopások száma ellégi minimálissá csökkent!

 

PL: egy eladó ház

 

http://www.ingatlannet.hu/ingatlan/Ap%C3%A1tfalva/528080-elad%C3%B3-h%C3%A1z-Aradi-u-20

Előzmény: Gokartos (9330)
jano1987 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9332

Sziasztok srácok! tudnátok segiteni jövőre trágyáznánk a földeket csak még nem 

tudjuk menyit rakjunk hektáronként,  meg mikor csináljuk tavasszal vagy ősszel? előre is köszi nektek!!

arvaiz69 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9331

Köszönöm szépen, meg mérem!

Olvastam költözési szándékodat! Én Martfűn lakom, itt viszonylag drágák a lakások, de a szomszédos telepuléseken Tiszaföldváron, Homokon, Cibakházán  jóval olcsobbak! A szomszéd településeken nagy homokos szöllőskertek, veteményes kertekkel vannak porták, amiket kispénzért árulnak! Próbáld meg interneten keresgélni, hátha találsz ezeken a településeken eladó házakat! Egyébként ezek a települések Szolnok megyében vannak!

Csendes falusi települések, ahol a jószágtartást nem tiltják! Úgy tudom arra lehet annyiért

házat, nagy portával vásárolni! Gondolom azért olyan olcsók a lakások, mert a munkalehetőségek korlátozottak!

Sok sikert!

Üdv.: Árvai Zoltán

 

Előzmény: Gokartos (9302)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9330

Hát itt az a helyzet hogy neki hiába beszélt az ember,hiába mondtál neki bármit,mintha nem is mondtál volna!Csak neki volt igaza akármiről is legyen szó,ha meg kijózanodott nem volt vele semmi baj,de akkor meg megint hiába beszéltél neki 1ik fülén be a másikon ki!Nekem nagyapám meghalt,és nagymamám egyedül lakik a házban ugyan ott a faluban csak 1utcával arrébb!Volt már arról is szó hogy költöttünk oda,de abból is a cirkusz lett mert nagyanyámé már csak a félház a másik fele a fateré,meg a tesvéréjé(keresztanyámé)!Fater akkor is durrogot hogy ő nem engedi meg hogy oda menjünk mert övé a ház....stb!Csak nagymamámat sajnálom az egészben mert még szerintem most is sír hogy nem láttya a déd-unokáját,de viszont ő sem látná be hogy a kedves kisfia a hibás és már a második családot teszi tönkre,meg ráadásul ő tartya el a fatert:kajával,pénzel,cigivel,mert fater amit keres általában el is issza,mert olyankor mindenki barát a kocsmába!Ez nállunk divat a faluba,de még szerencse hogy kissebség nincs!

Előzmény: iskra (9329)
iskra Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9329

A helyzet valamennyire ismerős ,mondjuk én tudtam kezelni a dolgot.Én 22 évesen azt montam hogy megyek kisgyerekkel-feleséggel,megmontam apámnak a frankót.

Nekem se volt könnyű,de tanult apám a leckéből.

Megértette,hogy az erőszakos viselkedés nem vezet sehova csak gyűlöletet szűl.Azóta immár 9 éve megváltozott néha helyre kell tenni de az legfeljebb 2 mondat.

Mi 4 év alatt 4 szer költöztünk végül a sajátba. (igaz mégy 14 évig fizettem)

Esetlegesen 1 tanács :eltartási szerződés idős bácsival-nénivel?

Olyan területen ahol kertes ház ,munkalaehetőség is van.

Viszed a gépeket állatokat és folytatod ott ahola abbahagytad.

Előzmény: Gokartos (9323)
lacbp Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9328

Köszönöm Urak!

 

Utána nézek...

De ahogy nézegettem, egy dugó 5e gyűrá 5e tömítés 3-4 -e től indul, kéz alól. Plusz a fúrás, és már egy 20-asban benne vagyok, s még akkor nem nyultam a szelepekhez, nem néztem át a porlasztót, lötyög-e valamelyik tengely. És egy fillért nem fizettem a javításért...

Bár úgyis én esnék neki ;)

 

Szóval ezért kérdeztem, meg nézegettem, hogy menniy lehet egy motor...

 

Mert belefutottam egy gx110 -esbe (ugye ez volt rajta, azt hittem ilyen a motor) megvettem, de a tengelye egész más. Valahonnan szereznem kell egy kis ékszíjtárcsát 13 as szíjhoz, és valahogy ráesztergáltatni ;).

 

 

Előzmény: Furak (9316)
380se Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9327

Üdv!

 

Tudna valaki esetleg segíteni: Robi 56-hoz kellene gépkönyv. Rajta vagyok a felújításon, de nincs kuplung a gépen. Helyette egy vastag gumilap van megfelelő helyeken furatokkal. Ráadásul elférne egy gyűrűzés is. Ráadásul nem jöttem rá, hogy hogyan lehet levenni a "hűtőventilátort".

Köszönöm a segítséget!

Istvan56 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9326

Próbáld meg Győr környékén, vannak   régi kis házak melyekből kihaltak , kemény melóval el lehet indulni. Fiatal vagy előtted az élet.  Én nagyon szívesen segítek a keresésben  neked!

Munkahelyet fogsz találni meglátod.

Nyugodtan keress magánban is.

István

Előzmény: Gokartos (9323)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9325

Az biztos hogy nem vagyok egy léhűtő!Mindíg találtam magamnak elfoglaltságot még othon is annak ellenére hogy nem dolgoztam,meg ez a szomorú hogy már elkezdtem felépíteni egy micro gazdaságot(-: két kistraktorral,kb 1000négyszögöl földel és 1db birkával és ezt még fejleszteni akartam,meg ha fátvágtam azt is eltudtam adni a faluba,meg a kukoricámat is,meg bármilyen terményt eltudnák adni még nagyobb menyiségben is!

Előzmény: Nagy10 (9322)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9324

Köszönöm!

Előzmény: Nagy10 (9322)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9323

A párom mivel állami gondozott volt így kap 1milió710ezer ft életkezdési támogatást az államtól amit:építési telekre vagy házra vehet ki vagy annak lakhatóvá tételére,vagy albérletre és az is előírás hogy víz és a villany bent legyen!Itt sajnos Tiszafüreden nem tudunk abból még telket sem venni nemhogy még házat!Gondolkoztunk azon hogy győrben veszünk ki egy albérletet,mert ott jó a munkalehetőség és van is ott ismerősünk,de még igazán magunk sem tudjuk,de már vissza nem megyünk!Sajnos nincs munkahelyem,de még munkalehetőség sincs itt és a környéken sem!Annyiból volt jó ott hogy ismert mindenki és sok maszekom volt a traktorokkal,de ha még 20km el el is költözünk mert ott is lennének házak sajnos munkám meg nem lenne!

Nagy10 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9322

Hát ez elég szomorú.Úgy érzem,(így ismeretlenül is),hogy TE ennél 100-szor jobb sorsot érdemelnél.És őszintén eggyütt érzek veled.Ja és kitartást!!!!!!Szurkolok nektek!!!!!!

Előzmény: Gokartos (9321)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9321

Faterommal az a probléma hogy iszik és nem keveset van úgy hogy szünet nélkül 2hetet zsinórba és ez miatt is váltak el a szüleim!Ha pediglen bevan rugva akkor kötekszik,okoskodik....stb!Ezt egy darabig tűrtük(4évig),de tegnap betelt a pohár és megütöttem!Lehet ez miatt elitéltek de ez a tegnapi betette nekem a kaput!Utánna nem volt semmi,ő lement a pincébe,mi meg össze szedtük magunkat éjfélkor és bejöttünk az albérletbe anyámékhoz!Úgyhogy most itt vagyunk!

vonschwarcz Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9320

inkább :), 200-as f600-oson van. Rengeteg klónmotor is van mindenféle márkaneveken, jóval olcsóbb árcimkével, lehet, hogy egy próbát megér.

Előzmény: Furak (9316)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9319

Köszönöm előrre is a segítségeteket!Ez a döntés nagyon hirtelen jött!Ezzel az elköltözéssel nekem nagyon sok mindent fel kell adnom!Egyébként 3-man költöznénk:én,párom és 4hónapos fiam,családi okok miatt,de őszintén azt semtudom hová!Hogy megértcsétek:4éve elváltak a szüleim,anyám és hugom beköltöztek Tiszafüredre albérletbe,mi a párommal ott maradtunk a szülői házba faterral,de fater pesten dolgozott még akkoriban és hetente vagy 2hetente járt haza!Megszünt neki a munka hazajött és a faluba(Tiszaörvényen)és környékén maszekolgatott,maszekol(kőműves munka)!

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9318

mindenesetre előbb nézd, vagy nézesd át lehet csak ilyen gondod van .

ha mégsem, sztem egy felujítás olcsóbb lenne mint venni bele egy másik motort.

bár nem tudom, csak feltételezem mivel nem mai gyerek, ebben még furható

henger van egy új dugóval gyűrüvel még sokáig jól szolgálhat .

én is most vásároltam pont egy ilyet az eredeti tulajtól, az enyém még öregebb ,de ez átesett 3 éve egy felujításon erős mint a bivaly, szántottam vele alig bírtam utána menni .

 

Előzmény: lacbp (9312)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9317

Köszi szépen,holnap megpróbálom.

Előzmény: Törölt nick (9311)
Furak Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9316

elnézést elírtam g150-es motor van rajta!!!!!!!!!!!))

 

Előzmény: Furak (9315)
Furak Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9315

ÜDV!! g200-as honda motor van rajta!!

Előzmény: lacbp (9312)
iskra Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9314

Be van jelentkeztetve az outlook :)

Előzmény: Törölt nick (9313)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9313

Ment a válasz.

Előzmény: iskra (9309)
lacbp Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9312

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék tőletek kérni! Van egy Honda Mio F400 -as  gépem. Már nem mai gyerek, sőt már lányban is öreg ;) 83 -as ;) Minap probáltam volna indítani, szinte semmi kompresszió nincs benne. Nyáron is nehezen indult már, de így, hogy 10 fok alatt van a hőmérséglet....   A végén 3 perc "önindítózás" után indult be. Igaz utána lehetett vele dolgozni, finoman. De erő már nem sok van benne.

Kérdésem az lenne hogy esetleg melyik oldalkihajtásos Honda motorra lehetne kicserélni? Még a blokk típusát sem tudom, mert egy Gx110 berántója van rajta, de a gx100 bolokkja nem is úgy néz ki,mint ami a gépemen van.

Esetleg akinek van tapasztalata ezzel a típussal, hogy előfordulhat hogy csak a szelepek nem zárnak jól, vagy minimum egy gyűrűcsere kelleni fog, hogy tavasszal munkára lehessen bírni? Még nem volt időm megbontani...

 

Köszönöm!

üdv: Laci

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9311

Hello ahonan kiszedted az m8 csavart oda be csavarsz egy hoszabat arra rakol egy lapos-

vasta a röpsuly harangon van két furat az szemben fursz egy jukat a lapos vasba .

Utána röpsuly harangba a két furatba berakol egy csavart ara rá rakod a lopas vasta ara egy ányat és  mindkettö elkezded egy formon csavarni és egy szer csak lefog pukani .

Remélem nagyábol érthetöen irtam le én is egy szedtem le az enyémet simán kupusan van rögsztve.

Előzmény: Nagy10 (9306)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.19 0 0 9310

Üdv küldtem levelet meg kaptad?

Előzmény: iskra (9309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!