Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9358

dehogy haragszom, inkább köszi !  akkor azt hiszem le kell szednem a deknit mert valószinű a tengely kicsúszott a regulátorból . mikor megvettem szántottam vele jól működött ,szántás után feltettem a kapákat és akkor tapasztaltam nem áll vissza alapjáratra . 

Előzmény: Gokartos (9348)
cudar08 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9357

Előzmény: Gokartos (9353)
jano1987 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9356

Sziasztok srácok Kössz a tanácsot gokartos!! Ha valakinek birtokában lenne robixra

valo sebesség felező reduktor vagy tud egyet jo áron az jelleze nyugodtan köszönöm!!

Furak Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9355

Jó volna A fűnyírótraktorodra nem lehet 5×12 -es kereket rakni??

Előzmény: Gokartos (9353)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9354

Hali!

 

Nem rossz,de azért a munkájára kíváncsi lennék.Meg hogy hogy bírná a trakid :D

Előzmény: Gokartos (9353)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9353

Üdv!Egy ehez hasonló tárcsa nekem is jó volna a traki után!(-:

Furak Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9352
Előzmény: erik365 (9351)
erik365 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9351

Sziasztok még új vagyok ezen a fórumon.
375 os briggs spirt kapához keresek hajtókart és dugót? Tudok hozzá neten venni valahol? Előre is köszi a segítséget.

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9350

Igen váltós a masina. Egy robi rekord 250 T. 3 előre 1 hátra fokozattal. 3 nyélen kenettem a földnek most, jó lassan had örölje át rendesen, mert a száraz rögöket alig tudta szétverni.

Előzmény: Nagy10 (9345)
hitike1 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9349

Szia!

 

Nyírgelsei vagy? Én meg nyírlugosi. Kicsi a világ... :-))

Előzmény: Machello (9334)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.21 0 0 9348

Már bocs hogy én válaszolok és nem tőllem kérdezted!Amit te mondassz azt úgy hívják hogy regulátor(gázszabályzó rendszer)!Ennek két fajtája létezik kapálógép motoroknál,van a levegős és van a mehanikus(röpsúlyos)!A levegős megoldású nagyon egyszerű és nem igazán romlik el,mert a lendkerék előtt elhelyezett léglapát szapályozza a gázt!A másik pedig a blokkon belül van és röpsúlyos ez a briggs motoroknál egybe van az olajfelverő kerékkel és így néz ki:szerintem a Hondában sem sokkal külömbözhet!

Előzmény: Törölt nick (9347)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9347

Szia , én is kérdeznék tőled valamit a Honda  F400-l kapcsolatban úgy hallom neked régóta van én meg most vettem nem ismerem igazán . az ékszíjtárcsák felöli oldalon van egy hosszú gázmozgató kar ami a blokkból kijövő tengelyen van rajta .ha gázon van a motor akkor

a kart a rudazat az ellenkező irányba mozgatja . alapjáraton vissza kellne mennie  az ékszíjtácsa és a kipufogó oldalára .nálam nem megy fordulaton marad a motor .

megoldottam ugyan  mechaniusan raktam rá egy ellensúlyt ,de gondolom nem ez a megoldás .

a kérdésem az lenne a tengelyt valami rugó feszíti vissza a blokkon belül alaphelyzetre,

vagy ha nem, akkor micsoda ??

Előzmény: lacbp (9328)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9346

Üdv!Mindenféle képpen ősszel kellene szántás előtt!Az meg rajtatok múlik hogy mennyit akartok hektáronként!Jó vastagon is meg lehet szórni,de gondolom istáló trágyára gondoltál!?Nagyapám pl minden éveb kiviteti a birkatrágyát a földjére és elég vastagon van rajta!

Előzmény: jano1987 (9332)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9345

Ja értem.

 

Egyébként a te géped váltós?Hány sebességes,és hanyadikban szoktál rotálni?

Előzmény: Fsanyi88 (9344)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9344

Azt elfelejtettem odaírni, hogy itt szántást műveltem el. Egy hete kb ki lett szántva, kicsit dolgozott rajta a fagy és azt műveltem el. De a tetején a kiszáradt rögöket hiába forditotta le az eke, nem tudott még eléggé átnedvesedni, néha rántott akkoráka majd elszáltam :D

Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9343

Mert egyik másik jól kiszáradt rög alig akart szétmenni, de az alja nedvesebbet szépen vitte szét.

Nagy10 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9342

Értem,köszi.

 

És azt miért írtad hogy nem volt egyszerű futam?

Előzmény: Fsanyi88 (9339)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9341

Ja és köszi mégegyszer a segítséget.

Előzmény: Nagy10 (9340)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9340

Szia!

Igen sikerült,szét szedtem az egész hajtását kicseréltem a csapágyakat is,mert már nagyon kivoltakdehát 16 év alatt nem csoda:D

Előzmény: Törölt nick (9338)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9339

A felső 10-15 centit dolgozza át ami nekünk pont jó. Arról nem is beszélve,hogy jó morzsás talajszerkezetet csinál,  meg egy kicsit nedves is volt itt- ott és ott a rotával csak galacsinolná... Mi, ha kemény és fel kell törni ott használunk rotát. A többi helyen elmunkáláshoz szinte mindenhol ilyen pálcás hengerthasználunk.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9338

Hello sikerült leveni a röpsuly harangot?

Előzmény: Nagy10 (9336)
abodi72 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9337

Megbocsás ,de szerintem csak a felületet dolgozza meg elentétbe a hagyományos kapával ,az mélyebre dolgozik

javíts ki ha tévedek

Előzmény: Fsanyi88 (9335)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9336

Szia!

 

Hogy szuperál ez a rögtörő-hengeres kapa?

 

Jó magyágyat tudsz vele csinálni?Jobbat mint a hagyományos kapával?

 

Ja és nem fogja nagyon a motort?

 

Köszi

Előzmény: Fsanyi88 (9335)
Fsanyi88 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9335

Hűha Mester Urak!

 

 Ma dughagyma alá csináltam magágyat. Nem volt egy egyszerű futam...

Machello Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9334

Üdv mindenkinek!

Itt mifelénk a nyírségben vannak olcsóbb házak, de munkahely az kevéske. Bár itt nálunk Nyírgelsén van egy viziszárnyas vágóhíd, meg a közelben néhány fűrészüzem, illetve Nyírbátorban az ipari parkban jó pár összeszerelő üzem. Nézelődj bátran felénk is. Van jó pár eladó ház. Sosem lehet tudni.

Előzmény: Gokartos (9330)
Furak Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9333

ÜDV!! én Apátfalván lakom ere fele lehet olcsón házat kapni (nem rossz álapotút) munka mindig van ÉS még maszekot is tudnálé válalni mert mindenkinek van kertje és nemnygyon van aki felszántsa,rotálja idén tavaszig volt egy ember aki csinálta de az felhagyott vele (elöregedett a rotája újat nem akar vásárolni) fuvarozás is van bőven!! a gyerekedve néz ve is jó hej új bölcsöde van 3db felújított Óvoda a felújítások most fejeződtek be és egy színtén felújítot általános iskola!! ere fele igen jól eléldegélnek az emberek, ere mezőgazdasággal foglalkozna tehát főrént traktorvezetőre, napszánosra mindig van szükség!! a napszámos ugyan nem munkahely de attól független ha egyszer elmész valahova napszámosnak oda máskor is vissza várnak (persze csak akkor ha jól dolgozol). Több családi és több mezőgazdasági válalkozás van ahol munkát tudsz kapni minimálbéres fizetésért!

Földet is tudsz szerezni olcsón igaz homokosat a maros parton sok ma már műveletlen terület van föként 2 kisláncosak ha veszel egyet kitermeled belölle a fákat (mindegyik behásodott) kapsz nántóföldet!

A rendörség,polgárőrszég elégé javult az utóbbi időben a lopások száma ellégi minimálissá csökkent!

 

PL: egy eladó ház

 

http://www.ingatlannet.hu/ingatlan/Ap%C3%A1tfalva/528080-elad%C3%B3-h%C3%A1z-Aradi-u-20

Előzmény: Gokartos (9330)
jano1987 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9332

Sziasztok srácok! tudnátok segiteni jövőre trágyáznánk a földeket csak még nem 

tudjuk menyit rakjunk hektáronként,  meg mikor csináljuk tavasszal vagy ősszel? előre is köszi nektek!!

arvaiz69 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9331

Köszönöm szépen, meg mérem!

Olvastam költözési szándékodat! Én Martfűn lakom, itt viszonylag drágák a lakások, de a szomszédos telepuléseken Tiszaföldváron, Homokon, Cibakházán  jóval olcsobbak! A szomszéd településeken nagy homokos szöllőskertek, veteményes kertekkel vannak porták, amiket kispénzért árulnak! Próbáld meg interneten keresgélni, hátha találsz ezeken a településeken eladó házakat! Egyébként ezek a települések Szolnok megyében vannak!

Csendes falusi települések, ahol a jószágtartást nem tiltják! Úgy tudom arra lehet annyiért

házat, nagy portával vásárolni! Gondolom azért olyan olcsók a lakások, mert a munkalehetőségek korlátozottak!

Sok sikert!

Üdv.: Árvai Zoltán

 

Előzmény: Gokartos (9302)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9330

Hát itt az a helyzet hogy neki hiába beszélt az ember,hiába mondtál neki bármit,mintha nem is mondtál volna!Csak neki volt igaza akármiről is legyen szó,ha meg kijózanodott nem volt vele semmi baj,de akkor meg megint hiába beszéltél neki 1ik fülén be a másikon ki!Nekem nagyapám meghalt,és nagymamám egyedül lakik a házban ugyan ott a faluban csak 1utcával arrébb!Volt már arról is szó hogy költöttünk oda,de abból is a cirkusz lett mert nagyanyámé már csak a félház a másik fele a fateré,meg a tesvéréjé(keresztanyámé)!Fater akkor is durrogot hogy ő nem engedi meg hogy oda menjünk mert övé a ház....stb!Csak nagymamámat sajnálom az egészben mert még szerintem most is sír hogy nem láttya a déd-unokáját,de viszont ő sem látná be hogy a kedves kisfia a hibás és már a második családot teszi tönkre,meg ráadásul ő tartya el a fatert:kajával,pénzel,cigivel,mert fater amit keres általában el is issza,mert olyankor mindenki barát a kocsmába!Ez nállunk divat a faluba,de még szerencse hogy kissebség nincs!

Előzmény: iskra (9329)
iskra Creative Commons License 2011.11.20 0 0 9329

A helyzet valamennyire ismerős ,mondjuk én tudtam kezelni a dolgot.Én 22 évesen azt montam hogy megyek kisgyerekkel-feleséggel,megmontam apámnak a frankót.

Nekem se volt könnyű,de tanult apám a leckéből.

Megértette,hogy az erőszakos viselkedés nem vezet sehova csak gyűlöletet szűl.Azóta immár 9 éve megváltozott néha helyre kell tenni de az legfeljebb 2 mondat.

Mi 4 év alatt 4 szer költöztünk végül a sajátba. (igaz mégy 14 évig fizettem)

Esetlegesen 1 tanács :eltartási szerződés idős bácsival-nénivel?

Olyan területen ahol kertes ház ,munkalaehetőség is van.

Viszed a gépeket állatokat és folytatod ott ahola abbahagytad.

Előzmény: Gokartos (9323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!