Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.21 0 0 10821

nem

nem

Előzmény: adren (10820)
adren Creative Commons License 2013.01.21 0 0 10820

Üdvözlet! 

 

Nem találtam erre jogszabályt...

 

Ha az özvegyi haszonélvező kiadja a földjeinket, (termő és legelő meg erdő) pld. 30 évre, (most 63 éves) akkor tényleg az állam annyira védi a földhasznosító bérlőt, hogy konkrétan kitolódik a bérleti szerződés a haszonélvező  esetleges 30 évnél elöbb bekövetkezett halála utánra is? Vagyis ha meghal a haszonélvező, 3 év múlva, akkor még 27 évet várhatok a szerződés lejártáig???  

 

Köszönöm, sajna nagyon sűrgős lenne....  (fenyeget...)

friizer Creative Commons License 2013.01.18 0 0 10819

Sziasztok!

 

Aegon biztosítónál van kötelező biztosításunk 6 éve, a 2012-s évi biztosítás a díját 1 összegben 2012 január 9-én elutaltuk, miután fel lettek telefonon hívva, és megkérdeztük a pontos egész évi összeget. 2012. decemberében kaptunk 1 levelet, hogy szeptember 28-ával felmondták a szerződésünket díj nem fizetés miatt. Mint kiderült januárban nem számították hozzá a baleseti adó díját (állítólag január 31-el fogadták el törvényt), ezért az ő általuk megadott összeget, amit januárban elutaltunk, úgy könyvelték, hogy az utolsó negyedévre már nem volt fedezet. Január után semmilyen értesítést nem kaptunk csak a felmondót levelet decemberben. Akkor persze nem tudták megmondani, mennyit kéne fizetni még, most viszont küldtek 1 37eFt-s csekket fedezetlenségi díjról. Mit lehet tenni?

 

gombosvilla Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10818

köszi

Előzmény: egy-ügyvéd (10817)
egy-ügyvéd Creative Commons License 2013.01.16 0 0 10817

Ha tudott dolog, hogy hol volt a visszaélés, akkor tájékoztatást lehet kérni. Jól fel tett kérdésekre adott válaszok megalapozhatnak továbblépést. Amit pl. vagy személyiségi jogi, vagy általában büntetjőjogi úton lehet vinni.

Előzmény: gombosvilla (10807)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 10816
Koszi :(
Előzmény: _lala_ (10815)
_lala_ Creative Commons License 2013.01.12 0 0 10815

2 albetét a minimum.

Az ikerház is társasház - vagy osztatlan közös tulajdon, ami a "szopás a köbön" már két lakásnál is, pláne ha többről van szó.

Előzmény: GeriSoft07 (10814)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 10814
Nem 6 lakás a társasházi minimum?
Ikerházak se társasházak még
Előzmény: _lala_ (10813)
_lala_ Creative Commons License 2013.01.12 0 0 10813

Röviden: társasház nélkül nincs albetét.

Hosszabban: nem lehetetlen jogilag összehozni a társasházat, de mondjuk mindenkinek hozzá kéne járulnia, akinek a neve szerepel a tulajdoni lapon, kb. bármelyik rovatban. Ha egyébként nincs jogi akadálya, akkor "ki lehet verni" a többiekből a társasház alapításához szükséges aláírást (legrosszabb esetben bírósággal lehet pótoltatni, ha valakit nem lehet utolérni, vagy jogos indok nélkül megtagadja). Az eljárás hosszadalmas és pénzbe kerül (ezt nyilván rá lehet verni arra, aki jogos indok nélkül tiltakozik, de meg kell előlegezni, és utólag lehet végrehajtóval behajtatni).

Előzmény: GeriSoft07 (10812)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10812

sziasztok!

van egy 4 lakásos sorház. jelenleg osztatlan közösben.

Van-e megoldás a saját albetétre társasház alapítás nélkül? bárhogy?

 

Sajnos a másik 3 tulaj a mai napig nem rendezte tulajdon vitáját és tehermentesítését, így a maradék részeken mindenféle cégek terhei vannak, csak a mi 2/8 részünk tehermentes és tiszta jogilag

 

Épp tegnap raktak rá egy földhivatalhoz rosszul beadott papír miatt (elírták a tulajdoni hányadot, így a csődbement eladó kft-nek a nevén maradt 21/10.000 rész (kb 1,3nm)) egy asztalnyi területre 830.000Ft és járulékai terhet.

eleve lehet ilyet csinálni hogy ennyire égbekiáltóan értéken 100x meghaladó terhet jegyeznek be? Ez konkrétan nem érvényesíthető, egy dologra jó, hogy megakadályozza a társasház alapítást, mert így 5 tulajdonosa lesz 4 lakásnak +1 albetét, ha társasházat alapítunk, akkor ha rendeződik minden, lehet módosítót beadni

 

Szóval van lehetőség másképpen saját albetétté válnunk?

kistudor Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10811

Üdv mindenkinek.Segitséget szeretnék kérni!A lányom egy Kft-nél dolgozott tavaj Szeptembertől decemberig.A főnöke mindig csak hitegette hogy majd fizet,de azóta sem történt semmi.Több mint 300.000 ft-al tartozik.Próbáltam én is beszélni vele,a válasz az volt,hogy majd fizet ha lessz pénze.Pénz mozgás van a számláján.Fizetési felszolitást is kapott Ügyvéd által,amit átvétel nélkül vissza küldött.Mit lehet tenni ezek után?Hogy lehet rajta behajtani a tartozást?Mik a további lépések.Ez ügyben kérnék segitséget.Köszönöm.

ennmary Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10810

köszönöm

Előzmény: egy-ügyvéd (10806)
szg.lfalu Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10809

Vérlázító igazságszolgáltatás!(?)

 

Az elmúlt időszakban két olyan dolog történt velem, amit nem tudok megemészteni!

 

1.

Elöljáróban: nem kell kioktatni, hogy hülye vagyok, mert előre utaltam, és magamra vessek.

Történt, hogy telefont akartam cserélni. Kinéztem magamnak egy Alma típust. Egy hirdetési oldalon (nem tudom a nevét írhatom-e, ezért inkább nem) találtam nekem megfelelőt, megfelelő árban. Írtam a hirdetőnek, mikor és hogyan bonyolítsuk le az üzletet, majd telefonos megbeszélés után (a távolság miatt nem jöhetett létre személyes találkozó), abban egyeztünk meg, elküldi a személyi igazolványának a képét, megadja a számlaszámát, és Én befizetem az összeg felét. Ő feladja postán a készüléket, ha megérkezett fizetem a másik felét. Így is történt egy darabig. Küldte a számlaszámot, a személyiről a fotót, ugyan az a név mind a kettőn. Fizettem az első felét. Két nap múlva telefon, most megy feladni a csomagot, viszont bajban van, enged az árból, csak fizessem be a másik felét is. Gondoltam, nagy baj nem lehet, személyi és számlaszám a kezemben.

Nem szaporítom tovább, rendőrségi feljelentés lett belőle.

Másfél évi nyomozás után az illetékes kapitányságról kaptam egy idézést.

A nyomozó elmondta, hogy a számla vizsgálatakor találtak még két hasonló tranzakciót, tehát nem egyedül jártam így.

A végeredmény a meglepő számomra:

Após és Veje, egy háztartásban, egy számítógéppel, tehát egy IP címmel.

A vej azt mondja, tudta, hogy az apósa telefonnal üzletel, és hozzájárult, hogy használja a számláját, viszont nem volt meg 2 hétig a személyi igazolványa, amit később az apósától kapott vissza, mondván az ágy alatt találta.

Az após, aki azóta egy büntetés végrehajtó intézet lakója, azt mondta, tudta, hogy a veje telefonnal üzletel, és a személyi igazolványát nem is látta.

Szembesítés, mindketten ragaszkodnak a vallomáshoz.

A nyomozó elmondása szerint nincs ma Magyarországon olyan ügyész aki ezek alapján vádat emelne, ezért lezárják a nyomozást!

 

Tehát Ők megúszták, és Én mehetek a Többiekkel a p.csába.

 

 

2.

Áll a teherautóm a kapunk előtt. Este 11 óra. Hatalmas csattanás, kirohanok. A látvány a következő:

a teherautóm két méterrel odébb parkol, a hátuljánál egy rommá tört Suzuki, a szomszéd előtti villanyoszlop fekszik a földön, előtte 35 méter keresztben sodródási nyom. A Suzuki vezetője a villanyoszlop és a Suzuki között félúton, az út közepén fekszik. Mentő, Rendőrség, Elmü.

Nem vagyok szakértő, de az előttünk lévő kanyar ívéből, a 35 méter keresztben sodródásból, a kiütött villanyoszlopból, a közel 360 fokos fordulatból (ekkor repült ki a vezető a hátsó szélvédőn, amit a fejével tört ki), és a 3,5 tonnás teherautó két métert eltolásából arra mernék következtetni, hogy erősen 100 km/órás sebességgel jött lakott területen. A Suzuki kilométerórája 65 km/óránál állt, nem tudom ez mit jelent, több verziót is hallottam.

Biztosító, kárfelvétel, felajánlott egyezségi összeg 260.000.-.

Több felépítmény gyártótól árajánlat kérés, legjobb ajánlat 650.000.- + ÁFA.

Természetesen az egyezségi összeget ezek után nem fogadtam el.

A reakció az árajánlat eljuttatása után: egyezség 300.000.- , vagy számlára kifizetik a javítást, de 50%-ban avultatnak (a beépített új alkatrészeknek csak a felét fizetik, ami érdekes mert az ajtó nem csak félig nyílt, az oldalfal nem csak félig óvta a rakományomat az esőtől, és még csak nem is korrodált, hiszen színterezett alumínium), ami nekem azt jelent, hogy ráfizettem 200.000.- forintot.

De természetesen ez csak akkor, ha a Rendőrség lezárta az ügyet.

Lezárták!

Idézem:

„Pénzbírság kiszabását mellőzöm és figyelmeztetésben részesítem. A jövőben tartózkodjon szabálysértés elkövetésétől.”

Ez hihetetlen módon felháborított, felhívtam az illetékes alosztály vezetőjét, aki elmondta, hogy semmi közöm ahhoz, hogy mi alapján hozták a döntést, és különben sem lesz nekem jobb attól, ha a szabálysértőt megbírságolják.

 

Tehát Ő megúszta, Én buktam 200.000.- forintot.

 

Mindkét ügyben személyiségi jogokra hivatkozva csak a rám vonatkozó iratokat tekinthettem meg, és csak arról adtak felvilágosítást.

 

Kérdezem Én érdemes ebben az országban becsületes, törvényt tisztelő állampolgárnak maradni?

 

gombosvilla Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10807

ugy gondolom  hogy vissza élés történt a személyes adataimmal ezt hogyan ,hol tudnám kideriteni,hogy mi történt valójában.

Előzmény: egy-ügyvéd (10804)
egy-ügyvéd Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10806

Adásvétel, ha nem egyenesági a boldog szerző fél.

Előzmény: ennmary (10797)
egy-ügyvéd Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10805

Panaszold be a miniszternél. Ő felügyeli a törvényes működését a végrehajtó szervezetnek. 

KIMISZ. gov.hu

Előzmény: 0511 (10787)
egy-ügyvéd Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10804

Nos? Hogyan tovább?

Előzmény: gombosvilla (10802)
twiaj Creative Commons License 2013.01.07 0 0 10803

esetleg ha konkretizálnád...

Előzmény: gombosvilla (10802)
gombosvilla Creative Commons License 2013.01.07 0 0 10802

mit tehetek vagy kihez fordulhatok ha áttvertek több módon aki tud kérem segitsen köszi

ennmary Creative Commons License 2013.01.03 0 0 10800

Közjegyzőnek is van díja ! ? 

Nem kiskorúról van szó.

A széljegyzet ?    talán ha az hogy még hitel van rajt, de ő is már tulajdonos csak én nem szeretnék szerepelni. Ajándékozásra gondoltam , talán úgy menne???

 

Előzmény: Törölt nick (10799)
ennmary Creative Commons License 2013.01.03 0 0 10797

Üdv, segítséget,tanácsot kérnék:

-mi a menete és mi az anyagi vonzata, ha egy ingatlan tuljdonrészről szeretnél / lemindani, vagy elajándékozni, átiratni,átadni / melyik a kedvezőbb? 

közvetlen családtagról lenne szó.

szeretném megtenni, de nagyon anyagiakat nem akarok rá áldozni.

-

-

köszönöm....

0511 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 10796

Köszönöm

Előzmény: ObudaFan_ (10795)
ObudaFan_ Creative Commons License 2013.01.01 0 0 10795

Azért továbbítja, mert törvényi kötelezettsége. Egyébként a végrehajtó székhelye szerinti helyi bíróság lesz. Oda is be lehet nyújtani közvetlenül végül is.

Előzmény: 0511 (10794)
0511 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10794

Mint abszolut jogi analfabéta kérdezem, hogy melyik bíróságnál? A végrehajtó irodájának helye szerinti bíróságra? És azon a végrehajtón keresztül, amelyik eddig bojkottálja az ügyet? Ez utóbbi fura, mert miért is továbbítaná a bíróságra ha őt bepanaszolnám?

Előzmény: ObudaFan_ (10791)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10793

Sztv. 42. § (2) Az alapszabály meghatározhatja a szövetkezet céljából következő azon ismérveket, amelyek a tagfelvételi kérelmek elbírálása során irányadók.

(3) A tagok felvételénél, továbbá a tagok jogainak és kötelességeinek meghatározásánál az egyenlő bánásmód követelményét meg kell tartani.

Előzmény: ella19 (10790)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10792

Folyamatos mulasztás esetén természetesen a 15 napra nem kell figyelemmel lenni.

Előzmény: ObudaFan_ (10791)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10791

15 napon belül a bíróságnak címezve, de a végrehajtónál.

Előzmény: 0511 (10789)
ella19 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10790

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

 

Szeretnék felvételemet kérni egy már működő szövetkezetbe. A szövetkezet jelenlegi tagjai nem szívesen támogatják az új belépőket. Van-e valami jogszabályi háttér arra vonatkozóan, hogy elutasíthatják a felvételemet.  / Szövetkezeti törvény,  Alapszabály stb. /

A vagyoni hozzájárulást természetesem a felvétel esetén a rendelkezésükre bocsájtom.  

 

Előre is köszönet a válaszért. BUÉK!

0511 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 10789

Köszi a választ, de hol és kinél?

Előzmény: ObudaFan_ (10788)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.25 0 0 10788

A végrehajtó mulasztása esetén végrehajtási kifogással lehet élni.

Előzmény: 0511 (10787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!