Keresés

Részletes keresés

Arillas2000 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 53131

Eladó egy Aquael Gold fűtőcső (50) vadonatúj (december elején vásárolt, blokk, 2 év garancia) ajándékba kaptam, de a régi fűtőm még jól szuperál, így ezt sajnálnám ha kihasználatlanul állna a polcon.

A bolti árnál jóval kedvezőbben 4000.-Ft-t adnám lelkes akvaristának! :)

 

Érd.: legraditunde@gmail.com

lumpyyy Creative Commons License 2016.12.27 0 0 53130

Köszi! Sokat lendítene az akvárium berendezésén, ha fektetve is betehetem :)

Előzmény: Báthory Ödönke (53129)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2016.12.26 0 1 53129

Nekem a teknőcnek majdnem fektetve van. Itt inkább az a fontos, hogy mindenünnen járja a víz.

Előzmény: lumpyyy (53128)
lumpyyy Creative Commons License 2016.12.26 0 0 53128

Sziasztok!

Szerintetek hagyományos akváriumi fűtőt (Eheim jager) lehet fekve az akváriumba rakni, vagy csak függőlegesen?

GraceVivi Creative Commons License 2016.12.26 0 0 53127

Már 3 hónapja együtt élnek. Eddig 1x sikerült csak megcsípnie az egyik guppit, de azt is az én hibámból. Amikor átültettem az akváriumot összeeresztettem őket egy 5 literes akváriumban, ott csípett bele az egyikbe. Az akváriumban semmi gondjuk egymással..sőt, együtt úszkálnak inkább. Ellenben volt egy guppim, ami agresszív volt és megtépte a többit (láttam, hogy ezt csinálja), tőle muszáj voltam megszabadulni...azóta nincs gond. Tisztában vagyok vele, hogy ezek a guppik ilyen kis génmódosított, túltenyésztett, minél szebb annál jobb elven jöttek már létre. De sajnos, ahol én vásárolok, ott csak ilyeneket lehet kapni. =/

Annyira nincs nagy áramlás egyébként, csak a szűrő épp fel volt csavarva, mert előtte szívtam ki a kosz egy részét és felkeveredett a talaj. :) 

Előzmény: fishfan33 (53126)
fishfan33 Creative Commons License 2016.12.25 0 0 53126

betta nem kedveli a nagy áramlást lehet gondja vele később valamint lehet(csak megvan az esély rá) megtépi a hím guppikat (amik amúgy sem biztos hogy megmaradnak mert lehet valami import ázsiai guppik amik elég érzékenyek tudnak lenni tehát nem a te hibád lesz ez ne keseredj el ha megtörténik) 

Előzmény: GraceVivi (53125)
GraceVivi Creative Commons License 2016.12.23 0 0 53125

Ma nézegettem az akváriumomat és rájöttem, hogy milyen messzire jutottam 3 hónap alatt a 3 növény + 1 művirág-tól a jelenlegi állapotig. Sajnos a képek kicsit sem hozzák vissza az akvárium szépségét (nem vagyok egy profi fotós..=/), de azért látszik a lényeg.

Még egyszer köszönöm mindenkinek, főleg Joskabacsinak, akik segítettek nekem..és nem a pincében kötött ki az akváriumom. :D Ez erőt és elszántságot ad a következőhöz.^^

Kellemes ünnepeket kívánok Nektek!

http://imgur.com/a/AfYG1

bzolee601 Creative Commons License 2016.12.23 0 0 53124

Szia!

 

Igaz, még csak 5 nap telt el, de már másnap nem láttam a gyulladást a halak testén, nem dörgölőznek, teljesen normálisan viselkednek. Végül is a frissen tisztított aksiba nem tettem semmilyen szert, a kis "kádas" kezelés ezek szerint remélem elég volt.

 

A csigáknak egyenlőre nyomuk sincs, aminek nagyon örülök, nagyon sok időt töltöttem el azzal, hogy megszabaduljak tőlük, a növényekről a petecsomókat egyenként leszedegettem, növények aljaztát átmostam, stb.

 

Üdv, Z

Előzmény: joskabacsi (53123)
joskabacsi Creative Commons License 2016.12.21 0 0 53123

Szia!

Nem volt dolgom még ilyesmivel, de szinte biztos, hogy valamivel (hal, növény) hoztad be az élősködőt!

Kitartást - és írj, hogy mi lett a vége!

 

Előzmény: bzolee601 (53117)
joskabacsi Creative Commons License 2016.12.21 0 0 53122

El.

Amikor már azt gondolnád, hogy kb. jó - akkor vagy a felénél ...

 

 

Előzmény: lumpyyy (53120)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2016.12.21 0 0 53121

Én még sosem tudtam a homokot olyan tisztára mosni, ahogy a könyvekben olvastam. Illetve egyszer vettem valami nagyon drága labanc bazaltot, szépen legömbölygetve, az valóban olyan volt, hogy vízbe raktam és egy darab kosz se látszott a vízen.

Előzmény: lumpyyy (53120)
lumpyyy Creative Commons License 2016.12.21 0 0 53120

Köszi szépen!

Végül akvarisztikai üzletben találtam, "közepes" áron olyat, amilyent kerestem. Most főzöm, öblítem. Ezzel kapcsolatban van egy újabb amatőr kérdésem. Az elfogadható, hogy kb a huszadik víz amit leöntök róla, az is még picit zavaros? Az leüllepszik talán, vagy a szűrő megoldja?

Előzmény: boxer-gs (53119)
boxer-gs Creative Commons License 2016.12.19 0 0 53119

Lényegében első találat a keresésre: https://www.obi.hu/szemcses-anyagok/bazalt-zuzalek-2-mm-5-mm-antracit-25-kg/p/3307329

 

Lehet kapni sok helyen. Arra tényleg ügyelj, - mint már írták - hogy a túl éles szélű nem való akváriumba!

Előzmény: lumpyyy (53118)
lumpyyy Creative Commons License 2016.12.19 0 0 53118

Köszönöm! Jó ötlet! Egyébként ma megint jártam az üzletben és megkérdeztem egy másik eladót, bazalt, vagy sem. Telefonált egyet és azt mondta, hogy nem :( . Inkább megnézem máshol.

Előzmény: Báthory Ödönke (53116)
bzolee601 Creative Commons License 2016.12.18 0 0 53117

Sziasztok!

 

Horgasféreggel kinek voltak tapasztalatai. Azt sem tudtam, hogy létezik ilyen, amíg nem találkoztam vele sajnos. Az egyik black molly-m jobb uszonyánál volt. Olyan mintha kicsi k@kacsík lenne, fogalmam sem volt, hogy mi az. Aztán találtam a nőstény guppimon is. Másnál nem jelentkezett hálistennek. (a csapat: 2 black molly, 2 fekete tetra, 2 guppi és egy törpe szívóharcsa) 55 literes az aksi, a k.va sok csiga miatt (is) de legfőképpen a féreg miatt ma teljes nagytakarítást végeztem, aljzatkövet, művirágokat, tereptárgyakat átfőztem, növényeket többször átmostam, csigapetétlenítettem. A halakat, amikor kiszedtem a takarítás idejére, egy olyan vízbe tettem amibe malachitzöldet csepegtettem, ebben voltak jó pár órát.Olvastam permanganátos kezelésről, de úgy tudom egyrészt nem kapni, másrészt vasárnap du. kezdtem neki :-/ A legnehezebb művelet a visszarakás előtt történt, kivettem a 2 halból a férget egy csipesszel. Görcsberándult a gyomrom olyan szar érzés volt, amikor kihúztam, de ahogy láttam kijött mind a kettő szépen. (Nem tudom a részleteket először találkoztam ilyen esettel, remélem jól csináltam) A töve ahol volt a féreg már be volt gyulladva a halaknak, úgy tudom arra lenne a fertőtlenítő permanganátos vizes oldat, hogy ne kapjanak el újabb vagy más fertőzést. Talán az új vízbe is kéne csepegtetni malachitzöldet?

 

Egyenlőre nem raktam, figyelem a viselkedésüket, és nagyon remélem hogy nemtalálkozom ilyen "féreggel" ami úgy tudom egy rák amúgy.

 

Kívülről be tud jutni, vagy csak fertőzött hallal kerülhet be?

 

Köszi az esetleges infókat ha valaki már járt ilyen cipőbe.

 

Z

Báthory Ödönke Creative Commons License 2016.12.18 0 0 53116

Nekem ezek a szemcsék túl élesnek tűnnek. Mondjuk a bazalt pont így törik. Viszont a talajturkáló halakat esetleg megsértheti. Én forgatnám pár tucat percig valami tiszta betonkeverőben, hogy ezek az élek lekopjanak róla.

 

b

Előzmény: lumpyyy (53115)
lumpyyy Creative Commons License 2016.12.18 0 0 53115

Sziasztok!

 

Akváiumba szeretnék bazaltzuzalékot tenni aljzatnak. Most - ha minden igaz -  találtam nekem tetsző szemcsenagyságút. A problémám csak az, hogy én csak 90%-ban vagyok biztos benne, hogy ez bazalt. Jó volna, ha valaki ezt mondjuk 99%-ra mondaná :) . Sajnos az eladók nem túl felkészültek... Én úgy vagyok vele, hogy ránézésre az, másrészt mi más lenne, amit olcsón árulnak térkőhöz.... Savpróba és tisztítás után beraknátok akváriumba? Köszi

GraceVivi Creative Commons License 2016.12.17 0 0 53114

Őszintén szólva úgy voltam vele, amikor megláttam, hogy mit műveltem, hogy kell a halálnak ez a szar(már bocsánat) és kipakoltam a teraszra mindent. :D Ebben a mostaniban tuti nem próbálkozom újra már, majd a nagyobbat ha elindítom kb. 2 hónap múlva (úgy is szép gyepszőnyeget terveszek bele) amíg be nem népesítem berakom a co2-t néhány hónapra.

Köszönöm a linkeket, átmegyek rajtuk. Remélem sikerülni fog.:) Majd jelentkezem a fejleményekkel :D

Előzmény: joskabacsi (53113)
joskabacsi Creative Commons License 2016.12.17 0 0 53113

Kemény fába vágtad a fejszédet ...

 

(a CO2 vel párhuzamosan a világítást és a tápozást is hozzá kellene lőnöd + így a szűrésed sem 100% hogy elég lesz. Igen, az új sem ....)

 

A betta eredeti élőhelyén pocsolyákban lakik, viszonylag szegény oxigén-ellátottságnál is elvan.

Én kerülöm a CO-t, nem érzem magam felkészültnek hozzá, a f@szi viszont kb mindent tud a témáról:

 

lhttp://viktorlantos.com/wordpress/2009/02/12/co2-gaz-van-nincs-gaz/gvan

 

 

ez pedig a már korábban már idézett bolt linkje, szerintem érthető:

http://www.greenaqua.hu/hu/co2-beoldas

 

 

 

 

Előzmény: GraceVivi (53112)
GraceVivi Creative Commons License 2016.12.17 0 0 53112

Sziasztok!

 

Van valahol valami leírás arról, hogyan kell Co2-t bekapcsolni akváriumba? Elkövettem azt a hibát, hogy csak úgy találomra (2bubi/sec) beraktam, majd gondoltam ez így oké. Elmentem vásárolni és -2 üveg garnéla...az ancim is majdnem elpusztult, időben kivettem és előkezelt vízbe tettem, ott észhez tért fél óra alatt kb. A guppijaim is pipáltak jó 2-3 órán át. Ellenben a bettám és az amanok vígan elvoltak (nem értem, mintha mi sem történt volna). Gondolom nem kellett volna egyből órákra magára hagyni őket. =/ 

Báthory Ödönke Creative Commons License 2016.12.17 0 0 53111

Szép ez a garnéla.

 

A mélységélesség tudományáért nagyon hálás vagyok FL tanárúrnak, aki kb 35 évvel ezelőtt megtanította nekem egy fotószakkörben. Szép képek, fölösleges mentegetőznöd.

 

De ugye ez nem fog ilyen durván elszaporodni? Mer akkor már csigaevő-csigát-evő csigát kéne vennem.

 

b

Előzmény: joskabacsi (53110)
joskabacsi Creative Commons License 2016.12.17 0 0 53110

pár napja fotóztam, alátámasztásul:

 

 

a kis mélységélesség miatt nem túl dokumentatív a garnéla, de illusztrációnak szerintem megfelel.

Előzmény: Báthory Ödönke (53109)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2016.12.15 0 0 53109

Ez már jobban hangzik. Megnézem a boltban a csigát. Köszönöm.

 

Előzmény: joskabacsi (53108)
joskabacsi Creative Commons License 2016.12.15 0 0 53108

Blue dream neocardiniakat tartok a 30 as nanó akváriumban helena csiga mellett.

Még a növendékeket sem bántja.

 

 

Előzmény: Báthory Ödönke (53104)
fishfan33 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 53107

akkor azoknak bizony valami baja volt... egy egészséges hal sem hagyja hogy rámásszon egy csiga tulajdonképpen a természetben egy ilyen életképtelen lenne és már rég kihaltak volna

Előzmény: Báthory Ödönke (53106)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2016.12.13 0 0 53106

Nem tudom. Nekem egyszer az ivadék páncélosharcsákat megették.

Előzmény: fishfan33 (53105)
fishfan33 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 53105

miért ne tehetnél?nem igen tudják elkapni az egészséges garnélákat hiszen ahhoz rá kellene mászniuk mert amúgy a garnéla "elugrik" még ha rámászna úgy is

Előzmény: Báthory Ödönke (53104)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2016.12.13 0 0 53104

Igen, csak nekem a csigák valahogy olyan izé. Ráadásul a probléma ugyanúgy fennáll, hiszen azok mellé sem tehetek majd garnélát.

Előzmény: joskabacsi (53103)
joskabacsi Creative Commons License 2016.12.13 0 0 53103

nekem a csíkos van és hibátlanul teszi a dolgát.

Ráadásul 4 hónapja csak 1-1 db van mindkét akváriumomban.

 

 

Előzmény: fishfan33 (53102)
fishfan33 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 53102

 

létezik egy ilyen változata is

Előzmény: joskabacsi (53100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!