Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 38856

sZIA,

 

MEGMONDOM ŐSZINTÉN EZT A PUHÁT SOHASEm értettem. caps lock

Én a betonon taposok, és hát nem érzem a hátrányát...

:-)

Előzmény: Joke84 (38854)
lac1 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 38855

Én is átmosom, csak tavasszal. Amíg tellik a medi a slagról, addig van időm pepecselni.

Előzmény: Frank Zappa (38853)
Joke84 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 38854

Sziasztok.

 

Jelenleg a puhafalú medencém egy homokos területen fekszik, ami fóliával van letakarva. Jövőre szeretném ezt valami másra kicserélni, hogy esztétikusabb legyen. Mit tanácsoltok, mit rakjak a homok helyett? Ami puha is és kibírja a rá nehezedő nyomást. Első körben valami műfű dologra gondoltam, nem tudom, mennyire lenne jó.

Frank Zappa Creative Commons License 2012.09.19 0 0 38853

Természetesen nem a Te módszered ellen beszéltem, mert én is vissza fogom pakolni a homokot a tartályba, és úgy teleltetem.

Én is a szűrőn keresztül kezdtem el a medi leeresztését, de miután szemre tisztának tűnt a visszamosott lé. abbahagytam.

A többi ment ki a kertbe. Hál istennek abban a helyzetben vagyok. hogy közel lakom a sóskúti homokbányához, szinte homok áron meg tudom oldani a cserét ha nagyon kellene. Viszont vannak akik messze laknak vagy csak sokezerért tudják kicserélni a homokot, ha muszály. ezért inkább átmossák...

Előzmény: lac1 (38851)
bgaby Creative Commons License 2012.09.19 0 0 38852

én már csak bentről figyelek, és várom a következő szezont :)

 

lac1 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 38851

Én akkor nem mellette voksoltam pl., hanem leírtam, hogy én hypózás után bennehagyom, mert így nem kell külön tárolnom. Hidd el, ha úgy csinálnád mint én, neked sem lett volna "dzsuva" a kezed.

..

Ja, még egy megfigyelés annak, aki fél kiengedni a fűre a medi vizét a klór miatt. Leengedéskor amennyi klórt beleraktam, hogy szerintem 15 lehetett a pH-ja, ha nem több. Az esővízelvezetőbe engedem le, mert nem tudom máshova (ne vessetek meg ezért), és a fű, vagyis a gaz még hangosan röhögött is. Az ég világon semmi baja nem lett.

Előzmény: Frank Zappa (38849)
lac1 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 38850

Hát ezt megmondhattam volna látatlanban is...

:-)

Amúgy persze, hogy drága, mert ennek is meg kell csinálni az alapját kiásás után persze, azt épp úgy betonozni kell vashálóval, mintha igaz betonteknőz szeretnél, előtte gépészetet bele, ilyen.

De a kész vásárlása mindig is drágább volt, mint a saját kezű munka. Ha medencekészítésre adnám a fejem, én sem tudnám másképp, mint elővenni a normakönyvet, beszoroznám a rezsiórabérrel, kiszállás, stb, ugyanide jönnék ki árban, vagy a közelébe.

(Ha innét elmennék mondjuk Debrecenbe, csak az oda-vissza út a normál, elszámolható költséggel kerülne 45 ezerbe, és még az én munkadíjam benne sincs, mert hát ingyen nem vezetek le senkinek, aki megrendelő...)

De viszont én mindig a saját építést helyeztem előtérbe.

 

Viszont a fix medinek van egy pénzben ki nem fejezhető jó tulajdonsága, mégpedig a üzembiztonsága. Én most is mindenkit arra sarkallok akinek módjában áll, hogy használja a mobilt és közben gyűtsön a fixre.

 

(Remélem, ezzel nem sértettem meg senkit, abszolúte nem ez volt a szándékom, ha valaki ezt olvasná ki.)

Előzmény: Luca_41 (38848)
Frank Zappa Creative Commons License 2012.09.18 0 0 38849

Szó volt itt valamelyik nap a homokszűrő szezonvégi kitisztításárol. Volt aki ellene-, volt aki mellette voksolt. Nos első éves homokszürős lévén kíváncsiságból belekotortam a tartályba kézzel, (persze csak óvatosan, nehogy valami benntlakó leharapja az újjaimat) hát tiszta dzsuva lett a kezem. Szaga tényleg nem volt(még), de nekiálltam a tisztavizes öblítésnek és még ötödjére is tök zöld lé jött belőle, úgyhogy a hétvégén nekiállok és a NAGY KÖNYV szerint kitakarítom a következő idényre. Szerintem aki még vacilál az szánja rá azt a kis időt a tisztításra...

Luca_41 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 38848

Tavaly még nagyon gondolkodtunk az épített medencében. Hármasban elmentünk ehhez a medenceforgalmazóhoz.

A legjobban ez a tipus tetszett, mert felpolírozható.

http://hydroline.hu/hu/termekek/uszomedencek/23_nautilus_polyester_uszomedencek/

 

Kimondta az árat, erre én rákérdeztem, hogy mennyi lenne hozzá az ellenáramoltató. Ha lúd, hát legyen kövér. :-)

 

Maradtunk a puhafalú, felfújható karimájúnál. 4,6-as medence van a nyaralóban. 2. évet bírta ki, és jövőre is az lesz felállítva. Szerintem nem lesz pénzünk soha építettre, bár lottózom. :-))

 

Előzmény: lac1 (38815)
Laja73 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 38847

Téli álom :)

 

Egyébként 5 liter másodpercenként, az sem semmi, de azért még nem vízágyú kategória :)

Előzmény: nyárimádó (38844)
Kispalsz Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38846

Hétvégén 23.9 fok volt. Bár az enyém nem mobil, hanem beton, fóliázva. Szóval az kicsit másképpen viselkedik. 20 m3-es.

Jót úsztunk benne. Én ilyenkor csak abban bízok, hogy süssön a nap.

Van rajta egy kék  takarófólia, kb 10 cm-re a víz felett, ( átlátszót nem tudtam még szerezni), és persze van csőkígyóm is.

Előzmény: Geryson (38834)
Geryson Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38845

Hát akkor úgy csinálom, hogy akit nem akarok, hogy többet jöjjön azt odaállítom a fúvókához, szivattyú bekapcsol és valóban úgy hátbavágja, hogy többet nem jön... :)

 

Furcsa, de jogos amit írsz. Mondjuk a 17.3-asat nem venném már meg, de 12e literig el akarok menni, mert akkor valóban tudna számításaim szerint mindenhonnan szívni. Többek között a porszívónak is kell a kraft, mármint annak a talajporszívónak AMIRE SENKI NEM ÍRT SEMMIT! :)))

 

Na, kíváncsi vagyok, hogy ki mit mond még.

Előzmény: nyárimádó (38844)
nyárimádó Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38844

Azér' a 4m3-es is szépen "pisil" a medencébe ( 24-26 mm körüli Bestway 3,66-os befúvónál), akkor a 18m3-es szivattyúnak jó nagy nyomásal kell hogyrendelkezzen, nem???

A keresztmetszet állandó ( 38mm), óránként 18000 liter víznek ki kell jönnie belőle. Hotyyy a fenébe? Azaz 1 másodperc alatt 50 lityi víz kijön a 38mm-es csövön?? Az ha valakit hátbalő ottmarad:)))

Szerintem nem lehetséges, Többiek ????

Ne csak én égjek, ha mégis lehetséges lenne.

Persze hogy nem nagy a nyomás, olyan 0,6 bar körüli mindekinél, különben felborzolná a homokot a tartályban. A sok homokkal megtömés pedig fojtást jelent a tartályban, nem jó a tartálynak, sem a szivattyúnak. Szerintem.

 

Há hun van Blue Sky ilyenkor???

Üdv

 

Előzmény: Geryson (38834)
Kétfészeres Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38843

köszi a tippet, de azért elég pici ott a hézag, nem hiszem, hogy be tudnám préselni az fbs-t.

délelőtt megcsináltam a csövecskéket 32-es kpe csőből, szerintem jó lesz.

Előzmény: Egér Fogó (38842)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38842

Egy furat, és azon keresztül ragasztót préselni bele, megoldás lehet?

Előzmény: Kétfészeres (38841)
Kétfészeres Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38841

de, az lenne a legjobb, de nem bírom szétpattintani

Előzmény: Egér Fogó (38840)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38840

A piros és kék közé nem jó a ragsztó? Esetleg egy lágy PVC, vagy egyéb műanyagcső?

Előzmény: Kétfészeres (38839)
Kétfészeres Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38839

 

a világoskék a medence fóliája, erre van ráragasztva a sötétkék műanyag. ebbe van bepattintva a piros műanyag, amire rá lehet húzni kívülről a gégecsövet. a piros meg a kék között kifolyik a víz. ezért be akarom ragasztani (sárga), és azért akarom beletenni a szürke csövet, hogy megfogja a ragasztót, ne váljon le.

 

Előzmény: Egér Fogó (38838)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.09.17 0 0 38838

El nem tudom képzelni, mi lehet ez a darab. A jelenlegi csonkot nem lehet ragasztani? Gumiám, teflonszalag nem segít? Bár, ha KPEből meg lehet csinálni, azzal jársz a legjobban, utána mehetsz végig KPE csövekkel.

Előzmény: Kétfészeres (38837)
Kétfészeres Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38837

köszi.

és tudsz jobbat? valami fém, vagy csak a danamid? (esztergálnom kellene egy kis csövet, amit beragasztok a medencében lévő csonkba, mert alapból folyik a víz a csonkokból. nem ott, ahol ráhúzom a gégecsövet, hanem 2 darabból áll a csonk, forog körbe az egyik a másikban, és folyik is mellette)

habár lehet, hogy az lesz a legegyszerűbb, ha egy megfelelő méretű kpe csőből esztergálom ki

Előzmény: Egér Fogó (38836)
Egér Fogó Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38836

Megeszi.

Előzmény: Kétfészeres (38835)
Kétfészeres Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38835

sziasztok! vörösréz alkatrészt tehetek a medence csőrendszerébe, vagy megeszi a vegyszeres víz?

Geryson Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38834

Na, most nekifeküdtem. Még a 17.8e liter/órásnál is 38-as csatlakozó van, szóval ezzel akkor nem lesz gond. Pont néztem, hogy van bőven még "hely" a csövemben, mert az én kis pumpámnál a beömlőnél csak közében jön a víz, azaz a lyukak több mint az 50%-ánál nem is folyik ki víz ergo gondolom nem elég nagy a nyomás. Úgy látom, hogy a nyomást úgy csökkentik, hogy 50-75 kg homokot raknak már bele (az enyém ugye csak 20 kg-os). Sóskúton ezt meg szinte fillérekért megveszem. Valószínüleg én belevágok egy ilyen cserébe és akkor megcsinálom a komplett szívórendszert.

 

Két egyéb kérdés jutott eszembe a héten:

 

- Ki ismeri, ki mit tart ezekről az aljtakarító robotokról? Mennyire kamu, mennyire jár egy ilyen valóban körbe mindent a víznyomás segítségével?

- Ki tudja még használni a medencéjét? Nekem 21 fokos a víz, fel is fáztam benne ahogy takarítottam. Most arra gondolom, hogy a sima csőkígyós melegítéssel el lehet még érni kellemes hőfokokat ilyenkor, vagy ez felejtős?

Előzmény: nyárimádó (38830)
lac1 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38833

Csákó Tesó,

 

azért az a "999" forintos termék nem véletlenül annyi, ugye ezt tudod?

A takarás nem gáz ha esetleg ez tartana vissza, nekem olyan 5-10 perc. Vegyél inkább egy nagy levegőt, és csináld meg valami látványosra, nem bánod meg.

Ha a mostaniban benne van még két idény, akkor van pontosan 700 napod, hogy összegyűtsd a valódi medire a bangót.

Előzmény: nyárimádó (38832)
nyárimádó Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38832

Hali !

Háát gondolkodtam, de nem tudom mi legyen. Lehet a vége az lesz, hogy 999 ft-os járólappal és 2-3 zsák felxibilis ragasztóval leküldöm a betonozást, majd maradok a gumibiliknél. Ha azt nézem 3-4 évig kitart egy, akkor jó az is. Szétszedni- összerakni nem nagy művészet, télen nem kell takargatni...

Kb itt tartok, még 1 szezon benne van a medencében, lehet kettő is.

Üdv

Előzmény: lac1 (38831)
lac1 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38831

Látod, én is hiába építettem ki a 63-as padlóösszefolyót, utána meg az ötveneset a szivattyúig, ha a hülye kínaiak 32-es összekötőt raktak a szivattyú és a tartály közé, tudod, az a szürke.

Tavasszal még azt is átszerelem, hagy szóljon.

..

Gondolkodtál a medence cserén?

Előzmény: nyárimádó (38830)
nyárimádó Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38830

Na ja, egy bizonyos értékig. Nem vagyok fizikus, de az alapképlet szerint ( p=F/A) az erő megnő, mert a nyomás és a keresztmetszet állandó. De, ha a szivattyú nem tud szívni, akkor nyomni sem, vagy ha a szivattyú szív, de nyomni nem tud, akkor a tartályban lévő nyomás megnő, a homok a fene tudja mit csinál a tartályban ( felzavarodik)...

Nem tudom...., de ezek a homokszűrők szerintem már olyan 50 mm-es csonkokkal jönnek ki a gyárból, azaz ha Neked 32 vagy 38-as a rendszered, akkor mindent át kellene építeni 50mm körülire. Vagy esetleg 2 db szívócsonk és 2 db befúvócsonk kellene, de mögötte akkor is kb 50 mm-es csövekre van szükség a homokszűrőig.

Üdv

 

Előzmény: Geryson (38827)
kicsiati Creative Commons License 2012.09.16 0 0 38829

Vigyázz az ebay-es vásárlással, mert ha rá jön a vám, és az áfa, már nem biztos hogy megéri.

Előzmény: Geryson (38821)
Geryson Creative Commons License 2012.09.15 0 0 38828

Én tavasz óta így csinálom! :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (38825)
Geryson Creative Commons License 2012.09.15 0 0 38827

Hm, elgondolkodtató amit írsz. Én arra gondoltam, hogy ha nagyobb a szívó (vagy fújó) teljesítmény, akkor erősebben szív, vagy fúj egy azonos méretű cső. Persze egy bizonyos értékig, de akkor is a nyomásnak kellene első körben nőnie, nem?

Előzmény: nyárimádó (38826)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!