Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12988
Izgatsz itt a kajákkal! Ma még nem ettem. Indulás előtt csináltam gyorsan 4 szendvicset, de ebédre nem volt időm. Ha az Avala sokat késik és napokig nem jelentkezem akkor nem találtam Szabadkán egy étteremet ahol vacsorázni tudtam volna, és éhenhaltam!
Előzmény: Amari bp (12974)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12987
Bárhová, ha úgy adódik:)
Előzmény: szervezkedő (12984)
sfi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12986
Sokallod, hogy ennyit válaszoltam egyszerre? :)))) Most olvastam csak a tegnapi-mai termést. :) Éttermi tapasztalataim csak a pizzáról születtek. :((
Előzmény: Amari bp (12981)
sfi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12985

Ennek nem néztem utána, de Neked elhiszem. :)

Egyébként az útleveléllel mi is úgy vagyunk, hogy jó az ha van. Horvátországba már mentünk nélküle, de az utazáshoz ált. útlevelet használunk. Soha nem lehet tudni, mikor adódik egy olyan lehetőség, (vagy szükség), hogy kell.

Előzmény: szervezkedő (12984)
szervezkedő Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12984
Én úgy tudom júli 1óta Montenegróba se kell útlevél. De én magam részéről az útlevelet olyan okmánynak tekintem mint az adókártyát, jogosítványt stb. Kell hogy legyen. Nem azért kell megcsináltatni mert pont utazol valahova, hanem azért hogy utazhass!
Előzmény: sfi (12980)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12983
Na látod, Hümi is, meg Te is pozitivan irsz róla, talán segit eloszlatni tévhitet, hogy Balkán nem járható, talán csak hozzáállás kérdése:)
Előzmény: sfi (12977)
potika Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12982
Persze, elvileg se Boszniába, se Montenegroba nem kell útlevél, csak nem biztos, hogy a határőrök is tudnak erről :-)
Előzmény: sfi (12978)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12981
Éttermi élményeid? ez is kérdés volt.
Előzmény: sfi (12979)
sfi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12980
A Külügyminisztérium azt írja, hogy személyi igazolvánnyal is be lehet lépni Boszniába.
Előzmény: sfi (12978)
sfi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12979
Ja, még jó, hogy van, aki gondolkodik is! Montenegroba tényleg útlevél kell, ez eszembe se jutott, én is csak az útvonalra koncentráltam most. :)
Előzmény: szervezkedő (12966)
sfi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12978
Én úgy tudom, hogy már Boszinába is elég a személyi.
Előzmény: potika (12963)
sfi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12977
Boszniával kapcsolatban: minket sem oda, sem visszafelé nem büntettek meg, megállítás is csak egyszer volt, amikor ők kérdezték meg, hogy minden rendben van-e. És lélegzet elállító helyeken mentünk. De persze mindenki arra utazik, amerre ő szeretne.
Előzmény: utazo.85 (12962)
sfi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12976
Mi a Sarajevo, Zenica, Doboj útvonalon jöttünk haza, szerintem ez egy jól járható út.
Előzmény: IJuci (12961)
sfi Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12975
Az viszont egy igazán szép út lenne, már csak a hajózás miatt is. Ha sok szabadidőm lenne és főleg sok pénzem, akkor egyszer azért kipróbálnám. :)
Előzmény: potika (12959)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12974

Vagy tud valaki valami érdekességet,  hal roston, csirke roston, darálthúsos dolgok, lepény, vagy rúdformában, hozzá sültkrumpli, szezonszká salátá, dzsuvec, pecsená?

Polipot még nem ettem sütve. Egyszer egy próbát meg ér, mint a fekete kagyló, vagy tinta hal. Na ja a csorbe, abból van gulas, meg riba.

De valami mást ettem, ami nagyon izlett:) fehéres, savanykás. Kis lepény járt hozzá.

Na meg van becka snicli, kapuszta szalát.

Hát pizzák spagettikra nem térek ki, az már olyan nemzetközi, mint a kinai konyha, de azt is szeretem:)

Előzmény: Amari bp (12973)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12973

Ehhez ki kell menni, és ott tapasztalni, van kinek szegényes volt az étlap, van ki el van rostijokon, halas ételek azok drágábbak, tenger ide, vagy oda.

És ott is vannak drágább és olcsóbb helyek.

Előzmény: utazo.85 (12968)
Amari bp Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12972

Hát akkor ne legyünk genyók:) és utánunk a vízözön!

Én most kértem újat mert múlt hónapban lejárt, 5 évre 7000ft, egy hét múlva hozta a postás. Kérdi ismerősőm, mért csak 5 évre? mert mit tudom én mi lesz 5 év múlva:)

Mindenki belép, vagy kilép eu-ból, vagy én távozom "szabad vadászmezőkre" :)

Előzmény: szervezkedő (12971)
szervezkedő Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12971
Szerintem ez az abszolút tuti feladvány amit ha beküldessz az RTL Klubba, akkor a következő 50milliós főnyereményű tv-s kvízjáték 50millió forintos feladatának tesznek majd fel.

Látom a játékos arcát, amikor kibontja a borítékot és elolvassa:

Kérem mutogassa el: "Montenegro a magyar állampolgárokkal szemben egyoldalú "egyezményt" hozott arról,hogy határátlépéshez elegendő a személyi igazolvány!"
A rendelkezésére álló idő: 60mp.

:-)

(De mekkora genyók vagyunk hogy itt belétek nyomjuk az ideget előre és lehet hogy semmi sem lesz!)

Étterem:
Erről nem sok infóm van.
Baffalolev majd tiltakozik ha valótlant állítok, de szerintem a nejem nagyon jól főz. Az éttermek ilyenkor szezonban zsúfoltak, nyüzsgés, kínlódás stb. Nekünk megfelel a saját konyha. Azt tudom hogy a hús az drágább mint itthon nálunk, de ugye ismét olyan dolog amit nem tudsz levinni!
Pizza!
Én Sutomore környékén vagyok jobban ismerős. Ha majd mentek le, akkor Sutomore "központjában" balra lesz egy új VOLI áruház, azután kb 30m a sarkon egy hentes, azután egy út ami egy kis alagúton keresztül felvezet egy pékséghez. Ha időben úgy álltok akkor itt megállhattok tízóraizni/ebédelni. Itt a pékségben 1euro a burek, 1 euro a pizza is. 0,5eur egy kroassan. 30cent egy jugurt. Le tudtok ülni. A parton lévő pékségekben már 1,5euro a pizza és a burek is. Ott meg ahol csak kimondottan pizzaszeletet árulnak(tehát nem pékség) ott 2eurotól felfelé...
Előzmény: utazo.85 (12968)
ahatos Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12970
Szia!
Mail ment citromail-re:)
Előzmény: IJuci (12961)
potika Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12969
Illetve a bosnyák határon is el kell makognod, hogy Boszniával is van ilyen egyezményünk.
Előzmény: utazo.85 (12968)
utazo.85 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12968
szervezkedő!
Nagyon szépen köszönöm az Általad megírt tájékoztató árakat!
Természetesen semmit nem viszek ki, vendéglátásban dolgozom, tudom mi,hogyan,mennyi idő alatt romlik, a szénsavas víz egyedül,ami biztos.
Sejtem előre,hogy az útleveles sztorival "kell" , hogy legyen majd valami, de bízom abban,hogy elmakogom nekik,hogy Montenegro a magyar állampolgárokkal szemben egyoldalú "egyezményt" hozott arról,hogy határátlépéshez elegendő a személyi igazolvány, persze nem Szerbián keresztül történő utazáshoz,mert oda eleve kell, tehát magától értetődik,hogy ebben az esetben már a magyar-szerb határon gondok merülhetnek fel :)))
Még annyit megköszönnék, ha arról írnál pár szót,hogy az éttermek milyen rátákkal dolgoznak, pizza, tésztás ételek, húsos ételek, csak ne "tengerit" mert azt sajnos nem szeretem, pedig rengeteg benne az ásványi anyag és egészséges mert laza szerkezetű,könnyen emészthetőek ( halak ).


Előzmény: szervezkedő (12967)
szervezkedő Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12967
Árak tekintetében kb úgy számolj mint Magyarországon.

Van ami kicsit olcsóbb, van ammi kicsit drágább. De nem tudsz igazából nagyon kivédeni semmit azzal hogy itthonról kicipeled, vagy nem tudsz vele sokat nyerni egy 7-10napos nyaralás alatt.
Pl rakj be 2 karton olcsó penny-s 50ft/üveg ásványvizet és 6doboz 130ft-os tartós tejet, mert kint a bubrékos víz 49cent (kb135ft)/üveg a tej 78cent (214ft) a voliban. Ezzel hogy kicipeltél 18kg terhet, ha kisebb az autód akkor megtelt a csomagtartód 1/3a, akkor nyertél 1524ft-ot. Kérdés megéri????
Dinnye 30-40cent/kg, szép barackot olyan 1,2eur környékén találsz.
Fogkrémet, tusfürdőt stb ithonról fogsz biztosan vinni.
Felvágottakkal szerintem nem érdemes kisérletezgetni ebben a nyári melegben, legfeljebb ha van otthon a kamrában valami finom, tavaly december óta már jól kiszárad saját füstölt szalámitok, akkor abból akasszatok le eygte és tegyétek a hűtősáska aljára.
Előzmény: utazo.85 (12962)
szervezkedő Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12966
OK!
Természetesen mindenki arra megy amerre jól esik neki.

Nem tudom hogy a montenegróiak mennyire vannak tisztában azzal hogy nem kell útlevél a beutazáshoz. Majd most az éjjel lehet hogy bepróbálkozok én is azzal hogy ha felébresztenek a határon akkor a személyit adom nem az útlevelet. Hiszen lassan most már figyelni kell, mert vészesen fogy a hely benne és ha betelik, akkor másikat kell kérnem!

Egy német/szerb ismerősömmel kb egy hónapja amikor léptünk be az országba, ő a személyiét mutatta. A határőr megkérdezte van e útlevele és visszadta a személyit és az útlevelet nézegette inkább.
Előzmény: utazo.85 (12962)
potika Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12965
Vidáman bizony :-). Holnaptól hosszú szabadság, jövő szombattól meg Petrovac. Kell ennél jobb ?
Előzmény: Amari bp (12960)
potika Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12964
Mi mindig a Doboj-Zenica útvonalon megyünk, az rendben van. Most Doboj után építik az autópályát, így lehetnek terelések, nem tudom.
Előzmény: IJuci (12961)
potika Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12963
Nyilván arra mész, amerre akarsz, nincs ezzel semmi gond.

Velünk a bosnyák rendőrök mindig normálisak voltak, az itthoniak sokkal bunkóbbak szerintem. Persze aki száguldozik, azt büntessék csak meg, nálunk is így kellene. A homáron volt múltkor volt egy horvát poszt, szerintem olvass bele, ott a horvát rendőrökről vannak horror sztorik.

Ha nincs útlevele valakinek, akkor érthető a dolog, bár Neum-nál a bosnyákok lehet, hogy szívózni fognak.
Előzmény: utazo.85 (12962)
utazo.85 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12962
szervezkedő!
Tudod én elég fiatal vagyok, utaztam már 14órát vonattal Berlinig, kerékpároztam 5 napot egyszer Prágába, egyszer Krakkóba itthonról és repültem másfél-két órát egy-egy nagyobb város meglátogatására is, nem ez a lényeg, lehet,hogy merész ötlet, de nem feltétlen a legrövidebb és legkézenfekvőbb út a megfelelő.
Most például az egyik utasnak nincs útlevele --> Szerbia kilőve, pedig úgy vagy 250km-rel kevesebb egy irányba az út.
Boszniáról sokat olvastam, a legtöbb helyen sokan ( egy szinte "kötelező" rendőri igazoltatásra számíthatok történetet ) meséltek alaphangon 10euró büntiről, de olvastam azt is ( talán itt "nálatok" ) hogy Boszniában 80-as táblánál 110-zel leállítottak valakit,aki ahhoz képest kevéssel megúszta, míg itthon egy erre alkalmas szerszámmal egy műanyag kártyát átszúró és egy kis kör alakú kukucskát hagyva érvénytelenítik a vezetői engedélyed :)))
Szóval, merész vagy nem, nem szeretnék az 50-es táblánál 52-ért 10eurot kifizetni, nem mert száguldozni jó, de ismerem magam és inkább mondom azt hogy nem tudom betartani a sebességhatárokat, inkább megyek pályán, ahol alaphangon ha úgy van kedvem 90-et megyek, és a lábam játéka pénzbüntetés nélkül itt min. 40km/h!!!
Nekem ennyit megér!
Rengeteget olvastalak itt "titeket" csöndben, hetek óta, sok infót gyűjtöttem, bár kissé hiányolom a bolti és éttermi árak tájékoztató jellegű bemutatását, nem azt mondom, hogy nincs, csak lehetne több is!
Mindenesetre mindenkinek köszönöm a leírását,hogy másokat segítenek.
Amint hazajöttem, igyekszem megírni az út statisztikai adatait "nektek" !
Szép napot mindenkinek.
Előzmény: szervezkedő (12958)
IJuci Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12961

Sziasztok!

 

Vasárnap hajnalban indulunk Zabljakba. A kérdésem az lenne, hogy melyik utat válasszuk Szarajevóig. Az E70-es autópályáról térjünk le Bosanski Brod-nál, majd a 17-es úton Doboj-Zenica-Szarajevó, vagy válasszuk inkább Zupanja-Zivinice útvonalat. Milyen állapotban van ez utóbbi? Zabljakba pedig Pljevlja felé tervezünk tovább utazni.

 

Szép napot!

Amari bp Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12960

Jó reggelt! Vidáman ébredtünk???:)

 

Én már nem is értem, mértnem akarnak szerbek felé menni? Talán már attól is tartanak, hogy át kell hajtani Bács-Kiskun megyén??? :o))))

 

Előzmény: potika (12959)
potika Creative Commons License 2009.08.19 0 0 12959
Ekkorát kerültök ? Ti tudjátok !

Én legközelebb Olaszország felé fogok menni, le Bari-ig, onnan van hajó Bar-ba és már ott is vagyok :-)))
Előzmény: utazo.85 (12957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!