Keresés

Részletes keresés

Elar Creative Commons License 2016.10.04 0 0 77191

Érdemes meghirdetni a Jófogáson?

Előzmény: Dunit (77190)
Dunit Creative Commons License 2016.10.04 0 0 77190

Tűzre és barkács anyagnak  jó !

Előzmény: Elar (77189)
Elar Creative Commons License 2016.10.04 0 0 77189

sziasztok

 

Bontásból származó fahulladékkal (gerenda, ajtó, ablakfélfa,cseréplécek) érdemes kezdeni valamit? Érdemes meghirdetni, hogy vigyék el? Pl tüzelőnek?

zlota Creative Commons License 2016.10.04 0 0 77188

"masszívabb pvc csövet szúrsz a habba koppig, levágod síkba, és annak húzatod a csavarral a cuccot."

 

Ez nagy ötlet!!! Köszi.

Majd megnézem milyen csavart bír el.Lehet az is megtartaná az is, de ez a PVC csöves ötlet nagyon egyszerű és profi megoldás.

 

srudolf1

Köszi, de ha drágább akkor kihagyom.  A gipszkartont ismerem, feldobáljuk, gipszeljük. Nem tudom több munka-e de járt utat nem cserélek le ha még drágább is.

 

 

Elemes

Akkor elhagyhatnám a párazáró fóliát körben az OSB lap + Gipszkarton közül?

 

Előzmény: halaloszto (77184)
elemes Creative Commons License 2016.10.04 0 0 77187

az OSB önmagában is eléggé párazáró

Előzmény: zlota (77179)
elemes Creative Commons License 2016.10.04 0 0 77186

ezt megjegyzem :)

épp azon agyalok, hogy vastag OSB-re mivel lehet dörken lemezt megbízhatóan ragasztani.

Előzmény: Törölt nick (77183)
sylvanus67 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 77185

Na, megjött a jegyző válasza (nem hivatalosan, mert szerinte az építési hatóságnak kellene nyilatkoznia):

 

a lényeg: nem ütközik - szerinte - a HÉSZ-be a garázs utcafronton történő megépítése, ha a házzal egyben építem, de az utcaképbe nem illik bele.

 

Az utcakép ügyében nyújtsak be újabb beadványt, amit majd a polgármester (Fityeszes) fog elbírálni. (ha bal lábbal kell fel nem engedélyezi, ha jobbal akkor meg igen, vagy fordítva, mit tudom én)

 

Igazodnunk kell az utcaképhez, ami jelenleg csak a szűk környezetünkben:

- több tucat kádárkocka (a bal és jobboldali szomszéd is)

- néhány kétszintes ház (némelyik 7-8 m-es építménymagassággal, a mienk 4,5 lenne)

- jó néhány kapuszínes ház

- néhány parasztház

- különböző oldaltávolságú (2,5-5 m) épületek

- néhány modern ház

 

Szóval, melyikhez is igazodjunk?

 

Ja, azért nem illeszkedik, mert a környezetünkben a házaknak két utcafronti ablaka van (ez sem igaz, van egy és háromablakos is bőven), a mienken meg garázskapu lenne utcafronton:(

 

(Mellesleg egy másik kérdésben az építési hatósággal szemben szöges ellentétben nyilatkozott.)

Előzmény: halaloszto (76913)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.03 0 1 77184

ha nem nehéz, nem nagy kilógó, akkor vannak mindenféle méretű spiráldübelek, amik magában az epsben tartanak egész jól. ha nagyobb, de van nagy felfekvő felülete, akkor simán bazi hosszú csavarral az osb-be és kész. ha ennél is több kell, akkor valami masszívabb pvc csövet szúrsz a habba koppig, levágod síkba, és annak húzatod a csavarral a cuccot.

Előzmény: zlota (77181)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.03 0 1 77183

Murexim d4-es tapadóhídra követ ragasztottam OSB-re, mennyezetre. Csak a gk az olcsóbb. 

Előzmény: zlota (77179)
TrOn Creative Commons License 2016.10.03 0 0 77182

Léteznek erre célmegoldások, mint például ez. A fakocka nem tudom mekkora hőhidat jelentene.

Előzmény: zlota (77181)
zlota Creative Commons License 2016.10.03 0 0 77181

15-20cm nikelcelles szigetelés estén (de elvileg tök mindegy mennyi...) ha egy kültéri lámpát szeretnék feltenni a falra milyen előkészület szükséges a rögzítéséhez. Hiába vezetem oda az áramot, szerintem valami konzol kellene, vagy fakocka (OSBre)aztán majd körbeszigeteljük?

zlota Creative Commons License 2016.10.03 0 0 77180
Előzmény: zlota (77179)
zlota Creative Commons License 2016.10.03 0 0 77179

Most volt itt egy -hozzá nem értő - barátom, és felvette a kérdést, hogy a belső OSB burkolatra miért akarok még egy gipszkarton burkolatot tenni. Látott egy helyen olyan megoldást, hogy az OSB lapra valami vakolat félét raktak...

Szerinte így megspórolnék időt/pénzt.

Nem láttam még ilyet- van ilyen? Érdemes vele foglalkozni?

 

Elvileg menne fel egy párazáró fólia is az OSB lap és a gipszkaron közé. Így ezt sem igazán értem, hogy akkor ha nincs gipszkarton akkor az OSB lap alá menne a párazárás?

Könnyűszerkezetes épületrészről van szó. Belülre most menne fel a 12mm OSB lap...

halaloszto Creative Commons License 2016.10.03 0 0 77178

nekem botament cuccokkal csinálták. eddig három télen van túl gond nélkül.

Előzmény: mekkme (77177)
mekkme Creative Commons License 2016.10.03 0 0 77177

Sziasztok! Nem fedett teraszt burkolnánk 30x60 világosabb gres lapokkal és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Az első: Milyen ragasztót érdemes használni, ami ár/érték arányban is jó és szóbajöhet? Sokszoros különbségek vannak az árakban. Ti milyennel csináltátok?

elemes Creative Commons License 2016.10.02 0 0 77176

Átalakítottam: (cellás) polikarbonát lett a vízszintes gerenda fölött, a polikarbonát bemegy egészen a szarvazatig, és horganyzott kéményszegély lemezt raktam a polikarbonát fölötti cserépsor alá, az vezeti a vizet a cserépről a polikarbonátra. A hőszigetelést sikerült épségben hagyni.

Előzmény: Törölt nick (77175)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.02 0 0 77175

Mindig baj van a vízszintes illesztésekkel, lehet, hogy már kész is... egy kis lukárnát szoktunk építeni, ha ilyen vízszintes elemel át kell szúrni a tetőt, persze a tető szöge is számít. A lukárnákat lécezzük és bádogozzuk. 

Elég aprólékos munka. A lukárna tetejét meg lehet dölteni 15 fokkal...

Előzmény: elemes (77172)
Beer Monster Creative Commons License 2016.10.01 0 0 77174

Óvatosan vele, a velux bádogozás még gyári kialakításban is nagyon kényes arra, hogy legyen mindenhol hely elfolyni a víznek.

Előzmény: elemes (77172)
elemes Creative Commons License 2016.10.01 0 0 77173

Ja, nem, oldalt is a cserép alatt van még az alulemez gallér.

Előzmény: elemes (77172)
elemes Creative Commons License 2016.10.01 0 0 77172

Cseréppel fedett, ferde tető alól kell kihoznom egy gerendát kb vízszintesen.

A gerenda belső végét a tetőszerkezethez (szarvazathoz) kell rögzítenem.

 

Hogyan tudom megvédeni a cserépen vágott lyukat a lefolyó csapadéktól?

Alulemezre gondoltam: a gerenda fölött a cserép alá rakom az alu lemezt.

Oldalt és alatta a cserép FÖLÉ -- úgy, ahogy a velux ablakok alu szegélye.

 

Csak hangosan gondolkodom, megyek is lemezt vágni, gyűrni.

Ofenbau Creative Commons License 2016.09.30 0 0 77171

Ne alá tedd hanem fölé !

 

 Több rétegben !

 

 

 vagy tegyél új   un. üvegszál erősítésű  poliészeter lemezt. nekem van ilyen  30 év alatt se ment tönkre.

Előzmény: almera36 (75725)
NAND708 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 77170

Eh, most nézem, hogy rosszul fogalmaztam. Nem a taréjszelement szeretném kivenni, hanem a fényképen jelölt alátámasztását szüntetném meg.

Szeretnénk az alatta lévő gyerekszoba födémjét kivenni (födémgerenda maradna, meg kell maradnia, hogy tető ne nyomja szét a falakat) és jelenlegi tető alá, a szarufákra lenne kialakítva egy hőszigetelt gipszkartonos szerkezet, egyfajta galéria.

Előzmény: NAND708 (77162)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.09.28 0 0 77169

Üdv!

Rokonok is házat vennének a településen, azt vennék meg amit én is akartam régebben, ugye az ár miatt, sőt még feljebb is ment, 1,2 millióért adnák. Sok ház elkelt, most mintha felpörgött volna a piac.
Ebben a kommentben már írtam róla:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004917&go=140316184&p=1#140316184

 

Nos ha szépen megkérlek titeket véleményeznétek így képek alapján hogy mennyire jó fogás lenne?

 

Mi abból indulunk ki hogy ennyi pénzből a födémig nem jutnánk el. 

 

Aztán van házimonolit födém de repedés csak 1 van rajta, illetve egy tetőszerkezet ami valszeg szar, csak kérdés mit kellene vele kezdeni. 

 

A terv az hogy fagerendákat tennénk a szarufákkal párhuzamosan a főfalakra, és arra támasztanánk le fedélszékkel a tetőt. Utánna cserépcsere, majd nyílászárócsere, hőszigetelés és belső munkák. 

Előzmény: Csuklósbusz (75724)
elemes Creative Commons License 2016.09.28 0 0 77168

azért ne fagyjon. kalcidur + be kell takarni.

 

mediterrán éghajlaton ritkán szokott annyira fagyni, hogy ez kevés legyen.

Előzmény: Beer Monster (77165)
Beer Monster Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77167

Nekem jó, de neki mindenáron koszorút akarnak alá rakni.

Előzmény: Törölt nick (77166)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77166

és egy faváz megemelve, ami alatt lehet dolgozni.

 

Ott a régi tető összeácsolva.

Előzmény: Beer Monster (77165)
Beer Monster Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77165

Én valami két rétegű vízzárást csinálnék ehhez az elképzeléshez. Egy erős fólia a födémen, ami valahova lejt, és egy faváz megemelve, ami alatt lehet dolgozni. Oda viszont lehetne tenni a garancia nélküli polikarbonátot, ekkora fóliát mindenképp elviszi a szél, de ezt a szerkezetet nem elég fából ácsolni, dróttal stabilizálni kell minden sarkát több irányból. Drót alatt nem a 2,5 mm-es szőlőkordont értem persze, hanem valami erőset. Sodrony nem kell, a 4-6 mm-es acélhuzalt egy fogóval lehet hajlítgatni.


A másik a januári kivitelezés, amikor előre lehet kalkulálni, ha az időjárás elég hideg, hogy csak havat kell róla lapátolni. A koszorút kisé merésznek érzem ilyen időben önteni, de úgyis hőszigetelve van, talán elfogadható. Nemcsak kívül, hanem belül is polisztirollal ki lehet zsaluzni, és a simítás után a tetejére is lehet szélzárással illeszteni hungarocellt. A betont langyos vízzel kell keverni, illetve ha hideg a sóder, akkor meleggel és kötésgyorsítóval. Transzportbetonnál melegítésre nem nagyon lehet mód.


Ha elég hideg van, az is szabályos, ha a beton öntés után azonnal megfagy, ekkor kiolvadás után fog megkötni. De ez a lehetőség a munkát valószínűleg nem viszi előbbre. A már kötni kezdett betonnak tilos fagynia.


Ha megbontható a munka, akkor viszont inkább valamilyen szakaszolással.

Előzmény: ilias (77155)
nzozi Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77164

A faszerkezet nem látszana, gk lappal lenne borítva a "födém" fölötte a szigetelés. Milyen falszerkezet lenne a megfelelő választás, némiképp ellensúlyozni a hőtároló képességet, vagy egyeltalán mennyire fontos ennek a szerepe?

Előzmény: elemes (77161)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77163

Kb mennyi most  vagy melyik a belépő szintű fali kondis kazán , beépített hasznalti melegviztaloloval?

 

Amiben már érdemes gondolkozni?

NAND708 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 77162

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy a sátortetőnkhöz toldott kontyolt nyeregtető (igazából egy fél sátortető maga a toldás) taréjszelemenjét ki lehet-e venni?

A két végén van letámasztva, az egyik vége a nagy sátortető élszarufáját is támasztja, ezt nyilván kötelező meghagynám, viszont a másik letámasztást és magát a kis taréjszelemet kivenném, ha lehet.

Elég kaotikus a födémgerendák fekvése, az egyik képen megtalálható.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!