Keresés

Részletes keresés

rámenős Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15146

Ez az. Nagyon köszönöm.

Most már csak az a kérdés, hogy hogyan jut hozzá az ember.

Előzmény: Antisystem (15141)
rámenős Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15145

Köszi, de halottnak a csók.

Előzmény: janijani (15140)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15144

Nézd, a nyomelemhiányok ritkán jelentkeznek egyesével, többnyire kombinált formában vannak jelen. Szóval nem gondolom, hogy a növényednek pont kifejezetten kálium hiánya lenne, de én m olyan kombinált tápot választanék, amiben van kálium is.

Másfelől meg ahogy írod, hogy az esőzések alatt romlottak le, az arra utal, hogy gomba is szerepet játszhat a bajban, mondjuk a "túlöntözés" miatt elszaporodott a gyökérzeten, kárisította, és ezért van olyan tünete a növénynek, hogy mindenből hiánya van, mert a gyökerek felszívó képessége károsodott valójában, berothadhatott a gyökér egy része. (nálunk egy ágyásnyi paprikapalánta ment ki az utolsó darabig a pangó víztől). Másfelől a növény föld feletti része is elkaphatott valami gombafertőzést.

Szóval valszeg megoldást jelenthet, ha egy ideig lombtrágyában nyujtod a mindenféle tápanyagot kombinált formában, és adjál neki valami gombaölőt is, permetezve meg belocsolva, mondjuk a Mister széles spektrumu, felszívódó, szabadforgalmú egyszerre. (ha tudsz II. kat-ban vásárolni, akkor Topsin M, Eclair 49WG...)

 

ÜdV

 

Előzmény: tunderlala-3 (15115)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15143

Na ya... meg azt sem értem, miért pont a tablettaként/cseppként vényköteles Fenistilt ajánlottátok, amikor ma már van egy rakat vény nélkül kapható antihisztamin is... nálam most Cetirizin Hexal van épp itthon antivakarinnak (ami a Zyrtec harmadannyiba kerülő klónja),  de van egy rakat különféle készítmény, és nem tud 2 órát úgy a TV előtt tölteni senki, hogy ne nyomnák az arcába valamelyiknek a reklámját...

De valóban, az antihisztaminok csak a mérsékelt allergia okozta viszketés-tüsszögés-szemirritáció (stb) leküzdésére alkalmasak, a súlyos allergiás állapotok, mint a gégevizenyő meg az anafilaxiás sokk leküzdésére nem., arra az adrenalin (Tonogen) meg a kortikoszteroid való. 

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15134)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15142

Az Eclair 49 WG jó liszthrmat ellen is. Egyébként inkább kénpor (Tiovit) kellene.

 

ÜdV

Előzmény: Andrea555 (15137)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15141

Actellic.

És magát az anyagot nem tiltotta be, csak a kullancsok elleni felhasználását.

(anno 15 ml kellett 10 liter vízbe)

http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Termekeink/Rovarolo-szerek/Pages/Actellic-50-EC.aspx

 

Az a fő baj, hogy ma már az 5 literes kiszerelése a legkisebb, és kerül vagy 100 000 Ft-ba. (olyan 20-25 eFt/liter)

 

ÜdV

Előzmény: rámenős (15139)
janijani Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15140

Decis? Chemotox?

Előzmény: rámenős (15139)
rámenős Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15139

Fiúk.

Kullancs elleni szer érdekel.

Úgy tudom, hogy az EU betiltotta az eggyetlen hatásos anyagot. Sajnos nem emlékszem a nevére. Lehet, hogy van itthon még belőle.

Segítsetek.

Andrea555 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15138

Sőt,szódabikarbónám is van itthon,úgy tudom az is jó lehet esetleg.Valaki esetleg próbálta,milyen töménységben lehetne használni?

 

Előzmény: Andrea555 (15137)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15137

A cukkini töveimen tipikus lisztharmat jeleit találtam. Champion 50,Eclair 49 és Chorus 75 van itthon. ezekközül jó valamelyik?

Más. Felszedtem a krumplimat,de sajnos siralmas.Tavaly is lyukas volt ,de nem tudtam mitől lehet.Most több krumplinál is láttam,hogy a föld alatt a mesztelen csigák lakmározzák.Ezért lehet csupa lyuk ugye? Ezek ellen lehet tenni valamit?Másban nem vettem észre ,hogy kárt okoznának,de a krumpli szinte ehetetlen. Köszönöm .

Samubá Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15136

Darázs és méh csípésre legjobb a szódabikarbóna. A csípés után még a seb záródása előtt, vagyis mielőtt elkezd feldagadni, be kell nedvesíteni a bőrt és rá kell tenni csipet bikarbónát az leközömbösíti a mérget és nem dagad meg sem, csak a csípés helye sajog egy darabig. Nálam mindig van a zsebben, mert elég csak megnyalni a csípés heylét és már nedves is mehet rá a bikarbóna. Méhész gyerek voltam bevált, bár apám immmunis lett a méhekre és megsem dagadt a keze, én mindig be voltam kenve valahol. 

Hatékoyn még a kalcium injekció, csípés után meginni. 

 

A darázs fészeket kell elpusztítani, ez ellen esti kezelésre jó a forróvíz, de ha nincs a közelben melegítési lehetőség, akkor egy deci benzin is megteszi, csak utána le kell fedni a lyukat hogy ne illanjon el. Tapasztalatom szerint a tolókaros fűnyírót nem támadják, csak amikor bozótvágóval hadonászik az ember azt nem állhatják. 

Előzmény: spapda (15126)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15135

ha "csak" feldagad (ez nem egyenlő az allergiával), akkor a fenistil jó lehet, plusz kalciummal (gyulladáscsökkentő) még jobb

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15134

ha valaki valóban allergiás a darázscsípésre (vigyázat, életveszélyes lehet az anafilaxiás sokk), annak a fenistil kb. halottnak a tsók... adrenalin injekció életmentő lehet.

Előzmény: budai2 (15133)
budai2 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15133

meg még egy kiegészítés (alfi mellékhatásos megjegyzéséről jutott eszembe):

 

a mellékhatások kivédésére gyógyszeres eljárás is van.

Létezik fenisztil tabletta vagy kapszula (csak orvosi rendelvényre, de minden további nélkül felírják).

Bizonyítottan hatásos.

Darázsallergiás barátom mindig hord magánál, és volt rá példa, hogy használnia kellett (mert  megszúrta egy rohadék). Nem semlegesítette teljesen, de csak töredék problémája lett a tabletta nélküli esethez képest.

Előzmény: budai2 (15131)
pacsepa Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15132

Én is hajlakkot használtam ellenük, de miközben fújtam meg is gyújtottam! :-D

Előzmény: budai2 (15131)
budai2 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15131

egy kiegészítés:

 

hivatásos tűzoltók szükségmegoldásként közönséges hajlakk sprét ajánlottak.

Ráragad a szárnyukra és mozgásképtelenek lesznek.

De a fagyasztás szerintem sokkal biztonságosabb.

Előzmény: budai2 (15130)
budai2 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15130

én roppant "tudományosan" írtottam egyszer: lefagyasztottam a fészket, majd kifejezetten darázsírtó sprével lefújtam őket.
Ha földön van a fészek, akkor egy fél vödör jégkocka rászórása megnyugtatja őket. A hajnali időpont az azért jó, mert akkor hideg van egyébként is, és hidegben lelassulnak.
A darázsírtó spré pedig attól darázsírtó, hogy nagy nyomás van benne, és lehet vele messzire is "lőni" (olyan a kiömlőcsöve).
Nyakat szemet mindenképpen védeni kell, bár, ha lefagyasztod őket, akkor nem fognak virgonckodni.
Én egy teljes flakon darázsírtót elhasználtam ("zicher ami biztos").
(akkor a tescoban vettem a sprét)

Előzmény: spapda (15126)
alfi13 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15129

A csapdába sört tegyél ugy vettem észre azt szeretik legjobban vagy csirkehust.

Előzmény: spapda (15126)
alfi13 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15128

A darázscsipésre egy ecetes vatával kösd be legalább fél óráig. Igy kevesebb lessz a mellékhatás. A darázsfészek ellen én két flakon Mortein rovarölő sprayal támadok mielőtt odaérné már előtte kezdem e fujni hogy egy ködpára alakuljon ki körülöttem. De látam speciális darázsirtó sprayt is melyeket távolról lehet a fészekbe permetezni.

Előzmény: spapda (15126)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15127

éjszaka, vagy hajnalban kell irtani őket, amikor mind a fészekben van

Előzmény: spapda (15126)
spapda Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15126

Nem igazán növényvédelem, de valami hatásos szerre lennem szükségem rovarral szemben: 2 héten belül másodszor csípett meg darázs a telken. Az első "jogos" volt, akkor bukkantam a földbe ásott bunkerükre, amikor ott vágtam a füvet: bokába kaptam a figyelmeztetést, 1 hétig nem fért a cipőbe a lábam. Ma onnét jóval távolabb (kb. 25 méterre) futottam össze egy példánnyal, a kézfejembe jött a támadás, már ez is feldagadt, szóval bepöccentem. Múltkor próbáltam a sörcsapdát, nem jött be. A benzines/lángszórós módszer nem játszik, mert száraz kaszálék szélén, valahol a földben van a fészkük, nem akarom felégetni az egész telket. Melyik kontakt rovarölőtől döglenek a darazsak? Mekkora dózisban, milyen technikával és mikor, melyik napszakban érdemes adni nekik belőle?

páhoki Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15125

Mi lehet ez? És mivel lehet ellene védekezni?

 

gaszkonyi Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15124

Kicsi kertecském van.Egy átlagos 300 kadrátos és még a ház is rajra van.. A repcsik csak a szunyogot irtják..

De  tényleg fura az egész..Ha el áll a szél úgy lefúvom mint a huzat ...Lesz ami lesz..

Előzmény: gergerg (15123)
gergerg Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15123

Nem lehet hogy a helyi TSZ repülőről megszórt gyomirtóval?

Előzmény: gaszkonyi (15121)
janijani Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15122

Talán az a probléma, hogy túl sokat locsolod. A sok víztől kimosódtak a tápanyagok és letömörödött a talaj. Akár most feláshatod a sorok között és áshatsz be neki szervestrágyát.

Előzmény: pacsepa (15120)
gaszkonyi Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15121

Hallod  hát nem igaz mi van itt.:)

Az almafáimon sárgúl egyéb növényeimen garnúl szölőimen feketedik meg szárad meg barnúl. Lasan feladom..

Csak egy megjegyzés volt remélem csak hogy mi nyerünk ...

Előzmény: pacsepa (15120)
pacsepa Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15120

Sziasztok!

A füldiepreim egy részének a levele nagyon csúnyán kisárgult. Nem száradt el, csak citromsárga.

Minden éjjel automatikusan locsolva van a terület. Mi lehet az oka,valami hiánybetegség? Valami gomba?

gaszkonyi Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15119

Samubá '

Bementem a boltba a gondjaimmal..

Vittem levélmintákat .Konzíliumot ültünk..

Arra jutottunk,hogy ThiovitJet és Dithane M45 esetleg megoldja a problemát..

Azt mondja nem gondolná,hogy tápanyag hiány, inkább gombás fertőzés van..

De itt megtalálható az atka ölő tulajdonság is.. Mármint  a thiovitJet ben.

Én még pluszba vettem Wuxal super levéltrágyát , Nirogén foszfor kálium.. Hát most ebből mix és meglátjuk.

 Majd beszámolok és köszönöm a törődést mindenkinek...

 

Előzmény: Samubá (15107)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15118

ertem, koszi. van ilyen palanta 2-3 darab, lehet rajta kiserletezni. az egyik kap egy kis foszforos oldatot (damisol foszfor). aztan meglatjuk, majd leirom mit tapasztalok.

Előzmény: gergerg (15101)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.15 0 0 15117

Igazad van. Semmi köze a kénezéshez, inkább fényhiány okozhatja. Soha nem úgy néztek ki, ahogy a ház elótti egy darab. Azon szépen látszott, látszik a fajtára jellemző márványozottság(?) a levélen. A termés is csak azon csíkos. Ez a kettő az üreges polikarbonáttal borított házikó mögött mintha más fajta lenne, pedig vett mag. Jóformán csak a leárnyékolt házon keresztül kap fényt. Egyébként meg annyira gazdag, hogy attrakció hozzáférni, levágni a termést. Most egy kicsit azért szétdült. Ezért is nem bírom belátni, hogy ez a sok tarka-barka mind új levél-e. A sárgafoltos leveleket levágtam. Azért valamivel meg kéne permeteznem, mert látom a szomszédságban elhanyagolt uborkát, cukkinit. Siralmas.

Köszönöm szépen! Rád mindig lehet számítani.  

Előzmény: Antisystem (15113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!