Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fejes.i Creative Commons License 2013.02.03 0 0 30957

Pedig az a gömb se gyenge cucc.

Előzmény: fúrómester (30953)
fejes.i Creative Commons License 2013.02.03 0 0 30956

Elég megdöbbentő, tudva, mit kibír.

Volt tavaly januárban a Pádison egy hasonló szitu, ahol Pozsgai Zoli autója tűnt el így az út szélén. A csörlős autót magához húzta, pedig az nem volt ennyire mélyen, mint Pinguru a képeken. + egy kocsival le kellett horgonyozni a csörlős kocsit, úgy is nehezen jött ki.

Könnyű így okoskodni, de ott Pingurunál valami nagyon durva lehetett, hogy így megakadt. Szinte úgy lehet elképzelni, mintha a kerekek valami függőleges falon támaszkodtak volna és a hátrafelé húzásnál nem emelkedett a kocsi felfelé, csak a támasztás irányába hátra, de az meg szilárdan tartott.

Mindesetre elgondolkodtató. Reméljük, nem lesznek a károk tényleg hatalmasak.

Előzmény: Tie (30950)
HunterLRD Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30955

s2a: Csak kilenc felé tudunk indulni, így egy kicsit késünk,de a 10es indulásra ott leszünk!

Előzmény: s2a (30943)
pinguru Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30954

A fotón nem látszik, hogy ez egy igen tisztességes emelkedő, igen nehezen másztak fel a traktorral, továbbá a két kereke között ott volt aza bizonyos árok, azért volt egy kis para, ha becsúszik oda, akkor már fel is borult a trakesz.Annyira csúszott a traktor gumija, hogy amikor húztak nem lehetett megállapítani, hogy a kerék sűlyed, vagy a tengelyem hajlik. Igazából a daruzás segített valamelyest, de az csak fix szerkezet volt.

 

Az a helyzet, hogy ahhoz, hogy Kompihoz elmenjek, járóképessé kell tennem az autót. Holnap átnézem töviről hegyire, este írom a fejleményeket.

 

Jó kis projekt nem? :)

Előzmény: Tie (30950)
fúrómester Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30953

Nem húzásra szakadt, hanem tolásra. A gömb enged, onnan meg már csak egy reccs.

Előzmény: turbo2 (30951)
fúrómester Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30952

Amit az építő csinált az nem tehet róla.

 

Ebben az esetben az A tartó felső gömbje a gyenge pont. Nem erre tervezték. Láttam már pár ilyen végeredményt, mindig a vontatás csukta előre a tengőt.

Előzmény: Tie (30950)
turbo2 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30951

Nekem is ez járt a fejemben. Hogy szakadhatott el a lengőkar.

Én kimentem megnézni a p38 hátsó lengőkarját, de elképzelhetetlennek tartom, hogy a lengőkar szakadjon el.

Mem lehet, hogy a gömbfej szakadt szét ?

Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy mTZ -nek sáros genyán van akkora vonóereje , hogy elszakítsa..

Tie Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30950
Tényleg durvák a fotók, nem gondoltam volna, hogy így ki lehet venni az autó alól a hidat...

Nem okoskodás, de annyit csak megpróbáltam volna, hogy keresztberakni a traktort, és ahhoz próbálni csörlőzni.
Bár, ha drótkötelek szakadtak, akkor az is kevés lett volna.

Keresd a pozitív oldalát: látod, hogy a lengőkarokon lehet erősíteni, és a bekötési pontokon, de a gl szemek bizonyították, hogy kibírnak akármit.
Azé csak megkérdezném a futómű építőjét - má csak viccből is -, hogy garancia, vagy valami? Azt nem mondhatja, hogy nem üzemszerű vót a használat...
Előzmény: pinguru (30948)
élijen Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30949

Ahol tudok, segítek: Anikóéktól alkatrészt hozni, hozzám 10 percre vannak, hazafelé beugorhatok bármiért, csak szólj, mert aznap akkor szekérel megyek melóba.  Mit szólnál, ha a szerdai buli helyett inkább egy szombati, szerelős találka lenne,   -mint írtam, a  9.-10.e nekem nem jó-     közös segítséggel az autód ügyében?  ( Akár a Kompi műhelyében, akár máshol ) 

Előzmény: pinguru (30948)
pinguru Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30948

Nagyon szépen köszönöm a felajánlásokat és az együttérzést.

 

Én holnap nekiesek a kocsinak, lemosom az alját, utána visszateszem rugókra a kocsit és agyalok. Ahogy látom, a fékcső csúszott ki a helyéről, döbbenetes módon a héd közepéné lévő csukló egyben maradt, talán csak az egyik lengőkar semmisült meg, viszont annál a kitámasztó is eldeformálódott.

 

A kardán leszedem, ahogy néztem a keresz ugrott szét, vagyis hétfőn helyre tudom hózni, így lesz hajtás, a fék az kérdéses, az elsők jók. Beszélnem kell Gál Babával, hogy gyártson még egy lengőkart, lehet, hogy lemegyek hozzá és az alváz oldali részt átoperáljuk.

 

A féltengelyeket megnézem, az egyik elpattant, amikor hirtelen fogást talált a rácson. A váltó jónak tűnik, nem lóg semmi, az első tengelynél nem vettem észre problémát.

 

Ahogy néztem a gátlók kiszakadtak, elképzelhető, hogy vissza lehet hegeszteni a csavarját, korábban csináltam, hibátlan megoldás.

 

Ahogy telik az idő, rakom össze a részleteket, egyre optimistább vagyok. Tegnap éjjel már egy totálkárt vizionáltam, már végigfutott az autócsere projekt a fejemben, aminek nem nagyon örülök, nem szeretem váltani az autóimat, csak ha muszály. Valahogy mindegyik a lelkemhez nött.

 

Ha gondoljátok, szerdára beszólok a Texasba, dumálhatnánk, a jövő szombat nem tudom, hogy milyen lesz, örülnék egy kis segítségnek, de csupa olyan hibákat láttam, ami inkább anyagbeszerzést igényel, jövő hét végére lábra kell állítanom a vasat, dolgoznom kell vele. Amint vannak hírem, leírom.

 

Disco99 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30947
Reszvet az autod miatt.:(

Javaslat ! A megujult honlapra lehetne tenni egy olyan helyet ahol az elerhetosegeink vannak plusz a hely ahol alltalaban tarozkudunk illetve auto felszereltseg mentoezkozok stb.
Ha tudtad volna a szamom es hivtal volna biztos megyek. Vittem volna lacfureszt az osszes kornyezo fat kivagtuk volna es alapolcoltuk volna az autod. Ha egesz ejszaka ra ment volna, akkor sem szakitottuk volna le a hidadat.

Engem barmikor hivhat barki barhonnan! Megyek segiteni.

06harminc75hetvenhat130
Előzmény: pinguru (30934)
s2a Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30946

látom tőbben felajánlottak egy szombatot a renoválásra. én felajánlom hogy mind ezt a múhelyemben el tudjátok végezni.

Előzmény: pinguru (30934)
fejes.i Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30945

Ez nagyon durva horror volt... :((

 

Előzmény: pinguru (30934)
HunterLRD Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30944

Akkor reggel találkozunk!

Lehet be kell szerezzek hóláncot! :)

Előzmény: s2a (30943)
s2a Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30943

beszéltem ádámmal és abban maradtunk hogy jőttők. aki nem sajnálja az autoját az ott lesz. ez a táj dimbes dombos amelynek van északi és déli oldala. tehát hol olvadt a talaj hol fagyott. én mindenesetre ott leszek és viszem a 4 holáncot is.

Előzmény: HunterLRD (30939)
Johnny_Disco Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30942

Ezt most én is kihagyom, de a többi "nyúl" :) kollegával ellentétben nekem jó kifogásom van, du. 1-kor szállok fel, megyek a szigetre...

Sok sikert, aki megy, Pingurunak meg részvétem, randa ügy volt.

Viszont ha lenne 10-én vagy az az utáni hétvégéken sárdagasztás, abban szívesen részt vennék.

Előzmény: Ivwi (30938)
fúrómester Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30941

"Ha ezt az offroad forumos japo kollegak kiszagoljak, akkor kapunk a pofankra. :-)"

 

Szerintem lapítsatok, én becsszó, nem szólok át oda! :-)))

Előzmény: tue-14 (30940)
tue-14 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30940
En sem megyek. Kompi beszamoloja meg Pinguru kepei utan abban maradtam magammal, hogy nem akarom szetszaggatni / osszetorni az autot. Raadasul lazas a gyerek, es nem nagyon akarom itthon hagyni.

Persze a masik oldalrol meg eleg neccesen hangzik, hogy lefujjuk a terepjaros turat, mert sz@r az ut. Ha ezt az offroad forumos japo kollegak kiszagoljak, akkor kapunk a pofankra. :-)
Előzmény: Ivwi (30938)
HunterLRD Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30939

Merre menne az útvonal amúgy? 

Mi érkezünk reggel cca 7 autóval!

Ivwi Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30938

NAmostakkor mia nagy helyzet?

Én úgy vettem ki Kompi szavaiból, hogy a holnapi túra elmarad, illetve eltolódik "Valentín napi túrának".

Nekünk van egy "B" terv ami életbe lépett (névnapozni megyünk).

A mai bejárás alapján nincs sok értelme a technikát kockáztatni, főleg mert sok túrázós autó nem rendelkezik még MT gumival se.

Ha lesz egy maroknyi csapat aki mégis nekivág, akkor sok sikert, és a Jack mellé ne felejtsétek a fényképezőt is betenni.

Ezt most sajnos kihagyom, mert a csörlő a garázsban nem sokat segít, és ugyan van MT-de már a végét járja, viszont a gyári záron kívűl (még) mással nem tudok operálni.

(de azé' be leszek kapcsolva, ha menteni kéne:)))

HunterLRD Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30937

Üdv!

 

Ennyire durva a helyzet?!

Mi ma kinn voltunk a határban(Érd/Százhalombatta/Martonvásár/Pusztazámor/Érd), sáros, de járható volt minden!

Az utvonal ennyire keménnyé vált?

 

Üdv Szakály Szabi a Viga-éktól

Előzmény: s2a (30936)
s2a Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30936

mindenképp javasolt SŐT kőtelező a 4 db holánc.  az autokon bekővetkezett károkért felelősséget nem vállalok. mindenki jol gondolja meg. -lásd pinguru-. és azt sem tudom megmondani hogy mennyit megyúnk és meddig. aki tud hivjon fel.

fúrómester Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30935

"aránylag könnyen elakadtam."

 

Az nekem is mindig megy elsőre.

Előzmény: pinguru (30934)
pinguru Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30934

Keskeny volt az árok és helyenként volt benne egy szűkület, amit nem lehetett látni, sár borította. A traktor is megakadt, így nem lehetett érezni, hogy a traktor miatt nem megy, vagy a kerék volt elakadva. Jópárszor volt ilyen helyzetem, mindig a Jack-el kezdtem, illetve az ásással, mint most is, de egyszerűen nem lehetett betömni az árkot semmivel, kb 10 centi hiányzott attól, hogy kiemelhessem teljesen. Beálltam a ködörbe és derékig elsűlyedtem.

 

Nekem az a tanulság ebből, hogy nem lehet kellően felkészülni egy elakadásra, a fél autóban mentőfelszterelés és szerszámok voltak, amiket mind használtam 9 órán keresztül. A traktorosok a felénél feladták, csak szolidaritásból maradtak, jó arcok voltak, de volt olyan pont, hogy én is csak néztem ki a felyemől, mert bár benne nem volt semmi. Kívülről nézve nem volt túl bonyolult a helyzet, aránylag könnyen elakadtam.

Előzmény: fúrómester (30932)
turbo2 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30933

"hegymaszas, turazas, motorozas es lovoldozes"

 

Kedves Füsti kolléga ... A legnagyobb tisztelettel: BEKAPHASSA!! :-))))))))))

Ha még elkezdel terepezni is, biztos becsuknak  a zártosztályra!

Előzmény: fusti88 (30923)
fúrómester Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30932

Azt tudom, hogy ettől fordul ki.

 

De Pingu ezt hagyta? Ettől ő okosabb.

 

Húztak már engemet is így bakháton. De mondtam, hogy lassan, ha megakad, akkor setova. Meg bíztam a kötélben, hogy az enged.

Előzmény: Törölt nick (30931)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30931

húzták! megindult,megakadt! és kész!

Előzmény: fúrómester (30930)
fúrómester Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30930

Ha emelted, mitől fordult ki a tengő?

Előzmény: pinguru (30928)
fúrómester Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30929

Akkor a fölben kell keresni a zátkot.

Előzmény: pinguru (30928)
pinguru Creative Commons License 2013.02.02 0 0 30928

Köszönom a részvétet. Az elején szakadt a kötél, utána kb. percenként emeltem Jackel itt ott, technika volt bőven, szerszám is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!