Keresés

Részletes keresés

Pulmy Creative Commons License 2015.06.04 -4 0 50388

 Az "öreg róka" majdnem csinált 5000-t a Hard verzióban.  Gratulálok !

 

Lassan talán már össze jön valakinek.

olahtamas Creative Commons License 2015.06.04 -1 0 50387

 37. § (4) Az erdőben a jelzett turistautak és kerékpározás célját szolgáló utak, valamint a bejelentett lovaglás
   célját szolgáló utak nyomvonalát, jellemző adatait a közjóléti létesítményekről vezetett nyilvántartásban
   kell nyilvántartani és az erdészeti hatóság honlapján közzé kell tenni.

Szóval a törvény ezt írja elő, nem a TTR-t, az az MTSZ nyilvántartása.

Mondjuk az igen érdekes, hogy a "hatóság" a honlapján max bekapcsolhatjuk a turistautak.hu és az openstreetmap turistajelzéseit :)
http://erdoterkep.nebih.gov.hu/

 39/A. §

   (a) a turistaútvonal nyomvonalát legalább 5 m pontossággal; valamint
   (b) a turistaútvonal jelzését.
 / Kíváncsi vagyok, hogy egy speciális piktogramot, hogy lehet majd nyilvántartásba venni?/

Előzmény: garass (50382)
hörpölin Creative Commons License 2015.06.04 -1 0 50386

Hijnye!

 

Az az OKT térkép az utolsó két képen de ösmerős valahonnan! :-)

 

Azt jól látom, hogy nem a térképre rajzoltátok rá a vonalat, hanem az előtte lévő üveg/plexi lapra? Mert akkor a térkép újrahasznosítható lenne a legközelebbi OKT bejáráson is, már ha eltekintesz pár száz kilométer útvonalváltozástól! :-DDD

Előzmény: Pulmy (50384)
AttHunter Creative Commons License 2015.06.04 0 0 50385

Gratulálok, és a többiekhez csatlakozva, csak ajánlani tudom az RP-DDK-t, remek útvonal, varázslatos tájak, jó kaják és kedves emberek. Az AK-t még most csinálom, ezért az nem ajánlom, mert nem tudom milyen lesz a vége, eddig jó. No meg annyi más túra van a világon (DDP, KDP, BFKT, BK...), egyet nézzetek ki és uccu neki. Mindig mozgásban kell maradni.

Előzmény: kakukKata (50377)
Pulmy Creative Commons License 2015.06.04 -4 0 50384

 Az előzőekhez hasonlóan én is gratulálok és nem kell sokat hezitállni,hanem melegében neki állni a RP-DDK v.

az AK-nak!

 

  Ha nem haragszol egy kis segítség,így könnyebb lesz rámenni a képeid oldalára :  https://goo.gl/ySoFo2

Előzmény: kakukKata (50377)
hörpölin Creative Commons License 2015.06.04 -1 0 50383

Én is gratulálok!

 

És ha hiányérzeted van, akkor tényleg kezdd el újra, ahogy már többen is javasolták az előzőekben! De a kék jelzéseken nem csak kelet felé lehet elindulni az Írott-kőről, hanem délnek is, Bozsok felé, csak ahhoz már egy másik fajta pecsételőfüzet kell... :-)

Előzmény: kakukKata (50377)
garass Creative Commons License 2015.06.04 0 0 50382

A jelzésfestés és a jelzésrendszer látszólag más projekt része, mint a TTR. De valójában valahol minden összefügg. Mi most megrendelésre felfestettük a kért utakat, de az elektronikus térképeken való megjelentetésük módjáról nincs információm.

A jelek/utak térképi ábrázolására valóban nem tértem ki, mert most magát a munkát akartam érzékeltetni. De a jelek felvitele engem is érdekel. Pl. a Cartográfia út, most kiadás előtt álló térképein (átra, Bükk Zemplén) már ezeknek rajta kellene lenni. Érdeklődéssel várom.

 

Előzmény: Csuhás (50376)
Csuhás Creative Commons License 2015.06.04 -3 0 50381

Rögtön el kell kezdeni ismét. Sokszor ismerős lesz az út, sokszor új arcát mutatja, de mindenképp élmény újra járni.

Előzmény: kakukKata (50377)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.06.04 0 0 50380

"Legrosszabb esetben" újra elkezdeni az OKT-t. :-)

Én is gratulálok!

Előzmény: nagypapi (50379)
nagypapi Creative Commons License 2015.06.04 -5 0 50379

Gratula a teljesítéshez.

Nem szomorkodni kell, hanem folytatni az RPDDK-n, AK-n. :-)

Előzmény: kakukKata (50377)
jzp2107 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 50378

és miért voltál szomorú?

a hogyan továbbon gondolkoztál?

Előzmény: kakukKata (50377)
kakukKata Creative Commons License 2015.06.04 -2 2 50377

Én még beígértem nektek egy beszámolót a Tömörd-Kőszeg szakaszról, végre el is jutottam odáig, hogy megírjam. Szóval Tömördről nem siettünk az indulással, mire kétszer megkávéztunk, reggeliztünk, összeszedtük magunkat addigra fél tíz is lett. Az idő borongós volt, de nem esett, és 500 méter után már úgy éreztük hogy hideg sincs. A csapvízzel feltöltött palackokat a forrásnál kiborogattuk, és inkább forrásvízzel töltöttük meg, mert sokkal jobb íze volt. A geoládához nem másztunk fel, sáros-csúszós volt a hegyoldal, legalább lesz miért visszajönni. Nekem nagyon tetszett a völgyben megbújó nyugalmas kis falu, nem tartom kizártnak hogy járunk majd még erre :-) A magánútra ráfordulva láncfűrészek hangja csúfította a pünkösd hétfői csendet, de szerencsére viszonylag hamar megunták a munkát, és elsüvítettek mellettünk az autóikkal. Hosszú és rövid egyenesek váltakoztak, majd elértük a műutat, amit csak kereszteztünk. Párszáz méter után jobbra kanyarodtunk, le a kékről a forrás és a mária-út jelét követve. Az Őz-kúthoz igyekeztünk, az ottani geoláda betegeskedett, vittünk egy újat helyette, főleg hogy a régi már meg sem lett. Kicsit meredek volt visszakapaszkodni a kékre, de nem volt vészes. Egy jobb kanyar majd egy bal kanyar, és már végre majdnem Kőszeg felé mentünk :-) Szép fenyőerdőben a határsáv mellett gyalogoltunk, időnként átszöktünk Ausztriába, és arról beszélgettünk mennyit változott a világ 20 év alatt.  Szinte észre sem vettük és már feltűntek Kőszeg első házai. Párom rám nézett, és azt mondta, ne legyek már ilyen szomorú. Nem gondoltam hogy ennyire látszik...  

Végigjártuk az első esti utunkat a kéken majd a kék kereszten a Csikar Csárdáig, ahol az autóban átöltöztünk, és bementünk ebédelni. A pincér megismert minket, kicsit félve kérdezte étlapot hozzon-e, hiszen első este nem kértünk. Kaptunk egy grátisz szíverősítőt, amit sajnos :-) páromnak kellett meginnia, mert én vezettem, benyomtunk egy-egy vadpörit, és hazaautóztunk. Ennyi.

A képek:

https://goo.gl/ySoFo2

Csuhás Creative Commons License 2015.06.04 -2 0 50376

Az elképzelések szerint ezek a tematikus utak megjelennek majd a nyomtatott és az elektronikus térképeken? A ttrmap-on? Hogyan oldható meg ezen egyedi jelzések térképi megjelenítése?

Előzmény: garass (50372)
rozaa Creative Commons License 2015.06.04 0 0 50375
Előzmény: Remélemilyennicknincs (50352)
garass Creative Commons License 2015.06.04 0 0 50374

Részben másik téma a jelzések minősége, elfogadása. A feltett Dél-Dunántúli példák biztosan nem a projekt részei. Egyrészt nem szabványos jelek, másrészt ezt a rusztikus minőséget senki nem fogadhatta el. Tamással egyetértésben én is hozhatnám a példákat ennél nagyságrendekkel jobb jelek elvetéséről. A műszaki ellenőrők igenis éltek a minőségi munka megkövetelésével.

Ezek ellenére, ha valahol találni lehet minősíthetetlen kék sáv jellel, az nyugodtan meg lehet reklamálni.

A fonódó jelzések persze egy másik témakör lehetne, de ezt most nem bontom ki.   

garass Creative Commons License 2015.06.04 0 1 50373

A tematikus útsablonokhoz még annyit hozzáfűznék, hogy grafikailag szép, igényes munka, de az alkotója - és megkockáztatom - a jóváhagyója, elfogadója még soha nem festett turistajelzést. Főleg nem fára, villanyoszlopra, esetleg sziklafalra és különösen nem km számban. Mi igen. 

Előzmény: garass (50372)
garass Creative Commons License 2015.06.04 -1 0 50372

Most volt alkalmam visszaolvasni pár napot, ezért tematikus út témában több hozzászólásra most reagálok.

Az MTSZ végre nyilvánosságra hozta az É-Magyarországi régió tematikus útjait. Mi ősz óta ismerjük, hisz több hónapos vita, módosítás, majd festés előzte meg. Nem a mi tisztünk ezek megismertetése. Megyénkben új kerékpáros utakkal együtt közel 300 km ilyen út lett felfestve, legnagyobb örömünkre, mert az OKT is csaknem ugyanennyit tesz ki. Tehát április elejétől mintegy 600 km túraút lett felújítva, vagy újként létrehozva.

Az ismertetett  tematikus utak mindegyike elkészült, a napokban volt a műszaki átadásuk.  

Így közel 2000 km jelzett úttal bír kis hazám. Nagy öröm :(-

Néhány gondolat hozzájuk. A tematikus utakról leírást én is csak most olvashattam a honlapon. Mi anélkül festettük, hogy ismertük volna ennek célját, szükségességét.

Abban bíztam, hogy a beígért táblarendszer ezeket pótolja. Nos jelenleg még egyetlen tábla sincs ezek közelében.

A kapott új jelzések sablonjai nem illeszkednek a turista jelzésrendszer ismert jeleihez. Ezek utólag lettek kialakítva. Formájuk ugyan szép, talán a tematikus út témáját is igyekszik jelezni, de festés szempontjából rendkívül munka és eszközigényes. Vékony vonalak, hegyesszögű részletek, nem összefüggő jelfelület.

Nem megyek bele a részletekbe, csak megemlítem, a zempléni gyümölcsút eredetileg csak alma volt, egységesen kék színnel. "ZEMPLÉNI KÉK ALMA" Ezt két hónap alatt sikerült letiltakoznunk, mert a közröhej tárgyát nem vállaltuk. Így lett felbonta az út más gyümölcsökre is.

A tematikus utak újdonságát, létjogosultságát itt nem kívánom megítélni, csak megjegyzem, azok több-kevesebb útszakaszon felváltva már meglévő turista utakra épültek rá.  

Ezen utak jövőjét, kitáblázását, megismertetését, fenntartás nem ismerük, mi szerződés szerint egy évig szavatoljuk azokat. Nyilván tovább is élni fognak, hiszen minőségi munkát végeztünk, de a további sorsuk ismeretlen. Talán ez elég is ide.

  

Güsziológus Creative Commons License 2015.06.04 -6 0 50371

Nem tartoztál, de örülök, hogy leírtad.

Sajnos, a dokumentum meglehetősen elavult, de ebben az évben biztos nem lesz aktualizálva:-(

Előzmény: Remélemilyennicknincs (50362)
Güsziológus Creative Commons License 2015.06.04 -6 0 50370

Szeretném rögzíteni, hogy engem nem zavar a téma.

Az feltűnő azonban, hogy ha én írok hasonló témáról, igaz, nem OSM, hanem TUHU, akkor már kapom is a hideget-meleget.

Előzmény: donjuan1984 (50365)
Güsziológus Creative Commons License 2015.06.04 -6 0 50369

+1

Teccik:-)))

Előzmény: olahtamas (50367)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 -1 0 50368

...hát nem lehet minden parkerdő jellegű :)

Előzmény: HEV (50360)
olahtamas Creative Commons License 2015.06.04 0 2 50367

Akkor a pihenő is olyan, mint a TTR, hogy nem lehet használni :)  azaz :(...

Előzmény: HEV (50360)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.06.03 -2 0 50366

Közben rátaláltam, problem solved :)

Előzmény: donjuan1984 (50365)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.06.03 -2 0 50365

Működött a térképtelenítés utáni OMP telepítés :) Egyet még felteszek azért mellé. Az OSM-et hol tudom frissíteni, letölteni?

jzp2107 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 50364

semmi gond, írd ki magadból ami csak ki akar jönni, erre van ez a fórum :-)

 

ja és előre is gratula a medve bőrére (mennyi van még hátra?)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (50362)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2015.06.03 0 0 50363

Én köszönöm!

:)

Előzmény: hadidoki (50358)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2015.06.03 -1 0 50362

Nem. Nem szokásom inni, mert utálom a szesz ízét. 

 

Te szoktál?

 

Hagy kérdezzek valamit : volt-e már olyan az életedben, hogy rádöbbentél valamire és meg akartad osztani másokkal? 

 

Ha igen, akkor érteni fogod - így utólag is a beírásomat. 

Ha nem volt, akkor maradjunk abban, hogy szerinted ittam.

 

Én úgy éreztem, hogy ezzel tartoztam.

Előzmény: jzp2107 (50355)
HEV Creative Commons License 2015.06.03 -1 0 50361

http://turistautak.hu/poi.php?id=177729

 

Az előző link hibás, bocs.

Előzmény: HEV (50360)
HEV Creative Commons License 2015.06.03 0 0 50360

Ez az új pihenő az RP-DDK útvonalán van. Aki tudja használni a TTR-t bejelenthetné, hogy akkora a gaz körülötte és benne, hogy nem lehet használni.

olahtamas Creative Commons License 2015.06.03 0 0 50359

Nem nyert, de itt most nem is az a lényeg!

 

Előzmény: Jesper Olsen (50354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!