Keresés

Részletes keresés

István0908 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 1051

Sziasztok!

 

Tegnap este voltam Rákevén az éjszakai nyitvatartási idő alatt. Még nem voltam ez elötte itt, ez volt az első alkalom. Nagyon szép hely, csak gratulálni tudok a tulajdonosnak. Nem is volt csak egy két negatívum. Például, hogy az uszodába eléggé lehetett érezni a kajaszagot. A másik, hogy miért kell egy ilyen helyen alkoholt árulni? Ebből is adódik a többi dolog ami nem igazán tetszett vagyis a vendégek kúltúrált viselkedése. A vitál részen  volt pár emberke aki a kelleténél szerintem több alkohol fogyasztott és nem igazán bírtak magukkal. A pihenőben lehetett hallani ahogy beszélgetnek, anyáznak és röhögcsélnek és így nem igazán lehetett pihenni. A másik rendkívül magasan iskolázott honfitársan meg a kinti gyógyvizes medencében dohányzott. Az ilyenek szerintem nem egy ilyen szép helyre valók, nem értem miért nem lehet viselkedni és miért kell mások pihenését elrontani.

Arról nem is beszélve hogy voltak páran, lehet a helyi testépítő klubból vastag nyakláncal, tetoválva, akik szintén azt hitték övék az egész hely és szintén nem voltak tekintettel arra hogy rajtuk kívül mások is látogatják az egyébként nagyszerű helyet. Ne értsetek félre, semmi bajom a tesépítőkkel és a tetkó is szép lehet, csupán az illető viselkedése volt kifogásolható és ezzel senkit se akarok megbélyegezni. Golndolkodtam, hogy eljönnék a páratlan pénteken megrendezésre kerülő fürdőruha nélküli estére, de ezek fényében elgondolkoztató hogy eggyáltalán érdemes. Ha a szombat esti közönséghez hasonló a társaság akkor inkább lemondanék róla, mert inkább csak boszúságot okozna mint kikapcsolódás.

Ha valakinek van tapasztalata a péntek esti fruha nélküli programról azt megköszönném.

 

Szép napot mindenkinek!

István

etyien Creative Commons License 2009.02.21 0 0 1050
Szerintem pedig egyáltalán nem érdekes, hogy egy szellemileg determinált valaki a kéthetente egyszeri, normál nyitvatartási időn túli naturista szaunaszeánsz meglétét támadja, és szeretné megszüntetni, mert neki nem tetszik. Nem elég, hogy minden más időpontban a fürdőgatyáját gőzölheti, neki ez a szuperül szervezett, és nagy sikernek örvendő program csípi a szemét. Nagy az isten állatkertje, de hogy ennek még örülni kéne....
nadzsukko Creative Commons License 2009.02.11 0 0 1049
Érdekes polémia alakult ki a ráckevei fürdő honlapján a vendégkönyv és a fórum oldalain.
szauna Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1048

Sziasztok!

 

Naturista szaunaszeánszok szerdánként a Hotel Orientalban, 17:30-20:30-ig.
(szaunaprogram illóolajos felöntéssel, mézes pakolással, és hasonló finomságokkal)
SZAUNA, GŐZFÜRDŐ, JACUZZI, MASSZÁZS
Hotel Oriental, XIII., Fáy u. 61., a Vasas pályánál
Megközelíthető a 12-es, 14-es villamossal, a 32-es és a 105-ös busszal.
A belépéshez előzetes jelentkezés szükséges!
Érdeklődés, jelentkezés: navkeszauna@navke.hu vagy telefonon: 20/313-9170
Masszázsra jelentkezés: 30/942-1231 Györgyi
Belépődíj: 1.500.-Ft/fő
Masszázs: 2.000.-Ft/félóra
Következő időpontok: febr. 4,11,18,25 ill. márc. 4,11,18,25

 

 

Bővebb info

 

Oriental
parban Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1047

+ "hajlok" elötted, gondolod?

Á dohogy!

Én makacs vagyok mint az öszvér.

"te"pedig ?

Ja és nem is kértelek ha jól emlékszem,hogy nézegesd a feleségem!

Ajánlom neked a szeduxent.

 

Elnézést kérek minden kedves fórumozótól,hogy ennyit foglalkoztam "hiberoid"-val-dal!

Továbbiakban nem teszem!

 

Előzmény: Hyberoid (1038)
pele40 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1046
A szaunában nem igazán lehet fogyni. csak vizet veszít a szervezet, de azt vissza is veszi.
Attól hogy vízzel locsoljuk a követ semmivel sem lesz melegebb, a páratartalom növekszik meg ,így a hőérzetünk más.
natúrvíz Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1045
Kedves *One*!

Az ár fejenként kb. 6-7000 Ft /azért nem tudom pontosan, mert mi még az első hét végén voltunk és még az árak nem voltak rendesen a gépben, így mi szombaton a hétköznapi páros jegy árát fizettük :-)/, de van a honlapon (a szálloda oldalán) telefonszám, én is előzetesen azon érdeklődtem.

Ebben az árban benne volt : fejenként 1 köntös + 1 szauna lepedő, külön férfi - női öltöző (ezeken keresztül lehet átjutni a spa részbe), az egész spa és wellness rész korlátlan használata, a f.ruhás és f.ruha nélküli szaunák (nem kell külön percenként fizetni).

A szálloda főbejáratán kell bemenni és jobbra egy pár lépcsőn feljutva érhető el a spa recepció, ott kell fizetni és adják a köntöst, lepedőt.
Összességében kellemes hely, gondolom a kezdeti hiányosságokat (WC-ből hiányzott a WC papír tartó, a szaunáknál nem volt egy darab fogas, akasztó, amire zuhanyzás, merülés során rátehettük volna a lepedőket).

Ha téged nem zavar, hogy a f.ruha mentes szaunán és a merülőn kívül minden textiles és vállalod a folyamatos vetkőzést - öltözést, akkor akár még meg is éri az árát.
Mi igazából csak egyszer szeretünk levetkőzni (érkezéskor) és utána egyszer felöltözni (távozáskor), na ilyen szempontból drága.
Maradunk a hétköznapi Esztergomnál, esetleg Kehidánál, na és az ünnepnap számba menő ausztriai Tatzmannsdorfnál, ami a szívünk csücske és sajnos M.o.-on még nincs ehhez hasonló.

Üdv Natúrvíz
Előzmény: *One* (1044)
*One* Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1044
Kedves Natúrvíz!
Köszi a beszámolót. Az ár pontosan mit jelent? Ha jól gondolom, a fürdő wellness részlegéhez ki kell perkálni az alapbelépőt + percenként 20 ft-ot, ami 2 órára összesen 5300 ft, ráadásul textiles, és én néhány topiktársunkkal ellentétben nem szeretem megszegni a házirendet. When in Rome, do as the Romans do. Szóval enné csak nem drágább. Írnál arról is, hogy hol lehet bejelentkezni, öltözni, stb.?
Még egyszer köszi.
The One
Előzmény: natúrvíz (1041)
István0908 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1043

Üdv mindenkinek.

 

Egy jóhir Ráckevéről :)

 

 

 

" FIGYELEM!  Egy kis változás!
Mivel több mint egy év tapasztalata alapján a péntek esti szauna-programon, a szaunázásokat követő pihenőidőben is, a termálmedencében, a tepidáriumban, az úszómedencében és az élménymedencében is 95-99 %-ban fürdőruha nélkül voltak a Kedves Vendégek, ezért ezen programok ezentúl a Naturista etikett szerint történnek a Vitál-zónában 20.00-tól, a fürdő zónában pedig a napközbeni zárást követően 21.00-től.
Ezen programok minden második pénteken ( PÁRATLAN HÉT ) kerülnek megrendezésre. "
 

Twisk Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1042
Ne haragudj meg rám, de adja magát a kérdés: mi a helyzet a nőgyógyászokkal?????? :)
Előzmény: parban (1036)
natúrvíz Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1041
Szia!

Voltunk, kipróbáltuk, ár-értékarányban drága, szóval feledhető.

Igazából szép, kényelmes, hétköznap nem voltak sokan.

Az egészből csupán 2 db szauna (1 finn és egy 1 gyógynövényes) és 1 gőz a f.ruha mentes, valamint a merülő (az igazán szuper, jeges), ami a felszín felett van elválasztva egy textilroló segítségével. Az előtérben 3-4 db pihenőágy volt, de igazából mivel "átjáróház" jellege van, igazi relaxra nem alkalmas, bár van egy viszonylag elkülönített pihenő, de ott is van jövés-menés a textiles szaunák felé.
A belső-küső medencék kellemesek, élményelemek működtek.

Előzmény: *One* (1037)
lantenac Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1040
A Grand Hotel Hungária (Keletinél) szaunája fürdőruhamentes. Csendes hely, általában alig vannak.
mlas Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1039
Háááát, ha csak kettő éri körbe... :))
Előzmény: Twisk (1035)
Hyberoid Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1038
Öregem, hát te elég beteg lehetsz.
Neked nem szauna kell, hanem swinger-party.

A feleségedet meg nézegesse a hóhér, én a szaunába szaunázni járok. És ott azért vagyok meztelen mert az a praktikus. És nem kukkolok csajokat mert a) az én feleségem mellett nincs rá szükség, b) nem is érezném jól magamat ettől (etika - keresd ki a szótárból mit jelent).

Sajnos a hozzád hasonlóak vannak nőknek fenntartásaik a meztelen szaunázással - a boldogtalan kapcsolatban élő, nyálcsorgatva bámuló aberráltak alaposan elveszik a kedvüket a dologtól. Mert bár te úgy hiszed, de nem mindenki azért jár szaunázni, hogy bámulják, vagy ő bámuljon.

Ja és a magyar helyesírás nem csak azért van, hogy csak a "nyelvtani topikokon" használjuk. :)
Előzmény: parban (1036)
*One* Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1037
Sziasztok!
Az Aquaworld nyitása előtt valaki írta, hogy a szálloda wellness részlege várhatóan textilmentes lesz és külsősök is használhatják. Erről tud valaki bővebbet?
Köszi
parban Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1036

Kedves grétsi, Vagy Grécsy? Melyik a helyes?

+ még 1 R betű.

Tudod én nem is foglakozom ezzel az aberrát hülyeséggel.

Helyes, nem helyes!?

Végűl is ez nem anyanyelvi ,nyelvtani topik.(szerintem)

Szerintem aki meztelen emberek közt van önmaga is meztelen, valamilyen szinten kukkolló!

Mert ha nem érdekli a másik ember, másik nem meztelensége(erotikus)töltöttséggel akkor szerintem gáz van !

Na most ha egy olyan helyen bóklászol ahol mindenki, legalább is a többség vegyesen férfiak és nők meztelenek. Ez téged lehűt!? Akkor doki! DE sürgősen!

Tudod ez olyan mikor egy házaspár 20 évnyi házasélet után nem tudja ,hogy néz ki a másik nemi szerve!(van ilyen) bizony, bizony!!

Summa summárom ,Én megnézem a szaunában a nőket.

Elvárom, hogy a feleségemet is nézzék meg a férfiak!

Punktum”

Előzmény: Hyberoid (1033)
Twisk Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1035
Akkor most némi iróniával kérdezném: aki nem szép fiatal lány, az min. 2 lepedőt tekerjen magára??? :)
Előzmény: mlas (1034)
mlas Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1034
Már leírtam: nem vagyok nudista, nem járok naturista rendezvényekre, nem hintem az igét.
Viszont szeretek meztelen fürdeni, azt meg csak "nudistastrandon" lehet többnyire.
Szaunázni meg megintcsak meztelen szeretek, de nem császkálok tüntetőleg fel-alá a szaunák közt lógó pöccsel, ha ott a lepedő is.

A szép ruhátlan lányokra is mindig vetek egy pillantást, ezzel megnyugtatva magam, hogy nem vagyok igazi naturista :))
Előzmény: Hyberoid (1033)
Hyberoid Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1033
Mi van 'párban', elgurult a gyógyszered? :)
Nem hívtalak aberráltnak (helyesen különben így írják), a kukkolókat neveztem ennek, bár nyilván nem véletlenül vetted magadra.

De mit is szerettél volna kommunikálni?
Fuss neki még egyszer. :)

mlas:
hogy értsem azt, hogy rendszeresen jártál nudista strandra miközben nem vagy nudista?
Mivel nem vallod magad nudistának, véleményed meglehetősen gyenge alapokon nyugszik, hiszen csak találgatsz, mit gondolhat egy nudista, és nyilván magadból indulsz ki (mint ahogy én is).
Ha szerinted egy magyar strandon mindenki vagy kukkoló, vagy exhibicionista, akkor te melyik vagy amikor oda mész?

Már azok véleményét is kétkedve fogadom, akik a férfi-nő arányt, meg az átlagéletkort hozzák fel. Ennek semmi köze a naturizmushoz, ez legfeljebb a kukkolókat érdekli.

A meztelen futás, túrázás, biciklizés, stb. nekem is vicces, mert tényleg nem praktikus. De ha valaki ettől érzi szabadnak magát, hát tegye.

Én még a leghájasabb és legöregebb ember látványát is el tudom fogadni és nem röhögöm ki. Mert valószínűleg egyszer majd én sem leszek egy gyönyörű látvány. És mert ez a valóság, ilyen az emberi test.
De attól még majd akarhatok egyet meztelenül úszni a tengerben.

Előzmény: parban (1030)
aoluak Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1032
Hétköznap kevesebben vannak, mi hétfőn voltunk, előfordult, hogy egyedül ültünk a szaunában.
A pápai fürdőről nem tudok, de valaki már említette itt korábban, keresd vissza.
Előzmény: kukim15 (1031)
kukim15 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1031
Köszi a választ! Hétköznap mennék, akkor mennyien szoktak szaunázni? A pápai Várkertfürdőről mit tudsz? Ott mennyire elfogadott a meztelenség?
Előzmény: aoluak (1027)
parban Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1030

ÉN "aberált"

Van fitymád?

Bocs?!

Talán oviban pöcsödet kapuközé kellet vona csukni!

Előzmény: Hyberoid (1022)
mlas Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1029
Nem, tényleg nem vagyok az. És nem is szeretnék az lenni.

És most megbántani sem akarok senkit, de ha már ráterelődött a szó...

Sztem a "nudisták" sokszor inkább groteszkek. Nem prüdériából mondom, volt év, hogy csak nudi strandra jártunk, ma is oda megyünk, ha van alkalom (már ha épp adódik, de kifejezetten nem keressük)
Ezt csak azért írom, hogy lásd, tudom milyen egy nudi strand.

Első: Nézzük akkor a látogatókat: az átlag életkor 40 felett, a ffi arány 70-80%. Persze az "igaziak" mindig mondják, hogy ez nem igaz, sok a család, a gyerek, stb, stb.
Sztem egy hazai nudin jelentős számú kukkoló van, sok az exhib, sok meg mindkettő.

A másik: a programok. Elismerem, fürdeni napozni OK. De mikor pl. meztelen naturista túra kerül szóba, azon inkább mulatok. Mert ugye milyen jó is az erdőben baktatni meztelen, bakancsban, hátizsákkal, persze az ösvény mellett, mert azon ugye jár más is. Ha egy ilyen jön velem szembe, nem az jut eszembe, hogy "naturista szemlélet" nem is megbotránkozom, hanem rámjön a röhögés a látványtól.. (bocs)
Meg biciklizés, meg meztelen futás...ezek nekem nagyon erőltetettek.

A szaunát ezért is nem sorolom a nudista helyek közé, mert ott indokolt a meztelenség, és a sokat emlegetett osztrák példa: a szaunában mindenki ruhátlan, az FKK részaránya meg alig számottevő.

Ezzel most nem hadat üzentem a naturistáknak, csak szerettem volna kiemelni, hogy a naturizmusnak és a kultúrált szaunázásnak semmi köze egymáshoz.
Előzmény: Hyberoid (1028)
Hyberoid Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1028
mlas:
Nyilvánvaló, hogy neked is csak a fejedben él egy elgondolás arról, milyen nudistának lenni. Te magad nem vagy az.
De ha nudisták mondják neked, hogy a fejedben lévő elgondolás téves, akkor talán érdemes megfontolni...

Nyilvánvalóan van egy-két aberrált kukkoló, aki inkább naturistának álcázza magát, csak hogy kukkolhasson. Ugyanezek "ruhás" társai fotóznak be lányok szoknyája alá.
És a nudista strandok "erotikája" ezekkel az aberráltakkal nagyjából ki is fullad.
Előzmény: mlas (1023)
aoluak Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1027
Nincs külön öltöző, mi a nyugágy a karfájára tettük a fürdőruhát.
Nem láttam kiírást, hogy nem szabad nyugágyat foglalni és úgy tűnt mindenki a törülközőjével foglalt egyet magának, így tettünk mi is. Volt aki még akkor is ott hagyta a törülközőjét, amikor visszament pancsolni, emiatt persze hétvégén elég kevés szabad hely volt, de azért lehetett találni.
Előzmény: kukim15 (1026)
kukim15 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 1026
Még nem voltam Sárváron, de hamarosan megyek. Apróság, de például nem tudom, hogy a szauna-világhoz tartozik-e külön öltöző? Ha nem, akkor hol hagyhatom a fürdőnadrágom?
Előzmény: aoluak (1017)
aoluak Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1025
Nem ide tartozik, ezért nem szeretnék itt a nudizmusról hosszan tárgyalni, de azért ez elég erős általánosítás. Létezik ez is amit írsz - kár tagadni, de ugyanúgy az is előfordul, hogy az említett elhízott középkorú férfi nem akar csak azért gatyát húzni, hogy tekézzen.

Továbbra is azt gondolom, hogy a meztelenség nem feltétlenül kapcsolódik a szexualitáshoz. Hozzátéve, hogy nudista strandon, "harcedzett naturisták" társaságában is előfordulhat egy kis erotikus vibrálás a levegőben, de ettől még általában a nudizmust, pláne a meztelenséget nem tartom automatikusan erotikusnak.

Ugyanezt gondolom a meztelen szaunázásról. Egy osztrák alpesi fürdő szaunájában, ahol mindenki pucér tényleg nem merül fel az erotika, míg mondjuk Esztergomban néha bizony látni "mutogatósat", vagyis az erotikus töltet nem attól függ, hogy ruhátlanok-e az emberek, hanem hogy hogyan viselkednek, hogyan kezelik a pucérságukat.

Az, hogy meztelen közegben sokkal könnyebben jönnek az erotikus gondolatok mint fürdőruhások között, szerintem tényleg csak a dolog szokatlanságából, az izgalmas "újdonságából" fakad. Ha csak nudista strandok lennének és mindenki így napozna, úszna, akkor szerintem pont ugyanannyi erotika lenne a strandolásban, mint most bármelyik fürdőruhás strandon, vagy ha pl. 100 éve megjelent volna egy mai bikinis lány a Széchenyiben, akkor ott is kb. akkora botrányt okozott volna, mint ma okozna egy meztelen lány.

De ez már tényleg offtopik, elnézést.
Előzmény: mlas (1023)
Nelli32 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1024
Sziasztok!

A probléma pont azzal van, és ez az árulkodó a hozzászólásodban, hogy nem az a lényeg, hogy valaki "elnézze" a naturistákat ("a strandröplabdázó csajokat egész nap elnézném, de a tekéző elhízott középkorú férfiakat nem annyira"). A naturisták pontosan azt szeretnék, ha korra, nemre, testalkatra való tekintet nélkül mindenki felszabadultan és mások által elfogadottan hódolhatna a naturista helyeken, rendezvényeken a meztelenség szabadságának:)). Sokkal jobb érzés meztelenül fürödni, napozni, és ez mindenkinek jár, ez nem esztétikai megmérettetés:). Abban igazad van, hogy a praktikumot én sem áldoznám be a naturizmus oltárán, ha célszerűbb felöltözve lenni, akkor eszem ágában sincs nudizni.

Viszont pontosan úgy jön ide szerintem ez a dolog, hogy szaunában kifejezetten káros felöltözve lenni. Én pl. azért nem járok rendszeresen szaunába, mert a fürdőruhás szaunázás gondolata hervasztó, sőt, értelmetlen. Skandináviában ez mindenki számára természetes. Hidd el, mint a lenti példák mutatják, egyetlen alkalommal hozzá lehet zokni a dologhoz. Exhibicionizmus? Miért, mélyen dekoltált ruhában, ultraminiben vagy combcsizmában lenni nem az:)? És ez kinek fáj? Egyébként számomra pl. semmilyen erotikus töltést nem hordoz önmagában a meztelenség. Az, hogy milyen szituációban történik, és hogy érjük el, az már igen. De pl. a kispesti uszoda naturista rendezvényén semmi ilyet nem érzek. Ez lehet különben, hogy a nőkre jellemzőbb.

És egy reménykedőn reménytelen:) kérdés: nem tudtok véletlenül finn szaunát a IX. kerületben vagy a kék metró vonalán? Előre is köszönöm.
Előzmény: mlas (1023)
mlas Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1023
Azért az ún. "nudistákat" sem kell félteni, megtesznek ők mindent, hogy ne vegyék őket komolyan...
Mert például meztelen fürdeni, napozni OK, de focizni a parton, meg utána pörköltet főzni bográcsba lógó pöccsel, hmmmm.. (megjegyezve, hogy a strandröplabdázó csajokat egész nap elnézném, de a tekéző elhízott középkorú férfiakat nem annyira :)

A naturista rendezvényekről nekem inkább az öncélúság jut eszembe, amikor a praktikumot beáldozzák az "elvnek". Mert a ruha sokszor praktikus.

És azt is csak a naturisták terjesztik, hogy ebben nincs semmi erotikus töltet, mert a nagy részüknél van, mégha csak szelíden exhibicionista, akkor is.

Erre mondhatod azt is, hogy "itt egy szexista, aki félre érti az egészet", talán ez is lehet.
De mégis azt hiszem, hogy a "nudistáknak" kellene 1x magukba nézni :))

És ez hogy kapcsolódik ide?
A szaunában nem "harcedzett naturisták" vannak, hanem átlagos emberek, akiknek mindig hordoz némi erotikus töltést, ha kendőzetlenül látják embertársaikat, akikkel esetleg 10 perce a szemközti szupermarketben ismeretlenül elmentek egymás mellet.
Előzmény: Hyberoid (1022)
Hyberoid Creative Commons License 2009.02.04 0 0 1022
Re: "Valahol a nudizmus is a szabadabb erotikus viselkedés egyik megnyilvánulása a jóizlés határán."

Már ne haragudj, de ez baromság. A naturizmus egy életforma, a szex az meg szex.
Ha a meztelenség kapcsán mindjárt az erotika jut eszedbe az csak ennek az aberrált társadalomnak köszönhető, ami a szexet is és a meztelenséget is tabuként kezeli, te meg egyenlőségjelet teszel a kettő közé.
Szaunában csak az olyan aberráltak izgulnak be, akik képtelenek kikapcsolni egy percre is a fantáziájukat és többek között nekik köszönhető hogy a népesség nagyobb része keresztet vet ha meghallja a szót, hogy "nudista".

Meztelennek lenni maga a szabadság. Meztelenül napozni és úszni egy gyönyörű tengerparton pedig megsokszorozza azt az élményt amit egyébként ott kaphatnál. És ez a szabadság egy gátlás leküzdésével kapcsolatos.

És az egészet végképp ne keverjük a meztelen szaunázással, mert az meg csak egy praktikum. (Minden ruha, textil, stb lassítja a felmelegedést és az izzadást, a műanyag fürdőruha meg még egészségtelen is).
Előzmény: parban (1016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!