Keresés

Részletes keresés

Bindiii Creative Commons License 2013.10.08 -1 0 151

Sehogy. Kell egy eurózóna országban lévő PayPal és bankszámla és azon keresztül.

Előzmény: msgv (149)
Bindiii Creative Commons License 2013.10.08 -1 0 150

Sehogy röviden. Csak úgy hogy ha van egy Eurozónabeli országban euró alapú számlád, akkor arra a bankszámlára kell nyitni PayPal számlát, és oda utalni majd továbbutalni.

Előzmény: msgv (149)
msgv Creative Commons License 2013.10.06 0 0 149

Üdv...már sok helyen kerestem és kérdeztem,de eddig nem találtam rá megoldást. Paypal számlán lévő eurót hogy lehet úgy átutalni magyarországi valuta számlára hogy ne konvertálják át kétszer......Paypal átrakja forintra....Otp visszaváltja euróra igy működik most. Elég nagy az átváltási veszteség...

Minden hasznos infót előre is köszönök!

Bindiii Creative Commons License 2013.06.24 -1 0 148

MNB árfolyamon tudtok hazautalni, átlagosan 1 munkanap alatt. Az első utalás ingyenes a lenti link segítségével:http://transferwise.com/u/ba5f
Itt tudtok róluk olvasni:http://transferwise.com/blog/2013-05/6m-to-fuel-the-revolution

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 147

nem tudsz a bankodnál kérni egy virtuális számlát és adnának hozzá egy virtuális kártyaszámot, amit pont ilyen esetekben szívbaj nélkül használhatnál..(belső átvezetéssel rátolod a megfelelő zsét, mielőtt vásárolsz a netkártya adataival).

és a másik: hogy mersz cipőt rendelni a neten felpróbálás nélkül? :)

Előzmény: europass24 (144)
voiceofthedevelopers Creative Commons License 2013.06.18 0 0 146

Sziasztok,

 

Egy ismerős tech startup/kisvállalkozás egy olyan mobilkommunikációs alkalmazás ötleten dolgozik, amely könnyebbé teheti a fizetési rendszert, átutalásokat stb. az emberek számára. Mivel úgy látom, hogy a topik részben ide kötődik, nagyon kíváncsiak lennénk a véleményükre!


Ehhez állítottak össze egy informális rövid kérdőívet, pár percet vesz igénybe, és nagyon sokat segítene a fejlesztésnél.

 

(Egyébként a tervek szerint egy TABLETET is kisorsolunk!)


A link: https://www.surveymonkey.com/s/ujfizetesiforma


Nagyon köszi, ha megosztjátok az őszinte véleményeteket és segítetetek egy hazai induló csapatnak!!

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.16 0 0 145

Semennyire. Az utalas sokkal dragabb es a bankkartyas vasarlas tuti nem kerul 5 euroba (mert ingyenes). Persze az arfolyam valtozhat nehany nap alatt (a vasarlas es a konyveles napja kozott), de az max nehany szaz forintos tetel.

Hasznald nyugodtan a kartyat, amennyiben meggyozodtel rola hogy rendes webshop az az oldal es nem vmi kamu.

Előzmény: europass24 (144)
europass24 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 144

szeretnék rendelni egy cipőt neten, nincs paypalom, ezért mastercard kártyával fizetnék euroban. Meg kellene adnom kártya száma plusz és kártya bizt kódot. ha megadom visszaélhetnek a csalók ezekkel az adatokkal??? ill. bankom hirdetményében jól olvasom, hogy ez a tranzakció nekem 5 eur lenne??(csak forint számlán van itt magyarhonba, és utalnék eur-t)

mennyire biztonságosabb az, hogyha elkérem az illettő bank számlaszámát (ami külföldi, ez az iban ugye?), és direktbe utalok neki eurot? Bankom hirdetménye szerint ez nekem is olcsóbb lenne ( ez az utalás ugye?>EU országaiba IBAN számlaszám és BIC (SWIFT) kód megadása ) átutalás esetén milyen árfolyamot használ a bank?

Out-migrant Creative Commons License 2013.06.14 0 0 143

Sziasztok! Gondolkodom egy osztrák bankszámla nyitásán, de szeretnék tudni néhány részletet.

1. Lehet-e forint alapú számlát nyitni Ausztriában?

2. Ha igen, lehet-e magyarországi forintszámláról forintot utalni osztrák forintalapú számlára alacsony utalási költséggel? Úgy értem, ez nemzetközi átutalásnak minősülne-e, ahol a küldő és a fogadó bank is magas tranzakciós díjat számol fel?

 

 

Aztán ugyanez fordítva:

3. Mennyibe kerülhet osztrák forintszámláról magyar forintszámlára utalni? Kb. havonta egyszer utalnék. Van olyan bank, ahol ez ingyenes? Esetleg érdemes Paypal-t beiktatni?

 

Köszönöm a jó tanácsokat!

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.08 0 0 142

Osztárk bankszámlát is érdemes nyitni, mert onnan európába ingyenesen utalsz bárhová. :)

György Scheibl Creative Commons License 2013.05.20 0 0 141

sziasztok olyan kérdésem lenne ,hogy olaszországi internetes bankba hogy tudnák legolcsobban pénz felrakni 

qattman Creative Commons License 2013.05.13 0 0 140

Hali,

 

Egyszerűen csak csinálj egy angol PayPal fiókot és regisztráld hozzá az angol bankkártzádat/számládat. Majd csinálj egy magyar PayPal fiókot és regisztráld hozzá a magyar bankkártyádat/számládat. Ha ez megvan (5 perc) akkor minden gond nélkül tudsz kuldeni pénzt az egyik PayPal számládról a másikra majd azt a pénzt visszautalni a bankszámlára, ingyen. Esetleg próbálkozhatsz a http://transferwise.com/ is, amit a legolcsóbb szolgáltatónak mondanak, bár erről nem tudok pontos infokat adni.

 

Üdv

 

Nor

Előzmény: konya7 (138)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.09 0 0 139

Nincs olyan kartya. Amit lehet az hogy GBP szamlahoz kersz egy kartyat es akkor a dupla konverziobol egyet megsporolsz. De egyet mindenkepp bekell csengetni.

 

Nem opcio ott kint felvenni akar szemelyesen akar ATM-ben?

Előzmény: konya7 (138)
konya7 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 138

Sziasztok!

Angliában a Lloydsnál van pénzem, azt szeretném hazahozni. Nemzetközi utalást nem tudok onnan inditani, mert amit megadtam ottani telefonszámot elvesztettem.
Szóval azt találtam ki, hogy itthon ha van olyan, hogy font alapú bankkártya (vagyis nem vált át elöször USD/EURora, és utána vált  HUF/GBP-re, hanem ha angol fonton vásárlok, akkor angolfontként kerül elszámolásra. rra gondoltam, hogy angol eBayre felrakok egy oylan összegű hirdetést, ami a kinti bankkártyámon van és az paypalon keresztül átkerül a magyarországi kártyámra, ami angol font alapú, és azt itthon kiveszem.

Valakinek valami tippe? 

yulo62 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 137

Ma megkérdeztem a bankban, és minden tiszta :)

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 136

Nagy osszeg (ertsd tobb (tiz) millio)?

Mostani bankodnal mennyibe kerul?

 

En nemhinnem hogy nagyon lehet trukkozni, esetleg ha tenyleg annyira lenne a koltseg (~40e?), akkor el lehet gondolkozni hogy kimesz autoval es befizeted KP-ben ott 1 bankban az illeto szamlajara :)

Előzmény: yulo62 (135)
yulo62 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 135

Sziasztok!

 

Ukrajnába kellene utalni. Tudtok ebben segíteni?

pgyafi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 134

Átverés. Felejtsd el.

Előzmény: renatanna (133)
renatanna Creative Commons License 2012.07.29 0 0 133

Sziasztok! A fényképezőgépem szeretném eladni, és Angliából akarják megvenni. Az illető állítólag elutalta az összeget az ún. ICICI Bank Online payment-en keresztül. Ám én csak akkor kapom meg a pénzt ha a postán kapott szelvényt elküldöm nekik. Magyarul előbb fel kell adnom hogy aztán ez a bank utalja nekem a pénzt. Hallottatok már ilyenről? megbízható? A "banktól" ugyan kaptam egy emailt, de azt nem nagy kunszt megírni akárkinek. Nagyon segítene ha valaki írna hogy ez vajon átverés e?
Üdv, Reni 

pgyafi Creative Commons License 2012.05.08 0 0 131

Nem lehetséges. Átverés.

Előzmény: NimiG (130)
NimiG Creative Commons License 2012.05.08 0 0 130

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Lehetséges az hogy egy angol uriember pénzt akar nekem utalni egy autóért, de nekem előbb el keklll utalnom egy kisebb összeget hogy a tranzakció végbemenjen?? Kérem segítsetek!! Köszi!

neménmondtam Creative Commons License 2012.04.19 0 0 129

Ha még nem késő, ez a klasszikus átverés, egy fillért se küldj.

 

Azért Western Union, mert azt bárki felveheti.

 

Echte nigériai csalás.

Előzmény: Ebyk (120)
neménmondtam Creative Commons License 2012.04.19 0 0 128

Aki sokat utal külföldre, annak simán megéri Szlovákiában számlát nyitni.

 

Vállalkozók akár milliókat is spórolnak évente: http://kiszamolo.hu/sporolj-szazezreket-a-vallalkozoi-szamladon/

 

Magánembereknek: http://kiszamolo.hu/kulfoldi-szamlanyitas-lepesrol-lepesre/

 

Ha pedig forintban kapod a fizetésed, de devizában vennéd fel külföldön, akkor az Axa a legjobb választás: http://kiszamolo.hu/hogyan-tudsz-olcson-penzt-valtani/

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.14 0 0 127

Elvileg a SEPA a legolcsobb. En Finnorszagba utaltam 100EUR-t nemreg, arra asszem 1200ft volt a dij.

Előzmény: beo-bakter (126)
beo-bakter Creative Commons License 2012.04.11 0 0 126

Köszi, nem tudtam, majd rákérdezek a bankban. Milyen opciók azok, ahol a normál nem a legolcsóbb? Akkor ez is szándékos megvezetés és lehúzás.

Előzmény: pgyafi (125)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.10 0 0 125

Valószínűleg rosszul utaltad. Külön van a pri-euro, sepa meg normál utalás. Ha nem figyelsz oda, akkor simán normálként küldöd. Automatikusan nem választják ki helyetted.  Ugyanezt szívtam meg nemrégiben én is.

Előzmény: beo-bakter (124)
beo-bakter Creative Commons License 2012.04.10 0 0 124

"12500€-ig (manapság talán még magasabb az összeg) csak a belföldi átutalás díját hajthatják be, ha feltünteted a címzett bankszámlaszámát, annak IBAN kódját és a fogadó bank SWIFT kódját."

 

Erre tudsz valami jogszabály linket? Ausztriába utaltam 370 EUR-t és az Erste lekaszált 36(!) EUR-ra. Ez egy tisztességes jutléknek a százszorosa.

Előzmény: RogerWilco (56)
Ashley2003 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 123

Sziasztok !

 

Biztosan volt már ilyen kérdés, de nem olvastam végig a topicot. Segitséget kérek abban, hogy hogyan tudok eurót Németországban tanuló lányomnak kijuttatni. Minél olcsóbban. OTP Banknál van a számlám, de az OTP Bank devizaszámlájáról történő utalás eléggé költséges és nincs is jelenleg devizaszámlám. Ez egy egyszeri utalás lenne, emiatt nem akarok nyitni egy devizaszámlát. 

Előre is köszönöm a segitséget.

Zsuzsa

wrm Creative Commons License 2011.05.01 0 0 122

Úgy nézem a Paypay-jal (újabb nevén PayElectro) (már) nem lehet közvetlenül bankszámlára utalni (csak másik PayElectro számlára).

pgyafi Creative Commons License 2010.10.03 0 0 121
Első olvasásra "szokásos" lehúzás.  Gondolom valami árura jó magas összeget kínált...
Előzmény: Ebyk (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!