Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2005.07.31 0 0 568
:) nem volt elég a jólképzett erdélyi szakmunkásokból?
Előzmény: Törölt nick (567)
Erzsébeti Creative Commons License 2005.07.31 0 0 565

Nem kell idegeskedni...

 

Nem kell hozzá sok idő a gatyátokat le fogjátok fizetni egy szakemberért az építőiparban..

Meg kell nézni a képzést. Mennyi szakembert képeznek az iskolákban, és meg fogjátok látni, hogy ez kb a fóka, és a vadász szindrómához fog hasonlítani nem is sok idő múlva.. kb 10-15 év...

Már ma hiány van szakmunkásokból, és ez a hiány csak fokozódni fog a következő években, mert a szakmunkásképzés gyak "megszünt"... De baromi túljelentkezés van pl komunikáció szakon.. Legalább lesz egy csomó ember aki profin tud majd sírni, hogy szar a világ, mert diplomával nem fog megélni...

Súlyos válságban van a szakmunkásképzés, és ezek "odafenn" a fülük botját sem mozdítják az irányba, hogy ez megváltozzon:((

 

Erzsébeti

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.31 0 0 561
Igaz hogy a senki szakmunkás csak nézi a kur-vákat a tv-ben mivel megfizetni nem tudja őket,ez az élvezet megmarad a jobbanfizetett közép osztájnak.
Mezőkovácsháza térségében a szakmunkások fizetése = a segédmunkásokéval,talán 1000ft-tal keresnek többet de igysem haladja meg a nettó 58.000ft-tot,
a varodákban ennél rosszab a hejzet ők örülnek ha a 140ft/h órabérük kijön.

Szuper jövedelmek(ugye) a statisztika csak átlagot veszi alapul.
Előzmény: Törölt nick (560)
jarokelo Creative Commons License 2005.07.31 0 0 559
Én nagyon örülnék, ha jólképzett, morálisan is felelös, jól megfizetett szakmunkásokkal dolgozhatnék együtt, mindenki jól járna vele. Sajnos a mai erkölcsi minták alapján erre egyre kevesebb az esély. Egy TV-ben mutogatott olcsó kurva "sztár", egy tisztességes szakmunkás senki. Nagy baj ez!
Előzmény: Törölt nick (558)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.31 0 0 558
Nagyon igazad van.

Sokan általánosítanak,felhozva a részeg kőműves példáját.
El kell ismerni van ijen sajnos.
Másik probléma amivel találkoztam a segédmunkásbol lett kőműves, olcsók és megbízhatatlanok szakértelmük nem üti meg a nívót,de az olcsóságuk miatt kapnak munkát ,ahogyan ezt szokták mondani olcsó húsnak híg a leve,tisztelet a kivételnek.
Előzmény: sacperkb (557)
sacperkb Creative Commons License 2005.07.31 0 0 557

A munkás szintjén az építőiparban sem lehet többet keresni, mint akármi más vállalkozással. Csak azért tűnik ennyire soknak, mert ez az egyetlen amit egy jelentős komplex egészre egyszerre kell kifizetni és karakteresen el tud különülni a munkadíj és az anyagár.

A te példáddal élve: 4 hét, 3 ember, 1.000.000 Ft. Heti 5 nap (de ez általában inkább 6) és napi 10 ó munkával ez 1666 Ft bruttó (!) óradíj. És ez még nem jövedelem, mert ebből kell még a gépeket, a téli leállást, a szállítást, a járulékokat stb. fizetni.

Ha elmész a fodrászhoz és levágja a hajadat 20 perc alatt 800 Ft-t, akkor azt sokallod? Nem. Pedig ez 2400 Ft óradíj! És kis tulzással neki két ollója és egy fésüje van.

Vagy amikor gondolkodás nélkül megveszel egy  csomag ruhacsipeszt vagy egy szál virágot, akkor azon morfondírozol, hogy ezen kinek mekkora haszna van? Eszedbe sem jut, pedig az sem marad el az építőipari munkások keresetétől!

Vagy számolj utánna, hogy egy 100e Ft bruttóért dolgozó mennyi óradíjjal jön ki a munkáltatónak: 100e alap + 40% járulékok = 140e. + szabadság 10%, fizetett ünnep 5% = 161e. Étkezési hozzájárulás és utazási költségtérítés kb 10e = 171e. A munkáltató rezsije (számlák, szerszámok stb) egy minimális 10% =188e. Munkáltató "haszna" és ennek járulékai 20% = 226e. ez havi 160 órára 1412 Ft óradíj.

Ez a 250 FT óradíjkülönbség bántja a csőrödet? És akkor még nem vettük figyelembe, hogy a munka nem garantált, a megrendelők fizetési morálja igen kétséges stb.

 

Erről az x idő alatt y bevételről mindig egy vicc jut eszembe:

Fogfájós paciens bemegy a fogorvoshoz. Az orvos megállapítja, hogy húzni kell.

- Mennyibe kerül ez nekem ? - kérdi a paciens.

- 3000 Ft. - válaszol az orvos.

- 3000 Ft egy egy perces munkáért? - háborodik fel a beteg.

- Jó, akkor majd fél óráig húzom! - jön a válasz.

Előzmény: NeomatiK (552)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.31 0 0 556
Ez természetesen nettó,most az italés a dohányzásra reagálva én az öcsémmel dolgozom mind a ketten kőművesek vagyunk,soha nem iszunk szeszes italt és nem is dohányzunk ,öcsémet 3-ével ezelőt gerinc sérvel műtötték 50%-kos rokkant nyugdíjas havi nyugdíja 18300 ft , Én szintén 3-éve 10 méter magasbol estem le,a bordáim ,a kétcsuklóm az egyik szilánkosra,comdnyak repedésem stb stb.
Látod én erre értettem hogy nem érik meg a nyugdíjat.

Ellemben a tűzoltók rendőrök katonák 45 évesen élvezik a magas nyugdíjakat.
Előzmény: Törölt nick (554)
Civitas Fidelissima Creative Commons License 2005.07.30 0 0 555
Sziasztok!

Van 1 kis nagy problémám:

Belefogtam a lakásom átalakításába, rendesen utánanézve, kivel-mit-mennyiért.

A köművesmunkákról is egy kivitelezővel megállapodtam, aki az új válaszfalak kialakítására+aljzat betonozása+egyebek meglehetősen jó árat mondott.

Feltehetőleg azt remélte, a burkolást is vele intézem, azon majd kereshet, de én már az elején közöltem vele, hogy arra már megvan az emberem.

Most ott tartunk, hogy a felmerült plusz javítások miatt, ami a gáz+villanyszerelő után maradt, többszörösét akarja elkérni, mint az erededeti megállapodás volt.

Összegszerűen nem lenne túl megrázó a dolog, ha nem lenne már így is meglehetősen feszes a költségvetésem: ha kifizetem a megemelt díjat, másnak nem tudok eleget adni.

Mit tehetnék? (én ugyan már tudom, de kiváncsi vagyok a véleményetekre)
tgabika11 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 553

Igen, sk minden olcsóbb...erről már volt nagy beszélgetés itt a fórumon is valahol.

De ahhoz bizony idő kell és kedv...ha én sk dolgozom, akkor ki keresi meg a pénzt az anyagra, vagy akármire, és nem utolsósorban, mikor készülök el.

Ennyi, ezt kell mérlegelni!

És tényleg sok...az építőipar nagy pénznyelő. Én is lehet, hogy átnyergelek:)

Előzmény: NeomatiK (552)
NeomatiK Creative Commons License 2005.07.29 0 0 552

Látva a mesterek és nemritkán pszeudomesterek árait, tisztán látom, hogy nem az elvégzett munkával arányos az általuk vágyott pénzhalom, hanem beleszámítják, hogy mennyi lesz az épület értéke. Ami persze felveti azt a dilemmát, hogy azért ilyen sok a munkadíj, mert annyi amennyi egy ház piaci értéke, vagy azért ennyi a ház értéke, mert ennyi a munkadíj. Az biztos, hogy az építőiparban lehet legnagyobbat kaszálni. Ja, sokan mondják, hogy én más világban élek, ami az építkezést illeti.. :) Nekem csak az bántja nagyon a csőrömet, hogy kb 4heti munkára - a te példádnál maradva - kifizetsz 1.029.000 Ft-ot. Ez mondjuk eloszlik 2, max. 3 emberre. Mivel több ez a munka, mint aki pl más területen végez szakmunkát, legyen varrónő, esztergályos, eladó, de még sokat tanult és tapsztalt mérnökök, pedagógusok, orvosok se kersnek ennyit.

 

Már előre tudom, hogy smucig leszek ennyi pénzt kiadni az én esetemben :-) Inkább Femüvel csapatok a segédmunkásokra :-) vagy s.k. amit lehet, megoldok.

Előzmény: tgabika11 (550)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 551
Aki önnálóan dolgozik s van hozzá érzéke az megkeresi a havi 450000-500000ft-tot.Viszont azt tudni kell hogy rendes nyugdijbaaz az 65 évesen kevés kőműves megy el,ellemben a tűzoltók rendőrök katonák 45 évesen élvezik a magas nyugdíjakat.
Igenis fizessétek meg a hozzáértő kőműveseket
Előzmény: jajajca (534)
tgabika11 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 550

Azért jó lenne tudni, hogy mi van benne.

Nekem szintén 150 nm-es lesz a házikóm + 20 nm terasz + 8 nm lépcső. 50 cm lábazattal.

és az alapozás:

200.000 alapásás

212.00 betonozás, vasalás,

185.000 zsalukő lábazat emelés

132.000 lábazatfeltőltés, döngölés, sóderelés

300.000 szerelőbeton készítés, vashálóval

csak a munkadíj.

Erről mi a vélemény?

Előzmény: arpisz (549)
arpisz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 549

Sziasztok Építkezők !

 

Néhány héten belul építkezni kezdek már kiástam az alapot .

Elkezdtem árajánlatokat kérni az alapkészítésre .

A ház  148 nm2 alapterületű . Olyan szintre szeretnék jutni , hogy jövőre lehesseb kezdeni a falazást .

Eddig két árajánlatot kaptam ami effektíva csak a munkadíj :

Woodland Kft munkadíja :719.800+áfa

Lam-Bár Bt. munkadíja 15000ft/m2 azaz 15000*148= 222.000 Ft+áfa

Jó kis különbség mi ?

Esetleg még a 222.000 Ft is sok ???

Nektek mi a tapasztalatotok ?

Előre is kösz az infokat .

arpisz

NeomatiK Creative Commons License 2005.07.24 0 0 548

Találtam egy ilyen oldalt: http://www.mesterfesto.hu/04_02.htm

 

Tartalmazza:

  • Beltéri falfestések
  • Kültéri falfestések
  • Mázolások
  • Tapétázások
  • stb

árait, részletesen kategórizálva. De inkább nézzétek meg, mintsem én soroljam itt fel.

csipkebogyo Creative Commons License 2005.07.23 0 0 547

Sziaztok!

Szerintetek egy 15m2-es szoba parkettacsiszolása, lakkozása mennyibe kerülhet?

Thx.

knorti Creative Commons License 2005.07.20 0 0 546
Na tegnap jöttek először a festők, 3-an vannak, pár órát voltak csak délután, mert délelőtt még máshol gletteltek. Megcsinálták a fürdő és a kamra glettelését meg az élvédők 80%-át felrakták. Ma lespaklizzák, lealapozzák az ajtókat és leglettelik vastag glettel az egész házat. Eddig nem nagyon tudom megmondani, hogy dolgoznak, majd a csiszolás után.
Előzmény: knorti (542)
cdl1 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 545
Köszi,nekem az alább linkelt cég fogja talán csinálni komplett a házat.
Persze még messze vagyunk ettöl.
Előzmény: MZ/Y (544)
MZ/Y Creative Commons License 2005.07.06 0 0 544
Ebes, de dolgoznak pl. Debrecenben is. Viszont most el vannak havazva, sz'tem 2 hónappal előre kell jelentkezni minimum. De ha most kezdenéd, akkor nincs gond. :o)
Előzmény: cdl1 (543)
cdl1 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 543
Szia.

Megkérdezhetem melyik kis falu az?
Csak mert én is ilyen paraméterekkel(helyszin és nem a tető) akarok épitkezni most:)
Előzmény: MZ/Y (539)
knorti Creative Commons License 2005.07.06 0 0 542

3 árajánlatot kértem a festésre.

Az anyag nagy része megvan, mert azt olcsón meg tudtam szerezni egy ismerős ismerősétől, aki nagyon meg volt szorulva.

1 brigád: Korrektnek, hozzáértőnek tűntek felmértek mindent, másnap visszatelefonáltak az árral: 132.000 + még kell 35.000 anyag

 

2. egyedül jött ki, rajzról leírta az adatokat, ő még több mindent mondott, hogy mit hogy lehetne csinálni, repedéseket eltüntetni a plafonon, stb ő 4 nap múlva mondta meg a munkadíjat: 118.000 és ha kell anyag azt menet közben én veszem meg

 

3. kicsit tudálékos brigád, mindent miliméter pontosan mértek, de a nyílászárókat kivették a méretekből. Azt hittem, hogy ezálltal ők lesznek a legolcsóbbak, mert így nekik van a legkevesebb m2, de tévedtem. 238.000 Ft-ot adtak meg a kevés anyaggal együtt, amit venni kell. Mondjuk ők még annyit mondtak, hogy a plafonon lévő kis mennyiségű salétrom át fog ütni a festésen bármit is csinálnak, fel kellene ragasztani egy 2 cm-es valamilyen cell-t és azt leglettelni. Erre most semmiképpen nem fussa, majd ha tényleg át üt, akkor rakunk fel pár év múlva.

 

Természetesen a 2.-at választottuk. Dolgozott egy barátunknál, ő ajánlotta, nagyon szépen korrektül megcsinálta. A Ház alapterülete 77m2, falakat (fürdő kivételével) mennyezetet 2-szer glettelni, csiszolni 2szer festeni + 4 ajtó glettelése és mázolása.

Üdv

Norbi

 

MZ/Y Creative Commons License 2005.07.01 0 0 541
Ácsolás, tetőfedés. Egyszerű, téglalap alakú kontyolt tető, látszó szarufákkal (felül lambériázott), ami plussz, hogy kb. 26 m2 terasz fölött is lambériáznak (ott nincs födém). A plussz a melóra vonatkozik, az árban ez is benne van.
Előzmény: tgabika11 (540)
tgabika11 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 540
ez csak az ácsmeló, vagy a tetőfedés is benne van?
Előzmény: MZ/Y (539)
MZ/Y Creative Commons License 2005.07.01 0 0 539
Nekem Bramac-mester most csinálja 2.000+áfa/m2 áron.
A bádogos alu (alu színű, nem festett) csatornát 1.700+áfa/fm áron csinálta.
Debrecen melletti falu.
Előzmény: NeomatiK (537)
csoki74 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 538

Szia!

 

Pécsen 2 ácstól kaptam árajánlatot kb. 180m2-es, egyszerű kialakítású tetőre, nagyon pici különbséggel 2500 Ft/m2 (+ÁFA) áron adták a munkadíjra.

 

Cs.

Előzmény: NeomatiK (537)
NeomatiK Creative Commons License 2005.06.30 0 0 537

Van új ajánlatom tetőre bádogozás nélkül:

 

munkadíj: 2500 Ft/m2 (+ÁFA) tetőfelületre (230m2) számítva

anyagdíj: 1910000 Ft bruttó

 

A tető így bruttó 2,63 M Ft lesz.

Az áfával lehet talán majd játszani a cserép kivételével (az ács javasolta így a a cserép garanciája miatt). Így ~2,3 M Ft-tal lehet kalkulálni.

Ez egyébként az előzetes kalkulációm szerint alakul.

 

A tervezői díj pedig 0 Ft körül alakul :-)

 

amator1 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 535
Nálam 600-1500 Ft/m2 között volt az ár.
Előzmény: knorti (533)
jajajca Creative Commons License 2005.06.21 0 0 534

"Például egy kőművesnek minimum százhúsz-ezer forintot kell keresnie, akár a Nyírségben, akár Budapesten dolgozik."

 

 

Igen vicces.

Nem ismerek olyan megbízható, önállóan dolgozni tudó kőművest, aki képes lenne havi 120 ezer forintért elmenni dolgozni.

Sajnos hozzáértő szakemberből hiány van még most is amikor béka segge alatt van az építőipar.


 

Előzmény: NeomatiK (505)
knorti Creative Commons License 2005.06.21 0 0 533
Mennyi lehet szerintetek m2-re egy új vakolat utáni (kétszeri) glettelésnek, csiszolásnak, festésnek? És teli farost lemez ajtó csiszolásának mázolásának?
knorti Creative Commons License 2005.06.16 0 0 532

142 m2 a tetőfelület. A ház nettó alapterülete 77 m2 a tető mindenhol túllóg 50 centit.

Előzmény: tgabika11 (529)
zsomica Creative Commons License 2005.06.15 0 0 531

ez érdekes, mondjuk a mi tetőnk roppant egyszerű lesz, talán azért

a tied nagyon soknak tűnik

ja, és nálunk fémlemez fedése lesz, ez alá más kellhet faanyagban, mint a beton v. kerámiacserép alá

Zs.

Előzmény: NeomatiK (530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!