Keresés

Részletes keresés

Byakuza Creative Commons License 2016.07.15 0 0 5565

Köszönöm szépen! :) 
Életemben két esküvőn voltam, az egyiken 3 éves voltam, a másik most hétvégén volt, egy volt csoporttársamnak, akik kiköltöznek Angliába. 
Persze meg fogunk hívni emberkéket, de mivel nem lesz közel, sértődés nem lesz belőle, ha nem jönnek el. A szüleim és anyósék útják szeretnénk mi állni, azért még keményen kell spórolni :) 
Tényleg köszönök minden választ! :) 

Előzmény: geodo1 (5564)
geodo1 Creative Commons License 2016.07.15 -1 2 5564

ha valaki tök másféle esküvőt, lakodalom helyett valami bensőségeset szeretne csak, akkor muszáj mégis lagzit tartania, mert mondjuk sok helyen volt, mint vendég? 

az ő esküvőjük, hagy' csinálják már úgy, ahogy azt ők megélni szeretnék...

Előzmény: Gumped Papó (5563)
Gumped Papó Creative Commons License 2016.07.14 -2 0 5563

sok boldogságot kívánok én is, de azt azért tudod, hogy aki téged meghívott az esküvőjére, azt illik elhívni a tiédre is

Előzmény: Byakuza (5560)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 5562

Sok boldogságot kívánok!

Előzmény: Byakuza (5560)
geodo1 Creative Commons License 2016.07.14 -1 0 5561

azért az nagyon szomorú volna, ha 50 euró lenne per fő a szállás görögországban. :) két főre, és max. (apartmanban).

Előzmény: Pierr_Kardán (5553)
Byakuza Creative Commons License 2016.07.14 0 0 5560

Köszönöm szépen!

Az első linken található szervezővel felvettem a kapcsolatot. :) 
Ismét leírom, sem 30-40 sem 20-30 főt nem szeretnénk. Főleg nem nem tudom hány száz eurós busszal :D 

Biztos van akinek ez az alap, nekem nem...legyenek ott a szüleim, párom anyukája és tesója és ennyi. 

Van egy görögországban élő ismerősöm, tanítványom a tesója itthon, ma utána járt mindennek, 460.000 ft-ból kijönne az, amit én szeretnék, hét éjszakával, 3 csillagos hotelben...szerintem megéri. Lebeszélni nem tud senki, főleg nem olyan, aki ennek utána se járt, vagy mások az igényei, fontossági sorrendje. 
A sok hozzászólást és segítséget viszont nagyon nagyon köszönöm. Főleg aki jó fej volt :) (Mindenki az volt)

Előzmény: balazsh (5558)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5559

Ennél én ismeretlenül optimistább vagyok. A fogadatlan(remélem) prókátor hülyesége ellenére ő még lehet akár empatikus jó fej nő is! Ilyen baromságra, hogy ne mi osszuk be az idejét(vagy mi a franc) hirtelen nem is kaptam szikrát. Ha esetleg összefutok vele aug.1 és 14 között, elmondom neki, hogy milyen jóakarói vannak itt. Beszabehu!! 

Előzmény: Gumped Papó (5557)
balazsh Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5558

Itt megszervezik az esküvőt:  http://thassosnyaralas-eskuvo.hu/eskuvo

 

De érdemes elolvasni azért ezt is: http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=410

 

Csatlakozom a lehet, hogy egyszerűbb itthon házsodni, és a nászutat Görögországba szervezni csapathoz.

 

 

Gumped Papó Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5557

Nem azt írtam, hogy Ónodi Ágnes szervezze meg az esküvőt. Arra gondoltam, hogy a szigeten élőként összehozhatja(ha van olyan jó fej) a jövendőbeli ifjú párt a rendezvényszervezővel.

 

ha van olyan jó fej

 

felejtsd el, ezek szerint nincs olyan jó fej. ő nem egy Thassoson élő segítőkész magyar, hanem egy ottani üzleti vállalkozás. ha tejelsz, akkor van buli, ha nem tejelsz, akkor nincs buli. ennyi

 

no martini, no party

Előzmény: Katana750 (5552)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5556

Felejtsd el, hogy bármit is írtam neked!

Előzmény: pamag (5555)
pamag Creative Commons License 2016.07.13 -1 0 5555

Legyetek szívesek - mindannyian - és ne a távolból, ismeretlenül osszátok be Ónodi Ági idejét, dolgát és baráti kapcsolatait.
Köszönöm az ő nevében is.

Előzmény: Katana750 (5552)
pamag Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5554

Rengeteg hivatalos iratot kell beszerezni, lefordíttatni oda-vissza, hivatalos pecsétet szerezni rá... ha ezzel megbirkózol, akkor még mindig ott van a görög hivatalnokok nehézkessége. Ehhez jobb egy szervező segítségét igénybe venni, de az megkéri az árát.

Nekem is az a véleményem (már ha meghallgatod a kéretlen tanácsot), hogy esküdjetek meg itthon és nászútra menjetek oda, sokkal simább menet.

 

Ónodi Ági barátainak esküvője:

http://thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/thassos-i-elmenybeszamolok/109-hazassagkotes-thassoson

Előzmény: Byakuza (5549)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5553

Nemrégen néztem utána, Észak-Görögországba egy (nem luxus) turistabusz oda-vissza legolcsóbban 700 ezer Ft körül vehető igénybe.

 

Ezzel lemehet a 20 (-30) fős násznép az összes cuccával.

 

Szállás fejenként éjszakánként kb. 50 euró, tehát 2 éjszakára 20 embernek ez 2000 euró (600 ezer Ft).

 

Ehhez jön az esküvő helyszíne, valami kis kamu szertartás, a kaja, a virágok, a díszítés, a fotós, meg a zene, meg stb. stb., legyen fejenként minimum 150 euró. Ez megint 3000 euró a minimális 20 főre.

 

Ez eddig már messze több, mint 2 millió Ft.

 

Persze ebből sok költséget át lehet terhelni a résztvevőkre (menjenek saját kocsival, fizessék ők maguknak a szállást), de a költség attól még költség, hogy nem te fizeted...

Előzmény: Byakuza (5551)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5552

Nem azt írtam, hogy Ónodi Ágnes szervezze meg az esküvőt. Arra gondoltam, hogy a szigeten élőként összehozhatja(ha van olyan jó fej) a jövendőbeli ifjú párt a rendezvényszervezővel. Egy telefonszám, néhány jó szó.  Ilyesmi jóindulat után, nem kérdés, hogy kinél foglalnám a következő kb. 5 évi nyaralásomat(én)!

Előzmény: Katana750 (5547)
Byakuza Creative Commons License 2016.07.13 0 2 5551

Köszi Laci a véleményed. 
Nem szeretnénk meghívni 20-30 embert sem. Nekem nincsenek rokonaim a szüleimen kívül, páromnak pedig hasonló a helyzete, talán 5-6 rokonnal több :) 

Az említett ismerősöm 1 milliót se hozott vissza az ajándékokból, pedig többrészt pénzt kaptak. Úgy gondoltuk, ha úgyis mennénk üdülni, akkor már el is vehetne. Vagyis ezt Ő közölte így szombaton. Egyébként most bizonyára nem  tűnök annak, de halál egyszerű ember vagyok, aki mindig a szívére hallgat. Nem tervezek csili-vili ruhát, még csokrot sem,...eszem-iszomot sem. Csak a párommal legyek, és a tanuk kötelező :D Önző vagyok, tudom. De évek óta így élünk, egymásnak-egymásért, és már ez a természetes. 
Mindenesetre a válaszokat köszönöm, körbe járom és csámcsogom még ezt, de nyitott leszek mindenre. :) 

Előzmény: Laci_BP (5550)
Laci_BP Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5550

 Ha már szóba hoztad a pénzügyi oldalát az esküvőnek, akkor az a 120 ember, ha csak átlagban 20 ezer ajándékot hozott, akkor máris semmiben nem került az esküvő a párnak. Míg a görög esküvő árát meg neked kell fizetni. Ha oda te is meghívsz 120 embert akkor az se 2 millió lesz, de ha csak a legközelebbi 10-et az is jóval több. Meg a házasságban való boldogulás és boldogság nem azon fog múlni, hogy hány millióba kerül az esküvő, hol történik vagy hány embert hívsz meg.

 

Én azt javaslom, hogy tartsatok itthon egy szívetekhez közel álló esküvőt, a hozzátok közel álló emberekkel (~30-50 fő, olyanokkal, akik a mindennapjaitok része), és utazzatok el erre a szigetre nászútra, mintsem, hogy a legközelebbi rokonaitok, barátaitok is csak egy albumból láthassa az eseményt. A nászútba meg mondjuk belevihető egy tengerparti fotózás elegáns ruhában.

Előzmény: Byakuza (5549)
Byakuza Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5549

Köszönöm a válaszokat! :) 
Szombaton voltunk Békés megyében, tök egyszerű, 120 fős, viszonylag hagyományokat örző esküvőn, amiből a fotós, vőfély, smink és frizura ingyen volt, mert ismerősök csinálták, és így is két milliónál álltak meg a fiatalok. Két millióból sztem szebb görög esküvőt tervezek meg, ami kedvesebb a szívemnek, mert ott kérték meg öt éve a kezem, minthogy olyan rokonokat hívjak meg, akiket tíz éve nem láttam, de "illik, mert gyerekkorodban Te is ott voltál az övén". De ez az én véleményem. Igyekszem okosan csinálni, egyelőre tényleg csak információkat gyűjtök.

pamag Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5548

Van valami vállalkozás a szigeten, ami direkt esküvőszervezéssel foglalkozik, mintha facebook-os elérhetőséget láttam volna hozzájuk. Aki rászánja azt a rengeteg pénzt, amibe egy ilyen kerül és fontos neki a felhajtás, tegye nyugodtan. Ónodi Ágit felesleges ezzel megkeresni, mert nem ezzel foiglalkozik. Barátainak szervezte meg egyszer, írt róla, aztán félreértés lett belőle...

Előzmény: Katana750 (5547)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5547

Olvastam itt a topikon valakiről aki tervezte az esküvőjét a szigeten(nem mostanában) de jó nagy sárdobálós veszekedés lett belőle. Van ugye a Thasoson élő honfitársnőnk aki a Hellas.hu-n van jelen és vele nem sikerült megegyeznie a hozzád hasonlót tervezőnek. Legjobb otthon a sátoros parasztlagzi! Esetleg megbízol valami profi rendezvényszervező céget horror pénzért és az leszervezi! Ha 2 tanús, vendégség nélküli esküvőt szeretnél a szigeten mégis inkább próbáld felvenni a kapcsolatot a Thasoson élő hölggyel! 

Előzmény: Byakuza (5546)
Byakuza Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5546

Sziasztok!!

Egy kérdésem lenne: utazott valaki a szigetre házasodás céljából? Nekünk ezt javasoltak, de egyelőre infokat keresek :)

Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.10 0 0 5545

Itt kell lemenni a főútról.

 

Innentől földút, ameddig a kék vonal megy. A kék vonal végéig lehet személyautóval elmenni (már amennyiben hajlandó vagy az autót rendesen megkínozni), onnantól terepjáró, quad, de leginkább gyalog.

 

Szerencsére a Google Maps-en remek felbontású képek vannak már a környékről, a gyalogláshoz is segítséget ad a műholdkép.

Előzmény: Melcsi625 (5542)
scarabaeus Creative Commons License 2016.07.10 0 0 5544

Mindenesetre, ha a leírások alapján zavaros, OpenStreetMap kompatibilis térképprogram kell az adott telefon oprendszerére, letöltött térképpel. Túrára igen jó az.

 

Térkép

Előzmény: Melcsi625 (5542)
dokeee Creative Commons License 2016.07.10 0 0 5543

Nem éri meg a macerát. Szerintem.

Előzmény: Melcsi625 (5542)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 5542

Szirének medencéje engem is érdekelne...augusztusban megyünk Skala Potamiaba,elmennénk megnézni onnan..

A neten az odavezető út leirásai eléggé zavarosnak tűnnek,így hogy még nincs helyismeretünk.

Valami,amire feltétlenül figyelni kell?Köszi!

Előzmény: Pierr_Kardán (5541)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.08 0 0 5541

Tegyél föl képeket légy szíves, hagy irígykedjünk.

 

(Szirének medencéje megvolt már?)

Előzmény: dasziszi2 (5540)
dasziszi2 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 5540

Köszönöm a segítségedet. Ma voltunk is. Az út óvatosan ,de járható. Az eleje volt inkább rázós, amikor sziklás föd út, de utána már a márványbánya autói részére aránylag jól legyalult márványos volt. 

Mindkét strand gyönyörű. De nekem a Saliaran szebb volt a tenger. Mindkét helyen van büfé. Meg zene, ami nekem nem hiányzott, de próbáltam eltekinteni tőle. Ja és tömeg mindenütt. 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (5539)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.08 0 0 5539

Észre fogja venni :-)

 

Egyébként az út a Vathi beach mellett is elmegy, az is szép, ott is meg lehet állni fürdeni.

Előzmény: dasziszi2 (5538)
dasziszi2 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 5538

Köszönöm a választ. A legutolsó megjegyzést azért nem fogom elmondani a férjemnek. :-)

Előzmény: Pierr_Kardán (5537)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.07 0 0 5537

Ezen az úton óvatosan haladva a tengerpart mellett probléma nélkül el lehet jutni autóval a Golden Beachtől (Skala Potamiatól) a Saliara Beachre.

 

Nagy a por, ablakot fel kell húzni, lassan kel menni, ha másik autó menne előttetek, akkor félre kell állni, hogy a por elüljön (a por ugyanis nagyrészt márványpor, nemcsak fehérre festi az autót, hanem beül egy csomó helyre, ahonnan hónapok alatt se jön ki :-))

Előzmény: dasziszi2 (5536)
dasziszi2 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 5536

autóval

Előzmény: Pierr_Kardán (5535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!