Keresés

Részletes keresés

szaki212 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 2721
Szia!

Ha nem titok, milyen eszközökkel oldod meg a hőcserélést? Vagyis az egész rendszer milyen (milyen anyagokból, mekkora munka árán, milyen költségen oldható meg) ?
A próbaüzem eredménye mi volt?
Félig laikusként kérdezem, minden érdekesség érdekel.
Előzmény: piaggioape (2714)
tuutuu Creative Commons License 2008.09.15 0 0 2720
Persze nem új egy vagyonért, hanem a kukából...:}}
Előzmény: tuutuu (2719)
tuutuu Creative Commons License 2008.09.15 0 0 2719
Teherautóbelső valami gumisnál??
Előzmény: H3x (2716)
sjohn Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2718
Taurus mintabolt?
Előzmény: H3x (2716)
H3x Creative Commons License 2008.09.13 0 0 2717
McGaiver!

Nincs válasz?
Előzmény: Mcgaiver (2705)
H3x Creative Commons License 2008.09.12 0 0 2716
Tudnátok segíteni, hogy hol találok 2-3-4mm vastag gumilapot?
rferi Creative Commons License 2008.09.12 0 0 2715
Na, kiváncsian várom!
Előzmény: piaggioape (2714)
piaggioape Creative Commons License 2008.09.12 0 0 2714

Már megvan a megoldás!!!!!!!!!!

 

 Engednem kellett a méretekből, a 2 m szélesség az nem megy egyszerre. A mélységből viszont nem engedek, ott kell a 6 m vagy még több is. Viszont ilyen penge lyukakat lehet egymásmellé fúrni és akkor bármilyen szélesség összejöhet. Azért csak elméletben van meg a szerszám de ahogy magamat ismerem hamarosan a gyakorlatban is meglesz. Akkor irok, hogy mi az eredmény.

Előzmény: rferi (2712)
fassenkugel Creative Commons License 2008.09.12 0 0 2713
buvarszivattyu? mert ha nem akkor 6..8m utan mar megall a tudomany.
Előzmény: ktml (2682)
rferi Creative Commons License 2008.09.12 0 0 2712

Nagyon csodálkoznék, ha ki tudnál ásni egy 10 centi széles hat méter mély pengelukat mindenféle trükközés nélkül, gép nélkül, kertfeldúlás nélkül.

Ha sikerül, meséld el (de tényleg), mert érdekel engem is a módszer!

Előzmény: piaggioape (2692)
freex Creative Commons License 2008.09.11 0 0 2711
Akik Szigetszentmiklóson ezzel a technikával "iszapolták" ki a sódert, valami egyszerű 3 lábú állványt hoztak, rajta egy mezei csiga, így a rángatás is könnyebb és felhúzásnál sem szakad meg az ember.
Előzmény: H3x (2710)
H3x Creative Commons License 2008.09.11 0 0 2710
Per pillanat nem fúrok, csak iszapolnék. A "kutat" már kifúrták régebben, de most csökkent a vízszint annyira, hogy a csőbúvár nem kapja fel a vizet. Reményeim szerint még van kavics alul - a szomszédomnál még 1,5m-t lentebb tudtak menni amíg elérték az agyagot és az általam végzett egyetlen próbálkozás is hozott fel pár marék kavicsot -, bár ez a nagyon nehéz indítás a kiemeléskor kicsit ijesztő. Jó lenne tudni, hogy mitől van.
Előzmény: freex (2709)
freex Creative Commons License 2008.09.11 0 0 2709
Úgy emlékszem simán át volt fúrva a cső, 2 csavar alátéttel aztán annyi.
Felül az iszapolóból ki lehet húzni a dugattyút, azon keresztül valami hosszabbított csavarhúzóval le lehet nyúlni vagy hatlapfejű csavar esetén meg hosszabbított szárú crova kulccsal.
Ez az iszapoló darabos anyagot fel tud hozni, de agyagban szerintem semmire sem mész vele. Azt fúrni kell merev fúróval.
A fúró eszköz sem bonyolult, 3/4"-os cső 6 m-es darab (ha mélyebben vagy akkor többet összerakni keresztcsavarokkal, hogy visszafelé is lehessen forgatni). A forgató egy 60-70 cm hosszú pl. zárt szelvény a cső oldalán középen rá merőlegesen, sima hajlított omega bilinccsel a zárszelvényre 2 átmenő csavarral. Így oda rakod ahová akarod, nem gyengíted furatokkal a tengelyt. A dob pedig egy a furatnak megfelelő fémdob, az oldala a teteje felé kiflexelve az ürítéshez, az alja szintén flexszel kivágva, alul 2 csíkot kell hagyni, kiélezni és nem teljesen merőlegesen a dob alá hajtani.
Akkor van komoly vákum, ha a furat fala nagyon passzentos, a furadék pedig nem darabos.
Írd meg milyen mélyen vagy, milyen a furadék és milyen átmérőben fúrsz.
Előzmény: H3x (2703)
H3x Creative Commons License 2008.09.11 0 0 2708
... ha nincs meg a min. terhem....

akart lenni
Előzmény: H3x (2706)
H3x Creative Commons License 2008.09.11 0 0 2707
Ja! A kútcső 160-as KG PVC.
Előzmény: Mcgaiver (2705)
H3x Creative Commons License 2008.09.11 0 0 2706
Hello Mcgaiver!

Miért hiányos a szerkezetem? Mi hiányzik belőle?
Ez a freex által leírt iszapoló lenne, csak mivel otthon pár eszköz hiányzik, mással kell megcsináltatnom 1-2 alkatrészt, amelyek még nincsenek meg ezért ahogy tudtam összegányoltam valami helyettesítő megoldást. Az elv szerintem jó, csak a kivitelezést kell javítani. Esetleg küldhetnél fényképet, rajzot... Miskolc környéki vagyok.

Ami viszont nagyon érdekelne, hogy miért volt az, hogy alig bírtam kihúzni, mikor a fenéken volt. Utána már sokkal könnybben jött felfelé. Tehár vagy vákuum keletkezett, vagy eltörhették a csövet odalent és abba szorult be, vagy elértem egy agyagréteget. Ez utóbbit honnan tudom megállapítani? Jött fel pár marék kavics (és 2db KG PVC cső darab is 8-( ).

Gondoltam a sima kötél helyett veszek egy kézi csörlőt. Milyen teherbírásúban kellene gondolkodnom? Elég ha sima racsnis, vagy teherfékes legyen (viszont az utóbbi esetben mi történik, ha nincs meg a min. terem?)?
Esetleg típust tudtok ajánlani? Persze olcsót!
Előzmény: Mcgaiver (2705)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.09.10 0 0 2705

üdv

kicsit hiányos a szerkezeted, mekkora a kút csöved?

 Ha közel laksz hozzám, vagy ha neked megéri hogy megnézd az én iszapolómat,

szivessen segitek.  email-on megadom a telefonszámom ha érdekel

Előzmény: H3x (2703)
földmérnök Creative Commons License 2008.09.10 0 0 2704
Haverom vízszerelés boltban szerzett be egy bronzházas visszacsapószelepet! Méretét nem tudom, de kényelmesen lefért az 50es kútjába. Az ellentartó rúgót kiszedte belöle. Egyik felére egy kb 2m-es fogas lazítót esztergáltatott, a másik felébe pedig bővítőt ( szelep külső átmérőjé méretére)követően egy 60-70 cm-es cső került a füllel, melyre a kötelet akasztotta! Elmondása alapján könnyű és jó vele dolgozni. Nem akad el és nem akar lent maradni! Egy hátránya van, hogy sokszor kell felhúzni a minimális iszaptároló miatt! De ez túlélhető!
H3x Creative Commons License 2008.09.09 0 0 2703
Hello freex!

A kutam teljesen bedöglött. Mondjuk a szomszédé is. Nála ma járt egy "mester" aki mélyített rajta kb. 1.5m-t, így most megint üzemképes. Sajnos nem voltam ott, hogy ellessem a technikát. Ja! És a 1.5m után agyag következett, azért állt meg.
Sajna építkezik, így az én kutamat nem tudja most elvállalni, de a víz kellene, így elkezdtem megépíteni az iszapolót. Mivel a gyűrűt még nem csinálták meg nekem, ezért egy ellipszis alakú membránt csináltam, de jelenleg elég primitív módon, egy zsanérral erősítettem a cső falához.
És itt jön is az első kérdés: hogyan szokták/lehet ezt szépen, tartósra, biztonságosra megcsinálni? Csak simán a gumilapot átmenő csavarral odafogatni? nem tűnik túl strapabírónak, ráadásul a csavar ki is lóg a csőből.
A gyűrűs megoldásnál is elég lenne 1-2 3-as csavarral odafogatni a gumilapot? De ezt csak a gyűrű behegesztése előtt lehet megtenni. Mi van, ha cserélni kell a lapot?
Egyébként működik úgy is ahogy megcsináltam, de ha meglesz a gyűrű, akkor átalakítom.
A második kérdés pedig a használattal kapcsolatos. Ma csak egy próbára jutott időm, de leeresztés és "húzogatás" után kicsit megijedtem, mert úgy tűnt, hogy nem fogom tudni felhúzni. Ekkora vákuum van ilyenkor odalent, vagy csak az én esetemben van valami bibi - esetleg eltörték lent a KG PVC cső végét? -? Aztán sokadik próbálkozásra sikerült megindítani és utána már könnyebb volt felhúzni. Egy 12-es menetesszárat csavaroztam egyébként az iszapoló tetejére, ehhez rögzítettem a kb. 8mm-es műanyag kötelet. Nyúlt is rendesen mielőtt sikerült megindítani felfelé az iszapolót. Féltem is, hogy vagy a kötél nem bírja majd, vagy a menetes szár szakad ki a csőfalból. Valahogy könnyíteni kellene a felhúzást és erősebbé tenni a szerkezetet. Ezekhez kérném a segítséged, ötelteidet és persze a többi kedves fórumozóét is.

Köszi!
Előzmény: freex (2370)
piaggioape Creative Commons License 2008.09.09 0 0 2702

Kösz, hogy "foglalkoztál velem" ,  valóban ez az, bár amit Apukám ismer az a merev rudas változat. Sajna nekem ezen eszközök lassúak, kicsik, nekem valami gyorsabbat, célravezetőbbet kell kitalálni és olyat ami nem boritja fel az udvart.

 

 Nagyon köszi még egyszer, hogy keresgéltél!!!!!!!!

Előzmény: Zapod (2701)
Zapod Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2701
Előzmény: piaggioape (2687)
Zapod Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2700

Nehezen találtam meg a képet. Ilyesmi a keresett eszközöd. Hívják indiai kapának is.

Merev rudas verzióval .

 

Csók a család. Zapod

Ásottkút trutytalanító.

 

 

 

 

Előzmény: piaggioape (2687)
kisrobert Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2699
Hát így elég nehéz...

Nem a kanál forog, hanem a gép: Gumikerekes forgókotró
Azaz egy olyan markoló, ahol a gém és a kabin együtt fordul (azaz nem egy traktor hátuljára felszerelt gém+kanál).

Körbenézhetsz még láncos árokásóknál is, de azoknál az 5 méterben én kételkednék.

Avagy Vízszintes fúrás.
Előzmény: piaggioape (2696)
Zapod Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2698
Ebben az esetben igen. Nagyteljesítményű zagyszivatyúval küzdhető le csak a feka manó.
Előzmény: sujgojo (2697)
sujgojo Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2697

van egy kut a kertunkben, amibe az elozo tulaj belevezette a szennyvizet. a kut 12 meter mely, asott, kovel kirakva.

szeretnem a kutat ujra kutkent hasznalni ontozerse, tehat ki kellene tisztitani. ha valaki tud kutasot aki borsodban vallal tisztitast, az lecci ne tartsa magaban.

Zapod? messze van?

 

egyebkent mit kellene csinalni?

1. bele azt a bizonyos bacilus port

2. hagyni hatni

3. kiszivni az egeszet egy brutal buvarral

4. ennyi?

piaggioape Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2696
Valóban jól érzed, a 2,2 m egy kollektor helye, ebből annyit kell párhuzamosan kapcsolni amennyit a fűtendő épület megkiván. A forgókanalas kotróról még nem hallottam, de nem is nekem való, mert a kerteket ezzel a módszerrel rendesen "felboritanám".  Nekem a kollektorokat olyan helyen is el kell helyeznem ahol nem lehet feldúrni az udvart. (laporoszkópia)
Előzmény: kisrobert (2695)
kisrobert Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2695
Hát őszintén szólva én markolóst hívnék. Egy közepes forgókotró már leér 5-6 méterig. Igaz, szélesebb lesz a gödör, de ha kiásta, te beleteszed amit kell és még vissza is temeti.
Ha rákérdezel az árára, már lehet hogy nem is akarsz ásni.
A 2,2 méter nekem egy kicsit rövidnek tűnik a hőszivattyúhoz.
Előzmény: piaggioape (2692)
piaggioape Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2694

Szia!

Köszi a választ, nem sokat segitettél de nem baj, tovább keresgélek. Abban nem értünk egyet, hogy viz nélkül nincs hővezetés. Minden anyag vezeti a hőt csak különböző mértékben. Persze a viz elég jó ebben a halmazban de nem mindig lehet lefúrni olyan mélyre és szerintem 4 db 20m-es szonda kicsit karcsúnak tűnik. A hangsúly itt is a hőátadó felületen van. Szóval továbbra is keresem a megoldást, holnap este beszélek az úrral aki tudja a tutit. Remélem tényleg tudja.  Szia!

Előzmény: Mcgaiver (2693)
Mcgaiver Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2693

üdv

Felénk is építenek hőszivattyús fütéseket ( itt fúrt kutakba telepítenek szondákat, legalább 20m mélyre  egy 150nm es házhoz 4-et)

el sem tudom képzelni azt a technikát amihez elég 6m mélység amit csak föld vesz körül ( mert víz nélkül nincs hő visszapótlás)

De ha a te ötleted beválik, engem is érdekelne a technológia

 

Sajna nemtudok segíteni a  gödör ásásban.

Habár van ötletem, olyan mint egy magszállitó csiga.

 a csiga alul marja a földet ,a tetején meg kihordja

 ha nem érthető leírhatom bővebben

 

  remélem segitettem

Előzmény: piaggioape (2692)
piaggioape Creative Commons License 2008.09.07 0 0 2692
A talaj  felső 1,5-2 m  kötött fekete föld, alatta sárga, ragadós agyag. A méretek: 2,2 hosszú, 0,1  széles és 5-6 m  mély  gödröt kellene ássak. Nem vizet akarok kinyerni belőle hanem hőszivattyúhoz kellene. Ha van ötletetek ennek házilagos kiásásához azt nagyon megköszönném!
Előzmény: kisrobert (2689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!