Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2013.07.21 0 0 15239

Hajtépést használunk:(

Nagyjából ugyanezekkel próbálkozik szerintem mindenki (én is), és nagyjából ugyanúgy azt látja, hogy egy darabig használ valamelyik, aztán megjelenik a rezisztencia. Én a listádhoz hozzáteszem a Fendonát meg a Decist is.

A Biosol káliszappant is kipróbáltam, 1%-os oldatban kiröhögik, most jön majd a 2% tesztje.

Tervbe van még a Chess, tudva, hogy annak nincs taglózó hatása, napok alatt látja (ha látja) az ember a fogyatkozást, viszont ha fogyatkoznak, akkor a hatás tartós.

 

ÜdV

Előzmény: jenos (15236)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.21 0 0 15238

Van:)

A WP formulának volt az 1990-ben kiadott engedélyében az ÉVI úgy, hogy alma 10 nap, egyéb 28 nap, és hát ugye a körte az nem alma, hanem egyéb.

A WG formula 2010-es engedélye már részletes táblázatot tartalmaz az ÉVI-ről, és abból kiderül, hogy a körte is 10 nap.

Tehát a 10 nap a helyes megfejtés, az adott honlapon meg a WP-t nézték a WG helyett...

 

ÜdV

Előzmény: spapda (15230)
alfi13 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15237

Hát ezeken a szerken kivül nem igen van a III-as kategoriáben. Nem volt még szerencsém a lisztecskéhez de megelőzésre ki kellen próbálni a Dimilint ha a most röpködő példányokat nem tudod kiírta a következő nemzedéknek talán jó lenne a dimilin.

Az Actara szerintem a leg hatékonyabb csak szerintem az időzítésel volt a hiba a kifejlett egyedeket már nem képes elpusztítani.

Előzmény: jenos (15236)
jenos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15236

Sziasztok, Érdeklődnék hogy káposztára lisztecskék ellen mit használtok ami hatásos az allábi szerek megse kottyanatak nekik . mospilan actara karate sherpa spirit bi58

triunguis Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15235

Sziasztok!

 

Ha jól tudom azért nincs kálcium ezekben a szerekben, mert a kálcium és a kálium összeveszik ha együtt  vannak kijuttatva, pontosabban a kálcium megköti a káliumot és nem tud felszívódni. A wuxal kálcium az egyetlen amelybe az NPK mellett van kálcium is, mert ők valahogy úgy formulázták, hogy ne zavarják egymást.

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15234

megnéztem a linket, köszönöm:)

hát tény, hogy rózsaszínek a hortenziák nálam, de amúgy gyönyörűek, és a rhododendron is szép

 

majd tesztelek sósavval, ahogy írják, de ezen a térképen pl. meglepő módon a mi környékünkön savanyú talajt jeleznek:O

http://enfo.agt.bme.hu/drupal/node/5726

 

van is az utcában két magnólia, az egyik már ki tudja hány éves lehet (és nem tutujgatják), és gyönyörű, 4 méteres

Előzmény: Samubá (15229)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15233

nem mertem mondani, nehogy hülyeséget mondjak, nekem is gyanús volt, hogy itt kalciumnak lennie kell... mert úgy tűnt, ahogy írtad, mintha gond lenne, hogy nincs a wuxalban kalcium.:)

 

a topsin-t be is írtam a naptárba, hogy mikor kell újra belocsolni (10 nap után, ahogy mondtad)... akkor mehet vele együtt megint a wuxal, vagy fújjam most inkább?

 

 

de nálad elmaradt az alaptrágya stb így tápanyag hiánytünetek vannak

ez pontosan mit jelent, ültetésnél nem jól csináltam valamit, vagy mi ez az "alaptrágya"? nehogy megint ilyen hibát kövessek el más növénynél a jövőben.

 

Köszönöm:)

Előzmény: Samubá (15229)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15232

Nézd, ahhoz, hogy a betegséghez közelebb jussunk, le kellene fotózni egy-két levél színét meg fonákját, mert ezen a képen annyira nem megítélhetők a tünetek. De ha a gazdaboltban azt mondták gomba, akkor valszeg az, namost juharfélék gyakori levélbetegségei azok a lisztharmat, meg a gnomonia-szerű bajok - ebből az elsőre jó lehet az Amistar bár van rezisztencia, a második csoportra nem kifejezetten. Valószínű, hogy szerencsésebb lenne valamelyik triazol-szerrel kísérletezned, mint a Topas, Score, Bumper, Folicur vagy a hasonló hatású bár nem triazol Mirage.

Közterületi díszfákra idén a Topasra meg a Mirage-ra kértek engedélyt ahogy elnéztem a listát, ebből a Topas szabadforgalmú.

 

ÜdV

Előzmény: Zoltanovics (15218)
Samubá Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15231

Agyan az a cég ugyan az a ahatóanyag, de akkor miért csináltak két fajta kiszerelést, csakis a vivőanyag miatt gondolom, ennek meg nem ismert a várakozási ideje a szőlőre vonatkoztatva, ill az amistar nics szőlőre engedélyezve, a Quadris pedig más hatóanyaggal kombinálva is megjelent a szőlőre engedélyezve. 

Előzmény: Flanell (15222)
spapda Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15230

#15216-ra van ötleted? Te elég jól ismered a hátterét ezeknek a látszólagos ellentmondásoknak.

Előzmény: Antisystem (15227)
Samubá Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15229

A Wuxal használati utasítás a normál kertészeti kötülményekre vonatkozik, de nálad elmaradt az alaptrágya stb így tápanyag hiánytünetek vannak, ezért javasoltam aug végéig hogy két hetenként kezeld. A topsin hatása sem több 10-15 napnál. 

 

A másik hogy a magnolia mészkerülő növény, a bükk ahol élsz mészkő hegység, ezért kalciummal túl jól el vagy látva, elég egy vödör víz és már túladagolásod lehet, ami akadályozza a vas és a magnézium felvételét ( ezt tapasztalod a hortenziáidnál is ugye), ezért abban maradtunk hogy a magnéziumot külön adod beöntözve keserűsó oldat formájában.

 

http://greenteamtv.hu/2012/03/27/fontos-tudnivalok-a-meszkerulo-novenyekrol/ Némi info itt is van

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (15225)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15228

azt nézem, hogy van itthon volldünger is, abban magnézium van, de kalcium, az abban sincs.

a damisol kondi-t is néztem, a helyzet ugyanaz, magnézium van benne, de kalcium ott sincs.

 

a kalcium annyira fontos, hogy kell akkor azt pótolni?

 

a belocsolást és a levéltrágyázást "ugyanolyan kezelésnek" vehetem? tehát ha tegnap belocsoltam, akkor permetezni is csak egy hónap múlva?

Előzmény: Antisystem (15226)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15227

Magnéziumot teccettél pótolni? Az uborkának a nagyon gyors növekedés miatt extrém magas a többi növényhez képest a magnézium igénye... (a magnézium a klorofill, a fotoszintézisben kulcsszerepet játszó molekula központi atomja, és ő adja a zöld színt, pont ahogy a vér vörösét a vas)

 

ÜdV

Előzmény: lizy72 (15219)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15226

Kb. Viszont vedd figyelembe, hogy nincs benne se kalcium, se magnézium. (abban semmi dráma nincs, hogy 3 hetente, havonta, 5 hetente - ahogy kijön:))

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15225)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15225

kop-kop, még egy kicsit zavarnék, wuxal super-rel kapcsolatban lenne még kérdésem.

 

nem egészen világos nekem, hogy permetezni is havonta lehet vele, vagy az csak a belocsolásra vonatkozik? szerintetek?

 

http://www.wuxal.hu/hasznalati.html

  • dísznövények levéltrágyázására önmagában vagy a növényvédő szeres kezelésekkel kombinálva, a növények fejlettségi állapotától függően 0,05-0,5%-os, tápoldatozásra 0,05-0,1%-os töménységben havonta egy alkalommal,

Flanell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15224

Zuzmó, nem bántja a fát, nem kell védekezni.

Amúgy az erős rezes lemosás leviszi, úgy tudom, de felesleges. Legfeljebb majd ősszel vagy tavasszal, az egyébként is esedékes lemosásnál.

Előzmény: lajafix1 (15189)
Flanell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15223

Decist miért nem szabad őszi- és kajszibarackra szórni?

Valahol azt olvastam, hogy mert a felszínük nem sima és viaszos, ezért túl sok anyag marad a felszínen, amit az eső sem tud lemosni. Ez lehet? Vagy más oka van?

Flanell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15222

Úgy érted, pl. Amistar nem olyan hatásos, vagy hosszabb lehet az ÉVI-je szőlőre?

Előzmény: Samubá (15199)
Flanell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15221

Nálam tavaly megjelentek, de elérhető magasságban.

A nagyját összenyomkodtam, aztán az egészet leszórtam valami felszívódóval (talán Mospilan, de lehet, hogy Actara), azóta nem láttam őket. Ha van még esetleg Bi-58-ad vagy Danadimod, akkor az még jobb lehet.

Előzmény: alfi13 (15212)
Flanell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15220

Ha gombabetegségől sárgul, akkor pl. Amistar.

De lehet, hogy egy ismételt Curzate is elég, azzal nincs tapasztalatom.

Előzmény: lizy72 (15219)
lizy72 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15219

Sziasztok!

 

Az uborkáim levelei sárgulnak. A két hete a levélfoltosság, és termés rohadás miatt cruzate-R-t kaptak, A múlt héten egyész szépen helyre is jött, szépen termett.

Tegnap pedig látam, hogy szinte a teljes területen elkezdett sárgulni a levelek :(

Lehet még tenni valamit???

Zoltanovics Creative Commons License 2013.07.20 0 0 15218

Üdv!

 

Igen valóban elírtam, gömbjuharokról van szó. Köszönöm segítségedet.

Előzmény: Jani71 (15217)
Jani71 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15217

Sajnos nem tudok tanácsot adni a fád leveleivel kapcsolatban, csak egyetlen apró észrevételt tennék, ha nem haragszol meg érte: ez juharfa (talán csak elírtad).

Nem tudom, mi okozza, de ha jól szétnézel, akkor láthatod, hogy az út mentén ültetett juharoknál is viszonylag gyakoriak a levélfoltosodások/száradások (bár gondolom, hogy ez annyira nem vígasztal most).

Ha lehet, utánanézek, és mindenképpen jelzem, hogy mire jutottam.

Előzmény: Zoltanovics (15215)
spapda Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15216

Kérdés a Champion WG és az ÉVI kapcsolatáról: körtére szeretnék még szüret előtt fújni egy adagot, ami valószínűleg augusztus első hetében esedékes. Azért választottam a Championt, mert korábban már hatásosnak bizonyult (meg nem is perzselt), illetve a csomagoláson almatermésűekre 10 napos ÉVI-t írnak, a körte nincs külön nevesítve. A Cheminova oldalán is egy kalap alá van véve az alma és körte, 10 napos ÉVI-vel. A Kwizda oldalán viszont külön van említve az alma és a körte, előbbire 10 nap, utóbbira 21 nap (!) az ÉVI. Ebből adódóan három kérdésem lenne:

 

1. Most akkor ténylegesen mennyi a Champion WG ÉVI-je körtére?

 

2. Ha 10 nap az alma, 21 nap a körte, mi indokolja ezt a nagy különbséget?

 

3. A rézhidroxidnál reális lehet a 21 napos ÉVI almatermésűeknél? Nem sok az egy picit?

Zoltanovics Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15215

Zoltanovics Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15214

Zoltanovics Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15213

Üdvözlet!

 

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni!

 

20 db gömbkőris fám van a kertbe. Tavalyi telepítés. kb. 3 hete elkzdett foltosodni a levele, majd teljesen elszáradt. a gazdaboltba elvittem belőle egy bteg levelet, s azt mondták gomba. Amistart adtak rá, 2x már kapott kezelést,de a probléma fenn áll, azóta az egészséges levelek is elkapták a betegséget. lehet h nem gomba, hanem valami gyökér által felszívott betegsége van? Bi

 

 

 

alfi13 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15212

Van e valakinek gyakorlati tapasztalata a Véretük írtásáról? A kertem sok elhanyagolt gondozatlan kert melett található és az idén megjelentek egy almafa friss hajtásain a tipikus vatacsomók. Úgy tudom véhleges megoldás nincs a kiírtásukra de ha valakinek van bevált módszere és leírná nagyon megköszöném.

alfi13 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15211

Igen ez tápanyaghiányra utal. Szerintem ez magnézium hiány. A meszes talajoknál szokott előfordulni mert a mész megakadályozza a tápanyag fölvételt. De a túl sok kálium trágya is okozhat ilyen jelenséget. Valamilyen Magnézium lombtágyát ajánlanák.

Előzmény: Jani71 (15210)
Jani71 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15210

Sziasztok!

Hoztam egy paprikalevelet "elemzésre".

Szerintetek mi lehet a gond? Valami tápanyag-egyensúly probléma?

 

 

(Bocs' a minőségért, de a lényeg szerencsére jól látszik.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!