Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15164

még eszembe jutott, hogy a környéken nem én egyedül próbálkozom magnóliával, az utcában rajtunk kívül két másik helyen van, egyik háznál már 4 méter fölött van óriási, a szemben lakó szomszéd egy évvel előttem ültette az övét és az is nagyon szépen fejlődik, gyönyörű.

 

emiatt arra gondolok, mivel ennyire közel vannak hozzánk, hogy a klíma és a talaj nem lehet gond, mármint az agyag, pláne, hogy fel is turbóztam.

 

most már tényleg azt hiszem, ennyi... :)

Előzmény: tunderlala-3 (15163)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15163

még talán annyi, hogy rajtuk kívül minden növény jól érzi magát a kertben, szépen fejlődnek, de ők feladták a leckét:(

Előzmény: tunderlala-3 (15162)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15162

Egerszalókon lakunk, ez Egertől 6 km-re van.

A telek a megvásárlás előtt krumpliföld volt, a magnóliák a végében vannak, építési törmelék, sitt biztosan nincs ott.

2001 óta azon a helyen, ahová ők most kerültek, nem volt más növény ültetve.

 

A talaj amúgy agyagos, de a növényeket mindig nagy ültetőgödörbe szoktam ültetni, a kényeskéket (őket is) extra nagyba. Rhododendronföld és fekete tőzeg keverékével töltöttem fel a gödröt, ebbe lettek ültetve tavaly nyár vége felé.

Idén tavasszal kaptak komposztot kicsit beásva, novobalt tőzeget és fekete tőzeget is, ezidáig összesen kétszer.

Substral vasat kaptak beöntözve kétszer, és nemrégen keserűsóval megfújtam őket. Rhododendron tápot átlag 10 naponta kaptak.

Általában esővízzel locsolom őket, de néha azért előfordul, hogy a férjem megküldi kútvízzel őket, ha nem figyelek eléggé:s :))

 

ma kávézaccot is bekapirgáltam a tövük köré felbuzdulva az olvasottakon, hogy magnézium és kálium is van benne.

 

próbáltam most egy hsz-ba összefoglalni az előéletüket:)), elnézést kérek azoktól, akik "apránként" ezeket már olvasták.

Előzmény: Samubá (15159)
janijani Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15161

Leginkább műtrágyázás esetén jelenthet gondot a kútvíz mert mindkettőnek sótartalma van. A szervestrágyának és az esővíznek nincs sótartalma, a természetben ez fordul elő. A növényeknek van sótűrése, ha túl sok a sóterhelés akkor lehetnek gondok.

Előzmény: gaszkonyi (15152)
gergerg Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15160

Sárgulás a nyövény levelein, majd barnulás a levélszéleken. Csak viccelek :-)

Előzmény: gaszkonyi (15152)
Samubá Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15159

Mit lehet tudni ezekről a magnóliákról? Milyen tájegységben vagy városban vannak elültetve és milyen volt a talaj (komposzt, tőzeg, virágföld, alaptrágya stb)amibe ültetted? 

Előzmény: tunderlala-3 (15083)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15158

most jut eszembe, hogy a csigákkal kapcs. pont fordított a helyzet, a múltkor a kiscsajom kísérletezett vele, miután valahol olvasta, hogy nagyon szeretik a csigák... tényleg odagyűltek... mondjuk így legalább könnyű összeszedni őket.

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15157

kávézacc, ezt találtam:

Újrahasznosíthatjuk a feketekávé üledékét, ha szétszórjuk a kertben vagy a műtrágyába keverjük, hogy növeljük annak nitrogén tartalmát. A kávézacc tartalmaz foszfort, káliumot, kálciumot, magnéziumot és ként. Ugyanakkor távol tartja a kerti csigákat és táplálja a virágföld hasznos férgeit. Ha a talaj nagyon savanyú, a kávézacc segít a ph érték javításában.

http://www.edenkert.hu/novenydoktor/aktualis-novenyvedelmi-munkak/ne-dobjuk-el-a-kavezaccot-hasznositsuk-kertunkben-/3129/

 

 

 

szoktátok használni? szomszéd néni mindig mondja, hogy a növényei imádják... nálunk "termelődik" kávézacc rendesen...

lajafix1 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15156

sziasztok, egyik rokonomnál a körtefán az alábbi képen levő zöldes valamik vanank és van belölük szürkés tpus is . Mi ez? hogy kell ellene védekezni?

 

Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15155

Akkor jó, hogy azzal permeteztem le a lisztharmatos cukkinimet a hétvégén és még 25 fok se volt. Lisztecskék ellen mit ajánlanál? Röhögnek a Mospilanon, Karetén? :(

Előzmény: Antisystem (15142)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15154

Akkor a Topas helyett veszek valamit, amit ajánlottál, felírom a nevüket, csütörtökön irány a gazdabolt.

 

De mielőtt megvenném a levéltrágyát is, eszembe jutott, hogy van itthon volldünger, abban is van mindenféle és most néztem, hogy levéltrágyaként is kijuttatható, azt írák.

 

jó lenne ez, vagy vegyek damisolt?

http://www.gazdabolt.hu/mutragya/vizoldhato-mutragya/komplex-mutragya/T02744-Volldunger-Linz-14-7-21-2-kg?filter_name=volld%C3%BCnger

Előzmény: Antisystem (15153)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15153

Szerintem erre nem annyira jó a Topas, az első sorban lisztharmatokra hatásos, itt meg más típusú gombák jöhetnek szóba szerintem.

És hát persze, hogy jó a Kondi is, én csak ráböktem az egyikre, hogy "például"... Én alapban közönséges Wuxal Supert szoktam használni, csak hát abban valaiért nincs se kalcium, se magnézium, úgyhogy az kell mellé. Ezekben meg van.

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15149)
gaszkonyi Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15152

Azt szeretném megtudni ,hogy az első vízréteges kútból való locsolás okoz e problémát??  És ha igen milyen jeleségek vannak növényeknél ?

Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15151

Na látod, erre nincs tippem, mert bár II. kategória, zöld könyvvel rendelkező ismerőst még nem szokott nagyon bonyolult lenni találni (a gazdaboltosnak pl. bizztosan van, anélkül nem árulhatna permetszert), de senki sem ad 100 ezer feletti összeget egy 5 literes kannáért azért, hogy aztán - ráadásul betiltott módon(!) - használjon 15-30 ml-t...

http://www.agro-store.hu/novenyvedelem/rovarolo-szerek/actellic-50-ec-5-l

(a liter-egységár van odaírva!)

 

ÜdV

Előzmény: rámenős (15146)
alfi13 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15150

Egy kis zürzavar van itt a rovarcsipésekkel kapcsolatban.

A darázscsipés egy lugos kémhatású anyagot jutat a szervezetbe ezért ezt ecetes vatta kötésel lehet elensúlyozni.

A méhek hangyák csipésekor savas anyagot jut a szervezetbe ezért azt Szódabikarbóna vizes oldatával kell semlegesíteni.

Ezeket kipróbáltam és jelentősen csökkentik a melékhatásokat. És a kezelés után ha nagyon súlyos melékhatás van akkor jeges tölövel csillapíthatjuk a tünetet.

 

Előzmény: spapda (15126)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15149

Topas van itthon, jópár rózsát elkapott a gomba abban az esős időszakban. Azzal jó, ha fújom őket? Belocsolva is adhatom?

 

Veszek kombinált levéltrágyát, akkor olyat, amiben van kálium is, az általad ajánlott Damisol "családban" van olyan is, a Damisol Kondi.

http://www.gazdabolt.hu/mutragya/folyekony-mutragya/T00553-Damisol-Kondi-1l

 

Ebben viszont jóval kevesebb a vas, mint a káliumot nem tartalmazó változatban... adhatok hozzá picit a substral vasból, ami van itthon?

 

Keserűsó is menjen pluszban, vagy elég lesz a kombinálttal fújnom? Hetente mehet, vagy milyen időközönként ajánlott?

 

KÖszönöm szépen!:)

Előzmény: Antisystem (15144)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15148

igazad van, a fenistil vényköteles, de nálunk mindig van itthon "gyorssegélyként"... valahogy másképp hat, mint a szokásos, hosszú szedésre szánt allergia elleni szerek. Bár azok is vannak, mert van jópár allergiás a családban, a gyerekorvos mindig is a fenistilt mondta, ha csípés, csalánkiütés jelentkezik, a fenistil+kalcium gyorsabban enyhíti, mint mondjuk egy zyrtec.

vésztartalékként medrol is van itthon a nagylányom miatt, de azt már csak a nagyhalál esetén szabad bevetni, szteroid.:s

Előzmény: Antisystem (15143)
rámenős Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15147

A régi decis jó volt kontakt szernek, de nem igazán hatásos.

Előzmény: rámenős (15145)
rámenős Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15146

Ez az. Nagyon köszönöm.

Most már csak az a kérdés, hogy hogyan jut hozzá az ember.

Előzmény: Antisystem (15141)
rámenős Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15145

Köszi, de halottnak a csók.

Előzmény: janijani (15140)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15144

Nézd, a nyomelemhiányok ritkán jelentkeznek egyesével, többnyire kombinált formában vannak jelen. Szóval nem gondolom, hogy a növényednek pont kifejezetten kálium hiánya lenne, de én m olyan kombinált tápot választanék, amiben van kálium is.

Másfelől meg ahogy írod, hogy az esőzések alatt romlottak le, az arra utal, hogy gomba is szerepet játszhat a bajban, mondjuk a "túlöntözés" miatt elszaporodott a gyökérzeten, kárisította, és ezért van olyan tünete a növénynek, hogy mindenből hiánya van, mert a gyökerek felszívó képessége károsodott valójában, berothadhatott a gyökér egy része. (nálunk egy ágyásnyi paprikapalánta ment ki az utolsó darabig a pangó víztől). Másfelől a növény föld feletti része is elkaphatott valami gombafertőzést.

Szóval valszeg megoldást jelenthet, ha egy ideig lombtrágyában nyujtod a mindenféle tápanyagot kombinált formában, és adjál neki valami gombaölőt is, permetezve meg belocsolva, mondjuk a Mister széles spektrumu, felszívódó, szabadforgalmú egyszerre. (ha tudsz II. kat-ban vásárolni, akkor Topsin M, Eclair 49WG...)

 

ÜdV

 

Előzmény: tunderlala-3 (15115)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15143

Na ya... meg azt sem értem, miért pont a tablettaként/cseppként vényköteles Fenistilt ajánlottátok, amikor ma már van egy rakat vény nélkül kapható antihisztamin is... nálam most Cetirizin Hexal van épp itthon antivakarinnak (ami a Zyrtec harmadannyiba kerülő klónja),  de van egy rakat különféle készítmény, és nem tud 2 órát úgy a TV előtt tölteni senki, hogy ne nyomnák az arcába valamelyiknek a reklámját...

De valóban, az antihisztaminok csak a mérsékelt allergia okozta viszketés-tüsszögés-szemirritáció (stb) leküzdésére alkalmasak, a súlyos allergiás állapotok, mint a gégevizenyő meg az anafilaxiás sokk leküzdésére nem., arra az adrenalin (Tonogen) meg a kortikoszteroid való. 

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15134)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15142

Az Eclair 49 WG jó liszthrmat ellen is. Egyébként inkább kénpor (Tiovit) kellene.

 

ÜdV

Előzmény: Andrea555 (15137)
Antisystem Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15141

Actellic.

És magát az anyagot nem tiltotta be, csak a kullancsok elleni felhasználását.

(anno 15 ml kellett 10 liter vízbe)

http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Termekeink/Rovarolo-szerek/Pages/Actellic-50-EC.aspx

 

Az a fő baj, hogy ma már az 5 literes kiszerelése a legkisebb, és kerül vagy 100 000 Ft-ba. (olyan 20-25 eFt/liter)

 

ÜdV

Előzmény: rámenős (15139)
janijani Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15140

Decis? Chemotox?

Előzmény: rámenős (15139)
rámenős Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15139

Fiúk.

Kullancs elleni szer érdekel.

Úgy tudom, hogy az EU betiltotta az eggyetlen hatásos anyagot. Sajnos nem emlékszem a nevére. Lehet, hogy van itthon még belőle.

Segítsetek.

Andrea555 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15138

Sőt,szódabikarbónám is van itthon,úgy tudom az is jó lehet esetleg.Valaki esetleg próbálta,milyen töménységben lehetne használni?

 

Előzmény: Andrea555 (15137)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15137

A cukkini töveimen tipikus lisztharmat jeleit találtam. Champion 50,Eclair 49 és Chorus 75 van itthon. ezekközül jó valamelyik?

Más. Felszedtem a krumplimat,de sajnos siralmas.Tavaly is lyukas volt ,de nem tudtam mitől lehet.Most több krumplinál is láttam,hogy a föld alatt a mesztelen csigák lakmározzák.Ezért lehet csupa lyuk ugye? Ezek ellen lehet tenni valamit?Másban nem vettem észre ,hogy kárt okoznának,de a krumpli szinte ehetetlen. Köszönöm .

Samubá Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15136

Darázs és méh csípésre legjobb a szódabikarbóna. A csípés után még a seb záródása előtt, vagyis mielőtt elkezd feldagadni, be kell nedvesíteni a bőrt és rá kell tenni csipet bikarbónát az leközömbösíti a mérget és nem dagad meg sem, csak a csípés helye sajog egy darabig. Nálam mindig van a zsebben, mert elég csak megnyalni a csípés heylét és már nedves is mehet rá a bikarbóna. Méhész gyerek voltam bevált, bár apám immmunis lett a méhekre és megsem dagadt a keze, én mindig be voltam kenve valahol. 

Hatékoyn még a kalcium injekció, csípés után meginni. 

 

A darázs fészeket kell elpusztítani, ez ellen esti kezelésre jó a forróvíz, de ha nincs a közelben melegítési lehetőség, akkor egy deci benzin is megteszi, csak utána le kell fedni a lyukat hogy ne illanjon el. Tapasztalatom szerint a tolókaros fűnyírót nem támadják, csak amikor bozótvágóval hadonászik az ember azt nem állhatják. 

Előzmény: spapda (15126)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 15135

ha "csak" feldagad (ez nem egyenlő az allergiával), akkor a fenistil jó lehet, plusz kalciummal (gyulladáscsökkentő) még jobb

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!