Keresés

Részletes keresés

iskra Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9454

Csináltam az év eseményeiből egy kis válogatást.

 

 

 

aki szereti az elektronikus zenét az tekerje fel a hangerőt  :)

iskra Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9453

Hát nem tudom,de sok szerencsét.

Az önkormányzatok,azok sajnos haláltusájukat vívják.Sok önk-nek annyi a kifizetetlen kőzüzemi számlája ,mint égen a csillag.Iskola,óvoda fűtésére sincs pénz,van ahol a bérek csúsznak.

Az adóbevételek illetve a normatív támogatás az már kevés (megjegyzem mára a sok csődbement vállalkozás miatt,illetve a válság miatt eggyre több ember kerül be a szegénységi körbe)

És sajnos a meglátásom szerint ez jó darabig nem fog változni.

Esetlegesen tudok egy alapítványt,talán ők tudnak segíteni. Valamikor beszéltem velük az önfenntartó kiskertek kapcsán .Egy próbát megér email publikus.

 

De az én véleményem szerint várj türelemmel ,mert nem nyagyon kapkodnak most a házak után.Lehet hogy a 2 millás házat odadjaák majd 1.7 ért is.

Ha esetleg meg találsz valamiféle munkahelyet akkor kicsit össsze is tudod szedni magadat.

Még eggy jótanács a gépeidre,holmidra vigyázz ,ezeket soha ne add el (vagy csak ha már szakad minden kötél)

Előzmény: Gokartos (9449)
vonschwarcz Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9452

Lehet, hogy ez is megéri 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-KEVLAR-DRIVE-BELT-HONDA-TILLER-F400-F450-ROTOVATOR-/200654371172?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2eb7eeb964#ht_3988wt_1156

 

Ugyan nem mondanám olcsónak, de kevlár szíj majdnem örök életű lehet.

Előzmény: Törölt nick (9447)
kék1 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9451

Tehermentes a ház? Tulajdoni lapot nézd meg a földhivatalban. 

 

Nem ártana, ha a vétel előtt egy általad felkért mérnök is megnézné, statikailag minden rendben van-e, nincs -e beázás, gombásodás, vizesedés.

 

Közműveket fizette -e a tulaj, milyenek a szomszédok stb.

 

Sok sikert a házhoz.

Előzmény: Gokartos (9449)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9450

Talán megtaláltuk a MEGOLDÁST!Beszéltünk a bankal hogy szeretnénk 2millió 200ezer Ft -ot felvenni és 1millió700ezer Ft önerőt be tudunk fizetni akkor csak egy kezest kell keresni akinek van igazolható jövedelme és mi ezt az embert már megis találtuk!Hát nagyon reméljük hogy összejön!

Előzmény: Gokartos (9449)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9449

Üdv!Ma néztük a házat!Most nyárom lett új tető rátéve,teljesen új fa-anyaggal!A belseje kifestve,új fürdőszoba,burkolás!Gázkonvektoros fűtéssel!Teljesen költözhető állapotban, igényesen bútorozva!Hát néztünk már rengeteget ugyan ezen településen találtunk még 3db ot!Ebből 1db a kissebségi soron van!A másikat pedig 1,5millió Ft ért adnák 2szoba,nincs fürdőszoba és még a víz is csak az udvaron van és elég lepukkant állapota van a háznak!

Előzmény: iskra (9446)
abodi72 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9448

Ide is felteszem 

kozmetikai napot tartottam a kisgépkiegészítöknek :)

 

 

    

 

Már csak a traki van hátra,azt kell újra festenem

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9447

Szia , bocs átvertlek / meg magamat is / olyan centivel mértem ami kopottak a számok az ékszíj mérete 15 széles felül és a külső átmérője 910 mm .

Előzmény: gombászok (9434)
iskra Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9446

Szerintem ha van lehetőséged nézelődjél még.

Lehet ,hogy találaz még olcsobban is.

Mi annak idején 2003-2005 között megnéztünk vagy 50 házat üllő,monor,gomba bénye,káva,pánd,monorierdő,pilis,albertirsa,vasad ill a környéki tanyák.

Nem volt egyszerű,de megtaláltuk(itt van az apáméktól 300 méterre),ez nem olyan mint 1 kenyér hogy ma megveszen aztán jóvan.

Ha van lehetőséged arra ahol most laksz,mint írtad nézz valamilyen munkahelyet (tudom ez most nehéz),probálj meg anyukáddal beszélni,hogy meddig maradhatsz.

Én javaslom őszintén ,hogy valamilyen bejelentett munkahelyed legyen ,mert azért van kisgyerek is ,tehát ha meg lessz a lakás akkor is meg kell élni valahogyan.

Meg a beköltözés,közművek átiratása,festés,meszelés,fűtés az sem ingyenes.

Nekem akkor 1 milla volt a zsebemben az akkor úgy jött össze,hogy 3 műszakban targoncáztam a -28c ban + másodmeló egy asztalosnál.

Előzmény: Gokartos (9443)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.28 0 0 9445

tudd meg ki a főnök és keresd őt,ha másképp nem megy !

én mikor lakást kerestem  egy héten egyszer voltak a hivatalban

akkor minden héten ott voltam . nekem is mondogatta az ügyintéző

,hogy nem tudja mi a helyzet közöltem vele akkor hívja ide azt aki tudja.

azt is megkérdeztem ha nem tudja minek ül itt, mért veszi fel a fizetését. / ezt azért te ne mond /

addig jártam hozzájuk míg megunták és küldtek egy árlistát a lakásárakkal .

az már egy másik kérdés ,hogy nem onnan vettem  .

nyakukra kell járni másként nem megy ,mondjuk azt nem javasolnám

amit én mondtam nekik mert ugye, neked szivesség kell ,viszont menjél mindig ,hogy felfogják, addig nem hagyod őket békén míg nem segítenek .

 

Előzmény: Gokartos (9444)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9444

Az a baj ezzel a tiszafüredi családsegítővel meg polgármesteri hivatallal hogy olyan alkalmazottakat foglalkoztatnak akinek semmi közük ehez!Bemész hozzájuk mondassz nekik valamit és csak néznek rád mintha a holdról jöttél volna!A multkor is hasonló képpen jártam a munka ügyi központal!Találtam a honlapukon rakodógép kezelői állást megvan adva a füredi münkügyi központban lévő hölgy neve hogy nálla kell érdeklődni!Bementem és mondtam neki hogy mi a szitu,ő meg csak nézett rám és azt sem tudta miről beszélek!Ennyit erről!KÁVÉZNI meg PLETYKÁLNI járnak be a munkahelyre a tudatlanok!

Előzmény: Törölt nick (9442)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9443

Hát elég nehézkes!Szegény családban élek!Megmondom őszintén hogy a tulaj belemenne mint már útólag kiderült!Megmondom őszintén a Ház tulaja TEHETŐS KISSEBSÉGI!Megvette 1,5éve ezt a házat ott igaron,gondolom potom pénzért,idén teljesen renbe rakatta és azóta árulja!Itt Tiszafüreden 2db 40-50millió Ft értékű háza van amiben ő lakik a másikban meg a fia,tehát szomszédok!3db luxusautó állt az udvaron!

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9442

jav : ugye az 90% csak 80% csak melléütöttem a többi azért kivitelezhető .

más talán a párod elmehetne a családsegítőkhöz hátha van neki valami lehetősége a hitelfelvételre . esetleg non-profit egyesület tudna segíteni ha másnem abban ,hogy kezességet vállal a banknál helyettetek .mindenképpen fel kell venni a kapcsolatott

szociális családsegítővel zalán tud megoldást . ő evvel foglalkozik többet hallott vagy

tudja tökéletesen ilyenkor mit lehet tenni .

Előzmény: Törölt nick (9441)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9441

azt tudnám javasolni ,hogy az eladóval próbálj megeggyezni a fennmaradt rész későbbi részletfizetésébe ! én annó evvel a módszerrel vettem a házamat . ma elég nyomott az

ingatlanpiac ha a vételár kb 90%-t megkapja azonnal, szerintem belemegy .

Előzmény: Gokartos (9437)
Nagy10 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9440

Szia!

 

Nincs valamitek ami felesleges és el tudnátok adni? Kocsi,motor,bútorok vagy bármi??

 

Hajrá!!!

Előzmény: Gokartos (9437)
iskra Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9439

A család nem tudja összedobni?

+ számold bele az ügyvédet + illetékhivatal,habár ott lehet enyhítést kérni .

Necces a dolog manapság mert sokan híjján vannak a pénznek.

Előzmény: Gokartos (9438)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9438

Bocs hogy 2x írtam le de azt hittem az első nem ment el!

Gokartos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9437

Üdvözlök mindenkit!Találtunk most egy céljainknak megfelelő teljesen felújított házat,bútorozva Tiszaigaron,nagyon jó környéken!A ház most nyáron lett felújítva:új tető,új pucolás,új műanyag nyílászárók,új bútorok benne,de szépek is!Csak az a baj hogy az ár fix:2millió Ft!Nekünk így még 400ezer ft kellene hozzá!Nem tud esetleg valaki valamilyen megoldást hogy ezt a hiányzó összeget valahogy elő teremcsük???Nincs bejelentett munkahelyem!Minden legális megoldás érdekelne!Előrre is köszönöm!

Gokartos Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9436

Üdvözlök mindenkit!Néztünk most egy céljainknak megfelelő házat Tiszaigaron,csak az a probléma vele hogy fix 2millió Ft!Teljesen,felújított,bútorozott,fürdőszobás,nagyon szép ház és jó helyen most a nyáron lett felújítva új tető,új műanyag nyílászárók....stb!Hát a belseje is nagyon szép a bútorokról nem is beszélve!Esetleg nem-e tudnátok valami megoldást a fennmaradó 400ezer Ft kifizetésére!?Ez a baj nincs bejelentett munkahelyem és így hitelt nem  tudunk felvenni!Valami megoldást ha tudna valaki javasolni nagyon megköszönném!

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9435

sajnos méret nincs a gépkönyvben megmértem 15 széles felül, a külső átmérője  az én nyúlottamnal 785 mm most mivel ez már régi 780mm lehetett kb újonan .

ha tudsz küldeni megköszönném !

Előzmény: gombászok (9434)
gombászok Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9434

Ja 400-as, így már nem egy kottából énekelünk. Nézd meg a gépkönyvben a méretét, küldd el nekem. Ha egyezik a 600-as szíjával, lehet, hogy van nekem raktáron a múltból, megnézem.

Előzmény: Törölt nick (9433)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9433

nekem a Honda F400 MIO  van kb 30 éves, a gépkönyv 1977-s kiadás . az erdeti tulajtól vettem odaadta az összes papírját . sokat nem használhatta mivel az eszközök nincsenek elkoptatva . sajna ebbe nem megy bele a 17-s vagy 3 millimétert kilóg a tárcsából és biztosan nem emelne ki a kuplunk. egyébbként a nagy tárcsánál a fix kiugrásgátlónál

nem megy bele, a kicsinél a kettő állíthatónál bele lehet feszegetni .

levenni, leflexelni én is le tudnám ,de nem akarom inkább veszek rávalót ha nem lesz más

8000-huf-t . vagy gondoltam arra is hogy csináltatok két másik észíjtárcsát mivel sztem

kicsit gyors az áttétel még 1-ben is a körmöskerékkel , így lehetne lassítani a szántásnál

a kapánál meg ott lenne még a 2-s gyorsabbnak .

Előzmény: gombászok (9432)
gombászok Creative Commons License 2011.11.27 0 0 9432

Milyen tipusú a Hondád, hány éves? Lehet, hogy nem olyan a szíjtárcsája, mint az enyémé, nekem símán megy 17-es ékszíjjal, ahogy azt írtam.

A 17-es méret a trapéz keresztmetszet szélesebb oldala, ez kophat, hiszen befekszik a tárcsába.Az ékszíj háta nem kopik, azt a feszítő görgő nem koptatja. Melyik kiugrásgátló van útban? Van félkör alakú, lemezből, ezt én addig hajtogattam, míg nem ér hozzá a szíjhoz. Van két merevebb lemezből hajlított szögvas szerű, ezet leszedtem. Nem ugrik ki a szíj.

Előzmény: Törölt nick (9426)
Gokartos Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9431

Na egy ilyenre fáj a szivem nagyon!Ez amerikában elterjett traktor,igaz nagyon idősek már de komoly kis szerkezetek!Ilyenekkel is szántogatnak amerikába!500ccm is diesel motor van benne!http://www.jofogas.hu/vas/Funyiro_traktor_profi_1959091.htm

Gokartos Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9430

HÚÚÚ!Vannak itt jó cuccok,csak nem tudom mennyi lehet a posta költség!Találtam 2késes fűnyíró adaptert 30ezer Ft ért,meg 2hengeres 16Le-ős blokkot 12ezer ft ért!Csak ugye még a vám+a szállítási költség!

Gokartos Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9429

Üdv Mindenkinek!Nézzétek meg talán érdekes lehet ez az OLDAL:http://search.eim.ebay.hu/Lawnmowers/43560-3/?kw=briggs&el=0&es=1&eic=2&en=50&elc=1&ep=4

stapika Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9428

Volt Hondám,a legkisebb(Tomos motorral). 13-as ékszíjjal használtam 10-12 évig.Persze nem eggyel.:-))

Előzmény: Törölt nick (9426)
norbert8295r Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9427

Sziasztok rég voltam már a fórumon.
de most egy olyan kérdéselel fodulok hozátok hogy ami 61 henger furata a terrának az hány lóerős ?
megtudná valaki mondani ?
előre is köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9426

vettem 17-t ,de nem lehet rárakni, a nagytárcsánál van fix kiugrásgátló már az alá sem lehet betenni . ha nagynehezen befeszegetném akkor is kizárt ,hogy kiemeljen a kuplung .

lehetetlen  ,hogy 2 mm kopjon egy olyan ékszíj aminek a feszítője a hátát feszíti  hiszen ekkor pont  a felső felét nyomja szét . márkafüggővé tették ! van hozzá 7x8x drágábban  !

holnap kimegyek a vásárba nézek rá talán van a sok lom között egy használható . ha nem,

tovább keresek a neten . addig jó a régi nem szakadt foszlott csak viseltes szegényke.

Előzmény: gombászok (9425)
gombászok Creative Commons License 2011.11.26 0 0 9425

Nem feltétlenül kell eredeti, drága ékszíj a Hondához! 17-es az is, igaz, hogy kissé más az ékszöge, mert tengelykapcsoló szíj, kisebb a súrlódása. A tiéd csak megkopott, azért 15-ös most.

Én 20 éve nyúzok egy 600-ast, míg eredeti volt a motor (no meg az Agroker-nél dolgoztam), eredeti szíjat használtam.

Aztán egyszercsak tettem rá utángyártott motort, nem is volt jó az eredeti ékszíj.

Vidd el az eredeti, kopott ékszíjadat szaküzletbe, keressetek hozzá legközelebb álló méretet, de ne gagyit, jó minőségűt (pl. Optibelt)

Legyen minél pontosabb méret és puha! A motort a  felfogatásnál állítgatni kell előre-hátra, míg be nem áll, hogy a tengelykapcsoló kioldásakor nem hajt, a tengelykapcsoló behajtásakor pedig megfeszül, de nem csúszik.

Ha mégse lenne jó, visszacserélik

Előzmény: Törölt nick (9424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!