Keresés

Részletes keresés

kick75 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1345
És melyik füled dugult ill. susog?
Előzmény: f.bambi (1344)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1344

Nekem is ilyen magas hang va, van amikor nem hallom annyira máskor meg meg bírok őrülni főleg ha még koncentrálok rá. Sokszor mintha az egész fejem bizseregne, leginkább az elektromos készülékek alaphangjára hasonlít, mikor a tv-t bekapcsoljuk pl akkor lehet hasonlót hallani.

Az a furcsa, hogy már magándokinál is voltam megnézték ezzel a nyomásmérővel is stb...és azt mondják minden rendben...nem is fáj a fülem bár sokszor feszít meg viszket belülről. Ha köhögök sokszor azt érzem a fülemből szakad fel valami és ha hidegre megyek sokkal rosszabb lesz egyből dugul. Kíváncsi vagyok mit mond csütörtökön a doki....

Előzmény: kick75 (1340)
kissulak Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1343
Bekapcsoltak
Előzmény: kissulak (1342)
kissulak Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1342
Nekem úgy kezdődött, hogy arra ébredtem, bekapcsolják valami munkagépet a fülem mellett. Aztán kiderült, a hang nem kintről jön:(
Előzmény: kick75 (1336)
kissulak Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1341
Pont így nekem is, csak nekem hálstennek elmúlt már a zúgás (torogyulladás, nátha, totális orrdugulás, zúgás+füldugulás, fülkürthurut, orrsövény műtét, lassú javulás)
Előzmény: kick75 (1333)
kick75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1340

Én is hasonlóan magas frekvenciát hallok kb. 10000-12000hz között. A youtubon meghalgathatóak ezek a hangok......

Előzmény: Törölt nick (1339)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1339

,,,"nehéz másra figyelni a nagy csendben míg vissza nem alszol....."

Azért valamit én is teszek a "szerencsémért", mert a "visszaalvást" ki szoktam "provokálni",,,

Arra figyelek, hogy legalább 30 másodpercig visszatartom a lélegzetem, a harmadik-negyediknél már újra alszom.

Előzmény: kick75 (1336)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1338

Nem tudom egzakt módon meghatározni, de leginkább ahhoz tudom hasonlítani mint amikor a Tv-ben nincs adás és un. "üveghangon " sípol.

Nem tudom manapság is van-e ilyen, mert már régóta nem nézek Tv-t.

Előzmény: kick75 (1335)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1337

A dugulás nálam is előfordult kb évente. Eleinte arra gondoltam, hogy biztosan a balatoni fürdések okozzák, mivel mindig nyáron történt és elég sokat jártam évtizedekig a Balatonra.

Mikor ezt a gyanúmat a fülésznek említettem nem szólt rá semmit, csak fogta a "lófecskendőt" és kimosta.

Néhány év után aztán jött egy fiatal fül-orr-gégész, tőle is kérdeztem, hogy mitől lehet ez a rendszeresen előforduló dugulás?

Nincs ebben semmi különös, felelte, csak annyi, hogy az egyik hallójáratom szűkebb.

Mikor legközelebb ismét elérkezett a menetrendszerinti, elmentem, de akkor már időpontot kellett kérni, nekem meg elegem lett a sok várakozásból, hazamentem és megcsináltam magam. Meleg szappanos víz , nagy fecskendő, aztán hadd szóljon,,,:-)

Immár öt éve önkiszolgáló vagyok.:-)

 

 

 

 

Előzmény: kick75 (1330)
kick75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1336

Igen mondhatni,hogy szerencsés vagy. Általában a legtöbb embert a lefekvésnél zavar hisz a nagy csendben ez az első vagy az éjszakai ébredésnél, ami benne van az ember fülében ill. agyában és aztán nehéz másra figyelni a nagy csendben míg vissza nem alszol.....

Előzmény: Törölt nick (1332)
kick75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1335

És milyen frekvencián zúg, sistereg a füled?

Előzmény: Törölt nick (1332)
kick75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1334

És milyen frekvencián zúg,sistereg a füled?

 

Előzmény: Törölt nick (1332)
kick75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1333

fülkürthurutból indult el az egész amit egy komoly torokgyulladás előzött meg. antibiotikummal kezdődött, majd orrsövény és orr kagyló műtét követett, számtalan vitaminnal és kezeléssel kisegítve. A te  tüneteid is fülkürthurutra utalnak, sztem mielőbb keress fel egy maszek dokit ott nem tojnak a fejedre legalább......

Előzmény: f.bambi (1331)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1332

Eleinte csak szinte abszolút csendben hallottam, aztán az idő múlásával odáig "fejlődött", hogy a nappali zajok mellett is.

De mint mondtam/írtam már nem igazán zavar.

Az elalvásban egyáltalán nem akadályoz, igaz, ahogy a fejem leteszem kb 20 másodperc múlva alszom mint egy jóllakott csecsemő.:-)

Tudom, hogy szerencsés vagyok a zúgás/sípolás ellenére is, különösen annak tudatában, hogy itt miket olvasok, hogy másoknak ez mekkora gondot jelent. Természetesen ebben sem vagyunk egyformák, hisz' ugyanazon dolgokat különbözőképpen élünk meg.

Előzmény: kick75 (1329)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1331

Neked hogy kezdődött és mit kaptál rá, mitől múlt el a dugulás?

Előzmény: kick75 (1330)
kick75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1330

Nekem már dugulás nincs de a csengés,sistergés egyenlőre még megmaradt. Bár azt mondom,hogy inkább lenne csak a dugulás mert az kibirhatóbb és könnyebben kezelhető mint a csengés......engem nap közben is és az elalváskor is zavar, hogy a francba vinné el ahonnan jött.....:-(

Előzmény: f.bambi (1326)
kick75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1329

32év??? Te jó ég!! És az elejétől kezdve egyforma hangerővel csengett vagy  az elején hangosabb volt és lassan halkabb lett?

 Azért nem mindegy,hogy jelen esetben a bambinak milyen hangosan cseng és mennyire zavarja az alvását ill. napjait...

Előzmény: Törölt nick (1325)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1328

Hát igen én is készülök a héten még egy magándokihoz, mert ez a dugulás nem hagy nyugodni, ezzel nehezebb együtt élni mint a zúgással. Nekem volt orrplasztikám is még regebben és lehet azt kéne megvizsgálni h. az orr felől szellőzik e a fül, de nem értem, hogy miért nem képesek kivizsgálni az embert rendesen. Ha azt mondod nekik, hogy fülzúgás a legtöbb keresztet vet az emberre szerintem, hogy hú ez problémás, biztos pszichés tünet, stb... Nem hiszem hogy a dugulást is be lehet pszichésen képzelni...

Nálad mi volt a helyzet?

Előzmény: kissulak (1327)
kissulak Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1327

Érdemes megmutatni még egy fülésznek! Dugulás, pattogás, zúgás együtt lehet fülkurt hurut is, amit nekem pl nem volt képes a sztk-s orvos felismerni....

Előzmény: f.bambi (1326)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1326

Leginkább este zavar vagy ha csend van, de napközben a ki-be dugulás zavar inkább. Én mindenképpen valami szervi dologra gondolok, mert van amikor jobb van amikor rosszabb és teljesen olyan jellegú mint amikor a megfázás megy rá az ember fülére.  Neked is van dugulás is a zúgás mellé?

Előzmény: kick75 (1324)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1325

Én már nem küzdök. 32 év alatt megszoktam. Ha néha 1-2 napra megszűnik már zavar a csönd.

Eleinte én is mentem egyik orvostól a másikhoz, mindent rendben találtak, potosabban semmit nem találtak. Hamar rájöttem, jobb ha elfogadom ezt az állapotot és nem idegesítem magam miatta.

Azt is olvastam valahol, ha a zúgás/sípolás megszűnik, megszűnik a hallás is,,,:-(

Megértem, ha egy fiatal ember ezt nehezen fogadja el, de én is voltam fiatal valamikor,,,:-(

Tarts ki!

 A gyógyszerek még tudtommal senkin nem segítettek,,,:-( De egyéb problémákat okozhatnak,,,:-(

 

Előzmény: f.bambi (1323)
kick75 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1324

Én is ezzel küzdök nagyjából Dec.-óta. Érdekes,hogy egyre több embert ismerek meg akinek nagyjából pont dec. óta cseng hasonlóképpen a füle. Napközben vagy alvásban zavar jobban  a dolog?

Előzmény: f.bambi (1323)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1323

Sziasztok!

Én is fülzúgással küzdök sajnos. Decemberben kezdődött magas frekvenciájú súgás amit a tv hangja még jobban fel is erősít és olyan mintha a fejem súgna. Kis idővel azután, hogy ez jelentkezett a füleim elkezdtek ki-be dugulni recsegni ropogni napjában 1000szer. Voltam fül orr gégésznél aki azt mondta semmi gond a fülemmel, csináltattam belső fül mr-t, nyaki gerin röntgent, agyi ct-t eeg-t de mindenhol minden rendben. Valakinek hasonló problémája volt? Mi lehet ez? Nagyon zavar...

Rob_p Creative Commons License 2013.03.11 0 0 1322

Szia!

 

Tudnál írni egy mailt a címemre? Lennének kérdéseim, amit inkább privátban tennék fel.

 

Köszi előre is!

 

Üdv,

R

Előzmény: kissulak (1310)
kick75 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 1321

Ha neked is jó priviben jobb lenne nekem,  majd elmondom ,hogy miért ok?! : elmeczi.s@freemail.hu

Előzmény: kissulak (1319)
kick75 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 1320

Szia! Köszi a kérdést egyenlőre stagnálok. Elég sok dolgot megteszek a javulásom érdekében remélem lesz is már végre hatása. Most tartok a 2ik hónapnál és 4hete műtöttek.

Előzmény: kissulak (1319)
kissulak Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1319
Mi újság? Hogy vagy?
Előzmény: kick75 (1317)
ghepard Creative Commons License 2013.02.19 0 0 1318

Hát az biztos, hogy még rosszabb lehetett volna. Szinte bármit szed az ember, hosszútávon zsákutcába vezet. De azzal, hogy megműtöttek - nincs azért mnden rendben. Mert amúgy másképp nem nagyon változtál. Vagy igen?

Előzmény: kick75 (1317)
kick75 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1317

Igen sajnos krónikussá fejlődött ki az orrnyálkahártya gyulladásom már annyira,hogy a műtét is elkerülhetetlen lett. Ha tovább folytattam volna a töménytelen orrspray használatot napi szinten akkor, nagyobb problémát is csinálhattam volna!:-(

Előzmény: ghepard (1316)
ghepard Creative Commons License 2013.02.18 0 0 1316

Úgy értsem, hogy az orrspray miatt (a sokáig használt) jutott odáig a dolog? Nekem is voltak légzési gondjaim, 4 tüdőgyulladás, krónikus bronchitída, köhögőrohamok stb. De mindből kilábaltam és most se náthás, se orrdugulásos nem vagyok, Mégcsak nem is ropognak a füleim, mint szokták hosszú éveken át. Az a sok kisérletezés, próbálgatás mindenféle hanggal, rezgéssel, vibrálással - azt hiszem jól kitisztított és mostanában nagyon jó kondiban vagyok.....

Előzmény: kick75 (1305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!