Keresés

Részletes keresés

Brahma beni Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3409

Helló!

Valaki nem tud Borsod megyében korom fekete brahma kakast??

 

nagyka0504 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3408

Ez ígyvan tavaly nekem is elvitték a tojást a galamb fiokát !!!!

Én személyszerint rengeteg kávéval meg egy jo légpuskával rászántam néhány estét és mikor jöttek kajálni akkor szépen kilőttem őket !!!

Előzmény: Boti kakas (3403)
tp329 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3407

Kb. igen, meg még egy csomó apróság, amire figyelni kell.  A hatásfoka sok mindentől függ. Látatlanba nehéz jó módszert ajánlani.

Ha rossz a terep, akkor csak vízpazarlás, ez mondjuk a patronra is igaz.

Ha nem tudsz a szomszédban rendet tenni sose keveredsz ki belőlük.

Én az előző hsz-ben leírt módszereket használtam, ezekről tudok beszélni. Kérdezz nyugodtan, bár lehet kicsit off téma, de talán nincs olyan aki még nem találkozott vele.

 

Előzmény: Boti kakas (3405)
ohiki Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3406

Szia!

Monoron vettem kisméretű élvefogó csapdát, lecsapódó elejűt!  Az szinte mindig a tyúkólban van, akkor is ha nem állítom fel. Amikor kiszúrtam hogy "vendégem" van, akkor felcsalizom, méghozzá tejcsokival! Nem vicc, sima natúr Boci-t teszek bele, egy fél kockát!!

Reggelre ott a patkány!     Ezen kívül méreg!!!  Ahol lyuk van, oda teszek.

 

Előzmény: Boti kakas (3405)
Boti kakas Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3405

az a baj hogy a patik a szomszedba tanyaznak. de hozza tudok férni. a ki ontes alatt azt erted slag a lyukba s mehet a viz ezerrel?

Előzmény: tp329 (3404)
tp329 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3404

Vitte!

Megfogtam és elpusztítottam (őket), és ezután is ezt teszem, ha kell, de nem szurkáltam a szemét, nem égettem meg, nem vágtam le a lábát stb. 

Küzdöttem velük eleget, nem kell bemutatni, hogy mit tudnak, mire képesek.

Az ilyen kínzásos módszerben én nem is hiszek és el is ítélem. Te ettől még nyugodtan alkalmazhatod, ha akarod, de sokat ne várj tőle!

Amennyire én ismerem a patkányokat el se tudom képzelni, hogy érne valamit.

Füstpatron, kiöntés, csapda, jó kutya+ néhány haver és "takarítás". 2-3 hét múlva újra+állandóan csapda. Megfelelő épület, ketrec. Ez segíthet. És ki kell deríteni, hogy honnan jönnek (vándorpatkány esetén), mert különben szélmalomharc. Nekem a jó 1 km-re lévő tsz tehéntelep volt a magterület. Amíg működött 3 hétnél hosszabb mentességet nem lehetett elérni.

Nem akartalak megbántani, de nem szeretem ha valaki kínozza az állatot, bármilyen is az. Az állatok, meg, hogy mit és hogyan tesznek egymással, az az ő dolguk, így lettek "kitalálva". A macska játszik az egérrel de utána megeszi., ha valaki a macskát utánozza, akkor ne álljon meg a játéknál és akkor egy szavam sincs.

Tégy úgy, ahogy jónak látod!

üdv.

Előzmény: Boti kakas (3403)
Boti kakas Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3403

amikor el viszi pl a csirkéket ,és meg eszi élve , az nem kinzas!!!!!????

kivancsi lennék, ha neked vinné el a tojasokat, meg a galamb fiokakat te mit szolnal

Előzmény: tp329 (3402)
tp329 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3402

Elpusztítani oké, de kínozni!!!?

Mondjuk én nem is hiszem, hogy annyira hatásos lenne, de ezt döntse el mindenki maga.

A kén rúdtól, ha az, amire én gondolok, téglalalp alakú kénes papírcsík, sokat ne várj.

Teljesen másképpen "működik" a kis átmérőjű lyukban, mint egy nagyobb térben pl. hordó.

Lassan ég, lassan terjed a füstje és megül a járat alján.

A patron gyorsan ég és túlnyomást fejleszt, fújja a füstöt, azért jó.

Előzmény: Boti kakas (3398)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3401

hát akkor nem tudom!amit én használok méreg az piros granulátom!kifejezetten erre a célra!nagyon hatásos!

Előzmény: Piczi (3396)
stegere Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3400

Jaja kezdenek beindulni---napi5-8 toji van már......Találkoztál--találkoztatok már olyannal hogy betokosodik a lábtoll??? Csak azért mert a vil. kiskakasom néha sántit 1ik lábára...Megnéztem és látok 1 ilyen visszaforduló tolltüszőt....Van vmi ötletetek????......

Előzmény: Brahmás Zsolti (3384)
tp329 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3399

A vályog épületet én sem áztatnám, ismerős szitu 

A patron viszont jó lenne itt is (sajna nem ocsó), de ha folyamatosan használod vissza lehet szorítani vele őket. Ha már sok van csak csapdával nem nagyon fog sikerülni kiírtani, illetve sokáig tart.  A csapda arra nagyon jó (szerintem), hogy a szálláscsinálókat elcsípje az ember. Akkor kell igazán használni, amikor nincs patkány! Patront gazdaboltokban, ketészboltokban láttam régebben, de az is lehet már betiltották, hiszen jó volt!

Ha tudsz venni, akkor MINDEN lyukat megkeresni, nedves földdel, nedves ronggyal betömni és a legjobban használtakba (de legalább a fele lyukba) patront, aztán azt is GYORSAN eltömni, hogy ne szökjön a gáz!

 

Igen a Te szagodtól és a "gyári új" szagától.

Egy ilyen új ketyere messziről kerülendő egy okos patkánynak.

Persze most lehet mondani, hogy ott van a szagom mindenen pl. etető, abba bezzeg belemegy!

Igen, mert ott teljesen más szag van. Amikor csapdát állít az ember, izgul, netán erölködik, mérgelődik, mert nem sikerült elsőre élesíteni stb. Ez más szagnyomot hagy, mint amikor egy laza mozdulatttal feltöltöd az etetőt. Ez már a patkánynak intő jel.

Tedd a csapdát pár napig a gyúkok közé, had ugrálják sz.rják össze aztán utána próbáld meg, lehet nyugodtan gumikesztyűt is használni!

Vagy kevés trágyát keverj össze vízzel egy vödörben és ezzel mosd le a csapdát.  Olyan helyre tedd, ahol nem tudja kikerülni, illetve rakjál oda valamit, ami tereli, lehetőleg a helyszínen lévő dolgokból!

Soha ne a csapdában pusztítsd el ha fogtál valamit!

Illetve minden fogás után szagtalanítani!

 

Előzmény: Piczi (3397)
Boti kakas Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3398

sziasztok.

meg fogadom zoli tippjét, de elötte ki probálom amivel a boraszok a hordokat kénezik a kén ruddal. állitolag szuper fojto. meg tojasba fecskendeztem fagyallot  es oda tettem a lukhoz. varom az eredményt

Piczi Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3397

Szia!

 

Nem szagmentesítettem!! Az én "szagom"-tól kell???? -mert a csapdákban még nem volt állat, újjak!

A kiöntésen már agyaltam én is, de mivel a melléképület vályogból van, nem biztos, hogy jó ötlet lenne! :-)

A patronról már hallottam, de nálunk nem lehet kapni!

Majd szétnézek!!

Azért köszönöm!!!!

Előzmény: tp329 (3393)
Piczi Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3396

Szia!

Persze, hogy volt!! :-)

Az egyikben szemes magok a másikban sajt, szalámi!!

Előzmény: K.G.D.T. (3390)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3395

Szia köszi a képet ! hasonlít .

Előzmény: Brahmás Zsolti (3369)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3394

nem muszály kiszurni!bele kell tenni egy kis ketrecbe és a visításával elűldözi a többit is!ez így van!én maradok a méregnél!

Előzmény: zalmasi (3391)
tp329 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3393

A patkány nagyon inteligens állat. Egy időben én is hadat viseltem ellenük. Ők érzik, ha áram van a vezetékben ezért temetik el, és a már megismert csapdákkal is ezt csinálják, ha nem túl nagyok. A csapdákat szagmentesítetted használat előtt? Ezt sokan elfelejtik és nem értik miért sikertelenek.

Én, átjáró ládacsapdával értem el a legjobb eredményeket. Csali sem kell, azt is megismerik, na jó esetleg AMO szappan, egy ismerősöm esküszik rá, hogy nem tudnak neki ellen állni, én nem próbáltam. A mérgeket nem szívesen használom. Az elhullott patkányt esetleg elfogyasztó egyéb állatok is elpusztulhatnak.

A csapda elhelyezése is tudomány, meg kell tanulni! Ez háború kérem!

Ha olyan helyen vannak a kiöntés is nagyon hatásos tud lenni, persze elfogással kombinálva, illetve lehet/lehetett kapni rágcsáló írtó füstpatront, ez még akkor is jó, ha a nagyobbak meglépnek, de vannak kicsik a fészekben. Legalább az állomány lassabban növekszik.

 

Előzmény: Piczi (3389)
Boti kakas Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3392

szia

ezt én is tudom, de hogyan fogsz meg egyet?ez itt a kérdés

Előzmény: zalmasi (3391)
zalmasi Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3391

sziasztok kezdö vagyok az oldalon de a patkány kérdésbe nekem van bevált trűköm,, már nagyon rég ota ezt használjuk a nagyapámtol tanultam,, egy kicsit drasztikus de 100% mindenkép meg kell fogni egyet élve,,,,, és most jön amit nem sokan mernek meg teni ,,,,ki kell szúrni a szemét és viszaengedni a járatába,,,,garantálom a környékröl is elkergeti a visitásával a töbit is,,,,

Előzmény: K.G.D.T. (3390)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3390

hát a csapdába volt csali?akk nem megy bele ha nincs!nem hülyék sajnos!mi méreggel írtjuk ha van!ja meg vasvillával!

Előzmény: Piczi (3389)
Piczi Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3389

Szia!

 

Kipróbálom én is!

- nálam több féle csapda is kint van, de még a közelébe sem mennek, pedig a járataikhoz van téve, kikerülik bekaparják, stb......

-múltkor már drasztikusabb voltam, beraktam a járatba 2 szál vezetéket, persze egy kis árammal megfűszerezve............reggelre úgy betemették alig bírtam kihúzni a zsinórt!!!

Lehet valami laboratóriumból szöktek.. :-)))))))))

Előzmény: Orpingtonfarm (3387)
Boti kakas Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3388

szia

 

kösz a tippet ki probalom. de van olyan hulye a patkany hogy bele megy?

Előzmény: Orpingtonfarm (3387)
Orpingtonfarm Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3387

Szia!

 

Te is adtál a múltkor egy jó tippet, most én adok eggyet!

Én sem szeretem a mérgeket, de ez a csapda egy teljesen új fejlesztés.

Kipróbáltam, és nagyon jól működik! Nekem mindet kiírtotta pár nap alatt!

Azóta semmi gondom!

 

Itt a gyártó oldala:http://www.nooski.com/howitworks.html 

A patkány bedugja a fejét a csali kajáért, a csapda egy gumi gyűrűt lő a nyakára,

és a patkány megfullad!

 

Magyar forgalmazó: http://www.toxofor.hu/hu/irtoszermentes-id8.html 

 

http://orpingtonfarm.uw.hu 

Előzmény: Boti kakas (3378)
törpecser Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3386

 

Köszi és üdv. Barbikának is....)))

Előzmény: Brahmás Zsolti (3383)
Brahmás Zsolti Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3385

Sajnos nem hallottam róla még.Sok siker az új pipikhez.Szivesen megnézném hogy milyenek a brahmák meg ami neked van majd tegyél fel képeket .

Előzmény: subigalamb (3370)
Brahmás Zsolti Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3384

Köszi Robi!!Tojogatnak már a pipik???

Előzmény: stegere (3379)
Brahmás Zsolti Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3383

Köszönjük mi is Gratulálunk nektek az elért eredményhez!!! Barbika nélkül nem is ment volna:-)

Előzmény: törpecser (3377)
j ó z s i Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3382

Használtam még hagyományos csapós patkányfogót, de ezt raktam bele csalinak. Nagyon szeretik :))

Előzmény: j ó z s i (3381)
j ó z s i Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3381

Én ezt használtam. Nekem bevált. No meg van két foxi :)

Előzmény: Boti kakas (3378)
Piczi Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3380

Szia!

Nálam meg beköltözött az egyik melléképületbe, hetek óta próbálom megfogni, 3 féle csapdával, de semmi!!!!!!!!! Széttúrt már mindent!!! Mérget nem szeretnék a kutyák miatt!!

Szóval ha van valakinek valami tuti módszere én is nagyon kíváncsi lennék rá!!

Előzmény: Boti kakas (3378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!