Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 5630
Kíváncsivá tettél, részleteznéd?
Előzmény: sga (5628)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 5629
Zárt ablaknál érzed is a huzatot, vagy csak a fütyülés zavar?
Előzmény: -panka54- (5627)
sga Creative Commons License 2010.01.03 0 0 5628
Szeretnék érdeklődni a korrekt ablakosok felöl.
Mennyire korrektek vagy csak én vagyok az egyetlen akit átb@sztak??
-panka54- Creative Commons License 2010.01.03 0 0 5627
Sziasztok!

Hallótatok már olyat, hogy egy "zsanérnál " fütyül ? Már a múltkor is amikor nagy szél volt, meg tegnap is....csak füleltem a konyhába mi lehet ez. Mire rájöttem...:)

Lehet tenni valamit vele ....és csak az egyik oldalon csinálja.

kiss_atti Creative Commons License 2010.01.03 0 0 5626
Ha a képen látható sarokcsapágy mellett/alatt van a rés, akkor a zárfogadó állításával nem tudod megoldani,
--

Ha nem ott van, akkor meg megtudja. Az meg totál lényegtelen, hogy mekkora méretű az ablak, ha van középzáró, akkor azt is lehet állítani, ha nincs, akkor meg nem kell.
Ha meg váltószárnyas és a váltó középzárója az újfajta, gagyi műanyag, akkor meg magyarázhatod neki, mit tegyen.
Persze a magam részéről nagyon figyelek, a jobbtól tanulni sosem szégyen.
Előzmény: nbms (5625)
nbms Creative Commons License 2010.01.02 0 0 5625

Szia!

Ha a képen látható sarokcsapágy mellett/alatt van a rés, akkor a zárfogadó állításával nem tudod megoldani, Nem beszélve arról, hogy alsó ill. hátsó középzárót bizonyos méret felett kell használni. (remélhetőleg)

Írd meg, hogy pontosan hól van a rés és utánna megírom mit csinálj.

Üdv.

Előzmény: marki_78 (5622)
kiss_atti Creative Commons License 2010.01.02 0 0 5624
A tokon lévő zárfogadók ( csillagcsavarhúzó + 3-as imbusz) általában kínálnak lehetőséget a beállításra.
Előzmény: marki_78 (5622)
marki_78 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 5623


marki_78 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 5622
sziasztok!

segitseget szeretnek kerni. A mai eros szelben vettem eszre, hogy az ablakaink nem ugy szigetelnek, ahogy kellenenek. a belso kulso szigetelo gumicsikok nem ernek hozza belul az ablakkerethez, kivul meg az ablakhoz (papirlap segitsegevel ellenoriztem). Infot kerestem s a bekarikazott csavart talaltam, hogy ha azt allitom akkor jobban nekifeszul az ablak a keretnek. de nekem az ablakomon nincs ilyen allitasi lehetoseg.
most mit tegyek?

tud valaki segiteni?
koszonom
asdf_ Creative Commons License 2010.01.01 0 0 5621
Akkor az a panorama lesz. 2000, 2000 :) Koszi.
Előzmény: nbms (5619)
nbms Creative Commons License 2009.12.31 0 0 5620
Előzmény: nbms (5619)
nbms Creative Commons License 2009.12.31 0 0 5619

Szia!

 

Az aluplast 2000-nél játszva kilehet cserélni :-), csak az ékeléssel figyelj.

Üdv.:

         B.Ú.É.K.

Előzmény: asdf_ (5616)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 5618
ezt nem lehet űberolni!:-)

Én is kívánok mindenkinek BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT!

Előzmény: Törölt nick (5615)
kiss_atti Creative Commons License 2009.12.31 0 0 5617
Boldog Új Évet kívánok a T. Topiclakóknak.
asdf_ Creative Commons License 2009.12.31 0 0 5616

Koszi.

 

Ja, es ugye jol remlik, hogy az aluplast 2000-nel tekintelyes szoposzorzo van a kiuvegezesben?

Előzmény: nbms (5614)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 5615

Megcélozni a legszebb álmot,
kinevetni a világot, gyűjteni a barátságot,
mindig szeretni és remélni,
így érdemes a Földön élni! B.Ú.É.K.!

Szilveszter alkalmából nem kívánok egyebet,
csendes lépteid kísérje szeretet!
Költözzön szívedbe béke,
lelkedbe nyugalom,
légy boldog a következő 365 napon!

Virradjon rád szép nap, köszöntsön rád jó év,
kedves hajlékodba költözzön a jólét.
A lelkedbe boldogság, a szívedbe béke,
ezt kívánom neked az újévre!

Múlik a nap, s múlik az év,
ami rossz volt, elmúlt már rég.
Holnap egy új évre ébredsz,
s ehhez kívánok Neked nagyon sok szépet!



Erdő szélén ezüst fenyő,
havas ággal büszkélkedő,
őz és nyuszi körbejárja,
tekintetük megcsodálja.
Képzeld el, hogy én ott állok, és
Boldog Új Évet kívánok!

Egy angyalt küldök neked,
Tegye szebbé az életed,
Tegyen pénzt a zsebedbe.
Vigyen boldogságot a szívedbe.
Vegyenek körül barátok,
Boldog Új évet kívánok!

Gondjaid kerüljenek,
Asztalaid terüljenek,
Tárcáid ne ürüljenek,
Fürtjeid ne őszüljenek,
Barátaid szeressenek,
Jó tündérek kövessenek! B.U.É.K

Kéményseprő nem vagyok,
Malacom se nincsen,
Ez a kedves gondolat,
Csupán minden kincsem,
amelyet most küldök neked,
tiszta szívből bőven.
Te legyél a legboldogabb
az Új Esztendőben!

Trombita visít a fülembe
petárda robban a zsebemben,
négykézláb mászok, úgy kiáltok
Boldog Új Évet Kívánok


nbms Creative Commons License 2009.12.30 0 0 5614

Kb. netto 6-8 ezer közt.

Üdv.

Előzmény: asdf_ (5612)
asdf_ Creative Commons License 2009.12.30 0 0 5612
Volt mar, csak regen, es nem talalom: mibe faj sacc/kb. 1m2 1.1-es tabla uveg? En is elkezdtem atuvegezesen (is) gondolkozni.
nbms Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5611

Szia "Elvtárs a pokolba"!

Azért Én futnék a helyedbe egy kört a lakkbenzinnel kapcsolatban, és inkább vennék az arra való lemosót valamelyik hozzád közeli műanyagnyílászáró gyártó cégtől.

1500-3000 ft 1liter.

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (5601)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5610
Bocsi:-)

De mára harmadik időpont volt épp tegnap este az aktuális évzáró bulinkra, és túl kellett rajta lenni.
azért gondoltam rád éjszaka, mikor átosontunk a lakóhelyeden:-DD
Előzmény: Freedomocska (5560)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5609
Nem mondok ellent magamnak, csak esetleg nem könnyű értelmezni:-)

utolsó soraim arról akartak szólni, hogy ajánlom másnak is, hogy ugyanúgy, ahogy Te is tetted,és én is szoktam ha érdekel egy téma, olvassanak bátran vissza egy kicsit és lehet, hogy megtalálják a válaszokat a kérdéseikre.

A simulékonyságra utaló jókívánságodat inkább nem szeretném megtartani, mert a simulékony emberek gyakran alattomosak.
Előzmény: nbms (5558)
SQLkerdes Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5608
Na, most megnéztem a táblázatot és azt látom, hogy 45% páratartalom és 18 fok mellett a harmatpont kb 6 fok.
Előzmény: SQLkerdes (5607)
SQLkerdes Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5607
Köszi a linkeket, át fogom olvasni őket.
A páratartalom kb 40% a belső hőmérséklet 19-20 fok, szóval nem gondolom, hogy a túl magas pára lenne a ludas.
Sajnos attól félek, hogy az üveg úgy lehűl, hogy ott már kicsapódik a pára (egy másik topikban kaptam harmatpont táblázatot, de most hirtelen nem találom, hogy a fenti adatok mellett mi a harmatpont, de attól félek elég alacsony lehet...

Azt hallottam, hogy kinti nulla benti húsz fok esetén az 1.0-s ablak közepén a hőmérséklet kb 19 fok. Van valaki aki ilyen statisztikákat tud? Ez igaz.

Nos az én üvegeim nyilvánvalóan 19 fok alatt vannak :-(
Előzmény: Törölt nick (5606)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5606

Szia!

 

Mielőtt üvegcserébe bonyolódnál olvasd el ezt a párásodásról,penészesedésről én nagyon sok hasznos infot találtam itt úgy hogy ablakokkal foglalkozom:

 

http://www.peneszmentesites.hu/

 

(Semmi közöm ehhez a honlaphoz egyébként nem azért ajánlom).

 

Én a saját részemről nem hiszem hogy a belső párásodásod az üveg hőszigetelő értéke végett lenne hogy 1,4 k-s vagy 1,1-es, sokkal inkább lehet a szellőzés hiánya és a túl sok belső pára miatt (bár látatlanban azért nem akarok túl okos lenni).

 

 

 

Amennyiben mégis üvegcsere mellet döntessz:

 

http://www.uvegkalmar.hu/

 

Budapesten találhatóak a Megyeri híd mellett a pesti oldalon.

 

 

Remélem hogy tudok neked segíteni ezzel.

 

Előzmény: SQLkerdes (5604)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5605
Párás ablak-Vicc:
Két szőke nő ül a buszon, ahol bepárásodott az ablak. Az egyik nő két pontot rajzol az ablakra és így szól a másikhoz: - Itt fogok kinézni. Mire a másik azonnal letörli a két pontot: - Te itt nem nézel ki!
:)))
SQLkerdes Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5604
Ha van itt olyan aki ilyesmit életvitelszerűen csinál örülnék egy-két ajánlatnak...
Én Budapest vonzáskörzetében lakom, a Pesti oldalon egy kisvárosban az M3-on (kb mint Mogyoród).
Ha valaki érdeklődést mutat a további adatokat szívesen megadom privátiban.
Előzmény: Törölt nick (5603)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5603
Azt írtad, 2003-as építésű a ház.
Akkor már javában voltak gázzal töltött üvegek, így valószínű azt kifelejtették "környezetkímélő" megoldásként.-))

Ha esztétikailag semmi bajod nincs az ablakaiddal, akkor szerintem csak üveget cseréltess benne SZAKEMBERREL, és olyan helyen rendeld meg az üveget ahol megbízhatóan azt kapod amit kérsz, vagyis 1.0-ás üveget.

Ha írsz várost ahol laksz, szerintem itt a fórumon is felveszik veled a kapcsolatot.
(Igaz kollégák?!)

Mindenképp látnia kell a szakinak is milyen ablakról van szó, mivel csak ő tudja felvenni a pontos üvegméreteket.
Ennyi idő után már nem egyszerű kiszerelni az üvegezőléceket a nyílószárnyból. (lásd. kiss atti hsz.-ei)
Ha ennyire nem szigetelnek az ablakaid, akkor annak a házilagos, harmadik üveg a felszerelésének nem sok értelme volna.

Legalábbis Én így tennék és tettem itthon is magamnak.

Előzmény: SQLkerdes (5602)
SQLkerdes Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5602
A régiek erősen párásodnak és nagy hidegben még a víz is folyik róluk.
Most azon gondolkodom, hogy lecserélem őket, mert egyrészt pénz megtakarítás, másrészt meg komfortérzetben is jobb, ha nem áramlik a hideg levegő lefele az ablakról/erkélyajtóról...

Amit nem tudok az a kivitelezés mikéntje. Szívesen elkerülném az ablaktok cseréjét, tehát ha lehet akkor csak új ablakszárnyakat vennék jobb üveggel. Nem tudom ez reális-e (itt többen mondták a súly dolgot, nem tudom, hogy az új tokok jobb hőszigetelők-e, etc.).

Hozzáértők felvetettek még két alternatívát: 1.) a kettős üvegrész cseréjét, ami a kommentek alapján azért nem feltétlenül egyszerű, 2.) harmadik réteg üveg házi rászerelését az ablakra.

A második sokkal egyszerűbbnek tűnik mint az első, csak nemt udom mit várhatok tőle hőszigetelés szempontból.

Az első bonyolultabb nem vitás, az üveg új hőszigetelő-képessége nem lenne kérdőjel, de felvetődik az a probléma, hogy a keret hőszigetelő-képessége nem lesz (?) összhangban az üvegével.

És ez volt az a pillanat amikor az arcomba csapott a realitás és meg kellett kérdőjelezzem a vadiúj 1.0-s ablakom 1.0-sságát. Mondjuk még most sem tudom, hogy át lettem-e verve vagy sem...
Előzmény: Törölt nick (5595)
S.C.O.O.T.E.R. Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5600

HG matricaeltávolító lelőhely én csak ezt találtam nagyhirtelen és rendeltem is mert nekem is erre van szükségem

 

http://www.higieniacenter.hu/product_info.php?products_id=589

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5597
A HG matrica eltávolító könnyedén távolítja el a matricát, matricaragasztót, gumiragasztót, ragasztószalagot, a kenőanyagot, kátrányt, olajt és számtalan más makacs foltot szinte mindenféle felületről. A HG matrica eltávolítót használja mindig hígítatlanul. Papírragasztó esetén: vigye fel a HG matrica eltávolítót egy ecsettel a felületre. Hagyja hatni néhány percig, majd távolítsa el a ragasztót. Újra kenje fel a HG matrica eltávolítót, majd néhány másodperccel később törölje le a kioldódott ragasztót egy puha kendő segítségével. Műanyag matrica: kaparja fel a matrica egy részét, és cseppentse alá a HG matrica eltávolítót. Hagyja hatni, majd távolítsa el a matricát. Újra alkalmazza a matrica eltávolítót a maradék ragasztó eltávolítására. Figyelem: az alkalmazás előtt próbálja ki, hogy az anyag mennyire ellenálló a HG matrica eltávolítóval szemben, főleg műanyagok és fényes felületek esetén.
Előzmény: Törölt nick (5596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!