Keresés

Részletes keresés

Zoltanovics Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15214

Zoltanovics Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15213

Üdvözlet!

 

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni!

 

20 db gömbkőris fám van a kertbe. Tavalyi telepítés. kb. 3 hete elkzdett foltosodni a levele, majd teljesen elszáradt. a gazdaboltba elvittem belőle egy bteg levelet, s azt mondták gomba. Amistart adtak rá, 2x már kapott kezelést,de a probléma fenn áll, azóta az egészséges levelek is elkapták a betegséget. lehet h nem gomba, hanem valami gyökér által felszívott betegsége van? Bi

 

 

 

alfi13 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15212

Van e valakinek gyakorlati tapasztalata a Véretük írtásáról? A kertem sok elhanyagolt gondozatlan kert melett található és az idén megjelentek egy almafa friss hajtásain a tipikus vatacsomók. Úgy tudom véhleges megoldás nincs a kiírtásukra de ha valakinek van bevált módszere és leírná nagyon megköszöném.

alfi13 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15211

Igen ez tápanyaghiányra utal. Szerintem ez magnézium hiány. A meszes talajoknál szokott előfordulni mert a mész megakadályozza a tápanyag fölvételt. De a túl sok kálium trágya is okozhat ilyen jelenséget. Valamilyen Magnézium lombtágyát ajánlanák.

Előzmény: Jani71 (15210)
Jani71 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15210

Sziasztok!

Hoztam egy paprikalevelet "elemzésre".

Szerintetek mi lehet a gond? Valami tápanyag-egyensúly probléma?

 

 

(Bocs' a minőségért, de a lényeg szerencsére jól látszik.)

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15209

jaj de jó, hogy mondod, akkor wuxalt is kapnak egy menetben, mindjárt csinálom is. :)))

 

nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek, ezzel a saját rózsával... ők legalább szépek:D

remélem, majd a gyógyult, vagy legalábbis gyógyulófélben lévő magnóliákról is tudok majd képet mutatni.

 

Köszönöm még egyszer, nagyon segítőkészek vagytok!:)

 

Előzmény: Samubá (15208)
Samubá Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15208

Mehet a nedves talajra a beöntözés bármikor. A topsinhoz mehet a wuxal és együtt beöntözöd. 

Előzmény: tunderlala-3 (15207)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15207

 

Akkor azért valószínű, hogy nem reszeltek teljesen a gyökérnek (új leveleket is hoz mindkét növény), ha belocsolva a Wuxal a gyógyulást is segíti, akkor majd locsolom is.:)

 

Viszont tegnap este elmaradt a Topsin belocsolás, el kellett mennünk itthonról... most lehet, vagy a beöntözést is jobb hűvösben végezni inkább este? A föld még jó vizes, hogy tegnap nagyon belocsoltam őket délután, készülve az esti Topsin-os belocsolásra...

Előzmény: Samubá (15204)
napalm. Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15206

köszi!

Előzmény: Samubá (15198)
Samubá Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15205

A virágoknk is használni fog, sőt azokat is beöntözheted ezzel a módszerrel, és jön a virág bumm. 

Előzmény: tunderlala-3 (15201)
Samubá Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15204

wuxal-t majd levéltrágyaként, hátha tényleg sérültek a gyökerek is és belocsolva nem veszi úgy fel.

a keserűsót is inkább permetezve, akkor hetente felváltva kapják majd a két szert.

 

Szerintem öntözd is be, mert a permetezés ált csak kiegészítő hatású. Ennél a töménységnél, amit írtam, nem bántja a gyökeret, sőt segíti a gyógyulását.  Próbáld először csak öntözéssel és náhány napon belül már láthatod a hatását a zöldülésben.  Ha beteg lenne  a gyökér most már hervadna is a növényed. 

 

 

A Kálium fokozza hideg tűrést. 

Ezt jó tudni, akkor a kényesebb növényeket mind belocsolhatom vele?

 

Belocsolhatod a többit is, egyébként a nyári hőségtűrést is fokozza, pláne ha száraz a levegő. Segíti a virágképződést is. 

Előzmény: tunderlala-3 (15200)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15203

A Wuxaltól szerintem nem lesz a virágoknak semmi baja, csak az ajánlott dózis alá érdemes lőni egy kicsit, hogy biztosan ne perzseljen, és 25 fok alatt permetezzünk, ez mondjuk általános szabály a legtöbb permetre amúgy is. (Zöldségen mondjuk nem perzsel virágot az ajánlott 40 ml/10l dózisban sem, az tuti.)

A külön vasnak viszont általában csúnya barna színe van, legalábbis a Fitohormnak tuti, a világos virágokat megfoghatja. :)

Előzmény: tunderlala-3 (15201)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15202

Hát, nyilván, mint más felszívódó szer is - csak azt nyírja ki, amelyik táplálkozik is. Én azonban takarékosságból inkább külön permetezném ki - hiszen a Vertimecet elég felülről rászórni a növényre, a kontakt atkaölőket pedig alulról-oldalról-felülről, hogy mindenhol jól érje. Persze ha valaki úgysem hazsnálná el a negyed litert 10 év alatt sem, annak végül is mindegy... :)

Előzmény: budai2 (15197)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 15201

a wuxal super-t lehet virágzásban lévő növényre fújni (rózsa, hortenzia)? konkrétan a virágnak árthat-e, mert az megoldhatatlan, hogy a virágok ne kapjanak.

 

... és a vasat?

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15200

Köszönöm szépen, épp nézem, a wuxal-on ugyanezt írják, így akkor azt nem fogom elfelejteni....  a Topsin-t pedig megjegyzem, akkor a csomaggal 2x tudok 10 liter vízhez keverve beöntözni.

 

wuxal-t majd levéltrágyaként, hátha tényleg sérültek a gyökerek is és belocsolva nem veszi úgy fel.

a keserűsót is inkább permetezve, akkor hetente felváltva kapják majd a két szert.

 

A Kálium fokozza hideg tűrést. 

Ezt jó tudni, akkor a kényesebb növényeket mind belocsolhatom vele?

Előzmény: Samubá (15196)
Samubá Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15199

Quadris évi 7 nap, perenosz, lisztharmat zsürkepenész. mást szert ne tegyél helyette ugyan ilyen hatóanyagból a vivő anyag miatt. 

Előzmény: Ali-bá (15192)
Samubá Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15198

Topas 100EC  évi 14 nap lisztharmat és varasodás. 

Nimrod  évi 2-3 nap csak lisztharmat + Thiovit évi 0

Előzmény: napalm. (15191)
budai2 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15197

köszönöm.

Információd alapján utánanéztem, a vertimec minden mozgó alak (kifelett és lárva) ellen jó, de a tojások ellen nem. Nissorun-nal, vagy valami hasonlóval kell (ajánlott) keverni.

És nagyon szigorú környezetvédelmi  szabályokat kell hozzá betartani.

 

Ezzel együtt,  magas ára ellenére is bekerült a  csatatervbe.

Mégegyszer köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (15193)
Samubá Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15196

A Topsinból 10g 10 liter vízhez és mehet a beöntözés ill ebből permetezhetsz is rá. Amikor permetezel ne legyen meleg pl 20C fok felett. Tíz nap múlva ismételd meg a beöntözést. 

 

 

A Wuxal superból beöntözéshez max féldeci vagyis 50mili 10 liter vízhez. Permetezésnél 20-30 mili elég, mert a ngyobb dózis égeti a levelet. Két hetente ismételheted augusztus végéig, akkor hagyd abba hogy a hajtások beérése ne késsen a tápanyag többlet miatt a tél előtt. Szeptemberben adhatsz neki damisol K-t . A Kálium fokozza hideg tűrést. 

 

A magnézium szulfátos beöntözést csináld külön a Wuxaltól egy hét eltolással, nehogy a két szer egyszerre erős legyen a gyökérnek.

 

A W és a T keverhető. 

Előzmény: tunderlala-3 (15190)
spapda Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15195

Rezes szer (pl. Champion) mellé lehet kontakt rovarölőt (pl. Karate) keverni?

Zoltanovics Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15194

Üdvözlet!

 

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni!

 

20 db gömbkőris fám van a kertbe. Tavalyi telepítés. kb. 3 hete elkzdett foltosodni a levele, majd teljesen elszáradt. a gazdaboltba elvittem belőle egy bteg levelet, s azt mondták gomba. Amistart adtak rá, 2x már kapott kezelést,de a probléma fenn áll, azóta az egészséges levelek is elkapták a betegséget. lehet h nem gomba, hanem valami gyökér által felszívott betegsége van?

 

Válaszokat előre is köszi

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15193

Vertimec 1,8 EC - És ez nem csak atkák, de tripszek ellen is hatásos. Arra figyelni kell, hogy ebből is max. 2-t lehet kijuttatni egy évben, ha jól tudom, de annyi talán elég is. Érdemes kontakt szerrel kombinálni, vagy kontakttal megelőzni, nehogy szerrezisztencia alakuljon ki. De egyrészt nem olcsó, és negyed literes a legkisebb kiszerelés, és II. kategóriás, tehát nem veheti meg bárki. Elvileg. Annak idején én is akartam valahogy szerezni, de nem igazán sikerült, és inkább szüttyögtem a pontos időzítéssel és az alulról permetezéssel Sanmite-tel.

Előzmény: budai2 (15188)
Ali-bá Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15192

Én meg gombaölőszert szőlőre. (10 nap múlva jön az unokám és néhány fajta már kezd érni.)

Előzmény: napalm. (15191)
napalm. Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15191

keresnék rövid évis kontakt permetszert almafa varasodás és lisztharmatra.

tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15190

ja, hogy nem egyszerre, köszönöm!:))

cca. 80-100 cm átmérőjű, és 50-60 cm mély gödörbe ültettem őket.

 

olyat sikerült vennem, hogy Topsin-M 70 WDG. 20 gr-os kiszerelésben van.

Abban tudtok segíteni, hogy ezt hány liter vízhez adjam? A hátoldalon dísznövényre vonatkozóan nem találok utalást.

 

Levéltrágyának Wuxal Supert tudtam venni, ebben viszont magnézium nincs. Magnézium-szulfát (keserűsó) van itthon, múlt héten megfújtam vele mindkettőt.

Próbálkozzam ezentúl a wuxal-lal önmagában, vagy esetleg mindkettőt adjam nekik a továbbiakban? Ha igen, lehet egyszerre kijuttatni, vagy egyik héten az egyiket, másik héten a másikat adjam, esetleg hetente mindkettőt kapják, csak legyen közte pár nap különbség?

 

Mehet a levéltrágya egyszerre a topsinnal?

 

Bocsánat a sok kérdésért és köszönöm a segítséget a magnóliák nevében is!:)

Előzmény: Samubá (15186)
lajafix1 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15189

Erre valaki?

Előzmény: lajafix1 (15156)
budai2 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15188

megköszönném, ha megírnád, hogy mi ez az atka elleni felszívódó.

Elég sokat harcoltam az atkák ellen, de pillanatnyilag vesztésre állok, és felszívódóval még nem próbálkoztam.

Előzmény: Törölt nick (15175)
havasföld34 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15187

Sziasztok!

 

Talán kicsit off-topik a kérdésem, de próba cseresznye...

Nem tudja valaki, hogy a gumós begóniát lehet-e általános virágföldbe vagy valamilyen házilag kevert kerti földbe/komposztba átültetni? Az enyémek most tőzegben vannak, mert állítólag azt szeretik. Megérett az idő az átültetésre, de nem tudom mibe ültessem át. Nincs itthon tőzeg, le is vagyok égve, szóval jó lenne mással megoldani, ha lehet.

Talán a kávézaccnak és a félig elkorhadt fűnek van hasonló állaga, mint a tőzegnek. Ezeket összekeverhetném esetleg egy kis kerti földdel... Szerintetek jobb híján elmenne?

Idén van először gumós begóniám, nincs még tapasztalatom vele. Alapvetően szépek, néha 1-2 virág lehullik bimbós állapotban, de mutatósak, egészségesek amúgy.

Még az is érdekelne, hogy a bimbó/virághullást mi okozza és hogy lehetne elkerülni?

Feltettem már a kérdésem a Begóniás topikban is, de senki se tudott válaszolni.

Samubá Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15186

Nem a növény mérete a fontos most, hanem az ültető gödör nagysága. Lehet hogy nem volt elég a rhodi táp amit kapott, vagy a rosszabb, hogy mégis a gomba fertőzés miatt nem tudja felvenni a tápanyagot a beteg gyökérzet. 

A beöntözést nem egyszerre kell megcsinálni. Reggel öntesz rá egy vödör vizet és a nedves földre majd este öntöd rá a tápot és a növényvédőszert, azt is egy vödörrel. Arrra figyelj hogy ne follyon el, egyszerre csak annyi oldatot amit elnyel a talaj, aztán megint egy adagot míg el nem fogy. Ez a cserepes virágoknál is így működik. Gondolom azért egy 50x50x50cm gödröt csak ástál nekik. 

Előzmény: tunderlala-3 (15184)
TINTUS Creative Commons License 2013.07.18 0 0 15185

chess akadt a kezembe volt kis maradék  2 liter ltt belöle  gondolom elég lett az 5 méter ubira

Előzmény: janijani (15173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!