Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.08 -1 1 1157

A stílus maga az ember

 

A stílus latin eredetű szó.

Azt jelenti, hogy Golyós Toll egy indián törzsfőnök.

 

(Ez pedig egy Emil-paródia akart lenni.)

Előzmény: Hónix (1155)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.07 -1 1 1156

Legalább egy tucatnyi stílust tudok használni, ecsém.

 

A geológiától a teológiáig. :Đ

 

(bocsánad, ezd nem hagyhaddam ki)

Előzmény: Elminster Aumar (1154)
Hónix Creative Commons License 2019.09.07 -1 1 1155

Nem. A stílus maga az ember (s nem tükör),

csak néha kisebb parasztnak akar látszani mint amekkorára nőtt.

 

Természetesen hosszútávon nem tudja magára erőszakolni a tőle idegen kifejezéseket.

Pláne ha akihez beszél (szerinte) nem éri meg az erőfeszítést (plusz energia befektetést),

hogy ne a saját (Elminster Aumar) stílusban fejezze ki magát.

Ilyenkor "bemutatkozik", bár az újak kivételével ismerjük.

 

A saját őszinte stílushoz ugyanis nem kell energiát befektetni. :-)

Előzmény: Elminster Aumar (1154)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.09.07 -1 0 1154

"Ezt a stílust akkor tanultad, amikor az egyetemi építkezésre jártál?"

 

Legalább egy tucatnyi stílust tudok használni, ecsém.

Oszt mindenkinek az a jussa tőlem, amit kiérdemel...

Előzmény: Hónix (1152)
Astrojan Creative Commons License 2019.09.07 0 0 1153

A menzára.

Előzmény: Hónix (1152)
Hónix Creative Commons License 2019.09.07 0 0 1152

Ezt a stílust akkor tanultad, amikor az egyetemi építkezésre jártál?

Most hova jársz?

Előzmény: Elminster Aumar (1151)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.09.04 -1 0 1151

Olvasni se tudsz már szerencsétlen?

 

Az idézett mondatot NEM ÉN ÍRTAM, hanem a vitapartnerem, akinek válaszoltam bazmeg!

 

Előzmény: szaszg+++ (1150)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.09.04 0 0 1150

Elminster Aumar:""Továbbra is az a véleményem, hogy középről kiindulva az eseményhorizont elkezd növekedni, ahogy egyre nagyobb tömeg préselődik be egyre kisebb helyre."

 

Tudod, az a probléma, hogy a fekete lyuk kialakulása egy általános relativitáselméleti folyamat. Amit ezidáig senkinek sem sikerült még kiszámolnia!

Azaz, hogy neked ösztönösen mi a "véleményed" a folyamatról, az egy lófütyit sem számít, mivel biztosak lehetünk benne, hogy emberi józan észre alapuló képzetekkel nem modellezhető a dolog. Erről tesz maga az általános relativitás, amit csak nagyon kevesen képesek fejben helyesen kezelni."

 

Tudományos ostobaságot se fejben, se sehogyan, nem lehet helyesen követni.

szaszg+++ Creative Commons License 2019.09.04 0 0 1149

Terjed az elméletem!

Előzmény: szaszg+++ (1148)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.09.04 0 0 1148
Előzmény: szaszg+++ (1146)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.04 0 0 1147

Az elmélet szerint tömegvonzási erő nem létezik, így az azt közvetítő részecskét sem kell keresnünk. Ehelyett azt kell elképzelnünk, hogy egy test a tömegétől függő mértékben meghajlítja, elgörbíti maga körül a téridőt.

 

Nocsak, nocsak!

És a görbületet mi közvetíti?

Valamiféle távolhatás?

 

Uri Geller kanalakat körbít, a tömeg pedig téridőt?

Előzmény: szaszg+++ (1146)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.09.04 0 0 1146

„A gravitáció, más néven tömegvonzás egy kölcsönhatás, amely bármilyen két, tömeggel bíró test között fennáll, és a testek tömegközéppontjainak egymás felé ható gyorsulását okozza. A gravitációs erő a klasszikus fizikában az az erő, amelyet az egyik test a másikra a gravitáció jelenségének megfelelően kifejt.“ Ez már hibás és hibás a tömeg itt megadott szerepe a gravitációban.

 

„Az általános relativitáselmélet ekvivalenciaelve szerint lokálisan megkülönböztethetetlen egymástól, hogy egy testre ható erő gravitáció vagy a koordináta-rendszer gyorsulása miatt lép-e fel.“ Ez az einsteini megállapítás meg egyszerüen tarthatatlan, mert bizony meg lehet különböztetni az egy testre ható erő gravitációt a gyorsulástól. Ekvivalenciaelvröl szó sincs.

 

Ez „Albert Einstein az 1916-ban megjelentetett második, általános relativitáselméletében a tömegvonzás jelenségére más elméleti leírást adott. Az elmélet szerint tömegvonzási erő nem létezik, így az azt közvetítő részecskét sem kell keresnünk. Ehelyett azt kell elképzelnünk, hogy egy test a tömegétől függő mértékben meghajlítja, elgörbíti maga körül a téridőt.“ teljesen ostobaság. www.atomsz.com

 

Einstein nem különbözteti meg a súlyos tömeget (ami csak a gravitációban lép fel) a tehetetlen tömegtöl (ami minden test ellenállását mutatja külsö eröhatása alatt). E.-nek fogalma sem volt, hogyan kell kiszámítani egy test különözö súlyos és tehetetlen tömegét. A specrelben (kölcsönhatásmentes rendszerek) meg nem is lehet semmi a tömegröl megállapítani.

 

Hogy, hogy Einstein át tudta verni a fizikus communityt? Nem értett senkisem a fizikához?

Előzmény: szaszg+++ (1144)
jogértelmező Creative Commons License 2019.09.04 0 0 1145

" Épp olyan ostobaság, mint a tér-idö meggörbülése a tömegek körül a gravitáció magyarázatára."

 

Kevered a magyarázatot a leírással!

Előzmény: szaszg+++ (1144)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.09.04 0 0 1144

Az egész nagy bumm elmélet horibilis ostobaság. Épp olyan ostobaság, mint a tér-idö meggörbülése a tömegek körül a gravitáció magyarázatára. Einstein nem ismerte fel a tömeg szerepét a fizikában és nem is tudta kibogozni a tömeg szerepét a gravitációban sem.

 

A világmindenségünket négyféle megmaradó elemi részecske építi fel, amik között csak az elektromágnesesség és a gravitáció uralkodik, mint kölcsönhatás. www.atomsz.com Igenis, a gravitáció is kölcsönhatás és nem az E. által deklarált téridö meggörbülése. E. nem tudta egyesíteni az eektromágnesességet a gravitációval egy elméletben. Már ez is mutatja, hogy E. tévútra vezette a fizikát.

 

Előzmény: Astrojan (1140)
pk1 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 1143

A "0,2-0,3 fényévnyire" vonatkozott a kérdés. Az én saccom 10 - 20 millió fényév (mert kb. ezerszeres lett a skálafaktor az univerzum átlátszóvá válása óta).

Előzmény: ábmrus (1139)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1142

Látom, a kozmológiából sem értesz egy árva büdös szót sem, olyan orbitális hülyeségeket írtál össze.

Előzmény: Astrojan (1140)
jogértelmező Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1141

Ingatlanfelvásárlóként nekem nagyon jól jön, hogy Szász Imrének nincs igaza.

 

Mer ha igaza lönne, akkor a háza ára égig szökne - és akkor nem tunnám jutányossan megvönni.

Astrojan Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1140

Az egész eléggé ingatag és néhány kitalálásra épül. Ha 13 800 millió éve indult útjára a fény akkor 13.8 Géves. De főlfúvódás nem volt az biztos, mert nincs ami fölfúvódjon. Amikor olyan mértékű butaságok tartják magukat, hogy robbanással keletkezett a tér, egyetlen pontszerű semmiből keletkezett az Univerzum anyaga, mert előtte nem volt semmi, akkor azért nagy baj van kozmológiával.

 

 

Ha feltesszük, hogy nem fárad a fény, akkor legalább a sebességeket nem kellene letagadni, mert a távoli galaxisok úgy tűnik sokkal gyorsabbak mint a fény.

 

A kozmológia erősen terhelt egy Einsteinnel, egy fénysebesség állandósággal, egy fénysebesség maximummal amit a távoli "szélső" galaxisoknál letagadnak de a kezdeti robbanásnál pont nem, mert ott meg azt hazudják, hogy a nemlétező semmi, az éppen keletkező téridő pukkant fel és lőn világosság. De azt hiszem inkább sötétség.

 

Te tudtál már házat építeni téridőből? Mondjuk a Kossuth téren?

Előzmény: ábmrus (1139)
ábmrus Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1139

Részemről ez csak egy sacc. A bumm pontos kezdetéről már néhány dátumot találtam, az életem során, (kb. 60 éve érdekel a téma), de nem lettem sem csillagász sem fizikus, csak sima építészmérnök.

Előzmény: Hónix (1137)
Hónix Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1138

Azt már észre vettem, hogy olvasni nem tudsz, csak írni.

Esetleg te nem is ember vagy csak egy csetelő robot?

Előzmény: szaszg+++ (1135)
Hónix Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1137

"akkori tartózkodási helyünktől piciny távolságra, (0,2-0,3 fényévnyire) lévő kibocsájtóktól miért 13,8 milliárd fényévnyi távgyaloglás után érkeztek csak meg kifáradva, legatyásodva tündikéink?"

 

Ezt milyen előtanulmányok alapján állítod?

Előzmény: ábmrus (1136)
ábmrus Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1136

A durva becsmérlések abbahagyását kérem, ez nem migráns gyülekezet és nem is egy kocsma.

 

Na, akkor azon töprengjetek, ha 13,8 milliárd éve indultak útnak a bummunk?, bummotok! első fotonocskái, akkor a mi akkori tartózkodási helyünktől piciny távolságra, (0,2-0,3 fényévnyire) lévő kibocsájtóktól miért 13,8 milliárd fényévnyi távgyaloglás után érkeztek csak meg kifáradva, legatyásodva tündikéink?

 

Tán egy nagyfröccs megoldja e talányunkat?  

szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1135

Én az ejtökísérletemben 7 eltérö anyagot használtam fel. Az eredmény: A nehézségi gyorsulás nem egyetemes. A magyarázatot az anyag atomisztikus elmélete adja meg. www.atomsz.com

 

Így tehát a fizika egyik alappillére hibás! És ezt én már 10-5-ös pontosságú méréssel ki tudtam mutatni, ami egy csattanó pofon a 400 éve gyakorolt elfogadott energétikus fizikának. Ennyi!

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1134

A kvarkokról az jutott eszembe:

 

Amikor repülőgépről bombákat dobálnak le a mezőre, mi keletkezik? Bombatölcsér.

Önmagában a szántóföld nem képez bombatölcséreket, csak ha bombákat szórnak rá.

 

Talán a kvarkok esetén is ez a helyzet. Önmagában a proton hullámfüggvénye nem csomósodik. Bezzeg ha nagy energiájú részecskékkel bombázzák, akkor abban is bombatölcsérek keletkeznek. Na persze ennek a bizonyítása csak tautológiával lehetséges.

 

 

Ja és a Nagy Bumm neve legyen ezentúl Nagy Fröccs.

Előzmény: szaszg+++ (1129)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.08.31 -1 0 1133

Nézd!

Hogy nem vagy képes egy vita hozzászólást értelmezni, az a te problémád, nem az enyém.

A hozzászólásom lezárásaként szummáztam a lényeget, hogy egyáltalán miért is írtam, amit írtam:

 

"Valószínűleg az a különbség a két hatvanas évekbeli tanulmány között, hogy Higgs-é helyes volt, a tied pedig hibás hulladék."

 

Tehát a szellemileg kihívásokkal küzdők kedvéért más szavakkal: ahogy a példa is mutatja, az egyik hatvanas években írt tanulmány helyesnek bizonyult, és Nobel-díjat adtak rá, a másik tanulmány - a tied az állítólagos kvarkmodell hibákról - pedig hibásnak bizonyult: senki sem ismeri, senki sem idézi, te magad pedig egy szánalmas fórumbohóccá süllyedtél le. Következtetés: már a hatvanas években sem voltál képes szakmailag helyes munkát kiadni a kezedből, és ez azóta csak romlott.

Előzmény: szaszg+++ (1132)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1132

"Das Higgs-Teilchen gehört zum Higgs-Mechanismus, einer schon in den 1960er Jahren vorgeschlagenen Theorie, nach der alle Elementarteilchen (beispielsweise das Elektron) außer dem Higgs-Boson selbst ihre Masse erst durch die Wechselwirkung mit dem allgegenwärtigen Higgs-Feld erhalten."

 

És mi köze van Higgsnek a kvarkmodellhez, te bunkó?

Előzmény: Elminster Aumar (1131)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.08.31 -1 1 1131

"Már 1967-ben, amikor te pólyában sem voltál, egy összefogaló tudományos munkában leszögeztem az eredményt: se a részecskék tömegei, se a felezési idök, se a hatáskeresztmetszetek nem felelnek meg a kvarkmodell prognózisainak."

Peter Higgs pedig 1960-ban megjelentetett cikkben adott magyarázatot az elektrogyenge kölcsönhatás szimmetriasértésére, ami hatására a W és Z bozonok tömegre tesznek szert a Higgs-machanizmusban. Higgs 2013-ban megkapta a Nobel-díjat miután sikerrel kimutatták a Higgs-mechanizmusban szerepet játszó skalármező kvantumát.
Te ezalatt pedig leküzdötted magad egy laikus vitafórum bohócává. Valószínűleg az a különbség a két hatvanas évekbeli tanulmány között, hogy Higgs-é helyes volt, a tied pedig hibás hulladék.

Előzmény: szaszg+++ (1129)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1130

Te barom, ha te meg akasz tudni valamit a részecskék összetételéröl, a mezonokról, a bárionokról, stb ezt tanuld meg https://atomsz.com/prognoses-of-composite-particles/

 

 

Előzmény: Elminster Aumar (1126)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.31 -1 0 1129

"A kvarkmodell precíz számszerű pontossággal leírja az összes részecskefizikai tapasztalatot. Amelyekről vagy nem tudsz, ..."

 

Már 1967-ben, amikor te pólyában sem voltál, egy összefogaló tudományos munkában leszögeztem az eredményt: se a részecskék tömegei, se a felezési idök, se a hatáskeresztmetszetek nem felelnek meg a kvarkmodell prognózisainak.

 

A kvarkmodell precíz számszerű pontossággal teljesen mellé sikeredett, te barom.

 

Előzmény: Elminster Aumar (1127)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.31 0 0 1128

"Na, ebből meg egy büdös szó nem igaz." Neeem? Hogyan ellenörizted te hülye? Csak nem a wikin?

Előzmény: Elminster Aumar (1127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!