Keresés

Részletes keresés

L0riana Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4475

Átküldöd a leletet emailben?

 

A MACI a karbopenemekre rezisztens törzset vagy három meghatározott másféle ab-ra egyszerre rezisztens törzset jelenti, de ezen kívül van egy csomó más opció, és nem tartom reálisnak, hogy az összesre tesztelték volna, kombinációban is. Mert a MACI-kezelése antibiotikum-kombinációval talán lehetséges. Ha átküldenéd, abból sokkal több derülne ki számomra.

 

Angolul tudóknak itt egy részeltes cikk:

http://www.medscape.com/viewarticle/586227_2

...

A renewed interest for sulbactam and colistin has been noted. Sulbactam, which has intrinsic activity against many Acinetobacter isolates, has been demonstrated to be effective against infections caused by moderately imipenem-resistant isolates.

...

The combination of sulbactam and carbapenems on MDR A. baumannii infection has been investigated during in vitro studies, and a retrospective analysis over 2 years on bacteremia showed better results for the combination therapy compared with carbapenems alone, with a synergistic in vitro activity that was correlated with a favorable clinical outcome.

...

 

Az orvos ennyit lép, hogy leállítja a kezelést? Nem lehet, hogy utánanéz, és csak időlegesen állítja le?

Ha leállítja teljesen az antibiotikumot, akkor a korábbi állításom igaz az átlagos orvos és a mikrobiológiai ismeretek kapcsolatáról. Ha csak megfontolja, konzultál mással, az elfogadható hozzállás, bár fel nem foghatom, miért nem előbb tette.

 

(Amúgy vankomicinről az MRSA-val kapcsolatban írtam neked emailben korábban.)

Előzmény: Chopper63 (4472)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4474

ezt ironikusan irtam, tudom nem aktuális

 

hallgass a többiekre sok mindenben, figyelj oda amit mondanak, mert ilyenkor be van szűkülve az ember figyelme a problémáira

 

én ezt tudom neked tanácsolni

 

mikor Loriana irta, hogy ennek örülnöd kellene, akkor az jutott eszembe, mikor pl rehabon voltam, meg a honvédban, azt akarták elhitetni velem, milyen jól vagyok és semmi bajom, gondolhatod hogy éreztem magam :)) 

mondhattam én akármit, nekem szerintük semmi bajom nem volt, jól kellett volna érezni magam és kész!

megmondták.

na ezt próbáltam volna irni neked, de ettől függetlenül Loriananak igaza van..

részben át tudom érezni, mit érzel

 

 

Előzmény: Chopper63 (4473)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4473

Arzeen03..

 

Biztosan fázis késésem van..

 

"tessék Chopper, marha rosszul vagy, erre kiderült, hogy jól vagy,"

 

Hm..ezt mire irtad?Mert nem értem,de lehet nagyon leamortizálódtam mára már.Sok volt a 3 nap összes történése..

 

hú....

Előzmény: Arzeen03 (4471)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4472

Sziasztok!!

No 4xrre csak sikerül talán megirnom ..

 

Köszönöm szépen mindenkinek a reagálását..

 

Nem reagál a 2 baktérium az antibiotikumra amiket eddig kaptam,sőt nem reagálnak semmire!

Vancomycinre sem..stb!Megkaptam a tenyésztés eredményeket..úgy ahogyan kell!Reagál-e valamire,ha igen mire,vagy nem..

 

Igy aztán 5 hét antibiotikum kúra ezért állt le..

 

http://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_betegseg/12735/a-szuperbakteriumok

 

http://claritasalapitvany.hu/cpg/842516/Termeszetes-Antibiotikumok

 

A MACI fertőzés az intenziveken..

 

Nem új keletű sajnos!!

 

http://www.origo.hu/egeszseg/20120227-egyre-tobb-a-macifertozes-az-intenziv-osztalyokon.html

 

Az Országos Epidemiológiai Központ adatai szerint a szakmai körökben MACI-nak (multirezisztens acinetobacter) rövidített baktériummal 2007-ben 78 kórházban 84 beteg fertőződött meg, 2010-ben pedig már 90 intézményből 352 fertőzést jelentettek.

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Antibiotikum-ellen%C3%A1ll%C3%A1s

 

Hm..tudjátok most az 5. műtét után,úgy volt,ha meglesznek a tenyésztés eredmények,valószinűleg majd gyógyszert kell váltani..nos nem került rá sor..mert nincs amivel pusztitsuk ezeket a nyomorult baktériumokat!!

 

A gond az..hogy bele is lehet halni..

Hát tudomány..megáll itt bizony az összes tudomány!!

 

http://www.pharmaonline.hu/gyogyszereszi_gondozas/cikk/multirezisztens_korokozok_terjedese__kizarolag_korhazi_problema

 

Maradjunk annyiban..MACI betegségem van baktériumilag...

 

No akkor azt irja meg nekem valaki..mi a szent katyvasz gyógyitja..Még ha  kaka..akkor is megeszem,de nem óhajtok elpatkolni!!

 

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4471

tessék Chopper, marha rosszul vagy, erre kiderült, hogy jól vagy, de miért nem beszéled meg ezeket Lorianaval, mikor tudod, hogy meg tudod vele és segiteni is tud neked

segit neked eligazodni...

L0riana Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4470

Szia Chopi!

Ahogy írtam, asszem írtam már a háziorvosok tudásáról is... Ha nem, akkor megteszem neked privátban, sajnos nem pozítív a véleményem, tisztelet a kivételnek (például az én háziorvosom ilyen, aki tisztában van azzal, hogy nem ért mindenhez, és elfogadja, ha bizonyos témákhoz én jobban). C-vitamminnal baktériumra? Megáll az ész. És chillinek nincs igaza :D, nem 9500-at, hanem 9900-at pisilsz ki. Nem véletlenül 80 mg az ajánlott mennyiség. Na nem azért, mert mérgezést okozna nagy dózisban. Hanem egyrész azért, mert tök felesleges, mert vízoldékony vitamin, ami a vizelettel távozik, másrészt pedig azért, mert nagy dózisban bizonyított, hogy növeli a vesekő kialakulásának esélyét. Persze ideig-óráit lehet szedni, mondjuk megfázásra, nagyobb dózisban, vagy vérzésre, de ez hosszú távon nem megoldás. Talán a vérzékenységedet kombinálta a leegyengült immunrednszeredből adódó fertőzéssel, de nem tudom, mondta-e... Nekem iv. adtak be párezer grammot, amikor a torkom bevérzett mandulaműtét után, de az egyszeri dózis volt. Nyilvánvalóan nem ez a kezelési módja a vérzékenységnek, sem az immunszupprimált krónikus állapotnak.

A baktériumok multirezisztenciája pedig egyáltalán nem váratlan, nem tudom, miért így tálalta ezt az orvosod. Hiszen ismert volt, hogy többféle antibiotikum szedése után sem sikerült kipucolni onnan. Tudod, itt megint képbe jön az, hogy az orvosok mikrobiológiai tudása (szintén tisztelet a kivételnek, klinikai mikrobiológusoknak és néhány fanatikusnak leginkább) nem közelíti meg az elvárt színvonalat (Chopinak már írtam, hogy oktattam hallgatókat orvosi mikrobiológiára, és hát rendszerszinten nem preferált tárgy lévén sok energiát nem fordítottak rá). Biztosan csináltak antibiotikum-rezisztencia vizsgálatot (talán ezt is leírták a leletedre, amit szívesen megnézek, ha átküldöd emailben, és értelmezem neked), és ennek függvényében döntött az orvos a kezelés abbahagyásáról: tehát, ha nem váltott gyógyszert, akkor eltalálta, mire érzékenyek az adott törzsek. Ennek örülni kell ám! :)

Előzmény: Chopper63 (4463)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4469

üdv megint erre mifelénk :)

azért egy két komolyabb gondolat is elférne mostanában.. 

Előzmény: pom-pom57 (4467)
L0riana Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4468

Nos, igen...

Előzmény: _chillout_ (4465)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4467

Vagyok már,csak olyan sok volt a szabadidőm,hogy muszáj volt vele foglalkoznom.Lesújtó  amit itt veletek történik.Szinte szégyellem magam,hogy ilyen én jó állapotban vagyok,hozzátok képest. Ti pedig itt szenvedtek a térdetekkel. Annyira rosszul érzem magam,hogy ráadásul elfogadtam pénzt Arzéntól is.Lehet a felét vissza is küldöm neki,annak ellenére,hogy letiltatott a fórumról .Úgy kellett magam visszakönyörögnöm a rendszergazdánál.Nem is értem,miért tiltottak ki,pedig alig anyáztam egy párszor.Mindenkinek jobbulást kívánok. 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4466

és orvosoddal beszéltél, hogy konzultáljanak az Uzsokival az állapotod miatt?

még most is elfér ettől függetlenül is egy másodválemény! 

ha akkor kérsz időpontot, mikor javasoltuk, már mehetnél

_chillout_ Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4465

A napi 10ezer mg C-vitamin arra jó, hogy olyan 9500-at kipisiljél belőle. AB-rezisztens baktériumok ellen C-vitamin, szép. Még szerencse, h van egy mikrobiológus a topicon, aki remélem, nem hagyja ezt szó nélkül ;-)

Előzmény: Chopper63 (4463)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4464

gyors reagálás

 

C vitamin, elsősorban normál étkezéssel vidd be, ezt egészitsd ki C vitamin készitményekkel

 

orvos nem javasolt semmit? szerintem gyomrot nem nyirja ki egyáltalán, a C vitaminból meg a felesleg nem is okoz gondot

 

erről a neten biztos találsz egy rakat anyagot

Előzmény: Chopper63 (4463)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4463

Szia.

 

Igen,nagyon megalázó minden,az egész..Baktériumok..nem beszélek meg senkivel semmit ez ügyben..elegem van mindenből,mert megoldás a fasorba sincs..Az atya Úristenhez is mehetek vele.

 

Majd lesz valami.Csakis az érdekel a lábam megmaradjon!!Semmi más..csak az maradjon meg!

 

Napi 10 ezer milligramm C-vitamint javasolt a házi orvosom a baktériumok ellen.Nos ha azt megirná valaki,ezt hogyan lehet úgy a szervezetbe bevinni,és miből,hogy a gyomrot se nyirja ki..na az hasznos lenne nekem.

Ezt orvos javasolta..de ilyen dózisban nem találok semmit róla..

 

Kicsi dózistol is volt annó gyomorvérzésem...Mindegy is.Lényegtelen.most punnyadok magamban..

De köszi neked,és mindenkinek mindent..

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (4462)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4462

szia

 

Chopi! adj mér egy kis időt a dolgoknak.. januárig meglátjuk, mennyit és mennyire gyógyulsz

a baktériumos dologhoz semmit sem tudok szólni, de gondolom azt Lorianaval ugyis megbeszéled, aki kézenfekvő szakértő ebben és még biztosan sok másban is :)

az a gond igy ügyintézni sem tud az ember normálisan, meg olyan kiszolgáltatott.. nem?

ügyfélkaput én nem nyitok, ha meggyógyulok, tőlem egy szivműtétet is elszámolhatnak utánam :) nem tudom, ezek az elszámolások jók e a kórházaknak, ha szükséges, akkor érthető számomra, hogy miért, mert kevés a gazdálkodási keretük

 

ügyintézés..

tudom könnyű mondani.. irja rá, hogy átvette, ki, mikor, egy példány maradjon nálad

én konkrétan utálom az ilyet, bizalmas vagyok mindenkivel, pedig nem kellene

más nem csinál ebből gondot.. 

 

nyugodtan panaszkodj, itt meg főleg lehet... ezt már egyszer kétszer megbeszéltük

mindig lesz aki hozzászól a problémádhoz, meg te is tudod, hogy tudunk róla itt beszélni

 

van egy távoli ismerősöm, nemrég műtötték, meniscussal.. na neki is fájdalmai vannak

most éppen főleg a belsőcomb erősitésen van rajta.. nagyon kedves nőci :)

 

nálad sem csak kapirgáltak ott bent, ezek komoly dolgok, januárban majd

visszatérünk rá, hogy mennyire vagy jobban mint most :)

 

Előzmény: Chopper63 (4461)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4461

Jaj Arzeen03!!

 

 

Én már annyira szégyellem magam.Annyi baj van velem,ami borzalom..

Hm,ha Téged érdekel..leirom,ahogyan lehet..nehogy gáz legyen..Nagyobb,lassan úgysem lehet már..

 

Hétfő..mentem kötözésre.Orvosomnak 2 hire volt,rossz,és jó.Jó hir:Ácskapcsok alatt nem tenyészett ki semmi.De a rossz..a meglévő 4 hónapja bennem leledző baktérium mellet az ácskapcsok felett 2 féle MULTIREZISZTENS baktérium is kitenyészett.Elméletileg mutálódott az alap baktérium.

 

Azóta olyan vagyok mint a mérgezett egér..mi lesz velem??

Kötözés..nem lehetett a varratokat még kivenni!Jelenleg is bennem vannak!

Antibiotikumot 5 hét után megszüntette orvosom szedni.

1 hétig nem fájt a lábam műtét óta..Az 1 hét óta..az ismert fájdalmak jönnek elő.Este újra átkötöttem,szokásos jobb oldala a sebnek,kezd rózsaszinesedni.Minden nemű járás nagy fájdalom.Én már ezt nem birom!

 

Más:Ügyfélkaput nyitottam tanácsotokra..nos amire igy fény derült..az itt nem irható le..emberek védelme miatt..

(gyógytornához köthető a nem semmi felfedezésem!!)

 

Ma..első körben reggel az RSZSZ-től elküldtek,és nem vették el az új beadványomat.Nyomorultul eljutottam gyermekemhez,beszéltem házi orvosommal.Azt mondta..menjek vissza..újólag,új anyagként el kell vegyék a papiromat..

 

El kell inditani rokkantositást..

Vissza menetel..másik hölgy..elvette anyagomat de mondta 20%-al 1xelutasitottak,az a rész nem fog változni.

Mondtam,ez igy nem helyes..mert új beadvány,új egészségügyi történések..fertőzések,stb..első rokkantositási beadvány..beirtam a kérelembe kérem a mozgáskorlátozottságom újbóli felülvizsgálatát..

 

Olyan fájdalmakkal jöttem már el minden nap haza,alig élek.

Ja beirtam 1 kérdéshez,mi a hobbija:TÚLÉLÉS!31 altatásos műtét után.

 

(Lehet viccnek veszik,de ez a valós igazság..!)

 

Nem tudom mi lesz igy velem...

Teljesen el vagyok keseredve..vagy nincs is rá szó,mit érzek..

 

Bocsánat a panaszért!!

 

Mindenki gondjával együtt érzek!!Szoritok mindenkiért!!Nektek sikerülnie kell..Csak én vagyok ilyen béna pandamaci..

 

 

Előzmény: Arzeen03 (4460)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4460

Mi tortent

Nem akarod megirni?

Nem is jartal erre, baj lehet..

 

Előzmény: Chopper63 (4459)
Chopper63 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4459

Sziasztok.

 

Szia Arzeen03!

 

Köszi kérdésed.Azt hiszem lassan minden össze omlik,alattam,felettem,oldalt..minden.

 

Vigyázzatok mind magatokra.

Előzmény: Arzeen03 (4433)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4458

a sipcsontod tetejéhez kapcsolódik valami izom vagy mi, javitson ki valaki ha hülyeséget irok

nekem is nagyon fájt ott

ott valami letapadás van, ez el fog múlni

nekem a szupi gyógytornász még valami speciális fadarabbal is nyomkodta ott, emlékszem

úgyhogy szerintem rövid időn belül ez elmúlik és nem fog gondot okozni, bár tényleg nagyon fájt nekem is ha egy helyre gondolunk és ilyenkor az ember nem tudja hova tenni a dolgot, hova sorolja

akkor fáj ott, mikor erőből hajlitod a lábad, mondjuk ülésből felfelé, vagyis hajlitásból nyújtod nem? 

jó ez a mozgatás amit irsz, érdekelnek ezek a gyakorlatok

a neten van fent egy csomó belső combizmos gyakorlat is

 

másfél perces belső combizom kisvideó

https://www.youtube.com/watch?v=A8Ropyfig4c

 

gomboc februárban mindketten többet fogunk tudni irni, hogy állunk éppen :)

és remélhetőleg biztató kilátásokkal :)

Előzmény: _chillout_ (4457)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4457

Jaj, ne viccelj :-)) Tenyleg szivesen irok rola, h mi van velem, csak kicsit olyan erzesem van, mint anno a szegeny abortuszos lanynak, aki panaszkodott a korteremben, hogy mennyire faj, aztan meghallotta, hogy mi miert fekszunk ott es ezutan ki sem merte nyitni a szajat.

 

Ma reggel sirva ertem be a munkahelyemre. Az a helyzet, hogy iszonyuan faj, minden lepesnel, nemcsak a meniszkuszom, hanem a sipcsontom teteje. Amint beertem a meleg irodaba, sokkal jobb lett, de ilyen fajdalmam a mutet elott nem volt. A hajlitast nagyon eroltetem (= ameddig megy, de addig mindenkepp, akkor is, ha kinyujtva kenyelmesebb lenne), egesz nap munka kozbenhajlitgatom-nyujtom, ahogy a fiziko neni javasolta. Probalom - szinten o irta elo - azt is, hogy kifele forditott lapfejjel nyujtva emelgetem a labam, mert a belso combizmom helyen kb kocsonya van. Elkepeszto, mennyire nehez az ember laba, fel sem tunik, amikor egeszseges.

Előzmény: Arzeen03 (4453)
gombóc63 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4456

Tudod ez nem kívánságműsor. Ez van:-(( mondjuk még szenvedhetek egy ideig így, aztán jöhet a protézis.

Előzmény: _chillout_ (4451)
gombóc63 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4455

Neked akkor dupla a gondod:-( szívből sajnálom.

Nincsenek megkötéseim, azt csinálok amit tudok és nem amit akarok. Napról napra jobban érzem terheléskor, hogy a belső részen súrlódik valami, nem tudom másképp megfogalmazni. És ez igen csak fáj. Ezért a fizikai aktivitásom elég gyér. Még a házban elvagyok, de az utcán....:-( Nem kímélem, mert rosszul vagyok a gondolatától, ami a műtét után rám vár, most tenni-venni akarok. Kérdés meddig bírom!?

Előzmény: Arzeen03 (4450)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4454

pont most irtál én meg azon gondolkoztam, talán mit nem kellett volna amiket előzőleg irkáltam itt neked, csak nem vettem észre magam

:)

Előzmény: _chillout_ (4452)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4453

Chilli

nem akartam kellemetlenséget neked, többet nem hozok fel semmit veled kapcsolatban, bármilyen nehezen hihető, nekem fontos mi van veled, hogy vagy, miként alakulsz és örülök ha jó irányú változás van nálad és főként az is érdekel, hogy mi hogyan történik már csak tapasztalat szerzés céljából is

na sziasztok, szép napot mindenkinek

Előzmény: _chillout_ (4444)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4452

Nagyon sajnalom :-( Nekem 2 het mulva szunik meg a projektem es meg nem tudom, hova megyek utana, remelhetoleg a heten pont kerul az i-re, kicsit elegem van most a bizonytalansagbol.

Előzmény: Arzeen03 (4450)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4451

Megneztem, hogy nez ki egy ilyen mozaikplasztika. Nem kellett volna :-( Minden elismeresem annak, aki ezt vegigcsinalja...

Előzmény: gombóc63 (4449)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4450

fel a fejjel, én meg január végére és még pontos időpontom sincs

tegnap megint ujdonságok történtek az életemben, megint úgy néz ki, a munkahelynek annyi lesz, nem elég azon agyalni hogy meggyógyulok e, még ezen is idegeskedni kell

és nagyon fáj a térded? addig kiméled? vagy ilyenkor mit kell vele csinálni, neked lehet biciklizned azert?

Előzmény: gombóc63 (4449)
gombóc63 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4449

Február 9-re. Baromi messze van:-(( igen, mozaikplasztika.

Előzmény: Arzeen03 (4448)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 4448

Mikorra vagy kiirva? Es mi is lesz neked? Mozaik?

Előzmény: gombóc63 (4446)
Nikke Creative Commons License 2014.11.25 0 0 4447

Tudom, hogy hónapok, csak finoman akartam fogalmazni. ;-)

 

Prototípus leszel (legalábbis számomra).

Ha hipp-hopp felépülsz, akkor hátha megcsinálják nekem majd egy naposba, mankó és miegymás nélkül.....

(Aztán felébredek, hogy bilibe ért a kezem.)

 

 

 

 

 

Látod Chilli, nincs kis szir-szar meniscus. A rohadéknak az is baj, ha nem műtik meg, és az is baj, ha megműtik. Semmi se jó neki, a finnyás anyjáját. :-)

 

Előzmény: gombóc63 (4446)
gombóc63 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 4446

Na szép! Kisérleti nyúl leszek:-))))) tévedsz, sajnos nem hetek, hanem hosszú hónapok múlva derül ki az igazság. Ha abból indulok ki, hogy szeptemberben egész jól voltam, most meg ezerrel megy a súrlódás:-(((( Nem gondoltam volna azt se, hogy ennyire fogom várni a kiírt napot. Te tudod a legjobban hogyan éreztem és érzek.

Előzmény: Nikke (4443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!