Keresés

Részletes keresés

Lacoste2016 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5832

Anditesi,

 

A kávéról az eszembe jutott egy tortenet.Jomagam is kavéfuggo vagyok,azzal kezdem a napot.Az egyik akkor legjobbnak tartottResortban szalltunk meg.Ha jol emlekszem diszkont áron volt valami 700 dollar/nap.(Dom Guss szerint akkor Dominika legjobb Resortjakent volt szamon tartva).De a lenyeg:Mikor bejelentkeztunk,'kaptunk'egy alkalmazottat,akinek minden kivansagunkat kellett volna lesnie,teljesitenie.Mosolyogva ugy is mutatkozott be,hogy My name is SOLUTION!

Kerdem miert eppen az?::-Mert MEGOLDÁST JELENT,s nincs olyan kérés,amut ne tudna megoldani,teljesiteni.....

oke!Hozott ket italt a lobby-ban,nyitottam egy 10 dollaros borravalóval.Meggyozott.😀Megkaptunk a számát ,amin 'leste'minden kivansagunkat.Masnap(elso reggeli nap)hivom,hogy szeretnek kérni két kávét(asszony még aludt,a Resortot nem ismertem stb...amugy sem vagyok ugráltatos tipus)...Szoval kértem két expresso kávét tejjel.Fél ora mulva visszahiv:Sorry!We don't have expresso coffee at out Resort.(Sajnalom,de  nincs expresso kávé a Resortunkban.

...Valami ilyesmit mondott.Meglepodve tettem le a telefont,gondoltam ez nem lehet akadaly egy 5 csillagos all inclusive szallodaban.Elkeszultunk,majd lementunk korbe nézni.Az elso bárnál megállva remenyemet vesztve azert beprobalkoztam,s kertem egy dupla expressot.

AZONNAL ADOM volt a valasz,s mar csinalta is.😀😀😀😀😀A tovabbiakban nem volt szuksegunk SOLUTION(megoldas)szolgalataira.Utana olvasva,ugy gondolom,hogy az idojaras nappal 29 fok korul,ejszaka pedig 21 korul várható azokban a honapokban.Nem höség,de tokeletes strandolashoz.Remek hely,imadni fogjátok.Mi is hamarosan visszatérunk,most már hárman.Várom azt is,hogy Dom Guss-al ujra talalkozzunk,nagyon emkekezeressé tette az ott eltoltott idoszakunkat.Kelkemes nyaralast Nektek,s mindenkinek aki a kozel jovoben utazik Dominikára!Nem fogtok csalodni...visszavágyunk!

Előzmény: anditesi (5831)
anditesi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5831

Sziasztok,

Idén november 23-án megyünk első alkalommal Dominikára.A Vista Sol hotelbe.Eddig csendes olvasó voltam,nagyon sok hasznos dolgot szedegettem össze a forumról,de hát a kíváncsiság,meg a para mégis csak kérdésekre kényszerített:)Az időjárás nov.és dec érdekelne...mennyire esős időszak?A kaják furák? Sajnos kávéfüggő vagyok..van tapasztalta valakinek erről?Kibírom két hètig,de egyiptomi tapasztalataim szerint nehezen:)Köszönöm a segítséget!Egyébként a hurrikán okozott-e gondot Dominikán kérdés engem is érdekelne....

Laci v Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5830

Sziasztok!

 

Aki Punta Canán van: milyen most az idő arrafelé, mert valami hurrikánt beszélnek.

princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5829

Előzmény: alexa021 (5827)
princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5828

Mi külön vettünk egyet a Netrisken (Mapfre lux Air-t 8 napra 15.000 ft)

 

 

 

 

 

Előzmény: alexa021 (5827)
alexa021 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5827

Köszönöm a részletes választ, így már világos minden. :) Ha jól emlékszem írtad korábban, hogy az Araamu-sokkal mentetek, mi is őket választottuk. Ti az ő biztosításukat kötöttétek meg vagy volt más opciótok?

Ha van pár fotód, ami publikus, én szívesen látnám, de szerintem itt a fórumon többen is. Kérhetünk? :)

Előzmény: princ007 (5825)
princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5826

Szia,

 

Igen korlátlan wifi. Mondjuk x óránként lejár de lemész a recepcióra ott adnak egy kártyát, amit bemutatva egy másik helyen adnak új kódot a wifihez.

 

 

Üdv!

 

 

 

 

Előzmény: DiBa88 (5823)
princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5825

Szia,

 

Amikor kicsekkolsz és leadod a szoba kulcsot meg a strandtörölközőket kapsz egy kártyát ami igazolja, hogy nincs semmiféle tartozásod a szálloda felé. Mikor elhagyod a szállodát kéri a kijáratnál a "Bellboy" és csak ennek átadásával tudod elhagyni véglegesen a létesítményt.

 

Mi több embert is megkérdeztünk a szállodán kívüli mozgásról és mivel kb 60%-uk nem javasolta így maradtunk odabent és csak a szervezett kirándulások alkalmával mentünk ki a "városokba".

 

De dönthettünk volna a 40% mellett is és bérelhettünk volna autót vagy motort és lehetett volna menni bele a nagyvilágba. Mivel két kisgyerkőc várt idehaza + a melóhelyen is vártak így nem nagyon mertünk kockáztatni.

 

Igazából azt kéne megkérdezni aki odakint él vagy sokat volt már kint ő mit javasol. Volt aki nem is a közbiztonságot említette amiért nem megy ki, hanem a számunkra érthetetlen közlekedési morált. szerinte kb 20 perc alatt összetörnénk a bérelt autót vagy motort.

 

 

Üdv!

 

 

Előzmény: alexa021 (5824)
alexa021 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5824

Mit jelent a kijelentkező kártya, amit említettél? Többfelé jártam már (igaz évekkel ezelőtt), de ilyennel nem találkoztam. Ti tartottatok a "szállodán kívüli világtól"? Nem jó a közbiztonság? Mert olvastam egy csomó mindent, de erre nem figyeltem fel...

Előzmény: princ007 (5818)
DiBa88 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5823

 

Hat ez nagyon szuper :) es ugye azt irtad h korlatlan wifi jart a szobahoz?!

Előzmény: princ007 (5822)
princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5822

Szia,

 

Nekünk standard szobánk volt foglalva, arra a hivatalos különbözet 800 USD lett volna, de az alkudozást követően végül 200 USD-t kellett ráfizetni "csak".

 

Üdv!

 

 

 

Előzmény: DiBa88 (5820)
DiBa88 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5820

Szia :)

 

Nagyon hasznos infokat osztottal meg velunk!Koszonom szepen :)

Annyi kerdesem lenne meg h mekkora osszegert cserebe kaptatok jobb szobat?

2 het es indulunk mi is ;) 

Előzmény: princ007 (5819)
princ007 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5819

Szia,

 

Mi nem mertünk előre foglalni, féltem attól hogy vagy részeg leszek vagy másnapos vagy egyéb dolog jön közbe. :-))

 

Így mi ott helyileg vettük fel Gustavó-val a kapcsolatot és kérdeztük meg van e szabad helye. Mivel mi holtszezonban voltunk (31 fok nappal 26 este) szerencsések voltunk és volt helye.

 

Két programon voltunk I Samaná + Los Haities + El Limo + Bacardi ez egy egész napos program (kaja, pia stb.. az árban) 170 USD / fő Azt hiszem lehet kicsit alkudni belőle (Gustavó remélem nem ölsz meg érte)

 

II. Saona sziget túra ez is egész napos (kaja, pia szintén zenész) ez azt hiszem 90 USD volt

 

Szerintem ez a kettő kihagyhatatlan + ár érték arányban nagyon sok mindent kap az ember.

 

Van még sok egyéb túra is de ott főleg a helyi életet nézheted meg, abból meg nekem nem kellett több. Elég sz*r volt nézni a sok szegény kis gyereket a kis putriban. Persze elmondták, hogy főleg ők tehetnek a sorsukról, mert munka az lenne csak lusták és nem akarnak melózni, de akkor is.........

 

Ja van delfin show is de az minket nem annyira érdekelt már láttuk máshol.

 

Elmentem volna még egy nyílt vízi horgászatra 8nem vagyok nagy pecás de a Discovery-n olyan jónak tűnt) de a feleségem nem akart 4 órán keresztül az óceánon hánykolódni :-((

 

Üdv!

 

 

Előzmény: Driny (5817)
princ007 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5818

Szia,

 

Igen mi az online chekinget használtuk idehaza amúgy is előre be kell chek-olni nem lehet a fülkénél. Megteszed otthon vagy a kihelyezett kioszkokon a reptéren. A helyfoglalás miatt jó az online verzió amit 30 órával előbb megtehetsz. Kint is ugyanígy tettük indulás előtti napon a telón bepötyögtem amit kellett. Jó volt a reptéren mert külön sorba mennek  azok akik online megcsinálták a dolgot. (de azért kinyomtatnak egy beszállókártyát)

 

Mi VIP szobát kaptunk és ahhoz nem kell bejelentkezned sehol csak mész és kapsz asztalt kivéve a japán étterem. Ha nem vagy VIP akkor reggel 8 és 16 közt tudsz foglalni valamelyik étterem aznapi asztalára.

 

Van a szálloda közelében ilyen kis kirakodó meg üzletek de mi nem mentünk ki oda kicsit féltünk.

 

A hazaút az kicsit kalandos. sajnos nem nagyon akartak belemenni a késői kijelentkezésbe így el kellett hagyni a szobát már délben. Használhatsz mindent addig amíg le nem adod a kijelentkező kártyádat a kijáratnál. (ehetsz ihatsz fürödhetsz) Mi átöltöztünk az transzfer indulása előtt fél órával addig ugyanúgy voltunk mint előtte. (rövid gatya, póló). Transzfer itt előbb jön 3 órával a repülő indulása előtt!

 

Lehet érdemes rákérdezni mennyit kellene ráfizetni egy VIP-re lehet nektek az amúgy is jobb szoba miatt  megvan egy 100-asból. Akkor pedig azért lesz korlátlan wifi-d saját elkülönített tengerparti rész "Bali" típusú napágyakkal + van VIP étterem ahol frissen csinálják pl a reggeli tojást ahogy kéred vagy az ebédre az olasz tésztát stb.....

 

Üdv!

 

 

 

Előzmény: alexa021 (5815)
Driny Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5817

Ti melyik programokon vettetk részt és hogyan? Úgy értem már előre leszerveztétek vagy ott fizettetek be?

 

Előzmény: Driny (5816)
Driny Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5816

Köszi szépen csak hogy nagyjából tudjunk kalkulálni :)

Előzmény: princ007 (5814)
alexa021 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5815

Szia!

Mi nászútra megyünk majd nov. 10-én ugyanúgy Air France-szal és a Be Live -ba, így számomra igazán hasznos volt a hozzászólásod. Pár kérdést feltennék még:

- az online cheking-et használtátok a járatokra? Az ellátás jó volt? (Leszámítva az önkiszolgálást, de így legalább nem néztek ferde szemmel rátok, ha több innivalót hoztatok el egyszerre, mint a kis decis pohár :))

- a szállodában az éttermekben hogyan működik a helyfoglalás (már ahová kell és láttam van ilyen). Már az első nap le tudod foglalni mondjuk 5 napra előre?

- bazár van a szálloda közelében?

- a mi repjegyünk szerint a visszafelé járat 20:30-kor indul Punta Cana-ról, gondolom a transzfer 2 órával előbb kivisz a reptérre. De a szoba kötelező elhagyása és az indulás között még így is jópár óra van, ti ezt mivel töltöttétek?

Hasznos tippeket is szívesen fogadok akár a repülőúttal, akár a szállodával, éttermekkel, bárokkal, szoba elhelyezkedésével kapcsolatban. Mi egyébként végül Superior Deluxe szobát foglaltunk, neten jónak tűnik.

Köszi!

 

Előzmény: princ007 (5814)
princ007 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5814

Szia,

 

Mi ketten egy hétre vittünk 1000 USD-t, de haza hoztunk belőle 300-at.

 

A kirándulások olyan 60 USD től mennek kb 180 USD-ig persze van ennél drágább is repülővel dolgok stb...

 

Mi nem váltottunk mást csak USD-t az jó mindenhol. Az általad említett dolgok nagy részét adja a szálloda ingyen tusfürdő sampon fogkrém stb..., gyógyszert nem kellett venni arra ott a rum .-)) mi vittünk amúgy mindent itthonról.

 

Így hogy nem mertünk kimenni a városokba nem igen kellett pénz max a takarítónőnek 1 usd / nap. + a kirándulásokon borravaló a segítőknek 5-6 usd!!

 

Szóval igazából ha nem mentünk volna kirándulásokra akkor elég lett volna 7 usd a 7 napra :-))

 

 

 

Előzmény: Driny (5813)
Driny Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5813

Sziasztok! Tudom, hogy hülyén hangzik de kb mennyi költőpénzt érdemes vinni, ha mondjuk max2-3 progira szeretnénk menni? Úgy értem a hétköznapi dolgok pl gyógyszer ,tusfürdő , üdítő  stb milyen áron mozognak arra felé?

Illetve érdemes helyi pénzt is váltani ott vagy elég a dollár? Köszi

princ007 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5812

Szia,

 

A szállodáról leírtam sok mindent ha van kérdésed nyugodtan írd meg és válaszolok.

 

"Internetkártya" alatt nem tudom mit értesz pontosan. Ennek a szállodának van 4-5 díjcsomagja a helyi wifi elérésére amit ha megveszel adott ideig tudsz csatlakozni bármely wifis eszközzel a nagyon jól kiépített hálózathoz. 60 usd volt a korlátlan hozzáférés.

 

Mi a standard szoba helyett intézett adults club Master Suite szobához kaptuk az korlátlan wifi-t is :-))

 

Üdv!

 

 

 

Előzmény: mimike- (5811)
princ007 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 5812

Sziasztok!

 

Újra itthon!

 

Ahogy ígértem írok egy „rövid” kis beszámolót a kint töltött egy hetünkről.

 

Mi feleségemmel mentünk október 23-án Budapesti indulással Párizson keresztül Punta Cana-ba, Air France légitársasággal. A rövid átszállási idő miatt választottuk ezt, meg persze a hazai indulás miatt. Rendben lezajlott a repülés, mondjuk a francia légikísérők érdekesek nagyon. Lenyomják a kötelező vacsora szétosztást, aztán eltűnnek és otthagyva a „konyhát” mindenki magát szolgálja ki az út hátralévő részén.

 

Punta Cana:

Reptéren lemennek a dolgok szépen gördülékenyen, de szerintem, ha nem akartok sorban állni, akkor vegyétek meg a turista kártyát a neten. Tölteni kell valami adatlapot még a kilépés előtt de nem nézi meg senki úgyhogy nem kell megijedni, hogy hová mit is kell írni pontosan.

 

Transzfer: mi az utazási iroda (Araamu Travel) által intézett transzferrel mentünk a szállásra nem tudom pontosan mennyiért, mert benne volt a szállás díjában. Amúgy Gustavó cége (Seemore) bonyolította.

 

Szálloda: a Be Lieve Collectionban voltunk, ami egy 5 csillagos szálloda, itt foglaltunk standard szobát. Ahogyan azt olvastam a fórumon többetektől, bepróbálkoztam a recepción én is egy jobb szoba reményében. A srác jól állt a dologhoz és sikerült is megkapni a szálloda egyik legjobb szobáját „kis” ráfizetéssel. Említettem a srácnak, hogy indultok oda többen is a jövő héten, mondta keressétek bátran és megoldja az ilyen irányú kéréseiteket. A neve Anissette.
A szálloda nagyon szép, gyönyörű rendezett kerttel, szép partszakasszal rendelkezik Az ott egymás mellett lévő 4 szálloda közül az ő partszakaszuk volt a legszebben gondozott. Az éttermek, bárok nagyon rendben vannak Pazar a választék, finomak az ott lévő dolgok. De ahogy hallottam az ott lévő más magyaroktól igazából egy All-Inclusive-s szállodáról sem lehetett rosszat mondani mind nagyon színvonalas, olyan mintha nem volna rossz választás egyik sem.

 

Kirándulás: mi két túrára mentünk el, miután felmértük a kinti lehetőségeket a parton kapott ajánlatok, szállodában látottak alapján, Gustavót választottuk. Egyrészt jók voltak a kapott árak, másrészt kíváncsi voltam az általa szervetett túrákra, mert itt a fórumon kapott már hideget-meleget.


I.: Samána-Los Haitises Nemzeti park-El Limo vízesés, Bacardi sziget: jó hosszú túra, de olyan helyeket láttunk, ami megéri az útközben adódó megpróbáltatásokat („lovaglás”, gyorshajó). A nemzeti park barlangrendszerei az Avatar filmet szerintem megihlető kis szigetecskék az öblökben, a vízesés és a kis „érintetlen” Bacardi sziget iszonyat szép látvány, ha van rá lehetőségetek egy ilyen túrára mindenképen menjetek el!! Közben az úton és Samána városában bepillantást nyerünk a helyi lakosok életébe. (elég sz*r és szomorú látvány)

 

II.: Saona sziget: a szálloda tengerpartja is szép volt, de ami ezen a szigeten várt ránk az tényleg durva volt. Olyan kristálytiszta vízben fürödtünk, ami talán még otthon a csapból sem folyik, a parttól vagy 100 méterre lévő természetes medencében, ami azt jelentette, hogy a víz volt vagy 1 méter mély. Találtunk egy csomó tengeri csillagot, láttunk szép halakat közben meg ittuk a rumos-cola-t és nagyon jó hangulatban fedezhettük fel a környék szépségeit.

 

Egyénileg nem mertünk nekivágni az ország felfedezésének, hallottunk jót is meg biztatót is ,de mivel két kisgyerek várt minket idehaza nem kockáztattunk.

 

Egy kis promó Gustavó (seemore.do): mi egy nagyon szimpatikus embert ismerünk meg benne. Az általa szervezett kirándulások nagyon jól megszervezettek voltak, minden időben ott volt, aminek akkor és ott-ott kellett lennie. Látszik, hogy a kint töltött 20 év alatt jól megismerte az országot és tudja mit érdemes megnézni és mikor kell odaérni. A legtöbb helyre elsőként érkeztünk és csak a mi kis 10 fős csoportunk volt ott, „egyedül”, élvezhettük a felkeresett helyek lehetőségeit nem kellett osztozni azon további 2-300 emberrel. Én a befizetett pénzért úgy érzem megkaptam mindent, amit elvártam egy ilyen költségű túrától, úgyhogy én tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek.

 

Itthonról is köszönjük mégegyszer "Főnök" a két csodás kirándulást.

 

Ha valakinek van kérdése írjon az email címemre elméletileg publikus.

 

Üdv!

Princz Róbert

Előzmény: princ007 (5764)
mimike- Creative Commons License 2016.10.02 0 0 5811

Sziasztok Fórumozók!

 

 

Én is nagyon várom a beszámolókat a BeLive Collection hotelről, ha jól olvastam ketten is mennek oda a közeljövőben. Mi november 24-én indulunk Budapestről a férjemmel. Főleg a szobacsere érdekel, illetve az internet kártya dolog. Azt olvastam, hogy a hotelben lehet kapni. Lehet hülyeséget kérdezek, de nem kártya független telefonnal is működik?

bakcsó Creative Commons License 2016.09.29 0 0 5810

Szia, valóban nem sok hozzászólás van erről a szálodáról én májusban írtam élménybeszámolót a nyaralásunkról. Tavaly két hetet voltunk a szállodában, és 4 kiránduláson voltunk Gustavoval, ami fantasztikus volt. Nagyon profin intéznek mindent Ő és a beosztotjai. Idén egy 9 napos körúton voltunk vele bejártuk a déli partot egészen a Haiti határig, illetve át is mentünk Haitiba van egy határsáv ahol határmenti kereskedés van ami már Haitin zajlik.Szuper út volt jártunk larimar bányában, hát ritka nyomorúságos és életveszélyes körülmények között bányásszák a larimart, ami egy csodálatos kék féldrágakő. Etettünk hatalmas iguánákat, jártunk elhagyott bauxit bányában ahol úgy éreztük magunkat mintha a Marson lennénk tiszta vörös volt a táj minden felé. Fürödtünk teljesen néptelen fehérhomokos tengerparton erre felé már egyáltalán nincs turista forgalom. Minden nap út menti kicsi szállodákban aludtunk, Gustavo leste minden kívánságunkat, mindent teljesített illetve túl teljesített!!!! Saona szigetén Gustavo magán partján tanuk voltunk egy esküvőn a nevünk benne van a Dominikai anyakönyben nekünk nagyon nagy élmény volt ezen a csodálatos tengerparton résztvenni egy ilyen szép esküvőn.

Szóval egy szuper nyaralás volt.

Előzmény: OMARDAV (5808)
wagner11 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 5809

Catalonia Royal Bavaro járt már valaki itt?vélemények?

OMARDAV Creative Commons License 2016.09.29 0 0 5808

Szia,

Nagyon köszönöm, az utazási iroda is ajánlotta, de jó saját tapasztalatot hallani. a család nagy bazáros így a bazársor közelsége miatt is választottam, ugyanakkor nem nagyon láttam olyan hozzászólást mely saját tapasztalaton alapul. Ezért is nagyon megnyugtató a válaszod. Mi most először megyünk Dominikára, így minden tanácsot szívesen fogadunk.

Előzmény: bakcsó (5807)
bakcsó Creative Commons License 2016.09.29 0 0 5807

Szia!

Mi tavaly is és idén is a VIK-ben voltunk májusban, csak a legjobbakat tudom mondani neked. A 4 csillagos szállodák közül szerintem a legjobbak között lehet. Rendesen takarítanak minden nap, mi hagytunk az ágyon szinte minden nap 1-1 dollárt. A kertje is szép a partot is renben tarják, ha hoz ki a víz tengerifűvet azt folyamatosan szedik össze. Az étterem is nagyon jó változatos és nagyon finom nagyon sok gyümölcs és zöldség van a kaják is változatosak finomak a kiszolgáló személyzet vidám udvarias figyelmes. Több étterem is van mi a fő étteremben ettünk és a parton lévő étteremben is ott napközben folyamatosan van friss pizza, hamburger, hot-dog, sült krumpli sütemények szendvicsek zöldség és gyümölcs. A közelében van egy tengerparti bazár sor azt érdemes végig bóklászni van sok bóvli is de sok szép ajándék tárgy is van, alkudni kell keményen mi sokszor a feléért hoztunk el valamit mint az induló ár volt. Nagyon jó nyaralást kívánok.

Előzmény: OMARDAV (5806)
OMARDAV Creative Commons License 2016.09.28 0 0 5806

Sziasztok!

Mi Okt. 26-án indulunk Párizsi átszállással, a VIK-ben fogunk megszállni. Esetleg valaki ugyanakkor ugyanoda?Vik ről tapasztatok?

 

Bibibibiiiiiii Creative Commons License 2016.09.27 0 1 5805

Szia.

 

Igen a Dolphin Discovery-ben.

Mindenhol 149 dollár a belépő de itt csak a delfinekkel lehet úszni nincsen semmi mellékes papagáj show és 

fóka show. kb 1 óra csak a delfinekkel és max 10-12 fő van egy időben a medencében tehát " jut ideje a delfinnek" mindenkire.

Fényképezni nem lehet mivel ennek az árából fedezik a delfinárium költségeit így a képeket meg lehet venni. Kb 80-100 képek készítenek ha párban megy az ember és ha külön is a képek ára 100 dollár.

Ez az egyetlen delfinárium ahol a tengerbe vissza szoktatással is foglalkoznak. :-)

 

Előzmény: Szilveszter81 (5796)
Bibibibiiiiiii Creative Commons License 2016.09.27 0 0 5804

Szia. 

 

Dominikai Köztársaság = Dominika

Előzmény: Topfly (5798)
csillagnemzet Creative Commons License 2016.09.27 0 1 5803

Szia!

Mi Dolphin Islandon voltunk,az idén áprilisban.Kamerát fényképezőt nem lehet bevinni,hivatásos fotós készíti a képeket,ami nincs benne az árban külön kell megvenni a CD-t.A Delfinekkel úszni sem lehet ezen a programon,hanem egy tengerben megépített medencékből álló helyen stégen kell állni,és a Delfin jön az idomár utasításait végrehajtva "szórakoztat" ez neki kőkemény munka egész nap és tuti nem szórakozás.De simogatni szabad,puszit is ad... Nekünk ez a program a szálloda szervezésében volt,a Manati Parkban  is voltunk,ott ugyanez mesterséges medence körülmények között zajlik.Ott lehet fényképezni,kamerázni.

Előzmény: Szilveszter81 (5796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!