Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pom-pom77 6 napja Creative Commons License 165760

Nem érted?Pont annyira kicsi mint amilyen kicsi.

Előzmény: Spenót (165757)
malactarja 6 napja Creative Commons License 165759

Nem tudom, melyik hozzászólásomat értetted félre, de nem érzem úgy, hogy túlvállalnám magam. Az, hogy szívesebben futok fél órát 145-ös pulzussal, mint másfelet 130-assal, az maximum a hatékonyságot csökkenti, de nem rokkanok bele.

Előzmény: pom-pom77 (165756)
Jozsef 6 napja Creative Commons License 165758

Olvastam mindkét posztot mindkét posztot. Értem, hogy miért írták,  de én már kicsit szkeptikus vagyok az ilyen dolgokkal. Először is felnőtt emberekről van szó, akit senki sem kényszerít semmire. Másodszor, akik az ilyen cikkeket szánják, többségében nem olvasnak ilyen cikket. Harmadszor, van egy jó angol mondás: " You can't fake a marathon" (Kb. "Egy maraton nemt tudsz elcsalni") Futottam már felkészülten, kisebb sérüléssel, sőt felkészületlenül is maratont. Utóbbi esetben - tanúsíthatóm - k. tud fájni. Legfeljebb saját kárukon ők is megtanulják, csak nem halnak bele...

Előzmény: Zsazsi (165746)
Spenót 6 napja Creative Commons License 165757

Csak talán nem mindegy, hogy mennyire kis idő az a kis idő...

Előzmény: pom-pom77 (165756)
pom-pom77 6 napja Creative Commons License 165756

Zsazsi egy segítőkész alázatos, szerény ,kedves lány. Malactarjának és nekem akart segíteni ,ezt mindenki tudja. Ez  írásom olvasván már malactartja is. Én csak egyszerűen  fafejű vagyok. És erre a kis időre már nem hiszem,hogy megfogok változni.

Előzmény: Spenót (165752)
pom-pom77 6 napja Creative Commons License 165755

Tükröt tartasz elém. 

Előzmény: zsuga (165751)
Zsazsi 6 napja Creative Commons License 165754

Igazabol csak annyit akartam elerni, hogy az ide nekem az oroszlant mentalitas nem mindig a megfelelo ut az elerni kivant celhoz.

kello alazattal tovabb erunk. Vagy tovabb elunk. ;o)

rrroka 6 napja Creative Commons License 165753

A cikk írója annyira észbe kapott, hogy a három éve történt eset után pulzuskontrollal, és tényleg nagyon odafigyelve fut,  triatlonozik, most nyerte meg a Szálka féltávot a korcsoportjába, (amúgy második hely) valami 5 óra 20-as elképesztő idővel... Annak idején sokat beszélgettünk a felkészüléséről, meg a sérüléséről a blogos kommentekben, a példáját sokszor szoktam felhozni a futóinknak, amikor azt szeretném illusztrálni, hogy miért kell lassan, mértékkel, ésszel készülni.

Spenót 6 napja Creative Commons License 165752

Nem értem miért veszed magadra :)

Amúgy Zsazsi többesszámban ajánlotta a cikket... Én nem lehetek a másik, mert én is elmúltam 40...

Amúgy ma történelmi pillanat volt. Még tűzijáték is volt ennek megünneplésére.

Kb. 15 év után először lementem egy edzőterembe. Tele volt izomemberekkel, akiknek olyan a lába, mint 2 ropi. Én az ágyúgolyó méretű vállukat bámultam, ők meg a vádlimat. Asszem barik leszünk. :)

Mától hetente 2x izomkodom is. A fészbúkon olvastam, hogy hogyan egészíti ki jól a fogyást. Rajtam nem fog múlni, ráadásul a görbe hátamnak is jót tesz ha ésszel izomkodom kicsit...

Előzmény: pom-pom77 (165748)
zsuga 6 napja Creative Commons License 165751

Az ego könnyen átveszi a hatalmat. A sportban is.... Aki pótcselekvésként csinálja, főleg veszélyeztetett.

Én csak tudom:)

pom-pom77 6 napja Creative Commons License 165750

Ajjjajjj..akkor baj van,mer elég szemérmes vagyok.

Előzmény: Lassú Nyíl (165749)
Lassú Nyíl 6 napja Creative Commons License 165749

Hm... eltörött a szeméremcsontja. Sajátságos, de ez csak azokat érinti, akiknek legalább szemérme van ;-)

pom-pom77 6 napja Creative Commons License 165748

. "Aki mindent egy lapra tesz fel, gyorsan és azonnal akarja elérni az irreális céljait és a fájdalmak ellenére tolja és tolja, az ne lepődjön meg, ha 40 éves korára egy roncs lesz akinek minden mozdulat kínszenvedés."

Jólesik,hogy gondoltál rám. Milyen szerencse ,hogy én már 57 éve vagyok.Ezzel együtt teljesen egyetértek a cikk írójával.Ma futottam 8 km-t 1 óra 2 perc alatt.A szigetfutásra is csak azért megyek,mert a gyerekeknek már megígértem.A 3 testőr már elválaszthatatlan!! Teszek egy kört 35 perc körüli időre számítok,de az sem baj,ha netán  1-2 mp-el rosszabb lesz.Sőt... most,hogy olvasom a cikket még óvatosabb leszek , 1 hét múlva megint ennyi időt futok,de csak 5 km-t.

Még egyszer köszi  az aggódásod ,kefirgombát kérsz? 

mtb 6 napja Creative Commons License 165747

Egyetértek vele, akárcsak azzal a cikkel, amire reagált. Én is mindig értetlenül nèztem pl. a Nike félmaratonok végén, a záróbusz előtt célbaérkező, halálosan fáradt, egyébként nem elhízott, fiatal sportos embereket. Véleményem szerint némelyikük egy kicsit komolyabb felkészüléssel biztosan 2 órán belül futhatná a félmaratont. De ismerem a hozzáállásukat: "Megcsinálta a haver is, nekem is muszáj, egyébként is edzett vagyok, hetente eljárok focizni vagy gyúrni. Nekem miért ne menne?" Igaza van a cikkírónak, sokan semmi alázattal nem viseltetnek a sport iránt. Kipipálják a félmaratont, aztán jöhet a következő állomás. Persze ez nem csak a félmaratonra igaz, mondhatnék más versenyszámokat is.

Zsazsi 6 napja Creative Commons License 165746

Okulasul nehany sporttarsnak:

Ész nélkül?

Pár hete átvettünk egy igencsak ütős posztot arról. hogy miért "jó" felkészületlenül nekivágni a versenyeknek. Nem hiszem, hogy az abban leírtakat tudnám überelni és nem is akarom. Minden egyes szavával egyetértek. Ellenben azt érzem, hogy a témáról nem lehet eleget[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

amatőr 6 napja Creative Commons License 165745

Remek lesz, kedvencem a görögdinnye.

A 8 km megvolt, kemény 54 perc alatt.

Elkezdtem amúgy lamentálni az exNIKE újWizzAir feles miatt, hogy lassú leszek, de az edző megnyugtatott, hogy ugyan nem jós ő, de ne aggódjam, nem szed fel a záróbusz...

pom-pom77 6 napja Creative Commons License 165744

Azt üzeni a barátnőm, hogy a görögdinnye-evésre hívd meg Hacseket is!

Előzmény: Spenót (165742)
pom-pom77 6 napja Creative Commons License 165743

Hálátlan vagy Tán überelte Hacsek a kefirgombára épülő megbonthatatlan  barátságunk? Zabáld csak a görögdinnyét este.

Előzmény: Spenót (165742)
Spenót aug. 20. Creative Commons License 165742

Itt már esik. Menj 9-et, lécccci! :)

Nekem holnap lesz laza valami és szombaton megint valami meggondolatlanságon gondolkodom :)

Előzmény: amatőr (165741)
amatőr aug. 20. Creative Commons License 165741

...a mai edzésadagom: 8 km könnyű tempóban.

Még várok vele, mert nem esik. Mit csavarok ki aztán?

Előzmény: Spenót (165740)
Spenót aug. 20. Creative Commons License 165740

Lényegtelen, hogy mit csavartál ki a pólódból, nemzeti hősnek néztek (vagy hülyének, vérmérséklettől függően)

Hihetetlen, hogy emberek képesek 8km futásért felöltözni és kimenni ;)

Előzmény: pom-pom77 (165738)
Spenót aug. 20. Creative Commons License 165739

A 42% egy hipotézis volt, hogy ha elérem, akkor...

Aztán le lettem róla beszélve, mert a 8% zsír az gáz. Ráadásul azért be kell ismernem, hogy nem valószínű, hogy egy deka izom elvesztése nélkül sikerül végigvinnem a fogyási részt...

Meg enni is szeretek és jelenleg azért nem gond fogynom azzal, ha kihagyom a vacsikat, de asszem a 8%-hoz már ennél több kellene.

Annyiban lenne jó a 8%, hogy akkor a futás valszeg jobban menne, mert kevesebbet cipelnék...

Az is kérdéses, hogy a jövőben mennyi időm lesz sportra, mert a munkám dec. 31-gyel megváltozik. Nem biztos, hogy ugyanennyi szabadidőm lesz.

Előzmény: amatőr (165737)
pom-pom77 aug. 20. Creative Commons License 165738

Futottam 8 km-t .Végül is jólesett.Utána levettem a pólóm,és teátrális mozdulattal kicsavartam belőle a vizet.Persze szándékosan a járókelők előtt behúzott hassal ,hadd lássák mennyire megizzadtam,pedig csak az esővizet tekertem ki belőle.

Előzmény: Spenót (165736)
amatőr aug. 20. Creative Commons License 165737

Na most.
A 42% izom az a te terved, hogy annyi lesz.

Nekem ugye a zsírszázalék most kb. 11-12, ha hinni lehet egy Korona típusú mérlegnek, de az ergométerünk is mér zsírt.
Meg a konyhai mérleg is.

Mostanában elhagytam a súlyzókat, nyár van, nem kellenek a futáshoz.
Télen megkeresem őket.

Előzmény: Spenót (165733)
Spenót aug. 20. Creative Commons License 165736

Tegnapi 5:30-asom elgondolkodtatott. Ment volna gyorsabban is, de akkor ki kellett volna nyújtanom a lábamat előre. Előredőltem rendesen és a 90-es frekinél is kissé jobban pörgött a lábam. Nem a pulzusom volt az akadálya a gyorsabb futásnak, mert úgy terveztem, hogy 160-ig hagyom fölmenni.

Így néztem ki:

Sneci azt mondta, hogy ő tud 4:30-asokat is chi stílusban. Egyszer titokban meglesem... :)

Spenót aug. 20. Creative Commons License 165735

Én nyílt lapokkal játszom...

Előzmény: pom-pom77 (165734)
pom-pom77 aug. 20. Creative Commons License 165734

Most mit csinálsz?Elment az eszed? A falnak beszélek? Hadd zavarodjon meg. Ne add ki a frankó infót.

Előzmény: Spenót (165733)
Spenót aug. 20. Creative Commons License 165733

A végeredmény 39% izom lett. Kicsit megkavarodtál, Dolfy :-) 

Előzmény: amatőr (165731)
pom-pom77 aug. 20. Creative Commons License 165732

Látod...figyelmeztettelek,még arra is képes,hogy az agyába vésse

Előzmény: Spenót (165730)
amatőr aug. 20. Creative Commons License 165731

Infók: 25 perc alatti szigetkör, görög félisten, 42% izom.
Ezt a (not)eszembe vésem.

Előzmény: pom-pom77 (165726)