Keresés

Részletes keresés

Sancika1 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5119

Sziasztok Kútfúrók.

Zalaegerszegen eladnám 24voltos vízöblítéses kútfüró szerkentyűmet 65ezerért.

50PVC csővel való fúrásra alkalmas, a furat átmérő 86mm.

A szett tartalmazza a gép+fúrófely,szivattyút nem.

Érdeklődni:bozsik-s@freemail.hu

Telefon:06705951952.

dondelinquent Creative Commons License 2009.11.05 0 0 5118
Üdvözlet mindenkinek!
Olyan kérdésem volna,hogy a balatontól 60m-re milyen mélyen és minőségben találhatnék vizet (nem fogyasztásra kellene) ,egyáltalán befolyásolja e a balaton! Ez amúgy Fonyód-Balatonfenyves között van,ahol a kutat szeretném.
Előre is köszönöm a segítséget!
További szép napot mindenkinek!
Innodrill Creative Commons License 2009.11.04 0 0 5117

Tisztelt kollégák!
Szeretném felhívni a figyelmeteket,hogy mielőtt neki látok kutat fúrni és van egy kis
időtök nézzetek bele ebbe a honlapba www.foldtanikutatás.hu érdemes!
Rengeteg adat van hol érdemes fúrni és milyen mélyen.
Üdvözlettel:NT
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.04 0 0 5116

 

Jószerencsét kútfúró barátaim !

 

Szeretném felhivni szives figyelmeteket, hogy ha mostanában bármilyen fúrási szerszámra, eszközre, vagy gépre volna szükségetek, akkor nézzétek meg a "bauportal.com", vagy  -   és a "baunet.pl"  web oldalakat, most óriási a választék és leestek az árak.  Sok sikert hozzá !

funside Creative Commons License 2009.11.04 0 0 5115
Hello, szakik!

Nagyvaradon van egy kutfuronk elado. Krizis aron elado, surgosen. Info: zoltanmegyeri@yahoo.com
Előzmény: greendemon (4382)
RRoberthu Creative Commons License 2009.11.04 0 0 5114
Üdv mindenkinek.
Üdv. Freddy4.
Örülök, hogy újra itt.R.
zigu Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5113

Üdv Freddy 4!

Köszönöm a nagyon szakmai hozzászólásodat. Nem tudom hogy a többiek miért kívánnak jó egészséget, de ehhez én is csatlakozom!

A "kút" mindössze 12-méter körül van, és csak egy próbafúrás itthonra, a 200-as csövezés pedig tulajdonképpen védőcső a további fúráshoz. De 9-méternél olyan jól megjött a víz hogy gondoltam hogy beíllesztek egy réselt csövet. A talaj majdnem tiszta homok, de ahol megjött a víz ott köves is. Víz úgy veszem észre hogy bőven jön, csak hát ugye nagyon homokos, ami a 1 mm-es réselés miatt nem is csoda.

Tehát ha így is lehet vele valamit kezdeni, várom az ötleteket.

Előzmény: Törölt nick (5105)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5112

 

Helló   Péter 25 !

 

Éppen most indult Bp. -en vizkútfúró tanfolyam, amelyre még lehet jelentkezni.  Most hivott nemrégen a tanfolyamvezető, Kovács József Úr ezügyben, hogy van még felvétel.  Elérhetősége : 36 20 362 4765.  További információ és a jelentkezési űrlap: www.freeweb.hu/vizkútépités honlapon. Sok sikert hozzá és Jószerencsét : Freddy 4.

Előzmény: Péter 25 (5067)
banános joe 70 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5111

Jószerencsét Freddy 4!

Örömmel látom, hogy visszatért közénk és remélem még sokáig megtiszteli a fórumot a jelenlétével.

Sok egészséget kívánok és jó szerencsét!

Tibor 

Előzmény: Törölt nick (5103)
H3x Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5110
Üdv újra a fedélzeten!
Az ördögnek pedig csak mondogasd: "Tűrjél, várakozzál te is!"
Előzmény: Törölt nick (5103)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5109

Jószerencsét Freddy4 !

Örülök hogy ismét itt vagy ! Sok erőt egészséget a rendkívül értékes hozzászólásaidhoz !

Üdvözlettel !  Lalibatyo

oljeg12 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 5108

Kedvs Freddy 4!

Üdvözőllek ismét a csapatban!:-))))))))

Hiányoztál a fórumról.

Nagyon szorítottunk érted és remélem, hogy nem csak egy kis időt kaptál, hanem még sok-sok évet, amihez kívánok neked erőt és egeszséget, valamint, Jószerencsét!

 

Laci

 

Előzmény: Törölt nick (5103)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5107

zigu

milyen mély a kutad?

mennyi a vízadóréteg?

mi a vízadó réteg?

 

ebböl csak megszakértjük itt a többiek segítségével.

a kútszövet szigetszentmiklóson zuhé kft csepeli út nem tudom hányszám(is) kapható 3000Ft/m2 áron azzal nagyon jó lene és durva kavicsolással, nagy lyukakkal stb...

Előzmény: zigu (5102)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5106

Freddy4

 

Üdvözlet, örülök, hogy ujra itt.

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5105

 

Helló  zigu  !

 

Hát nem túl szerencsés eset szűrőscsőben újra szűrőzni. Mert ennek nagyon sok hátránya is van. Ha a külső cső túlsok homokot enged át, akkor két cső közti gyűrüstér eldugulhat  /lezárhat/  ha finom gyöngykavicsot teszel közéjük, ha pedig durva szemcséjűt akkor pedig valószinüleg homokolni fog újra, mivel hogy nem szűri ki azt semmi.  A kútszövetes megoldás pedig nagyon lecsökkenti majd a vizhozamot, -  és növeli az üzemi vizszintet, mert óriási lessz a folytódás, /depresszió/  a kútban!  Nem tudom, hogy milyen mély ez a kút, de ha sekély, akkor célszerűbb volna visszahúzni a 200 -as csövet, vagy újat fúrni helyette. A mélység az nagyon perdöntő és természetesen ez az igényelt vizhozam kérdése is, ezért nagyon megfontolandó !

Előzmény: zigu (5102)
vizeslaci Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5104
Üdv Freddy 4!

Örülök és szerintem még sokan mások is hogy újra ittvan
a fórumon.

Tisztelettel:Laci
Előzmény: Törölt nick (5103)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5103

 

Jószerencsét kedves Kútfúró és Fórumozó Barátaim ! 

 

Megjöttem, mégsem vitt el az Ördög, adott még egy kis időt. Ezért hála Nektek is, -   és köszönöm a sok sok biztató üzenetet !   Sőt, a  "kakasok"  is megvannak !Továbbra is várom a szakmai kérdéseket,  ahol tudok ott szivesen segitek továbbra is.   Üdvözlettel : Freddy 4.

zigu Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5102

Üdv!

Köszönöm a válaszokat, de bevallom kicsit zavarban vagyok, lalibágyó szerint 1-3-as kavics a jó, Che-pel szerint borsónyi murva, na most melyik a jó?!

Che-pel, hol lehet azt a 0.2-es homokszűrőt kapni amiről írtál?

Egyébként azért csöveztem be 200-assal hogy később tovább tudjam fúrni 160-as csőnek, de a vízadónál 1mm-es koronggal réseltem a csövet, víz van bőven úgy látom, csak hát így nagyon homokol, erre keresem a gyógyírt.

A ledugózást pedig úgy oldom meg hogy a csőhöz kapható végdugót vinilfix nevű PVC ragasztóval beragasztom.

Előzmény: Törölt nick (5100)
mopsz000 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5101

Szép napot

A segítségeteket szeretném kérni Verőcén a Dunakanyarban van egy területem, szeretném ha lenne vizünk de sajnos a terület magasan fekszik és  mész üledékes -bazaltszerű közetes , kerestem kút fúrókat de sajnos senki nem  vállalja a fúrást .

Merre induljak ? Esetleg ha tudtok választ a gondomra azt megköszönöm.

Üdvözlettel Ági

06203118862

enjoe@t-online.hu

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5100

zigu

 

A babszemnyi- borsó nagyságu  múrva kavics a megfelelő, és cirka 3500Ft/ tonna a tüzép telepeken (már ahol tartanak ilyent)

 

azt olvastam, hogy van egy200mm kutad ami homokol. ebbe simán letudsz csövezni (melegítve-toldva a "tokok kimelegítésével" azok ki simulnak) 125 ill 110 csővel. a vízadórétegnél 25mm kőrkivágóval meglyuggatod körkörössen végig és rá poppszegecseled a 0,2mm műanyag homokszitát ledugózod és van egy tutti kutad kavicsolni sem kell. de a homokot szűrőzd végig külömben kevés lesz a vízhozamod.

Előzmény: zigu (5095)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5099

kőárpi

 

Haszonvas telepeken találsz 160mm csövet általában féláron. de kell hozzá vastagabbfalu 165mm-es a menetes toldásokhoz.

Előzmény: koarpi (5097)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5098

lalibátyó

Üdv elkészült.9,5m homok adja a vizet most 20l/perc de javulni fog, viszont a homok ki van zárva (szűrőzve)

 

olvastalak itt titeket: mi az a geotex szűrő?

Előzmény: Törölt nick (5088)
koarpi Creative Commons License 2009.11.01 0 0 5097

Sziasztok!

 

160-as vascsövet keresek, 11m. Tud valaki segíteni?

 

ezen kívül 35 m.110.-es sárga pvc csövet, lehet használt is.

 

Üdv.06209527771

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 5096

Zigu !

Ha normál csatornacső akkor melegen kesztyűben kézzel összenyomod.majd visszahajtod. Ha pöpecül akarod akkor a 125 be belefér a 110 es külső dugó (van ilyen is) majd pár szegeccsel megfogatod, de van külső dugó 125 ben is azt ráragasztod. Ha kútcső akkor van menetes dugó hozzá.

Sóderozni az 1-3 as a jó. Vízszűrő kavics néven megveheted itt : http://www.uveg-asvany.hu/ de biztosan van másutt is.

Azt viszont nem tudom miért raktál ilyen vastag csövet ? Elsőre 125 öt kellett volna kizárólag a vízadóra szűrőzve jól körbekavicsolva kikompresszorozva. Nyoma nem lenne a homoknak így. Talán ha visszahúzható én visszabontanám mert így tökéletes sosem lesz már. Ez a geotexes cucc csak egy szűrő nem más jó nagy felülettel. Aztán ha az apró szemű homokkal megtelik akkor nem lesz hosszú életű. A probléma igazi megoldása a vízadó homokolásának a megszüntetése lenne.

Üdv !

Előzmény: zigu (5095)
zigu Creative Commons License 2009.10.31 0 0 5095

Üdv!

Elöször is köszönöm a választ, és a tanácsokat. A geotextes szűrőt majd kinyomozom, de arra lennék kiváncsi hogy te mivel dugóznád az alját és hogy milyen szemcse nagyságú kavicsot ajánlanál? A kérdésekre pedig most nemtudok válaszolni, mert egyenlőre félbehagytam a dolgot 200-asal csövezve, de nagyon homokol az biztos. Mert ahogy írtam nekiáltam motort cserélni és egy ilyen teljesen újonan illesztéseket, bekötéseket kívánó feladat amit egy teljesen más motor beépítése jelent, nem kis feladat,pedig nekem ez az eredeti szakmám. Úgy hogy eltart egy darabig, de ha késsz folytatom, addig pedig tájékozódom és agyalok a dolgon.

Előzmény: Törölt nick (5093)
habimami Creative Commons License 2009.10.31 0 0 5094
Erről én is hallottam.
Előzmény: Törölt nick (5088)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.31 0 0 5093

Hello Zigu !

Gondolom ez a szűrőzéses dolog már valami gyógyítása lenne valaminek ami nem sikerült. Eleve a 4 es kavics durva és az 1 es réselés is vastag mert az 1 es szerszám majd 1,5 rést vág.  Mekkora hozammal homokol a kút ? Mekkora a vízadó vastagság és mennyi van szűrőzve ? Ha nem túl nagy vízelvétellel is működhetne és van vízadó bőven akkor talán inkább egy geotextes szűrőt kellene rakni arra a 125 csőre aztán valami finomabb kaviccsal körbenyomni. Persze alul dugózni, de ez már utólag eléggé kókányolás.

Előzmény: zigu (5092)
zigu Creative Commons License 2009.10.31 0 0 5092

Üdv Lalibátyó!

Össz vissz 1 méteres darab elég lenne, az két dobfúróhoz elég, köszi ha megnézed mert erre tényleg nem találni ezt a méretet, bár a vasazók szerint létezik ilyen, de ritka, és a 160-as  csőhöz pont ez lenne jó, meg a védőcsőnek használt 200-asba is pont belemegy. De kérlek ha találsz ilyet csak szólj, mert nem tudom mikor járok arrafelé, csak 200Km oda vissza. Nagyon nem szeretném hogy bármi plussz költséget vállalj. Azért kedvességedet előre is köszönöm!

Még valami, múltkor írtam az ötletemről hogy a 1 mm-es réselésű 200-as csőbe beteszek egy szintén 1mm-esre réselt 160-ast és a kettő közé 4mm-es szűrőkavicsot a vízadó rétegnél, szerinted működhet a dolog hogy megszűri a homokot?

Előzmény: Törölt nick (5091)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5091

Hello zigu !

Jövő héten valamelyik nap benézek, viszek centit meg fényképezőt aztán ha találok mondom. Mennyi kellene ?

Előzmény: zigu (5090)
zigu Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5090

Helló lalibátyó!

Bújom rendesen a vastelepeket 180-as cső után, de nehéz ügy 220-as, meg160-as,van dögivel, de ez valami ritka méret lehet. De nem adom fel, csak összejön előbb vagy utóbb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!