Keresés

Részletes keresés

Cantona.E Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118224

Támaszkodó -lábbal ilyen közelről ilyet védeni.. 

Mirrmurr Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118223

Alapvetően a zselére tényleg, Cével nem nagyon foglalkozom.

Előzmény: FreshPrince (118222)
FreshPrince Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118222

És itt vajon tényleg a zselére vagy C-re gondol a szerző? Lehet csak én magyarázom bele :) ?

Előzmény: Mirrmurr (118221)
Mirrmurr Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118221

A hajzselé térnyerésével arányosan csökkent a meccsek csípőssége.

Előzmény: nistelrooij (118220)
nistelrooij Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118220

Ez nem meccs, hanem csata! :)

 

Nekem hiányzik az Arse összecsapások is 10-15-20 éve. Keane, Neville idejében egy Arse vagy Pool meccs úgy mentek ki vért ittak. Zörögtek a csontok, villantak a lapok. Hiányzik a régi utálat, mint a két város között, még Evra-Vidic idejében is megvolt szerencsére, ágyúsokkal az észak-dél ellentét. Kicsit hígult manapság a nagy derbik is csupa jópofizás, selfiezés, ölelkezés, mosolygás. Érthető sok honfitárs mindkét csapatban, haverok de egy ilyen derbit akkor sem folyosói barátkozással kell kezdeni.

Előzmény: Csumpitáz_Béla (118215)
nistelrooij Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118219

Ég sportok patak: f01dd99ffaa3b1d271ff1f14cc57ecb38a86dbbb

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118218

Leszedni Salahanyagot. 

Előzmény: Törölt nick (118216)
F1mre Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118217

Védekezik. 

Előzmény: Törölt nick (118216)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118216

Young mit keres ott, mikor van Mata Lingard Rashford...

Előzmény: nistelrooij (118214)
Csumpitáz_Béla Creative Commons License 2017.10.14 0 1 118215

Nekem minden évben ez a MECCS. Meg a visszavágó. A többi a resztli.

nistelrooij Creative Commons License 2017.10.14 0 0 118214

De Gea; Valencia (c), Jones, Smalling, Darmian; Herrera, Matic; Young, Mkhitaryan, Martial; Lukaku.

 

Subs: Romero, Blind, Lindelof, Tuanzebe, Lingard, Mata, Rashford.

nistelrooij Creative Commons License 2017.10.13 0 0 118213

Nyer a United!

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.13 0 0 118212

jó lesz az X, mint ahogy hosszú évek óta folyamatosan is jó (lett volna). nyíltsisakos játékra nem számítok, de Matic-Herrera középpályával szerintem kapunk egy Rashford, Mkhitaryan, Lingard - Lukaku sort.

Előzmény: giornalista (118211)
giornalista Creative Commons License 2017.10.13 0 0 118211

én is ettől tartok. pedig az idei rangadóikon az derült ki, hogy ha hagyják játszani a Poolt, akkor nagyon nehéz dolga van az ellenfélnek, ha viszont fevállalunk egy focit, zavarba lehet hozni őket. fos a védelmük, kár lenne bunkerezni.

 

vereségre számítok egyéb okok miatt is (válogatott szünet, fatigue, egyébként is, Anfield), aztán hátha - idén nem először - pozitív meglepetést okoz Mourinho és a csapat.

Előzmény: Netuddki_m (118210)
Netuddki_m Creative Commons License 2017.10.13 0 0 118210

BUSZ

Előzmény: For-dzsi (118209)
For-dzsi Creative Commons License 2017.10.13 0 0 118209

Jó, hogy Mané kiesett, veszélyes játékos. Kíváncsi leszek, hogy Mou milyen taktikával küldi fel a fiúkat.

Előzmény: nistelrooij (118205)
nistelrooij Creative Commons License 2017.10.11 0 0 118208
jasszgeri Creative Commons License 2017.10.11 0 0 118207

es ma 3:0-nal, amikor mar a meccs elott biztos vb-resztvevo volt belgium, martinez becserelte a bokaserulessel bajlodo lukakut. lott egy golt, de ha raserul en nem tudom, mit mondtam volna. es ezt ugy, hogy fergie utan roberto martinezt szerettem volna a kispadra anno. :)

giornalista Creative Commons License 2017.10.10 0 0 118206

Chelsea-nél Kante...

Előzmény: nistelrooij (118205)
nistelrooij Creative Commons License 2017.10.10 0 0 118205

Csak ne sérüljön le más a mai válogatott meccseken aztán végre újra PL. Azért elég komoly áldozatokat szedett ez a VB selejtező kör. Hetekre kidőltek:

 

Unitednél Fellaini

Poolnál Mané

Arsenalnál Mustafi

nistelrooij Creative Commons License 2017.10.08 0 0 118204

"a Premier League pl. van olyan erős, hogy azt mondja, csak a válogatott tornákra engedi el a játékosokat, ilyen bohóckodásokra, hogy selejtezők, nem"

 

Nincs olyan erős, a ligakupa és téli szünet hiánya még mindig nagyobb teher mint a válogatott selejtezők és szép kis lázadás is lenne a játékosok közt, nem mindenkinek bohóckodás a válogatott szereplés. Csak a béna lebonyolítás miatt jön ki néha szarul. És bár az jót tenne az utánpótlásnak ha a selejtezőben a fiatalok harcolnák ki a részvételt, csak gáz azt mondani nekik bocsi a tornán már a nagy nevek játszanak, várjanak a sorukra 4 év múlva. Esetleg vegyes szabály mint olimpián a túlkorosak, passz. Én nem is a kit engedjenek el a klubok irányból közelítem meg, hanem a naptár, selejtező csoport lebonyolítása irányból. Legyen a selejtezőben más formátum, irányított sorsolás, bajnokságokkal jobb szinkron, akármi. Semmi értelme a németek edzőmeccsként agyonnyerik a csoportjukat, ez még a tornákon leszereplő Angliának sem nagy feladat. És az is vicc a spanyolok és olaszok most egy selejtező csoportba kerülhettek, én ilyen párharcot magán a VB-n szeretnék látni, így ott a többi tölteléknek halvány esélye se volt. Cserébe olaszok pótselejtezőre kényszerülnek és valószínűleg kiejtenek egy szimpatikus vitézkedőt pl. észak-írek akiknek álomszerű, ami megint nem jó a tornának mert pl. 98-ban tök jó volt a horvátok bronzérme. Háromszoros szívás: két nagyágyú akiknek a tornán kéne találkozni nem a selejtezőben, töltelékek esélytelenül a csoportban, és pótselejtezőn elhullik egy vitézkedő. Ezek a szar dolgok.

 

"még mindig ott van a világ legfeleslegesebb focitornája, az Afrika Kupa"

 

Erről azért kérdezd meg az afrikai országokat is. :) Ott az a lényeg júniusban rendezzék, hogy ne zavarjon bele az európai bajnokságokba januárban. Szerencsére megjött az eszük és a 2019-es már akkor lesz.

 

Egyébként a világ legfeleslegesebb focitornája inkább a Konföderációs Kupa.

Előzmény: giornalista (118200)
Mirrmurr Creative Commons License 2017.10.08 0 0 118203

Én ebben a tekintetben konzervatív vagyok, bírom a válogatott meccseket. Főleg, hogy mostanában jó szurkolni Izlandnak meg Walesnek, feltörekvő csapatok allűrök nélkül, és most jó az angol válogatottat is figyelni, több jó arc van benne, akik színezni képesek a játékot, még akkor is, ha ugyanúgy kizúgnak a második körben (vagy előtte).

Persze azért jó érzés, mikor hétvégén újra a PL-ben rajcsűröznek a srácok.

komponi Creative Commons License 2017.10.08 0 0 118202

Azért fogadjuk el, hogy az emberek jó része csak a válogatott focit követi, azt is csak 2 évente a vb-n, eb-n. A klubfutball a többség számára érdektelen. Magyarországon pl. a PL-t néhány tízezer ember követi, teljesen mindegy hogy a Spíler adja vagy a Digisportok. Viszont egy vb-döntőnek, eb-döntőnek milliós nézettsége van. Szerintem ez nagyjából mindenhol így van.

Előzmény: giornalista (118200)
nistelrooij Creative Commons License 2017.10.08 0 0 118201

Fellaini megússza 2-3 héttel a mai vizsgálat alapján. Matic-Herrera maradt csak így a Liverpool ellen. Remélem Lukaku bokája rendben van már, Ciprus ellen nem létkérdés a játéka.

giornalista Creative Commons License 2017.10.08 0 0 118200

igazából nekem tök mindegy, hogy melyik vébére ki jut ki. ha nem lennének selejtezők, akkor is összerángatnák valamilyen kamu indokból (pl. a Nemzetek Ligája) a válogatottakat és kockáztatnák a játékosok egészségét, akiknek amúgy valódi, fontos dolguk van a klubcsapatukban, nem a válogatott bohóckodás a fő profiljuk.

 

ha nem lenne két évig semmilyen válogatott meccs, csak a nagy tornák, persze jó lenne, vagy a mostani helyzetnél legalább jobb. de még mindig ott van a világ legfeleslegesebb focitornája, az Afrika Kupa.

 

bajnokság-szinten lehetne ezt szabályozni, talán. a Premier League pl. van olyan erős, hogy azt mondja, csak a válogatott tornákra engedi el a játékosokat, ilyen bohóckodásokra, hogy selejtezők, nem. hamar átvenné a gyakorlatot a többi bajnokság is. a PL az esetleges UEFA-szankciókkal szemben is keresztül vihetné az akaratát, mert anyagilag egyáltalán nem függnek az UEFA-tól a PL-csapatok (leszámítva szegény Arsenalt, ahol tudjuk, tudjuk, sosincs pénz semmire...).

 

ha meg valakinek fontosabb, hogy Belgiumot képviselje Boszniában, akkor az játsszon nyugodtan más országban. nem kötelező a világ legjobb bajnokságát, a havi 100 milliós béreket választani.

Előzmény: Pretorious (118198)
giornalista Creative Commons License 2017.10.08 0 1 118199

jelenlegi formájában kell eltörölni, nem teljesen.

 

legyenek vagy amatőrök a játékosok, vagy az X-Y ligákban játszók ne legyenek számításba véve, stb. biztos, hogy lehetne olyan megoldást találni, ami nem vezetne a válogatott foci halálához, de a kluboknak is jó lenne.

 

(hozzáteszem, nekem olyan nagyon nem hiányozna a válogatott foci, ha teljesen megszűnne, mert egyszerűen nem érdekel. szerintem egy manchesteri MU-drukkernek ezerszer fontosabb a United, mint az angol válogatott, vagy legalábbis a többségnek. nyilván vannak olyanok is, akiknek nem. korrupt szövetségek, brazil, orosz, katari vb-helyszínek, a játékosok egy részének is nyűg, az engem ezerszer jobban érdeklő klubfoci csak a kárát látja, szóval nem lenne érte kár - mondom, nekem. remélem, egyszer születik valami, a mostani helyzetnél sokkal jobb megoldás, de hinni nem nagyon hiszek benne.)

Előzmény: nistelrooij (118197)
Pretorious Creative Commons License 2017.10.08 0 0 118198

Túlzásokba nem kell esni, ne öntsük ki gyereket a fürdővízzel együtt...
A fő probléma szerintem az hogy az UEFA iszonyat rugalmatlan. Ez a múlt század közepéről átmentett EB/VB selejtező rendszer teljesen beteg dolog a mai körülmények között. Nem volt elég hogy a szovjet és jugó felbomlás miatt megugrott a tagállamok száma, de még felvettek egy csomó minitagországot is akiket szintén besoroltak a többiek mellé, mintha tényleg lehetne esélyük továbbjutni. Grátisz kitalálták a pótselejtezőket, amihez szintén külön válogatott-szünet kell.
Szép dolog az egyenlősdi, de ideje lenne húzni egy vonalat és radikálisabban belenyúlni a rendszerbe, mert igazából még az sem teljesen tiszta hogy a Nemzetek Ligája miféle előrelépést fog hozni. Azon felül persze hogy az UEFA még több extrapénzhez jutott a plusz közvetítési jogok értékesítéséből :-s

Előzmény: giornalista (118194)
nistelrooij Creative Commons License 2017.10.08 -2 1 118197

Hokiban a Stanley Cup a leglegleg, fociban meg a World Cup. Megint szélsőségesen gondolkozol, nem kell eltörölni a válogatott focit. Csak megreformálni a selejtezőt. Kár nincs miről beszélni, mert a szar katari VB után inkább bővítik 48 csapatosra a VB-t... az is érdekes lesz, 16 db hármas csoport a tornán, csoportban 11-es szétlövés hogy ne legyen döntetlen, emiatt olyan buszparkolás lesz hogy csak na, hiszen az esélytelenebb csapatnak egyszerűbb büntetőkre játszani, de legalább a plusz meccsek miatt a FIFA 1-2 milliárddal többet kaszál.

Na de hol van még 2026, nekem most nem stimmel az annak ellenére Európának jár a legtöbb hely a tornán, mégis nekik szinte a legnehezebb: UEFA zónában a csoportgyőztes jut ki, a 8 második egymás ellen play-off a maradék 4 helyért. A csoportban és a pótselejtezőben is már kiesnek jobb nevek, mindig van nagy hiányzó.

Ehhez képest a CONCACAF zónában egy 6 csapatos csoportból még a 4. is kijuthat még interkontinentális pótselejtezőn ha megveri az ázsiai 3. érkezőt. Dél-Amerikában meg van az a nagy 10-es csoport és az 5. helyről is lehet játszani pótselejtezőt Óceániával. Afrika tiszta sor, két kör után aki életben maradt 20 ország beszórják 5 db 4-es csoportba és mindegyikből a csoportgyőztes kijut.

Európábából így több komoly/nagy múltú futballnemzet megszívja már a csoportban vagy a pótselejtezőn, míg Közép- és Dél-Amerikából ki lehet jutni egy 6-os csoport 4. helyéről is, mint Mexikó legutóbb 2 meccset nyertek csak a csoportban, selejtezőn megverték Új-Zélandot.
Európában meg ugye hollandok, csehek szívás, a play-off körben az is lehet egy skandináv se jut ki vagy horvátok, portugálok vagy a vitézkedő UK kis csapatok walesi bárdok, észak-írek. Ezek mind jobban hiányoznak mint egy Peru vagy Panama. Lehet mondani "hé nistelrooy ne sírj már, a hollandok tényleg bénák Van Gaal óta" amit én alá is írok, viszont röhej hogy az ugyanúgy bénázó Argentínának még mindig van esélye kijutni 10-ből 5. helyen és interkontinentális selejtezőn. Persze franc tudja lehet ha brazil, ARG, Chile, URU, PARA, Kolumbia stb. mintára Európában lenne egy 10-es csoport amiben németek, franciák, angolok, hollandok, olaszok stb. egyszerre és csak fele jut ki az se tetszene hiszen az már önmagában egy mini VB lenne. :D

Régi 16-ról 32-re majd 48-ra emelkedik a létszám, aztán mégis Európa szívja meg mindig, köszi FIFA.

Előzmény: giornalista (118196)
giornalista Creative Commons License 2017.10.08 0 0 118196

hát tagadhatatlan, hogy mostanában ténylegesen jó formában játszik. szimplán hasznos, az erősségeit kihasználja, a gyengeségeit nem erőlteti. 

 

de amúgy bárkit elveszíthetünk így. az NHL-ből nem mennek a hokisok az olimpiára, ugyanezt kellene fociban is. legalább a top szinten játszókkal. persze az esély erre 0%, mert a válogatott fociból él a FIFA meg az UEFA.

Előzmény: Mirrmurr (118195)
Mirrmurr Creative Commons License 2017.10.08 0 1 118195

Megértük azt is, hogy Fellaini hiánya miatt kelljen bosszankodni, haha.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!