Keresés

Részletes keresés

Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.27 0 0 87

Lehet, hogy nálad is az ó betűvel lesz gond? Akkor is üres, ha csak a viszonylatszámra és a napra szűkítesz?

Előzmény: BPI-553 (86)
BPI-553 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 86

Megpróbáltam, de megint csak az adatok nélküli táblázatot adta be. :-( (Megpróbáltam a 8-as járattal is a lekérdezést, de arra is az üres táblázatot adta be. :-((( )

Előzmény: Szakadáskapcsoló (85)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.27 0 0 85

Próbáld a trip_headsign mezőhöz azt a feltételt írni, hogy "Kőbánya-Kispest M - Új végállomás", így szerintem működni fog.

Előzmény: BPI-553 (84)
BPI-553 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 84

Köszi! Így sem sikerült. :-( Megpróbáltam úgy, ahogy a 72-es hsz-ben GörbeFan is csinálta, de úgy sem jutottam dűlőre az access-el. :-(

A nyilazások...

 

...és a végeredmény. :-(

Előzmény: Szakadáskapcsoló (81)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.27 0 0 83

Az alábbi grafikont a hétköznapi indulási idők alapján készítettem: M1 a Vörösmarty térről, M2 a Déli pályaudvartól, M3 Újpest-központtól. Van benne néhány érdekes cikk-cakk, vagyis egyenletesebb is lehetne a követés, elsősorban a 2-esen a délutáni csúcs előtt:

 

Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.24 0 0 82

A be nem nyilazott táblák okozzák. A Shapes-t kösd be a Trips-hez a shape_id mezővel, a Calendar_days-t pedig a Calendar-hoz a service_id mezővel. Ezt a két plusz táblát egyébként én eddig nem is nagyon használtam. A nyilak irányára figyelj: soha ne mutassanak egymásra, és több táblából soha ne menjen egy táblába nyíl.

 

OFF

Ezzel kapcsolatban találtam egy bug-ot az Access-ben: látszólag hiába mutatnak egy irányba a nyilak, ez csak akkor jó, ha mindegyik nyíl egységesen 2-es vagy 3-as típusú. Tehát pl. az A táblából B táblába kötött 2-es típusú nyíl ugyanúgy néz ki, mint a B-ből A-ba kötött 3-as típusú, de csak akkor fog működni a lekérdezés, ha az összes többi nyíl is 2-es (vagy adott esetben 3-as) típusú a lekérdezésben.

Előzmény: BPI-553 (80)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.24 0 0 81

Igen, nálam gond nélkül megy mindenféle karakterre (Access 2003-on nyomulok), de nekem is ez az egyik tippem, hogy akár az ékezetes betű, akár még a szóköz is másmilyen kódszámú karakter lehet (utóbbi hibával Excel FKERES-nél találkoztam).

Előzmény: hungeri (79)
BPI-553 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 80

Hello!

Valamiért nem akar összejönni a lekérdezés. :-/ Mit rontottam el? :-(

Előzmény: Szakadáskapcsoló (78)
hungeri Creative Commons License 2012.01.23 0 0 79

Nálad amúgy működik ez a fajta szűrés? Mert én az UTF-8 konverzióra gondolnék, az Ú betű az tipikusan rohadék szituációkat szokott okozni adatbázisoknál :))), bár Topiktárs ugye általánosságban járt eredménytelenül.

 

Akkor már elmesélem az OFF-ot, hogy Győrben hogy jártunk az MSSQL táblákkal és lekérdezéssel: A CITY buszra keresve a vonalak között megkaptuk, ha "C" volt a keresési érték, megkaptuk, ha "CI", és akkor is, ha "CITY", de "CIT"-re sosem, se LIKE-kal, se substring-gel, charindex-szel, egyszerűen sehogy. Aztán jött az üzenet az adatbázisos emberünktől, hogy magyar a lokalizáció és ez a nyomorult megkülönbözteti a t betűt a ty betűtől :))))

Előzmény: Szakadáskapcsoló (78)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.23 0 0 78

Akkor tanácstalan vagyok. Légy szíves írd meg, ha rájöttél valamire.

 

Esetleg még csinálj egy új lekérdezést, amibe csak a Stops táblát teszed be, és abból is csak a stop_name mezőt, és abban szűkíts bármelyik megállóra, hogy egyáltalán visszaadja-e a nevét a lekérdezés. (Az eddigiek alapján valószínűleg ezt sem fogja - akkor importáld be újra a Stops táblát, vagy legalább nézd meg, nincs-e valami spéci karakter a megállók neve után.)

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 77

Így teljesen jól működik.

Előzmény: Szakadáskapcsoló (75)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 76

Megnézem.

Előzmény: Szakadáskapcsoló (75)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.23 0 0 75

Furcsa. És ha nem a megálló nevére szűkítesz, hanem mondjuk beteszed a stop_id mezőt (bármelyik táblából a kettő közül), és az alapján szűkítesz F01841-re?

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 74

Bármelyik másik megállót írom be, akár más vonalcsoportról, akár erről, akkor a lekérdezés eredménye egy üres tábla lesz.

Előzmény: Szakadáskapcsoló (73)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.23 0 0 73

Tehát így nem jelenik meg semmi, csak ha kitörlöd, hogy "Újhegyi sétány"? És ha másik megállóval próbálkozol?

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 72

Nem, akkor sem, ha a stop_names mezőbe beírok feltételt, akkor teljesen üres lesz a lekérdezés.

 

 

Előzmény: Szakadáskapcsoló (71)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.23 0 0 71

Akkor se jön ki semmi, ha a szűkítés nélküli lekérdezésből vágólapra teszed az egyik megálló nevét, és utána azt idézőjelek közé bemásolod a lekérdezés feltételébe? Ha nem, akkor dobd be ide a képernyőt, hogy ránézhessünk.

Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 70

Választó lekérdezésnél a táblák jól össze vannak kapcsolva.

Ha egy megállóra szeretnék szűkíteni, és oda megfelelően beírom a megálló nevét, akkor nem ír ki semmit, ha kiszedem ezt feltételt, akkor minden gond nélkül minden megállót kíir egy adott viszonylatra.

 

Valakinek ötlete?

cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 69

Köszönöm szépen, működik! :))

Előzmény: Szakadáskapcsoló (68)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 68

MEGVAN! Mégiscsak rossz a feltétel az első mezőben: "Keleti pályaudvar M (Garay utca)"

 

Ezenkívül még tedd be a direction_id mezőt, mert csak a 0 vagy 1 bejegyzésekre lesz szükséged (attól függően, hogy a Keleti a kezdő- vagy végpont).

Előzmény: cooldogg1992 (66)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 67

Több lehetőség van:

 

1. Próbáld meg, hogy egyesével kitörlöd a táblákat (kezdd ezzel az új block_id-forgalmi táblával), és bár persze eltűnnek az abból a táblából vett mezők, de egyszercsak megjelennek az adatok. Ekkor az utolsónak törölt kapcsolat a bűnös, valami miatt nem egyforma a mezők tartalma.

 

2. Nyilazd be a kapcsolatokat a stop_times táblából kiindulva. Ekkor kénytelen lesz az összes stop_times értéket megjeleníteni (ami a szűrőfeltételnek eleget tesz), legfeljebb a hibás kapcsolatok esetén üres mezők fognak megjelenni (pl. nem fogod látni a forgalmi számot).

 

3. Ha egyik sem segít, töröld ki a feltételeket, bár ezek jónak tűnnek.

Előzmény: cooldogg1992 (66)
cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 66

Köszi. Valami még mindig nem jó. Így néz ki a lekérdezés és eredményként semmi nem jön ki. :/

Előzmény: Szakadáskapcsoló (63)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 65

2010-esben sajnos nem tudok segíteni, nálam Office 2007-nél megállt az idő. :-) (A 75/79-es troli-adatokat közben elküldtem a címedre.)

Előzmény: Szebi05-51 (64)
Szebi05-51 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 64

Ez nem értem semmit:/
Nekem a MS Office 2010

Előzmény: Szakadáskapcsoló (59)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 63

Készíts egy üres táblát Access-ben két szöveg-oszloppal és másold bele ezt:

 

https://sites.google.com/site/gtfsadatbazis/block-forgalmi.xls?attredirects=0&d=1

Előzmény: cooldogg1992 (62)
cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 62

Elakadtam. Elkezdtem a leírásod alapján csinálni de mikor a group by-t benyomtam akkor lefagyott az acces. Megoldható, hogy padorjan mintájára feltöltöd a forgalmival ellátott táblát? A lekérdezésekkel már el tudok szórakozni én is. :)

Előzmény: Szakadáskapcsoló (61)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 61

Ja, hogy Te már előrébb vagy. :-) Mindegy, úgyis le akartam írni ezeket, hátha másnak is jól jön.

Előzmény: cooldogg1992 (60)
cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 60

Köszönöm, konkrétan csak erre a lekérdezés típusra voltam kíváncsi, a beimportálás meg 1-2 egyszerű lekérdezést már csináltam magamnak. :)

Előzmény: Szakadáskapcsoló (59)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2012.01.22 0 0 59

Először is szükséged lesz MS Access-re. Ha nem szeretnél a táblák importálásával vacakolni (ezt a kérdést jól kiveséztük lentebb), akkor élj a lehetőséggel, hogy padorjan topiktárs nagylelkűen közkinccsé tette az általa letöltött és Access-be importált adatbázist (ld. 54-es hsz).

 

Ebben az adatbázisban egy minta-lekérdezés-séma is van, amibe csak be kell tenni a szükséges mezőket (dupla kattintással a mezőnevekre). Minden olyan mezőt be kell tenni a lekérdezésbe amiket szeretnél megjeleníteni (pl. indulási idő), illetve amire szeretnél szűrni (pl. viszonylat).

 

A forgalmi számos lekérdezésem konkrétan így néz ki:

 

 

A "nyilas" (1:n) kapcsolatokat úgy tudod létrehozni, hogy a mezőnevek összekötése után duplán rákattintasz és 2-es típusra állítod. Mindig a nyíl irányába húzd a vonalat.

 

A mezők:

 

stop_name: a megálló neve

departure_time: indulási idő

forgalmi: most jut eszembe, hogy ehhez még magyarázatot kell fűzzek, mert az ehhez használt block-forgalmi tábla nincs benne az adatbázisban, saját magam állítottam elő a 17-es hsz-ban leírt módon.

route_short_name: viszonylatszám

wednesday: a nap neve, ide értelemszerűen a megfelelőt kell betenni és a feltételhez 1-est írni

trip_headsign: menetirány, a végállomás neve, illetve néhány viszonylatnál a "közbenső végállomás" (pl. a 47-esen a Móricz ilyen)

 

A lekérdezést ezután Excel-be másoltam és manuálisan rendeztem áttekinthetőbb táblázatba.

Előzmény: cooldogg1992 (58)
cooldogg1992 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 58

Gondoltam mivel erre a témára itt van ez a topic így erre a hsz.-re itt válaszolnék. :)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115636512&t=9179599

 

Egy szájbarágós lépésről-lépésre leírt útmutatót tudnál róla írni, hogy hogyan kell csinálni? :)

 

Köszi. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!