Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 39096

Mikor téliesítetted. Utána. :-)

Előzmény: Geryson (39094)
dodi77 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 39095
Sziasztok!
Egy kis segìtséget szeretnèk kérni tőletek, hogy hogyan kell tèliesíteni a medencèt.
A vàlaszokat előre is köszönöm!
Üdv, Dodesz!
Geryson Creative Commons License 2012.10.02 0 0 39094

Uraim! Meddig kell szűrni a medencét amúgy ilyenkor? Mikor bonthatom le a szűrőt?

Tulku67 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 39093

Haverom a kocsmáros polikarbonát tetőt rakott a kocsmára...szerintem nem veri szét az eső...és szerintem jobban szigetel mint a drótüveg.
Igen ezeket egyedül is fel bírod rakni, darabolásra alkalmas lehet akár a flex is (persze nem tudom, nem égeti-e el, ezt megkérdezem...) tehát építésileg is könnyebb...persze a megfelelő esésre illik odafigyelni, de amit a drótüveg bírt, azt a polikarbonát is bírni fogja.

Ha garázs van alatta, gondolom végeztél statikai próbát, de úgy tudom kis méretűt szeretnél, nem 20 tonnásat...
Viszont felülről vízhatlanítani kell keményen (nehogy átázzon)...

Előzmény: Ali-bá (39088)
Ali-bá Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39092

Mindet köszönöm. (Ezekkel el leszek egy darabig!)

Előzmény: Blue_Sky_007 (39091)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39091
Előzmény: Ali-bá (39088)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39090
Előzmény: Ali-bá (39088)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39089
Előzmény: Ali-bá (39088)
Ali-bá Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39088

Köszönöm a tanácsaidat, biztos hogy magamtól nem lenne annyi eszem, hogy minden stimmeljen. Még így is félek egy kicsit, bár  "sok mindent már megoldottunk - nem volt soha ilyen jó dolgunk".

A polikarbonátnak (üveggel szemben) majd utána nézek. Ugy tudom lehet kapni nagy táblákban, még az is lehet, hogy magam fel tudnám rakni a meglévő üvegtetőre pluszban. Mennyire hőszigetel? Nem veri be a jégeső? (Most felül drótüveg van.) Uj tetőszerkezet nem szükséges.

Jó, hogy írtad a kifolyó elfagyását, én csak az esőcsatornába akartam vezetni a kicsapódó vizet - módosítok.

A padlót kivülről, alulról szándékozom hőszigetelni, alatta ugyanis garász van, annak a tetején van az eddig fűtetlen üvegházam.

A légtér hőfokában egyet értünk, a vizet én 23-24 fokosnak szeretem, nem lubickolásról van szó, hanem napi rendszeres úszásról. A melegebben nagyon 'kimelegszem'.

A fűtést a ház központi fűtéséről tervezem.

Előzmény: Tulku67 (39087)
Tulku67 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39087

Amit te akarsz csinálni azt úgy hívják hogy mini uszoda :-)))

Viccet félretéve, mindenképpen egyeztess szakemberrel (aki ismeri az építési folyamatot) mert szerintem elég komoly projeknek nézel elébe...nem 1-2 százezerről beszélünk (csak ha a hőszigetelt üveg m2-ére gondolok elborzadok)

De! (hogy építő jellegűt is írjak)

Én nem üvegezném, hanem polikarbonátoznám...vázszerkezet így sokkal kisebb-olcsóbb, ráadásul olcsóbb mint az üveg szerintem.
Padló kialakítása okos, de összefolyót tegyél be, ami megy a csatornába (nem ki az udvarra, mert télen szétfagy)...persze csatornába megy majd a homokszűrő backwash lötyije is, tehát úgy is kell az is.

Én vennék egy 40 ezres párátlanítót azért (nekem ilyen van itthon, átépítés után mindenhol folyt a víz annyira párás volt minden - azt a 2 évvel ezelőtti május-júniust sohasem feledem, annyi eső sohasem esett - és ez a kis gép pillanatok alatt megoldotta...nálad inkább mérsékelné, mivel a tetőről lecsöpögő vízcseppek irritálóak lehetnek télen :-)))

Padlót nagyon szigetelném, medence alá xps-t vagy más hőszigetelőt raknék, ne szökjön ott a meleg...

Mivel fogod fűteni a medencét? Azt tudod, hogy a külső hőmérséklet 28-30 fok között tanácsos, a víz (persze egyéni ízlés kérdése) de 25 foktól élvezhető...bár egyesek a 35 fokot is szerethetik...

Előzmény: Ali-bá (39086)
Ali-bá Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39086

Úgy képzelem:

1. A padlót lefolyásosan alakítom ki, ugyis kifröccsen a víz, mikor úszom.

2. A két oldali üvegfal átalakítása során azokat nyithatóvá teszem, részben vagy egészben. Esetleg a tető egy részét is. De lehet, hogy a meglévő kinti medence marad és télen bent, nyáron kint. :-) A kinti jobban benne van a természetben, de ha ez beválik, akkor az megszünik.

   Jó, hogy felvetetted a problémát! Megjegyzem - erre is kell gondolni!

(Az ötleteket külön füzetbe címszavak, problémák, megoldandó feladatok szerint kigyüjtöm magamnak és gyakran nézegetem mielőtt neki kezdenék a projektnek!)

Előzmény: Tulku67 (39085)
Tulku67 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39085

Nekem két dolog jutott eszembe:
1. A már említett párásodás, de ha ez egy teljesen külső helyiség, akkor maximum a padlón fog jelentkezni némi víz (és persze az üvegen)
2. Hogy érzi magát az ember nyáron egy ilyen üveg katlanban, még ha árnyékolt is...rettentő meleg lehet bent...vagy tévedek?

Előzmény: Ali-bá (39084)
Ali-bá Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39084

A lakáshoz úgy 'kapcsolódik', hogy egyik fala (3,5 m) a ház konyhaablakos falához, másik fala (3 m) a házhoz csatlakozó fűtött üvegházhoz, üvegfallal, üvegezett Al ajtóval. A másik két fala és teteje üveg, DK-re, DNY-ra és az égre néz. Ha meg tudom valósítani a kérdéses medencét, akkor ezeket az üvegfalakat (jelenleg egyrétegű) kicserélném 2-3 rétegű üvegre és fűtüm az egészet télen. (Tavasszal-ősszel önfenntartó, nyáron meg árnyékolom, mert ilyenkor 40 fok C van benne.) Milyen gond lehet vele?

Előzmény: Blue_Sky_007 (39082)
Tulku67 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39083

Igen a felfújható Isten csapását és is elfelejtettem...
Szerintem akkor jársz a legjobban ha veszel egy fémfalasat 0,2-es fóliával, homokszűrővel és 3-5 évente cserélgeted a fóliát.

No a minőség az egy más kérdés...fémpalást minden esetben valahogyan kezelve van, szerintem röhögve bírnia kell 10 évet, ha valaki nem flexelgeti...
Fólia: hááát én itt már látom a különbséget, mert az eredeti bizony első blikkre sem volt meggyőző, vettem igen olcsón egy gree fóliát, ami papíron ugyan olyan vastag, de már tapintásra ég és föld a kettő...
Perem: Itt is sikerült beszereznem igen olcsón egy olasz peremet az eredeti helyett, itt is nagy különbségek lehetnek...
Homokszűrő: a lehetőségek tárháza végtelen, én speciel használtat nem vennék, de ha picit túlméretezed, nem lehet baj a szűréssel...ha letakarod 0,15-ös UV álló fóliával rendszeresen, szkimmer van, homokszűrő 4-8 órát jár idényben naponta, akkor kristály tiszta vized lesz az biztos.

A vastagabb fólia jöhet még szóba "időhúzásként", nem tudom megéri-e, minden esetre vaterán láttam 40-ért 0,4-eset, a 0,6-os már elég horror árú, Kerex-nél 80 fölött kérnek érte...és bizony egy idő után azt is megeheti a klór és UV...

Előzmény: Frank Zappa (39074)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 39082

Van egy üvegházam ami a lakáshoz kapcsolódik.

 

Na ez lehet a gond, mert nem írod, hogy a pára az épületet érheti-e.

Előzmény: Ali-bá (39081)
Ali-bá Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39081

Erre még nem figyeltem fel, pedig 'Nyárimádó' is említette. Tulajdonképpen mi a gond a párával, párásodással? A fóliaház is bepárásodott éjjel, reggelre, de mikor kisütött a Nap, minden pára eltünt. Ez az üvegház is jól benapozott! (Ártalmas a pára?)

Előzmény: lac1 (39080)
lac1 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39080

Szia,

 

a párásodást már írta előttem Blue Sky, ez szerintem elég bonyolult lesz. Szerintem először nézz utána, hogy érdemes-e?

De sok szerencsét hozzá!

Előzmény: Ali-bá (39076)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39079

A párát ne felejtsd el.

Ha beltérben akarsz medencézni az nagy gond lehet.

Előzmény: Ali-bá (39076)
Frank Zappa Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39078

Természetesen igazad van az ár és a tömeggyártás összefüggésében, ezt nem vitatom. Az is biztos, hogy az egyedit és a minőséget mindig meg kellett fizetni.

Ali-bá-nak meg télire nem kell különösebben meleg víz uszikálni, elég neki egy neoprén ruha...

Előzmény: nyárimádó (39075)
Ali-bá Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39077

Minden fával (és egyébbel) kapcsolatos tanácsot örömmel veszek és megköszönök.

Előzmény: Tulku67 (39073)
Ali-bá Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39076

Nekem eddig se ázott kint (ld.39028 hsz) és ennek köszönhetően nem 3, hanem 5 hónapig tudtam használni, de fejleszteni akarok. Van egy üvegházam ami a lakáshoz kapcsolódik. Ebbe szeretném valahogy beszuszakolni a medencét, hogy fűthető és télen is használható legyen. E miatt csak max. 2,5x2 m-es lehet. Ezért kell magam eszkábáljam az egészet. Sok probléma adódik!! (Palást, oldalnyomás, fólia, fűtés, stb.) 

Előzmény: lac1 (39072)
nyárimádó Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39075

Mint már említettem a tömeggyártást nem tudod olcsóbbra kihozni házilag, tehát a gagyi mindig is olcsó lesz. De !!! Rengeteg méretben árulnak pótfóliát, azaz csak a medence méreteket kell lelesni és megcsináltatni a vázat, a fólia bolti marad, bár lehet kapni jóval vastagabbat is. 

Így kicsit drágábban, de elég jó minőséget ki lehet hozni. Tervem az, hogy Ali- bá medencéjének a méreteit leveszem ( most már tudsz róla Ali-bá), és azt csinál(tat)om meg. Ez egy 3,5 x 0,8-as fémpalástos medence ( szerintem ). Nagyobbat nem tudok a 6x4-es placcra tenni, de nem is áll szándékomban, mert ez bőven kielégíti a család szükségletét, és ez az a méret, amit a cuccaim nevetve visznek ( homokszűrő, lámpa, vegyszer mennyiség, áramszámla, vízszámla, stb...).

 

Üdv

Előzmény: Frank Zappa (39074)
Frank Zappa Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39074

A fő probléma az, hogy az olyan "alacsony költségvetésű" medencék mint amilyen legtöbbünknek van( volt) az pontosan annyit bír ki, amennyibe kerül. Az én 5,5-ös oválisom két idényt bírt ki, de szerencsére "csak" 60 pénzért jutottam hozzá. De valahogy mégsem örültem nagyon... A következőre sem lesznek milliók, de egy kicsit tartósabb azért jobb lenne. A felfújóssal mindenesetre szakítottam. Remélem tavaszig a többiek kiokoskodják a legjobb megoldást!

Előzmény: Tulku67 (39071)
Tulku67 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39073

A fa engem is megfogott...imádom!

De a medencét véleményem szerint betonból építik...szükség esetén esetleg fémváz és fólia (mint nálam is...kis pénz, kis foci :-)))

Előzmény: lac1 (39072)
lac1 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39072

Az a baj konkrétan, hogy kint ázna 12 hónapig, használni meg mondjuk háromig. Így még rosszabb a kinézet.

Jó a fa, szép is, bár én a besüllyesztett megoldást helyezem előtérbe, nekem a létrás megközelítés annyira nem jön be, oda meg a fa nem nyerő. Sőt, tudom, ha igényes munkával akarok jó minőségű fát, akkor abból egy kb. akkora betonvájú is kijön. A gépészet meg darab-darab, mint ahogy az aljzat beton a fánál plusz, a betonnál meg ugye alap.

Előzmény: Tulku67 (39071)
Tulku67 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39071

Egy héten belül meg sem szólalna...még az ajkuk alá is zsebkendőt tesznek koncert közben...

Itt szerintem azért hasogattunk szőrszálat (szépen sikeredett) mert időtálló megoldásban elmélkedtünk, s én ilyenkor hajlamos vagyok végletekben gondolkodni, ami nem mindig rossz, de azért rendszerint túllövök a célon...

Szerintem manapság ha egy termék 10-15 évet kibír, azt nevezhetjük jó terméknek...mert nem ez a mindennapos.
Miele mosógépből tíz éveset veszek és 10-15 évig ezután sem kell ránéznem. Na  így lennék én egy famedencével is, ezért nem csinálom...belebetegednék...

Előzmény: lac1 (39070)
lac1 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39070

Ha a hegedűt is kitennéd a napra, verné az eső, és néha ráloccsanna egy kevés híg klóros víz, és az olcsóság nevében (mert ugye ezért keresünk más megoldást) kiválasztott faanyagból készült volna és ezek kombinációi, akkor már az a hegedű sem lenne hegedű.

:-)

Előzmény: Tulku67 (39061)
nyárimádó Creative Commons License 2012.09.30 0 0 39069

 

 

 

 

Ezért lett eladva. Én szerettem, bár a nap elkezdte fakítani 2 év múlva. De Neked ez fedett helyen lenne.

Üdv

 

Előzmény: Ali-bá (39068)
Ali-bá Creative Commons License 2012.09.29 0 0 39068

Igazad van. A fa 'borítás', tulajdonképpen nem boritás, hanem a fóliát tartó medencefal lenne. (Ez a műanyag medence a képen felül szélesebb, mint alul? Mint a fürdőkád?)

Előzmény: nyárimádó (39066)
nyárimádó Creative Commons License 2012.09.29 0 0 39067

A 2x2x1 m-es medence fóliaigénye 12 nm, azaz 4000 ft/nm áron is eleve 48000 ft a fólia. És még ez csak fólia.

Előzmény: nyárimádó (39066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!