Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137224

Így látszik a kilistázott 3kB-os *.lst file TC-ben:

Előzmény: Doky586 (137223)
Doky586 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137223

"Na meg azt is akartam még kérdezni,mindenkitől,hogy olyat lehetne-e hogy valahogy első körben csak azt kinyerni még a lemezből hogy milyen mappák és fájlok vannak rajta?"

 

A TotalCommander DiskDir pluginjét használom erre. Létrehoz egy szöveges filet (mint külső tömörítő) amit TC-vel ugyanúgy lehet böngészni mintha a mappákban járkálnál, de akár notepad-al is nézegethető..

Előzmény: bela300 (137218)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137222

"olyat lehetne-e hogy valahogy első körben csak azt kinyerni még a lemezből hogy milyen mappák és fájlok vannak rajta?"

Hát nem valószínű, mikor már nem látja a vindóze se. Pont ezér' köll lementeni, hogy utána nyugodtan lehessen tovább keresgélni.

(Most mennem köll...)

Előzmény: bela300 (137218)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137221

"mit gondolsz,arra a CrystalDiskInfó-ra egyáltalán szükségem van nekem?"

A meglátás helyes: most már nincs.

Ez vót az egyik ökörség: mikor már tudott, hogy gyönnek az olvasási hibák a vinyón, akkor nem tesztelgetjük meg csekkolgatjuk, hanem az a legelső, hogy mentjük, amit lehet, és mikor a rendcer már föl se ismeri a cuccot (vagy 'csak' akadozik a fájlszintű mentés), akkor erre gyakorlatilag az egyetlen működő megoldás a ddrescue.

Előzmény: bela300 (137217)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137220

"Ez a ddrescue hangzik eddig talán a legjobban (bár aki ismeri ezt is és a Johnny Five által említett Atola Insight Forensic-ot is az esetleg összehasonlíthatná nekem a kettőt, utóbbiról még magyar leírást sem találtam)."

Én se ismerem, de ami hasonló forensic cuccom van, az tkp. pont ugyanezt csinálja. Csak jósok pízér', ugye, és nem is lehet csak úgy levenni a polcról...

(Valójában ezeknek még egy csomó fejlettebb funkciójuk is van, de az ide nem nagyon kell.)

 

"Viszont nem egyszerűnek tűnik a használata,jól gondolom?Szóval milyen szintű számítás technikai ismeretek szükségesek hozzá?"

Az alapfunkciók nem vészesek.

 

 

"Igazából már ott elakadtam hogy mit kell letölteni hozzá?Csak az lz fájlt vagy az lz.sig-et is?"

Miféle lz-t? :-O

 

"... Tehát akkor ehhez is kell Linux,windows-zal nem fog menni ugye?"

Nem hát.

Praktikusan vmi utility-diszket kell leszedni (én a SystemRescueCd-t használom), arról elindítod a gépet, és 1-2 parancsot kell csak kiadni.

 

 

"Pontosabban mennyi?"

Hát amennyit le akarsz menteni, nyilván. Elvégre másolatot csinálunk, és az egész területről (diszk/partíció) beszélünk, ugyi...

Előzmény: bela300 (137216)
Jahno Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137219

Elméletileg lehet, gyakorlatban nem fogsz vele sokra menni, mert nem tudsz az adott helyre pozicionálni. Alap meggoldás, amit a probléma megoldása óta kerülgetünk, hogy kell egy legalább ekkora lemez, arra erőszakkal sorról-sorra mindent átmásolni és azon megcsinálni a logikai adatvisszaállítást. Opciósan egy következő lemezre.

Előzmény: bela300 (137218)
bela300 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137218

Na meg azt is akartam még kérdezni,mindenkitől,hogy olyat lehetne-e hogy valahogy első körben csak azt kinyerni még a lemezből hogy milyen mappák és fájlok vannak rajta?Mert ekkora adat mennyiségnél ki emlékezne rá pontosan.Tehát valahogy kinyerni a tartalom jegyzéket egy sima,szép hosszú lista formájában,amit megkapnék pl. egy txt vagy word vagy akár milyen fájlban.Ilyesmire volna valami lehetőség?

 

Már ez is nagyon jó lenne,mert az adatok jó része végül is pótolható lenne.És semmit sem szeretnék kevésbé,mint hogy elindul az adat mentés,és ha az nem sikerül akkorára tényleg annyira földbe áll a lemez hogy már a fájl listát se lehessen lekérdezni róla.Ezért gondoltam hogy előbb inkább csak a jegyzékre mennék rá,az gondolom még meglenne néhány perc alatt,azzal még valószínűleg nem sokban rontanám a mentés eredményességét.Fordított sorrendnél viszont bizonyosan.

 

Erre is köszönöm a válaszokat!

bela300 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137217

Azt is akartam még kérdezni hogy mit gondolsz,arra a CrystalDiskInfó-ra egyáltalán szükségem van nekem?Úgy értem ha az csak egy diagnosztizáló program akkor azért minek feleslegesen túráztatni a gépet a mentés előtt?Végülis ment amit ment a ddrescue nem,azon a CrystalDiskInfó előzetesen már úgy sem tud segíteni nem?Vagy valami okból azért mégis csak javaslod a használatát és ha igen akkor miért?

Előzmény: bela300 (137216)
bela300 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137216

Szia!Ez a ddrescue hangzik eddig talán a legjobban (bár aki ismeri ezt is és a Johnny Five által említett Atola Insight Forensic-ot is az esetleg összehasonlíthatná nekem a kettőt, utóbbiról még magyar leírást sem találtam).Viszont nem egyszerűnek tűnik a használata,jól gondolom?Szóval milyen szintű számítás technikai ismeretek szükségesek hozzá?

 

Igazából már ott elakadtam hogy mit kell letölteni hozzá?Csak az lz fájlt vagy az lz.sig-et is?Aztán a wikipedia azt írja hogy Operating system Unix-like.Jobban utána nézve úgy látom hogy a Linux is egy Unix op rendszer.Tehát akkor ehhez is kell Linux,windows-zal nem fog menni ugye?

 

"Mondgyuk hely az köll hozzá sok, az tény."

 

Pontosabban mennyi?Emlékeztetőül,kb.a mentendő adat mennyiség kb. 2700 giga.Egy lemez,egy partíció,csak adatok.Egy másik lemezen lenne a művelethez max. 3500 giga szabad helyem.Az elég lenne?

Előzmény: Gorcsev (137198)
Jahno Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137215

Aham, szedd le, tedd fel. Amúgy Javat a java.com-ról. Viszont kérj még a gépbe +2 giga RAMot, mert érdemes. Vírusölő hit kérdése, részemről MSnek a sajátja, Security Essentials és kész.

Előzmény: biopapó (137214)
biopapó Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137214

Kedves Guruk!

Kaptam az unokámtól egy laptopot:

TOSHIBA Intel(R)Pentium(R)Dual CPUT3400@".166GHz

- RAM 2.0 GB

- Windows 7 Ultimate 64 bit

- Merevlemez 232GB

Két kérdésem van:

1- melyik böngészőt telepítsem fel, ha ezen a gépen főleg az iForex piacon akarok dolgozni. Felraktam a Firefoxot, de indulás helyett ezt kaptam:

 

 

töröljem le és telepítsem újra, vagy van egyszerűbb mód szóra bírni őkelmét?!

Kellene egy olyan oldal, ahonnan a JAVA letölthető, (az iForex diagram elemzéséhez kell) anélkül, hogy előtte egy csomó g@najt rakna a gépre!

 

2- Telepítettem az Avast vírusirtót, de azzal ijesztget hogy 20 nap után lejár.

Melyiket javasoljátok és honnam érdemes letölteni?

Köszi.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137213

Százszázalékos megoldás nincs. A legfontosabb file-okat hetente átszinkronizálom egy másik felhőbe így nem vagyok egyetlen egyre cloudra rászorulva. Így biztosítom be magam. Ami nem fontos vagy nem annyira azt vagy nem teszem felhőbe illetve nem duplikálom egy másikba. Eddig jól működött annyira, hogy saját hibás törlést is visszatudtam hozni.

 

Összességében:

Nem tartom értelmének, hogy mindenféle hókusz-pokuszt a HDD-vel, Képfile, mentések és így tovább, és így tovább. Egy HDD ma már nem akkora összeg, hogy ne lehessen megvenni. Ha rájön a tulaj, hogy rossz ki kell hajítani. Ha időben jött rá akkor gyorsan mentsen aztán szemétbe a hibásat.

Úgy legyen az egész kialakítva, hogy a rendszer önálló partíción, de legjobb önálló HDD-n vagy SSD-n van.

Adatok más partíció illetve más HDD-n van. Önálló HDD esetén a csere vagy újraformázás probléma mente, nem érinti a az adat partíciókat vagy lemezeket.

Az itthoni gépemben: 128GB SSD kizárólag a rendszernek(adat nincs rajta), 500GB + 500GB HDD adatoknak és egyéb fileknek, filmeknek és egyéb marhaságoknak.

 

Üzemi tapasztalat:

Ahol dolgoztam az egyik szerver szoba leégett. Szerencsére szalagos mentés folyt naponta és a szalagokat nem ebben a helyiségben tárolták. Kb. egy hét múlva kaptam vissza a hálózatban levő könyvtáramat, a teljes visszatöltés összesen két hétig tartott az egész üzemre nézve. Ebből tanultak a vezetők és leszerződtek egy erre szakosodott céggel akiknek a szervere nem a városban van. A mentés odakerül ezután. Milyen technikával azt nem tudom de nem is lényeg. Végre megtanulták: mentést nem őrzünk azonos helyiségben, azonos épületben és azonos városban. Ez utóbbi nálatok nem annyira kritikus nálunk viszont igen.

Előzmény: Jahno (137210)
Gorcsev Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137212

"Őszintén szólva el nem tudom képzelni mire jó amit akarsz."

Én meg őszintén szólva el nem tudom képzelni, minek dumálsz má' megin' ökörségeket.

 

"Az ilyen klónozó alkalmazásokat akkor szokták használni mentésre amikor az oprendszer és a hdd tip-top állapotban van."

Tudgyuk. El is van mondva ezerszer: "menteni, menteni, menteni!"

Aztán időről időre mégis benéz vmi ló...

 

"Döglődő oprendszert felesleges lementeni."

Ja. Elméletileg. Csak hát az elmélet meg a gyakorlat, ugyi...

És tipikusan nem is az oprendcert akarja az ember menteni.

Előzmény: Doky586 (137208)
Gorcsev Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137211

"Szerintem nagyon retro hangulatban vannak itt srácok.. (méghogy Ghost meg DD..)"

A ghost valóban retró és hóttfölösleges, a ddrescue viszont nagyon is élő és hasznos cucc.

 

"Itten le vannak írva magyarul hogy kell az ilyesmit használni, nézd meg melyik szimpatikus."

Egyik se, mivel nem arra valók, amiről a szó van...

 

Előzmény: Doky586 (137203)
Jahno Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137210

Win engem nem érdekel másik HDD-n sem, inkább az adatok felhőbennel az a szopó, hogy ekkora tárt nem lehet megfizetni. ÉS láttunk már felhős céget is bedőlni, bár az jó eséllyel nem a Google/MS/Amazon/stb. lesz. Valamint netem is kihajtja a folyamatos szinkronizálgatás, egyéb helyen figyelni kell arra is, hogy ha mobilnet van akkor leállítsam, ilyesmik. Néha nagyon kényelmes, néha külön törődést igényel. MSnél még évekig van 200 gigám, az inkább netre megosztós dolgokhoz szoktam használni.


Bár ha valami megdöglik, akkor lehet nem a visszaállítás ideje lesz a legfontosabb, de azzal is érdemes számolni.

Előzmény: Törölt nick (137204)
Jahno Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137209

Attól függ mennyire sérült a lemez. Írtam, ha nagyon nincs rendben, akkor nem csak annál a pár hibás résznél áll meg, vagy nem tud tovább menni és az OS is eldögli, fileonként meg elég szar újraindtgatni. Én értem a logikáját, nagyok így csinálják.

 

Amit nem tud átvinni és adatmető programot mondasz, az amúgy mi lenne? Például ha egy 20 gigás videó filében van pár hibás szektor, akkor mit érdemes használni, ami ezt lementi?

 

Csak mert nekem nincs rá értelmes megoldásom, de ahogy nézem a többieknek sem biztos.

Előzmény: Doky586 (137208)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137208

Őszintén szólva el nem tudom képzelni mire jó amit akarsz. Az ilyen klónozó alkalmazásokat akkor szokták használni mentésre amikor az oprendszer és a hdd tip-top állapotban van. Döglődő oprendszert felesleges lementeni..  =8-0

Ha pedig az adatokat kell menteni akkor egy sima copy bármelyik filekezelőből, aztán azon pár file amit az nem tud átvinni arra adatmentő programot kell ráereszteni, de nem klónozó programot. szerintem.

Előzmény: Johnny Five (137207)
Johnny Five Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137207

Öööö... ebből melyik tud fejinicializálás nélkül átjutni egy hibás szektoron?

 

Csak merugye szép dolog egy korszerű, főleg ingyenes szaft, csak ha PONT EZT nem tudja, akkor kenhetjük a hajunkra.

 

(Én eddig az Atola Insight Forensic-et találtam egyedül, de az kereskedelmi.)

Előzmény: Doky586 (137203)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137206

Méretcsökkenés haladóbb szinten megoldható (DOS indítószektorral formázott nagyobb méretű meghajtó készíthető stb.) most csak az egyszerűsített eljárást írtam le.

 

A Ghost nem mutat kompatibilitási problémát, USB-meghajtókat is kezel természetesen, hálózatot is, bootfolyamat egy szempillantás, ghost.exe indulása kemény 3 másodpercig is eltarthat.

 

Egy lomha WinPE nem nagyon rúg labdába vele szemben.

 

Csináltam korábban olyan gépet is, ahol volt egy DOS partíció, amin egyúttal a lapozófájl is volt. Erről indult az XP, a második partíción. Kialakítottam egy DOS-menüt, ahol az XP mellett lehetett választani rendszermentést és visszaállítást.

 

Vagyis megfelelően paraméterezett Ghost segítségével gombnyomásra felül lehetett írni a Windows partíciót, a harmadik partíción tárolt lemezképből.

 

Illetve ennek volt egy két XP-s változata is, amit itt mutattam be képekben:

 

http://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_32456-32456.html

 

Ilyen trükköket nem sok más programmal lehet megcsinálni.

 

 

Előzmény: Doky586 (137205)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137205

Ez a Ghost jól elfut a CloneZilla DOS ablakában is ha kibányászod abból a iso/ima fileból a ghost.exe-t és a két mouse filet... És egyből van egy linuxos/karakteres és egy DOSos/grafikus ghostoló progid egy pendriveon, méretcsökkenés hiba nélkül.. :)

Előzmény: Törölt nick (137202)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137204

Nem értem minek vacakolni velük a mai cloud világban. Adataim felhőben, Windows lementve egy másik HDD-re oszt annyi. Ha a mentés megvan Windows 15-20 perc alatt visszatölthető. Ha nem amradt meg akkor installálás. Adatokkal nem kell foglalkozni mert megmaradnak a felhőben akkor is ha a gép teljesen kinyiffan. Munkahelyen is a mentés más városban levő rendszerre történik. Onnan visszatudják tölteni ha rendszerhiba miatt adat vész el.

Minek a sok meló ha kevesebbel is ugyanazt lehet elérni?

Előzmény: Doky586 (137203)
Doky586 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137203

Szerintem nagyon retro hangulatban vannak itt srácok.. (méghogy Ghost meg DD..)

Itten le vannak írva magyarul hogy kell az ilyesmit használni, nézd meg melyik szimpatikus. Pl.: Macrium_Reflect_Free; Aomei Backupper; Paragon Backup and Recovery. Mindegyik korszerű Win8-10 PE boot-pendriveról fut ingyenesen, nincs DOS-os kompatibilitási gond..

Előzmény: bela300 (137193)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137202

Mindentől függetlenül, az érdekesség kedvéért nézzük meg, hogyan lehet az előzményben szereplő Ghost ISO lemezképet CD helyett pendrive-ra tenni? Természetesen csak a példa kedvéért, mert az utoljára 2008-ban kiadott DOS Ghost használata ebben a formában nem legális.

Total Commander ISO-plugin, vagy bármilyen ISO-kezelő program segítségével a letöltött fájlból kicsomagolható egy 2,88 MB méretű floppy-lemezkép, ami lényegében a CD indítószektorát képezi (boot image). Azért alkalmaztak ekkora virtuális floppyt, mert az idők során növekvő méretű Ghost.exe a szimpla 1,44-es floppyn már nem fért el.

 



Ezt a lemezképet felírjuk egy pendrive-ra, valamelyik szimpatikus program segítségével:

 

https://www.raymond.cc/blog/make-full-backup-of-your-ipod-usb-flash-drive-and-mp3-players-by-imaging/

Vagy író és mentő program külön is létezik:

 

Flash Drive Image Writer

 

Flash Drive Image Creator

 

Felírás után a pendrive 2,88 MB méretű lesz, de nem kell megijedni, a Lemezkezelővel bármikor visszaformázható eredeti kapacitásra.

 

Reboot, gép indítása a pendrive-ról, már működik is:

 



A program máig zseniálisan célszerű, noha DOS-on fut, de nem okoz neki gondot a korszerű gépek AHCI meghajtója sem, mert a Ghost.exe maga tartalmaz mindenféle drivert, ami szükséges. Sebességre sem lehet panasz.

Előzmény: Qkorica (137105)
-Smiley- Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137201

Megvan, köszi :)

Előzmény: smith (137197)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 137200

Magán ügy, magán vélemény mint ahogy az enyém is ami pont ellenkezője a tiednek és csak sajnálni tudom, hogy nem előbb léptem meg.

Sör nem akadály mivel mindenütt keserű, ihatatlan.  Számomra. :-))

Előzmény: Jahno (137199)
Jahno Creative Commons License 2015.08.30 0 0 137199

Dehogy mentem USÁba, ott jó a steak, van sör, de én itt szlettem és itt is fogok megdögleni. Mellékesen Anglia van, de csak néha külsősként fizet, fixen lófasz és szar az idő, nincs anys főztje. Az is lehet, hogy idehaza újra egyéb vállalkozósdiba kezdek... Milyen sör?

Előzmény: Isten Hidege (137192)
Gorcsev Creative Commons License 2015.08.30 0 0 137198

"Többszörösen ki lett fejtve, hogy ilyen esetben ez hibás megközelítés."

Na, na, na! Bontcsuk má' ketté a dógot...

 

Ad 2. Sokszorosan ki lett fejtve, hogy ilyenkor, mikor elkezd kattogni-lassulni a vinyó, és megjelennek a szektor- és/vagy pozicionálási hibák, gyakorlatilag az egyetlen értelmes megközelítés* a full image készítése, de nem a dd-vel (ami az első hibánál meg fog állni, tehát kb. semmire nem mész vele, ill. legfeljebb átugortathatod vele a problémás részt), hanem a pont erre való ddrescue-val.

 

(* Ad 1. Korábban még persze, az első gyanús jelre a fontos cucc mentésével kell(ett vóna) kezdeni, csak azon itt má' rég túlvagyunk, ugyi... Ha pedig ez nem sikerül zökkenőmentesen -márpedig a bélakollegának se sikerült, ugyi-, akkor máris a 2. pontnál vagyunk.)

 

 

 

"3 terás HDD szektorszintű másolása (amit a DD is csinál) órákig tartó folyamat, hibátlannál is. 500 gigásnál is 2-3 óra, ha jól emlékszem."

Attól függ, mennyi a hiba. Napokig is tarthat.

 

 

 

"Ésszerű gondolat órákig kínozni egy haldokló HDD-t? Közben szaporodnak a hibák, elakad az olvasás?"

Igen, ilyenkor már ez az egyetlen ésszerű gondolat. Persze nem feltétlenül kell az egész vinyót "lehúzni", elég a kérdéses partícióval foglalkozni, főleg, ha nem az egész diszk van egyben. Pl. egy sokat nyaggatott -ezért nagyobb eséllyel hibás- rendcerpartíciót a francba kihagyva rögvest rá lehet ugrani az adatterületre. A ddrescue pedig -ahogy írja a linkelt doksi- szépen folyamatosan haladva (ergo a lehető legkisebb fizikai "stresszel") leszedi először a jó dógokat, aztán visszamegy a hibás pontokhoz, hogy a lehető legtöbb infót kicsikarja belőlük (és mindezt fájlokig és szektorszintig lebontva kontrollálhatod, ha köll/akarod/tudod, de az má' egy másik történet).

A lehúzott imidzsen aztán má' nyugodtan futtathatc mindenféle fájlrendcer-rikóverit meg fájlkeresgélést, mert nem fog tovább romlani az állapotja (a valós diszkkel ellentétben, ugyi).

Mondgyuk hely az köll hozzá sok, az tény.

Előzmény: Törölt nick (137194)
smith Creative Commons License 2015.08.30 0 0 137197

Play áruház saját appok.

Előzmény: -Smiley- (137195)
Gorcsev Creative Commons License 2015.08.30 0 0 137196

Óteszépszüzmária, micsoda ökörségek lettek itten elkövetve és előadva...

 

"Vagy ezeken már túl vagyunk?"

Hát barátom, te bizony kb. túlvagy már mindenen, tudod, mint az a vadász a medvével. Csak itt a medve is te voltál, mer' magadat sz@pattad halálra...

 

"van akik szerint nekem késő már a dd-hez is"

Ahhoz sose késő, de a siker esélyét a fáradcságos és küzdelmes (má' megbocsáss, de nincs rá jobb kifejezés:) eszetlenkedéseddel (a csekkdiszk- meg defrag-hegyek, ugyi) a számottevőről "sikerült" az alig törpehangyaf@sznyira letornásznod :((

 

A smart meg a rá épülő mindenféle okosság jó dolog, de sajnos rohadtul meg is tudgya téveszteni a laikus felhasználókat. Baromira nem mindegy ugyanis, hogy egy vinyóra miért mond kisebb %-os "állapotot" a progi: vannak hibák, amik tipikusan nem lineárisan rontják a helyzetet, hanem ha egycer megjelennek, akkor onnantól bármikor bármi történhet a cuccal. (Tudod, mint a gumi a kocsin. Ha félig lekopott, akkor kb. mégegycer annyit elmehetc vele. De ha megpadkázod és lesz rajta egy pukli (még ha az oldalán is), onnantól bármikor vége lehet...)

Ezért aztán nem is ezeket az összesített hülyeségeket köll nézni, hanem a tényleges adatot. Ehhez amúgy hótt fölösleges a linux, a -telepítés nélkül indítható- CrystalDiskInfó pont ugyanúgy megmondgya, mint a smartctl...

 

A többit mindgyá' mondom...

Előzmény: bela300 (137193)
-Smiley- Creative Commons License 2015.08.30 0 0 137195

picit off:

 

Még tavasszal letöltöttem az IGO SzülinAPP ingyenes navi programot a telefonom SD kártyájára.

Nyáron lehalt a telefonom elvittem szervízbe, reseteltek mindent, de az SD kártyát kiszedtem belőle.

Hogy tudnám visszavarázsolni a navi programot mert semmi indítófile-t nem találok a kártyán. 

Van erre valami ötlet? 

 

köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!