Keresés

Részletes keresés

sani07 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1972

Az esta nem hosszabithato es valthato at masik vizumkategoriara, de ha meghazasodsz, akkor nem is errol van szo, egesz egyszeruen permanent resident leszel.

Előzmény: romesz (1970)
romesz Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1971

Tudod mit olvasgattam rola, nem hivatalos oldalon es ott valoban irnak olyasmit, hogy aki hazassagra lep amerikai allampolgarral az valthat bevandorlo statuszra. 

Minden esetre akkor hajra, szerezz valakit es megtudod egybol elsokezbol a dolgot. 

Ha sikerul tudasd velem, hogy nem mondjak tobbet suletlenseget.

Előzmény: sani07 (1969)
romesz Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1970

A hivatalos oldalon nem ezt irjak rola.

 

Mondjuk nekem 8. 

De mivel a USCIS oldalon ezt irjak, igy nem fogok veluk vitazni a dolgon, hiszen ok dontenek az osszes bevandorlasi ugyben.

Előzmény: sani07 (1969)
sani07 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1969

Hat ezen tenyleg ne, kerlek olvass utana. Ha 100 evig vagy kint estaval es meghazasodsz, mar tiszta is vagy. Esta eseten csakis a hazassag altal lehetsz legalis.

Előzmény: romesz (1967)
romesz Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1968

You may not apply to change your nonimmigrant status if you were admitted to the United States in the following categories:

  • Visa Waiver Programˇ Crew member (D nonimmigrant visa)
  • In transit through the United States (C nonimmigrant visa)
  • In transit through the United States without a visa (TWOV)
  • Fiancé of a U.S. citizen or dependent of a fiancé (K nonimmigrant visa)
  • Informant (and accompanying family) on terrorism or organized crime (S nonimmigrant visa)

Ezt akartam az elobb 

Előzmény: sani07 (1966)
romesz Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1967

You may not apply to extend your stay if you were admitted to the United States in the following categories:

  • Visa Waiver Program---- Ez az ESTA
  • Crew member (D nonimmigrant visa)
  • In transit through the United States (C nonimmigrant visa)
  • In transit through the United States without a visa (TWOV)
  • Fiancé of a U.S. citizen or dependent of a fiancé (K nonimmigrant visa)
  • Informant (and accompanying family) on terrorism or organized crime (S nonimmigrant visa)

 

Most ezen ne vitatkozzunk, de rosszul tudod a dolgot.

 

Előzmény: sani07 (1966)
sani07 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1966

Aki estaval erkezik az is legalis lesz hazasasg utjan. Csak egy esetben nem lesz az soha, ha mar egyszer deportaltak az allamokbol.

Előzmény: romesz (1965)
romesz Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1965

A kulonbseg az, hogy aki turista vimummal marad es evek mulva sikerul valahogy hazassag vagy munka uton legalis statuszhoz jutni annak sikerul is. Mig aki ESTAval marad itt annak ez a lehetoseg soha nem lehetseges.

Előzmény: sani07 (1963)
sani07 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1964

Ezt nem tudtam, de majd elerem mashogy, ez nem problema. De szerintem az a 2-3 ev nem ugy van, tudok munka alapu letelepedesrol, akinek 7 evig tartott, de mintha 5 ev lenne a minimum a rendszerbe epitett fekek miatt. Ti mit tudtok errol?

Előzmény: Törölt nick (1962)
sani07 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 1963

Ertelek, de aki maradni akar orokre, az most is maradhat kovetkezmenyek nelkul. Senki sem fogja bantani, ha esetleg hazamegy. Ha pedig elkapjak feketemunkan, akkor mehet a bortonbe majd haza, ez akkor is igy lenne, ha nem kellene az esta. En semmi ertelmet nem latom neki. Aki ki akar jonni, az ki tud, aki dolgozni akar feketen, az tud estaval es anelkul is. En kapasbol 3 melot tudok most, de ha belegondolok, hogy milyen munka mennyiert, akkor kifordul a belem. Akinek megeri ezert itt lenni, az maradjon, meg is erdemli.

Előzmény: romesz (1961)
romesz Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1961

Ha nem szabnak meg a hatarokat, akkor sokan csak bejonnenek es nem torodve semmivel maradnanak orokre, hisz ugy sincs kovetkezmeny.

Turistaskodni a legtobb esetben eleg a 90nap. Aki tovabb szeretne maradni az kerjen vizumot.

Peldaul van egy bringas aki alaszkabol indult es eszakrol delre vegig akar menni a Panamerican highway-en. Ez kb 6-8 honap az USA-n keresztul. Neki mar nem eleg az ESTA igy vizumot kellett kernie es meg kapta. 

 

Előzmény: sani07 (1959)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1960

Nem lehet, csak ha behazasodsz. Azt lehet, hogy elinditod az ugyet es hazamesz, majd a papirokkal a kezedben hivatalosan visszajossz.:) Az ugyved is mondta, hogy beszeljuk meg akarom-e, ha van love, inditsuk el az ugyet es menjek minel elobb haza. Ha most nincs love, otthonrol is intezhetem vele.

Előzmény: romesz (1958)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1959

Persze, ertelek! Nem ugy ertettem, hogy miert baj a + 1 honap, hanem hogy minek ezt korlatozni? Minek turistaskodni az esta is egyaltalan? Ezt nem ertem. 

Előzmény: romesz (1957)
romesz Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1958

Allitolag aki az ESTA-val erkezett be az orszagba annak nem lehet statuszt valtoztatni. Hiaba van munka vagy akar hazastars.

 

Előzmény: sani07 (1955)
romesz Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1957

Nem cirkuszolnak evvel, 

Aki nem tartja be a szabalyokat azoknak viselni kell a kovetkezmenyeket. 

Ez mindenutt igy van.

Előzmény: sani07 (1956)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1956

De amugy most sem ertem miert cirkuszolnak ezzel, nem az allam tartott el, nem loptam es bunoztem, koltottem a penzt, kivancsi leszek mikor szunik meg ez az egesz esta, valaki mintha azt mondta volna, hogy van ra esely. De lehet hulyeseg, en is ugy hallottam.

 

sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1955

Valoban nem tudnak semmit, beszeltem ma az egyikkel. Annyit mondott, ha talalok a szakmamban olyat, aki ad nekem munkat, akkor el tudja intezni a letelepedesemet az usaban, de 5-6 ezer dollar a vege es 2-3 ev minimum.

Koszi az infot, elfogadom a buntetest. Amugy az ugyved is mondta, hogy minel elobb huzzam el a csikot, mert ez az egy honap meg nem olyan veszelyes, ne huzzam tovabb.

Előzmény: romesz (1954)
romesz Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1954

a magyar kulkepviseletnek semmi koze a dologhoz.

Ez az amerikai bevandorlasi hivatalra tartozik, szoval toluk kellene erdeklodni.

 

Amit en tudok a temarol az annyi, hogy teljesen mindegy, hogy 1 napot, 1 honapot vagy felevet tartozkodik valaki tul. 

Avval hogy tovabb maradt mint az engedelyezett 90 nap teljesen elvagta maga alatt az agat es nem fogja a kozeljovoben ujra megkapni a beutazasi engedelyt. Illetve minnel tovabb tartozkodik valaki tul, annal nagyobb lesz a buntetes is. 

Legkozelebb ha probalkozol valoszinu nem kaphatod meg az ESTA-t, hanem vizumot kell kerned, mivel a tultartozkodassal felkerulsz a nem kivanatos latogatok listajara. Nem tartottad be a jatek szabalyokat igy a jovoben szigorubbak lesznek veled.

Felesleges ugyvedeket hivogatnod, ok sem tudnak semmit tenni. 

 

CSETO ILDIKO F LAW OFFI

9080 SANTA MONICA BLVD
WEST HOLLYWOOD,  CA  90069-5521  

(310) 858-1987

Előzmény: sani07 (1953)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1953

Rendben!

 

Nemreg olvastam itt, valaki ugyanigy 4 honapja van kint es kapott is rendesen, hogy lehetett ekkora fax.:)

Előzmény: Törölt nick (1952)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1951

Holnap beszelek veluk es majd irok ha erdekel hogy mit mondtak!

Koszonom szepen a segitseged es az utanajarast. Hulye voltam, nem kellett volna maradnom, de mar nem tudom visszacsinalni sajnos.

Előzmény: Törölt nick (1950)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1949

Aha ertem.:)

 

Angolul nem tudok, de remelm o tud magyarul, de ha nem, van aki megkerdezze ot angolul.

Az esta a 3 honapos vizummentes cucc, neten kell igenyelni es se la vi.:)

Előzmény: Törölt nick (1947)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1946

Ezt is nagyon koszonom!:)

 

Te kint vagy az usaban?

Előzmény: Törölt nick (1944)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1945

Koszonom a tippeket, megkerdezem holnap mindenkeppen!

Amugy szerintem nem lehet ezen mit magyarazni, mert senkit sem erdekel mi volt a bajod. Ha lejart az ido, akkor lejart, hosszabbitani meg nem lehetett, mert esta.

A new yorki konzulatust megkerdeztem ma (trombitas zsofia), de azt mondta, o nem tud erre mit mondani, ez csakis az amerikai felen mulik.

Előzmény: Törölt nick (1943)
sani07 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1940

7yhbb b, romesz

 

Koszonom a valaszotokat! Mondjuk ez a vamos dolog igaz lehet, lehet veszek egy laptoptaskat es atpakolok abba, kinezem az otthoni vamosokbol, hogy beszivatnak.

Apropo, ha egy honap tulmaradasom volt, akkor szerintetek biztos kitiltanak valamennyi idore. Tudom fasz voltam,haza kellett volna mennem idoben, viszont ezelott egy honapja, meg voltak igeretek es kilatasok jo kis fizetesre es munkara, amibol sajnos nem lett semmi, ilyen penzekert en meg nem maradok itt, csak hogy az usaban eljek, azt kell mondanom rosszabbul mint otthon. Ha meg sokaig vakarodok meg itt, akkor meg latogatoba se johetek jo ideig, ezt el szeretnem kerulni mindenkeppen.

romesz Creative Commons License 2011.10.18 0 0 1939

A dobozzal nem lesz gond a gepen, de esetleg a magyar vamnal megkernek, hogy fizess ra vamot

Előzmény: sani07 (1937)
sani07 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1937

Annyit tudnatok segiteni, hogy vettem itt egy notebokot es szeretnem ugy ahogy van dobozostol hazavinni. Azt felvihetem a gepre a kezipoggyaszom (hatizsak) melle? Azt tudom, hogy laptoptaskat fellehet, de igy dobozban a fene se tudja.

sani07 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1936

Nagyon sajnalom, hogy igy van, de elfogadom.:)

Előzmény: romesz (1935)
romesz Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1935

jol gondolod

Előzmény: sani07 (1934)
sani07 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1934

Ertem a helyzetet es koszonom! Gondolom azt a cdl vizsgat csak hivatalos papirokkal lehet elvegezni, ugy ertem akinek van zk-ja vagy munkavallalasi vizuma, usa allampolgar.

Előzmény: romesz (1933)
romesz Creative Commons License 2011.10.17 0 0 1933

Talan az elso ketto papairt meg lehet is valahogy eltitkolni esetleg kesleltetni valahogy. De a CDL nelkul nem adja senki a kezedbe a truckot mert nem lehetne biztositani es ha valami tortenik akkor az egesz veszteseg. 

Nehany evvel ez elott volt egy szallito cegunk es akkor tobb honfitars is jelentkezett volna munkaert, de mivel egyiknek sem volt meg egyetlen papirja sem igy nem lehetett alkalmazni oket.

Előzmény: sani07 (1932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!