Keresés

Részletes keresés

hornet599 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18158

Rita: igen, a tetralysal hatóanyaga is a tetraciklinek családjába tartozik (úgy hívják, limeciklin -> biztos ezért alkalmazzák lyme-ban :D). Ide tartozik még a doxicyclin, minocyclin is - ezeket is használják lyme-ban, ezek erősebbek, mint a tetralysal. Doxiról sok rosszat hallottam már lyme-ban, de a mino állítólag az egyik legjobb szájon át szedhető, csak durva mellékhatásai lehetnek. Sajnos, én lehet, hogy a doxit nem fogom tudni elkerülni, mert azzal kezelik a yersiniát is. Holnap megyek a doktornőhöz, meglátjuk...

Előzmény: Rita2222 (18140)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18157

Koszi Gepard ki fogom probalni ma. 

A legzes mar megy is.

 

Ma tartok egy teljes nap szunetet a samento banderol Karden cseppekbol. 

Ha holnap jobban lesz Artur (igy neveztem el az arthritis t)  akkor ez ami most van herx

Előzmény: ghepard (18154)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18156

Haha en siman megszegtem ezt a szabalyt. A supplint a doxyciklinnel egyutt fejeztem be es alig vartam h vege legyen. 

Amint vege lett az 50 napnak elkezdem a doxyciklint lebontani a szervezetemben ugy ittam egy uveg sort minden nap. Nem tudtam h a supplinnal varni kell az alkohollal. 

A fenyerzekenyseg szornyu volt es minel hamarabb le akartam az oszzes doxyciklint bontani a szervezetemben. 

Karosodott is a majam rendesen.  Utana elkezdtem milk thistle t ami majvedo. 

 

Akartam verkepet csinaltatni de nem sikerult. 

Hulyek az angolok. 

Előzmény: Törölt nick (18136)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18155

Közben elolvastam a Tinidazol dobozát, ezt az csinálta: fokozza a véralvadásgátlók hatását, ergo hígítja a vért. Nem baj, most nem akarnak műteni talán, utána meg majd helyreáll :)

Előzmény: Törölt nick (18151)
ghepard Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18154

Szerda ota ulok hidegben. Vasarnapig. 12 nap.
Gepard! a melegito gyakorlat most jol jonne. Mar kabatban ucsorgok es a nepali vastag nadragban.

 

Hát a melóban nem tudom mit hogyan csinálsz. Mint írtam azok a leghatásosabbak fekve. De ha nem tudsz mást csinálni a melóban, akkor például a légzést úgy lehetne kivitelezni, hogy kifúváskor az orron finoman és gyorsan meg megszakítod a légzést, de folyamatosan fújod a levegőt ki, de megszakítva - ez is rezegtet és melegít, meg lehet szokni a legkeményebb melónál is, meg amikor koncentrálni kell akkkor is. Kb úgy, mintha valami értelmetlen szöveget mondanál az orrodon keresztül. Meg megelemelheted a sarkaidat egy picit, egy picit az ujjaiddal (csak icipicit) jobban nyomod a talajt és gyorsan (elképesztően gyorsan lehet) icipicit rezegteted fele le a sarkaidat - ez is melegít. A légzéssel együtt már elég tetemes meleget lehet generálni, s közben a melóra is jut még az agy erejéből.......... Na meg ülve is néha néha pár mp erejéig megszakítod a melót és végigrázod magad, ahogy írtam  - ha jól csinálod simán felmelegedhetsz 39 fok fölé is........

Előzmény: Jesurun under Lyme (18132)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18153

Még az jutott eszembe, hogy AB után ne kettő, hanem 3 órát várjatok ki! A Protexinnél kettő óra nem elég, rajta van a betegtájékoztatón. Ha túl hamar beveszitek, hiábavaló lesz. És aki nem tetraciklint szed, igyon sok probiotikus joghurtot, kaukázusi kefírt is még mellé. Előzzük meg a bajt.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18152

Hívd fel és elmondja mi a módja. Viszont azt tudnod kell,hogy sokkal többe kerül,mint az orális megoldás...

Előtte szerintem menj el egy gasztroenterológushoz is.

Előzmény: Adelaideee (18148)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18151

Ne ijedj meg,nem lesz tökéletes a vérképed,de rossz se. Sokkal lassabban alvad ilyenkor a véred,ez normális. Az AB után kb 2 hónappal rendeződik. Az a lényeg,hogy jól vagy!

Előzmény: Törölt nick (18150)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18150

Én fél hatkor kelek minden nap. 7-kor megy a vonatom a melóhelyre, előtte még készülődgetek, ide is felnézek, 5 kutyust ellátok...megfigyeltem, reggelente általában én vagyok a fórumnyitó :)

 

Most arról kérdeznélek Titeket, hogy szoktatok nézetni vérképet úgy havonta, az AB szedése idején? Én kértem egy nagylabort, most onnan jövök. De! Nagyon rossz előérzetem van, mert utána minden csurom vér lett a váróban, a föld, a székek, a zoknim...behígult a vérem és nem akart elállni, a többi beteg segített, kértek még nekem gézt. Hétfőn lesz csak eredmény, de ezek után kíváncsi vagyok, hogy mi lehet már a szervezetemben, vérzékennyé tett a gyógyszer?

 

Nem gond, hogy csak simán jól vagy a gyógyszertől, Rita, én is most így vagyok, tök simán bírom, ez annak lehet a jele (reméljük), hogy már kevesebb a toxin. Nem biztos, hogy rosszabbul leszel, amikor abbahagyod, bár én a helyedben csináltatnék majd egy második biztonsági kúrát. Drnő szerintem ezt fogja majd javasolni. Mert nehogy csak egy időre húzzák meg magukat a bacik. Most én is jól vagyok még így is, hogy csak a Tini van most még. Az így önmagában elég kevés, ezt én is tudom, de szombattól indul az új kúrám már. A vérkép kicsit nyugtalanít, de ha rossz is lett, mit tudunk csinálni, ha egyszer úgyis szedni kell a gyógyszereket.

Előzmény: Rita2222 (18140)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18149

Egyébként bementem a sűrgősségire, no comment, jaaa hát az AB-től, ne olvasgassam a betegtájékoztatót, abba mindent leírnak.. Amúgy van valami gyulladásom és hugyúti fertőzésem, magas fejérje, keton, letykocituria. Erre álítólag egy 4. féle antibiotikumot kell szedni. Irány háziorvos, vizeletleoltás! Kircsi..

 

Amúgy meg adtak egy frontint mint utólag kiderült, a kocsiban vettem észre a papíron, felhívtam őket hogy ezt mégis hogy képzelik??? na amit kaptak tőlem nem tették zsebre..! Csak az a bibi hogy lehet este vissza kell mennem...

Adelaideee Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18148

Szerintetek hogy tudom elérni hogy infúzióna kapjam az AB-t? Esztó doktornő vevő rá?

bob87 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18147

ezeket az ügyeleteket gyorsan el kell felejteni, kész röhej néhány. Amikor tüdőgyulladásom volt, simán  hazaküldött volna, úgy kellett kikönyörögni, hogy ugyan hallgasson már meg, mert szerintem tüdőgyulladásom van. Persze nekem volt igazam. :)

Másik sztori... infarktus gyanús beteget akartak hazaküldeni, mondva: Önnek az elmúlt időkben több kisebb infarktusa volt, pihenje ki. Wut???? Nem lesz semmi baj. Wut??? Persze az orrvérzést, rosszullétet kiváltó okban nagymértékű koszorúér elzáródás+infarktus állt. És ezek többsége ilyen hozzáállású. Csak akkor menj oda, ha injekciót kell beadni, vagy más nincs! 

Azonnal kórházi sürgősségit kell betámadni, mondva, pont itt jártál, amikor rosszul lettél.

Előzmény: Adelaideee (18134)
bob87 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18146

lehet hagyom a következő kúrára, mert így is csak 7 napom van hátra kb ebből a kúrából. Majd az első kúra előtt 1 nappal elkezdem. Duomoxra úgyis lehet inni

 

semmi drágább csepp nincs még itthon mellé. Macskakarom van még itthon koncentrátumban, CoQ10, B12, Psyllium, Cink, Szelén, Omega3, D-vitamin, ezeket nyomom, a héten még rendelek algát, pregnenolonet, +probiot, és "progombát" :) ez a belinkelt cikkben ajánlott Saccharomyces Boulardii-t tartalmazza. A kúra után meg jön a Mg-Ca, állandó cink és szelén és a nagy multi tabik mega dózisban. Tegnap elkezdtem a glutént is visszafogni, arra is kíváncsi leszek.

Előzmény: Jesurun under Lyme (18133)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18145

Sajnos vannak olyanok,akik nem bírják az AB-t orálisan szedni.  Akkor el kell gondolkozni az infúziós megoldáson.A Rogánnak is azt csinálták nem régen,úgy hallottam.Szintén zenész... Azért én még nem adnám fel. Az Enterolt próbáld meg. Tényleg nagyon jó. Nem úgy fog vissza,mint a többi gyógyszer.

Mindenképpen elmennék egy gasztroenterológushoz. Lehet,hogy eleve van egy fekélyed valahol és ez okozza a bajt. Mindenképpen ki kellene vizsgáltatni!

Kitartás!

Előzmény: Adelaideee (18134)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18144

Egy teáskanállal szoktam. Többet nem merek,mert akkor 80 centivel lejjebb költözik az irányítóközpont... :)))

Előzmény: Döndöleg (18120)
ghepard Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18143

Nagyon klassz, ahogy ezt leírtad. Na, ezt nem akarják felfogni az emberek. Nekem voltak olyan időszakaim, mikor sokat kisérletezgettem, hogy jóformán már azon gondolkodtam, hogy valami bajt zúdítsak magamra, hogy legyen min edzenem. Persze ez nagyon nehéz elhatározás, de jópárszor bevállaltam - legnagyobb meglepetésemre az is könnyen megy - könnyebben, mint a kiút :).. Ha min tanuljon az ember, vagy hogyan tanulja meg a kiutat, ha nem is megy végig rajta soha......

Előzmény: Törölt nick (18098)
ghepard Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18142

Képes leszel azt is érezni, meg olyan dolgokat is irányítani fogsz tudni, melyről fogalmad se volt, hogy azt is lehet. Mondok 2 példát - a füleid dobhártyáját belülről úgy meg lehet mikrorezegtetni, hogy egy kívülálló is meghallja, ha közelre teszi a fülét - Te meg meg se moccansz. Vagy a szemeket úgy be lehet mikrorezegtetni (kb 30-50 rezgés másodpercenként), hogy ezt látni fogod egy kis trükkel - de senki se fogja látni, hogy megmoccantál.

Előzmény: Jesurun under Lyme (18096)
ghepard Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18141

Paradox módon a túl sok víz még inkább szárít. Vajon miért? Próbálj feküdni egy teli kádban, meleg vízben mondjuk 1-2 órát, hogy a kezeid is a víz alatt legyenek - aztán nézd meg az ujjaidat , tök szárazak lesznek belülről - szabályosan be lesznek horpadva a szárazságtól. Nekem igencsak száraz volt a bőröm, a talpamon sokszor repedezett, na 11 éve nem ismerem ezt a jelenséget

Előzmény: Jesurun under Lyme (18090)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18140
Szia!mi ez a hajnali fórumozas?tessek pihenni:)
A tetraciklin az a Tetrasyl hatóanyaga?nekem nem bántja a gyomromat hálistennek egyenlőre..en inkabb attól felek hogy az ab lejártával vege a jo világnak..en kifejezetten jól vagyok na lehet viszont hogy ez mar pszichés hogy Ennyire elfogadja a testem az ab-t mert érzi hogy jót tesz es igy nincs mellékhatás..ki tudja.jo lenne mar végre valamit biztosan tudni...
Előzmény: Törölt nick (18138)
Rita2222 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18139
Vándorló,nem tudom hogyan lehetne igazolni hogy rosacea e.egy bőrgyógyász rávágta hogy az,Nna de ha valami más okoz ilyen meleg rohamokat akkor amiatt is logikusan kitagulnak a kis hajszálerek.Tehat nem tudom hogyan is lehet ezt igazolni biztosra.Probalok nem tudomást venni erről asszem ez a legjobb módszer.csak nagyon nagyon fura hogy egy nap alatt kezdődött es hogy belül is ég tőle a szemem,ja meg az orrom is égett,ez mar nem tudom belefér e a rosacea kategóriába..
Előzmény: Vándorló Palota (18125)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18138

Az a baj amúgy, hogy egyes AB-któl kiváltképp fáj a gyomor, míg egy másik kíméletesebb. Nekem fájt a tetraciklintől elég sokat, a klaritromicintől meg végképp, most csak a Tini van, és az teljesen ártalmatlan ebből a szempontból, s még jól is vagyok tőle. De szombaton jön az azy, nahát nem tudom, mire számítsak én is, előre félek.

Előzmény: Törölt nick (18137)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18137

Na, hát ez az ügyelet is megéri a pénzét. Mi az, hogy talán ne szedd az AB-t? Nem szórakozásból szeded, hanem ez egy lyme kúra, összevissza megszakítgatni ezt nem lehet, mert akkor a többit is hiába szedted be. Azért egy-két nap pihenő még belefér, hiszen herx miatt is hagynál szünetet, ha nagyon gáz. Nyugtasd meg a gyomrodat, diétázz erősen, főtt krumpli, tea, piritós, esetleg még főtt tojás. A banán is jó. A beleknek minél kevesebbet kelljen dolgozniuk. És igen, probió. Én most a probió mellé már élőflórás dolgokat is fogyasztok, de nekem most nincs tetraciklin, ezért lehet. Már  a jó sokadik AB nap után vagy, végülis érthető, hogy a belek kikészültek, szerintem a háziorvos majd segíteni tud.

Előzmény: Adelaideee (18134)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18136

A Supplin/Tinidazol után min. 3 napig nem lehet alkoholt fogyasztani, ez van a tájékoztatón. Azonban a Tinit pl. több mint 5 nap alatt választja ki a máj, ígyhát valahol még ott van. A 3 napot mindenképpen várd ki, utána már nem lehet nagy gáz.

Előzmény: bob87 (18129)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18135

Ennek is vannak fokozatai, de szurkolok, hogy ne ilyesmi legyen a háttérben!

Ha ez vígasztal, én is egész éjszaka a WC és az ágy között sétálgatok, meg a falat kaparom a fájdalomtól :)

Előzmény: Adelaideee (18134)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18134

Hornet! köszi a tanácsot!

 

amitől viszont komolyan megilyedtem, remélem nem álhártyás vadtagbélgyulladásom lett! Olvasom a doxy tájékoztatójában hogy ez mivel jár... életveszély, tilos a hasfogók használata..stb. Még jó hogy fel is írtak ilyet!!! Meg amúgy is beszedtem vagy 3-4 db-ot ma.  Kétségbeesésemben felhívtam az imént az ügyeletet ahol este voltam, persze az orvos "a másik épületben van". Persze. Gondolom durmol.. Elmondom az aggodalmam, válasz: akkor ne szedje talán az AB-t és keresse meg a kezelőorvosát, oké de..? Felesleges visszamenneum, ők úgysem tudnak sem vért, sem képalkotó vizsgálatot végezni, keressem meg holnap a háziorvosom! Remek. Ő holnap délután lesz legközelebb, vért, uh-ot ő sem tud csinálni. Majd gondolom beküld a sürgösségire (ez már ugye délután lesz), majd ott töltök 6-8 órát, elmegy még1 nap... Én meg szép lassan kiszáradok. Éljen Magyrország!!! Hol az a lista Marobert?:)

Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18133

Bob!  A kardent mivel fogod szedni? 

 

Ahogyan en ertelmeztem a dolgokat azt ab vel egyutt kell.

vagy gyogyszer v alternativ ab. Pl samento

 

a Karden azt csinalja h elocsalogatja Borrelia b.bacit rejtozkodesebol es akkor a veraramba kerulve az AB tud vegezni vele. 

Előzmény: bob87 (18129)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18132

Szerintem en herxelek.  Faj es zsibbadnak a kezeim es a csuklom. 

Elkezdett fajni 2 napja a talpam (csak kicsit es nem akartam eddig foglalkozni vele. ).

Most a terdem is elkezdett fajni. 

De a kezem onmagaban is faj amikor nyugalmi allapotban van.

2okot tudok elkepzelni: herx a samento banderol Karden olivalevel 4estol. 

A masik pedig a hidegtol.  Most egesz nap a hidegben ultem a munkambol kifolyolag. 

Szerda ota ulok hidegben.  Vasarnapig. 12 nap. 

Gepard! a melegito gyakorlat most jol jonne.  Mar kabatban ucsorgok es a nepali vastag nadragban. 

Samentot megemeltem 3x20 cseppre. Kardent 2x 25. 

 

A nyakam is merev 2 napja. 

Most nem tudom h ez herx v csak a hideget viselem ilyen rosszul. 

hornet599 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 18131

Hú, ezt jó tudni! Ha minden veszve van, akkor ez még egy mentőöv lehet! Nagyon frusztráló, hogy addig a lyme kezelést se tudom érdemben elkezdeni, amíg ez a kórokozó nincs kiiktatva. Ez az egy szem mino annyira begyullasztotta a bélést, hogy minden kijön belőlem, nagyon durva fájdalmak, és görcsök közepette. Enni/inni meg alig tudok.

 

Adelaidee: a gyomrot is károsíthatja az antibió. De sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy a beleknek csapott oda, ezért a hasmenés. Ha felborul a vastagbélben a normál bélflóra, az tud érdekes dolgokat művelni... Told a probiót, diétázz, s javaslom neked a körömvirág teát! Nagyon jó gyulladáscsökkentő. De így is kell néhány nap, hogy érezd a hatását.

Ha görcseid, és egyéb bélfájdalmaid vannak, akkor a meleg helyileg nagyon jót tesz (megnyugtatja a beleket), bár csak tüneti kezelésre alkalmas. Én ilyenkor mindig befekszek egy kád forró vízbe. Nem mellesleg a lyme-ra is jó. :)

 

Előzmény: Döndöleg (18103)
Adelaideee Creative Commons License 2014.10.14 0 0 18130

Komoly kihívások elé állít az élet!:((( A hasimasim nem múlik, nem tudok enni, se inni semmit, este bementem a háziorvosi ügyeletre, kaptam egy koktélt (nospa, algopirin) + vmi gyógyszert... Vegyek be még ma egyet vacsora előtt. Diéta csak annyiból álljon hogy tejet és zsírosat ne egyek! Hát jó, kiváltottam, ettem egy banánt, bevettem a bogyót... azt most fetrengek megint... Létezik az hogy nem használ semmi? AB felejtős hisz nem marad meg semmi, most akkor hogyan tovább? Lehetséges hogy az AB mellékhatásként így kicsinálja a gyomrom?

 

 

bob87 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 18129

kezdeném a kardent. A supplin után 48óra várakozást ír az alkohollal, de mintha valaki emlegetett volna valami 8 napot?! Vagy csak rosszul emlékszem?

 

azi és doxy esetén gondolom nagy gáz nincs. Bár a doxynál írják, hogy gyengítheti a felszívódást, úgyhogy eltolom a kettőt egymástól.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!