Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 29747

Mi is egyedi árakkal dolgounk, de vannak fix áraink is.

A végső árat mindig a megrendeléskor beszéljük meg (nem késes, offtopik munka). :-))))

Tehát szerintem irányárat fe lehetne tüntetni!

 

Előzmény: Törölt nick (29746)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 29746

Azért antalijozsef megmutatta, hogy nem csak kíváncsiskodik. Ha késkészítő lennék, kalapot emelnék az ilyen embernek, hiszen megrendelést, munkát, kenyeret ad. Viszont ha egyszemélyes késkészítő kézműves lennék, ez még nem változtatna azon a tényen, hogy valószínűleg nem lenne alapom listaárak megalkotására, karbantartására. Napról napra, megrendelésről megrendelésre kellene döntéseket hoznom, hogy mit vállalok el, mikorra, mennyiért. Persze más lenne a helyzet, ha egy már legyártott, felhalmozott készletet szeretnék értékesíteni, vagy ha egy fix gyártókapacitást szeretnék lekötni.

Előzmény: Törölt nick (29745)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 29745

A legtöbb valódi manufakturális gyártó az árakat "-tól" végződéssel adja meg.

Mármint azok, akik valóban nem sorozatban gyártanak.

Ennyit valóban meg lehetne jelölni, kiszűrendő a "csak kíváncsiskodókat". :-))))

Előzmény: antalijozsef (29736)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 29744

Ó, nem csak ezt a négy gyártót ismerem, hallottam még például a Tramontináról is :-)

 

Egyben viszont tévedsz, érdekel mások véleménye, még tiszteletben is tudom tartani azt, de egyetérteni hadd ne legyen muszáj. Te elengedhetetlennek tartod az árlistát, én meg azt gondolom, egy egyedi, kézműves munka nem olyan, mint egy sorozatgyártott tömegtermék, de még olyan sem, mint egy manufaktúra. Az árlista feltétele a tervezhető piac, a tervezhető beszerzés, és a tervezhető általános költségek. Ezzel még nagyobb cégek is bajban vannak. Értem, amit leírtál, és megértettem a késekhez és a késvásárláshoz való hozzáállásodat, még azonosulni is tudnék vele, de én elfogadom, hogy vannak dolgok, aminek van listaára, és van, aminek egyedi, alkalmi ára van. Az én felfogásomban megférnek egymás mellett az eltérő vélemények, amíg azok az alapvetéseket nem érintik. Az árlista léte vagy nemléte pedig nem tartozik a világnézeti sarokköveim közé :-)

Előzmény: antalijozsef (29741)
D-zoli Creative Commons License 2012.10.08 0 0 29743

Olvasom, ezért nyilvánítok véleményt...

Előzmény: antalijozsef (29735)
Zsoleszq01 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29742

Igen...Józsi munkája.Egyik nagy kedvencem.... :)

Előzmény: Törölt nick (29740)
antalijozsef Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29741

Csak ezt a négy gyártót ismered? Ebből a négyből ráadásul egy nagy részben csak alsókategóriás késeket gyárt, a Muela és a Fiskars meg említésre sem méltó.

Neked az alkudozás a fontos, nekem más!

Ha veszed a fáradságot, lentebb már leírtam!

Egyvalamiben viszont egyet értünk, téged nem érdekel az én véleményem, engem meg a tiéd!

 

Itt egy kés!

 

 

 

Tudom most jön az, hogy mire lehet ezt használni.

Ha otthon felejtem a kulcsomat ezzel szoktam bemenni az ajtón!

 

Előzmény: Törölt nick (29738)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29740

Ezt Józsi kése, igaz? 

Előzmény: Zsoleszq01 (29739)
Zsoleszq01 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29739

 

 

Egyik nagy kedvencem....! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29738

Akkor a CRKT-t, a Muela-t, a Cold Steel-t és a Fiskars-t pont neked találták ki. Egyre kevésbé értem, miért van szüksége valakinek netes árlistára egyedi kézműves darabokról. Szerintem ennek semmi értelme, kicsit olyan "ugrasszuk ki a nyulat a bokorból" íze van ennek a dolognak, holott nincs mit kiugratni. Listaára sorozatgyártott, szabványos termékeknek van.

Előzmény: antalijozsef (29736)
bku Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29737

Gyötörnek Mester?  :)  ....................... magunk közt szólva, jó reklámod lett. :))

 

( bocs. a tegezésért)

Előzmény: kocsisferi (29718)
antalijozsef Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29736

Ha valakit nem érdekelnek az árak azt megértem.

De kinek ártana az, ha meg tudná nézni a fent lévő összes kés árát telefonálgatás nélkül?

Én órákat el tudok azzal tölteni, hogy egy oldalon nézelődök és szeretem tudni (látni) mi mennyibe kerül.

Ha megtetszik valami megveszem!

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (29729)
antalijozsef Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29735

Ha nem olvasod a fórumot, minek nyílvánítasz véleményt?

 

kocsisferiválasz | megnéz | könyvjelző2012.10.06 20:26:09 © (29718)

Megfontolom az árak és az extrák közlését a honlapon.

 

Meg lehet ám kérdezni engem is telefonon.

Előzmény: antalijozsef (29716)

 

 

Előzmény: D-zoli (29733)
xlsxls. Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29734
Az egyedi bicskáknál ez természetes, de az alapkivitelek árait éppen ki lehetne írni csak a miheztartás végett :-)
Előzmény: Törölt nick (29729)
D-zoli Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29733

Én úgy vélem, hogy a honlap tartalma igazából csak Kocsis Mesterre tartozik.

Ha Valaki kíváncsi az árakra akkor írjon egy mailt, vagy telefonáljon.

Nem hinném, hogy ez lenne a megfelelő módszer...

Előzmény: antalijozsef (29722)
Zsoleszq01 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29732
Zsoleszq01 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29731

Kedves Éltársak!

 

Eladóvá vált egyik kedvelt késem,ha valakit érdekel az alábbi email címen érdeklődjön: bodazsolti@gmail.com

 

Al Mar Payara AM-PA2

 

Adatok:
- Penge hossza: 94 mm
- Penge max. szélessége: 36 mm
- Penge vastagsága: 3 mm
- Penge anyaga: VG-10 japán rozsdamentes acél
- Kés teljes hossza: 222 mm
- Súlya: 146 g 
- Markolat anyaga: G-10
- Markolathossz: 128 mm-Made in Japan

Az állapota a fénykép szerinti mondhatni karcmentes teljesen új.

 A klipszen zsebkopás nyoma minimális mértékben látható a legvégén az ívelt részen és a csavarfejen egy kicsit.

 Igazából nem volt használva ,párszor hordtam illetve nyitogattam.

 

Ára:43000.- 

 

Személyes átvétel (Budapesten)ill. posta a vevő terhére.

 

 

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_10_7_o977lpfetw.jpg][img=http://www.kephost.com/thumb/2012/10/7/a1_2012_10_7_o977lpfetw_tn.jpg][/url]

 

 

theraphosa Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29730

Szerintem felesleges, ha valakit bicskát szeretne keresse meg e-mailben.

Előzmény: antalijozsef (29722)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29729

A méretek feltüntetésével egyetértek. Az árak feltüntetésének soha nem volt jelentősége, mert én mondtam egy elképzelést, Feri mondott egy árat és megegyeztünk. Példaként említem, hogy Nagy Zoltán mester honlapján sincsenek árak, ennek ellenére a tegnapi napon e-mailben minden nehézség nélkül megállapodtunk. :-)

Előzmény: xlsxls (29728)
xlsxls Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29728
Szerintem nem lenne rossz, ha fenn lennének a honlapon, hogy milyen bicskákat, milyen méretekben készít a mester, és legalább az alap kivitelek árai.
Longboat Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29727

+1

Anno engem is bosszantott az árlista hiánya - pont Kocsis Ferenc honlapján. Mindez egészen addig tartott, amíg a Lurdy-ban személyesen, később pedig telefonon és e-mailben meg nem beszéltük a dolgokat.

Részemről speciel alku szóba sem jött, úgy gondoltam akkor is, most pedig 2 év elteltével még inkább, hogy a mondott ár igencsak arányban van azzal, amit kapok.

Előzmény: Törölt nick (29726)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29726

Egy olyan kézműves tárgynál, amit nem lehet bliszterben levenni a polcról minden multinacionális üzletláncnál, szóval egy ilyen késnél nekem fontosabb az alku lehetősége, mint az, hogy legyen egy közzétett árlista. Aki úgysem vesz, annak mi köze hozzá, aki meg vesz, az majd megbeszéli a készítővel, aki majd eldönti, hogy melyik napon, kinek, milyen engedményt van kedve és módja tenni. Egy ilyen késnek van egy értéke a nemzetközi piacon, miért adna abból lejjebb, ha fizetőképes vevője akad, és miért zárna ki egy magyar pásztort annak lehetőségéből, hogy egy igényes magyar bicskát vehessen. Nyilván az anyagokhoz sem stabil, nagybani árakon jut hozzá, hanem mikor mit mennyiért tud beszerezni, a megélhetési és adózási közülmények is napról napra ötletszerűen változnak vezíreink pillanatnyi kedve szerint.

 

Szóval én egy egyedi kézműves munka esetén nagyon nem ragaszkodnék a publikus árlistához. Foglalkozzon inkább a mesterségével, mint végfelhasználói, viszonteladói árlisták faragásával és napi frissítésével, verziókövetésével. Akinek listaár kell, az vegyen CRKT-t kereskedőtől, és járjon jól egy jobb ár megtalálásával a neten.

Előzmény: antalijozsef (29722)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29725

Ez így teljesen megérthető :-)

Előzmény: python 357 (29721)
antalijozsef Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29724

Én biztos vagyok benne, hogy több kést tudna úgy eladni!

Ha bejön a dolog, százalékot kérek majd tőle a plusz bevételből, az ötlet ért! :-)))

 

Előzmény: fenyooldrider (29723)
fenyooldrider Creative Commons License 2012.10.07 0 0 29723

Szerintem ezt mindenki szívesen látná és az sem elhanyagolható,hogy valószínűleg több megrendelő is lenne,az alább említett okok miatt!

Előzmény: antalijozsef (29722)
antalijozsef Creative Commons License 2012.10.06 0 0 29722

Emberek!

Itt a lehetősség, aki szívesen látná Kocsis Feri késeinek az árát a honlapján, az jelentkezzen!

 

python 357 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 29721
:)))Nekem is hasonló számú és tipusú késem van,mint antalijozsefnek!Hogy miért gyűjtök ilyen késeket,és mire használom? 23 légfegyverem van,- a fele versenyfegyver- de még nem kérdeztem meg magamtól egyszer sem,hogy minek annyi!:))Sokat edzek a légpuskákkal,meg az éles fegyverekkel is,de a késekkel is gyakorolok,mert annak idején tanultam késharcot!De sokkal több eszközöm van,mint ami feltétlenűl szükséges lenne!Tehát valószínűleg egyszerű gyűjtőszenvedély az ok,mint itt nagyon sokunknak!Egyszerűen meglátok egy számomra szép kést,és megveszem! Annak idején megvolt a teljes Puma sorozat ( egy kés félhavi fizetés ára volt a Kettner-ben a Népközön a rendőrség mellet,aztán a teljes Fallkniven sorozat,beleértve az Északi fény 4 bőr markolatúját is,.....szóval volt egypár késem,.... jó érzés ilyen prémium minőséget birtokolni!:))))))
Előzmény: Törölt nick (29708)
antalijozsef Creative Commons License 2012.10.06 0 0 29720

Nekem az a szimpatikus, ha mindenki láthatja, mi mennyibe kerül, így nyugodtan el tudja dönteni mi számára a legmegfelelőbb választás. Amikor fogalmam sincs, milyen kést akarok, mert több is tetszik, felhívlak, elmondasz nekem egy özön számot, amiről már öt perc múlva semmire nem emlékszem. Ez a rendelési mód annak jó, akinek konkrét elképzelése van, az oldalon, ha lennének árak, nyugodtan el tudnám dönteni melyiket milyen kivitelben szeretném, én képes vagyok ezzel órákat eltölteni, nem szeretem elsietni a választást. Ha lesznek árak, én biztos fogok tőled kést rendelni!

 

 

Előzmény: kocsisferi (29718)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 29719

Üdv Mester!

Bizony az jó lenne, ha nem is mindet, de az alap kések árát én szívesen látnám! Mellé lehet persze írni, hogy egyéni kívánságok emelik az árat, plafon a csillagos...   :)))))

sanyooo

Előzmény: kocsisferi (29718)
kocsisferi Creative Commons License 2012.10.06 0 0 29718

Megfontolom az árak és az extrák közlését a honlapon.

 

Meg lehet ám kérdezni engem is telefonon.

Előzmény: antalijozsef (29716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!