Keresés

Részletes keresés

mcsontos Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1040
na, ma túlestem a bme angol közép-c magnósán meg az írásbelin. 11-15:30, kicsit lehúzott. remélem sikerült
andris028 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1039
Sziasztok!

Szeptember végén megyek nyelvvizsgázni a Zöld Út vizsgarendszerben, Kaposváron németből középfokú üzleti nyelvvizsgára. Valaki tudna segíteni abban, hogy nagyjából milyen mélységben kérdezgetnek az első "szakmai elbeszélgetés" résznél, valamint milyen a vizsga és mennyire gázosak a témák a szóbelin? Írásbeliket megnéztem az oldalukon és megoldottam a feladatokat. Köszi szépen a segitséget!
a.sofie Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1038
Felhívtam a Nyelvvizsgaközpontot, hogy tudnának-e ajánlani nyelvtanárt a vizsgaközpontból, ott elirányitottak a hát pontosan nemtudom kihez, aki ezeket intézi és ebben illetékes :P, írtam emailt majd válaszol.. remélem..
Előzmény: m.adri1 (1037)
m.adri1 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1037
Szia!

Ha esetleg megosztanád majd a tapasztalatokat akkor annak nagyon örülnék. Igazából nem is a tanfolyamokon vagyok feszült hiszen ott mindenki tanulni van és nagyjából ugyanazon a szinten mint én, viszont külföldön nagyon félek h bakizom. :S
Most voltunk németországban aztán elég jól megértettem magam, volt mondjuk 1 cikis szitu, de ez abból adódik h a szókincsem ami elég kis nyomi. De megmagyaráztam magamnak hogy nem én voltam a hülye hanem aki nem értett meg :D
Hogyan keresel magántanárt? Sajnos én nemtudok senkit, ajánlás nélkül meg lutri :S
Előzmény: a.sofie (1036)
a.sofie Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1036
Szerintem ha beszédben gátlásosabb vagy akkor a magántanár hasznosabb mint ennyi tanfolyamra kiadni a pénzt... azért jobb mert ott vagytok 6-8an és szerintem nem fogsz jobban kibontakozni míg egy magántanárnál, csak Te vagy és Rád koncentrálnak :) de ez csak az én véleményem. Sok sikert!
Előzmény: m.adri1 (1029)
a.sofie Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1035
Szia! Igen valóban én is mindenhol azt olvasom, hogy ez a legkönnyebb gazdasági nyelvvizsga (Zöld Út) én is erre megyek szerintem decemberben, olvastam róla rosszat is olyan értelemben, hogy tényleg nagyon könnyű de spec én idő szűkében vagyok és nagyon sok múlik ezen, hogy meg lesz-e vagy sem... Épp magántanárt keresek, aki felkészít kifejezetten erre a vizsgára, vagy nekem is tanfolyam lesz, nemtudom az mennyire éri meg..
Előzmény: m.adri1 (1029)
mcsontos Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1034
áh holnap megyek írásbelizni meg a szóbeli magnós részére. BME-t teszek Debrecenben? Ki jön még : ) ? mostmár kicsit parázok. szóbeli hétfőn
Angolalap Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1033
Hááát....nekem is éppen:-)én jobbra számítottam. De a lényeg hogy megvan, mehetek a diplomámért:-)
Előzmény: sabolch (1032)
sabolch Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1032
Igen sikerült :D. Épp, de megvan. Grat neked is!
Angolalap Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1031

sabolch!

Sikerült az írásbeli?Nekem igen!

 

Előzmény: sabolch (1007)
m.adri1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1030
én azt olvastam a honlapon hogy csak a komplexet lehet letenni züld útból, részeket nem
Előzmény: wizzardgirl (1028)
m.adri1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1029
Sziasztok!

Több kérdésem lenne hátha tudtok segíteni.
Szakma nyelvvizsgát kell tennem a diplomához, beszédben elég gátlásos vagyok de próbálok kompenzálni azzal h szorgalmasan tanulok nagyon. A zöld út nyelvvizsgára gondoltam, azt hiszem ez a legegyszerűbb de ha nem így van cáfoljatok meg.
A másik kérdésem az lenne hogy van e valakinek tapasztalata a business focus nyelviskolával, mivel itt tartanak szakmai felkészítő tanfolyamokat.
ÉS végül érdeklődnék a London Stúdió felől, hogy vannak e pozitív ill negatív tapasztalatok :)

A tervem egyébként annyi, hogy a London Stúdióban elvégzek egy Life&job 4 hetes kurzust majd a B.F.-nál okt 13-től egy szakmai alapozót dec 19-ig és végül egy szakmai nyelvvizsga előkészítőt ha indul a márciusi zöld útra. Így összesen 132 órát veszek. Szerintetek ez elég lehet? Vagy kell külön magántanár is ehhez?

Mindenkinek köszi aki válaszol
wizzardgirl Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1028

Sziasztok! Lehet volt már róla szó, de nem tudja véletlenül valaki, hogy a Zöld Út szakmai nyelvvizsgánál, hogyan működik az ha esetleg csak az egyik fele sikerül a vizsgának? Pl megvan az írásbeli de a szóbeli nem, akkor a következő vizsgánál újra kell mennem mind a két részből megint? :(

Előre is köszi!

1srac20 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1027
Sziasztok!
Nincs meg véletlenül valakinek a Nyelvvizsga Híradó 11. című könyv? Szükségem lenne rá, szívesen megvenném. Kérem írjon akinek megvan (1srac20@citromail.hu)! Köszi!
Angel DC Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1026
heti 25 tanóra egy elég ritka életmód

és ne mondd h bárki megcsinálja, mert olyan nincs
aki nem nagyon tehetséges azzal mi legyen?
az agy konszolidációs idejével nem tudsz mit kezdeni, akármilyen intenzív is a képzés és tehetséges a tanítvány

(off: mondjuk nem is te lennél, ha nem ellenkeznél velem:)
tudod ha mindig mindenki szembe jön, érdemes megnézni nem te mégy-e rossz irányba:)
Előzmény: Frouwe (1025)
Frouwe Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1025
Egyik tanítványom, egy kínai egyetemista lány, 7 azaz HÉT hónap alatt nulláról eljutott a TestDaF szint közelébe. (ja, német nyelv) Igaz, hogy pár pont miatt nem sikerült neki letenni, de akkor is! A TestDaF az C1-es szint. Zseninek nem zseni a leány, de hallatlan szorgalmas és pont úgy dolgozik, ahogyan kell. (szótár, tanulja a szavakat, jegyzetel önállóan is, otthon átnézi az anyagot, begyakorolja stb.) Ezen kívül magas óraszámban tanul.

A másik munkahelyemen fél év alatt nyomjuk fel a csapatot nulláról B1-re. Azért az se semmi. Nekik is heti 25 órájuk van, azaz itt is magas az óraszám.

Szóval: tehetség, szorgalom, sok óra és sok munka kell hozzá, és akkor lehet ugrani pár hónap alatt akát több szintet is. ;)
Előzmény: Angel DC (1016)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1024
Szia!

Én középfokút csináltam. Szerintem a felsőfokú sem olyan vészes, csak legyen tudás mögötted, ami persze a nyelvtan is. De 100%, hogy nem lesznek olyan nyelvtani dolgok, mint például az Origo-n. Elvégre egynyelvű az ÖSD, akkor csak a talpraesetteknek van kitalálva... :) Remélem nem írtam nagy hülyeséget... :P Egyébként van egy másik topik az a neve, hogy NÉMET NYELVVIZSGÁK, ott van egy fórumozó, aki szintén ÖSD felsőfokúzni akar, lehet megtudtok egymástól ezt-azt.
Előzmény: Andris index (1021)
a.sofie Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1023

Sziasztok, szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek mennyire éri meg eljárni egy nyelvtanfolyamra? Vagyis mennyire "kifizetődő", eredményes? GazdálKODÓ angol nyelvtanfolyam lenne..

Köszi!

Angel DC Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1022
sajnos azt a gazdaságit nem ismerem, és egyébként is csak angol esetében tudok hozzászólni (vagy ha nyelvfüggetlenül van kérdés)

az euro pro-t ajánlanám de németből csak az általános indult még be
Előzmény: Andris index (1019)
Andris index Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1021
Sziasztok,


A kérdés hasonló : az ÖSD-Oberstufe Deutsch C1, felsõfok mennyire nyelvtanos ?

Ennél a nyelvizsgánál is kommunikáció illetve az élő nyelv tudása a döntő ?


Köszönöm
Előzmény: Törölt nick (1001)
Andris index Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1020
Kedves Angel !
Andris index Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1019


- Te mennyire gondolod nehéznek és nyelvtancentrikusnak a Közgáz gazdasági szaknyelvizsgáját ?

- Melyik államilag elismert szaknyelvizsgád ajánlanád annak aki nyelvtanból gyenge, viszont jó kommunikál, fordít és tömörít ?

Előzmény: Angel DC (999)
Angel DC Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1018
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

oké, akkor te az:)
azt nem kompetenciám eldönteni:)
Előzmény: FOCUS (1017)
FOCUS Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1017

Így jó, azzal a kitétellel, hogy én akkor zseni vagyok :)

 

Előzmény: Angel DC (1016)
Angel DC Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1016
minden vizsga átlagolja a vizsgérászek eredményeit:)

csak más módszerrel és hozzáállással értékeli ki az egyes feladatokat

nekem is van kedvenc nyelvvizsgatípusom, és van amit nagyon nem szeretek

egy szintet akkor lehet hónapok alatt átlépni ha a kiinduló szint nagyon erős volt
pl akik a b2-esen 90% feletti eredményt hoznak, azoknak mondogatjuk, hogy érdemes a c1-re intenzíven ráhajtani
de ott a kinduló szint egy nagyon erős b2-gyenge c1 volt

b1-ről c1-re hónapok alatt eljutni max egy zseni tud:)

a részigazság kis részében igazad van, így jó?:)
Előzmény: FOCUS (1015)
FOCUS Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1015

Természetesen igazad van, de részigazságomhoz ragaszkodom. :)

Pont azért "jó" az IELTS, mert ahogy mondod, mindenkinél más kézség jó, van aki jobban ért, de kevésbé beszél, van aki sokat és jól dumál, de az írásai gyengébbek. Az IELTS pedig, ahogy írtam, átlagolja a modulok eredményeit illetve a tényleges tudás érdekes, nem pedig az, hogy tudja e az illető passzívba rakni a past perfectet.

 

Valós tudásban persze elhiszem, hogy nem lehet olyan gyorsan fejlődni, de az említett vizsgatípusnál szerintem "papíron" meg lehet csinálni a szintlépést specifikus készüléssel.

 

Előzmény: Angel DC (1014)
Angel DC Creative Commons License 2008.08.18 0 0 1014
én 17 éve tanítok, négy külön vizsgára készítek fel és egyet öt éve vizsgáztatok

két éve restandardizálták a vizsgákat, addig pl köztudott volt h a telc b2 egy vicc

ma már nagy különbségek nincsenek, az h különböző eredményeket produkálunk különböző vizsgán, az azért van mert más készségeket néznek dominánsan

kommunikatív emberkéknek másféle vizsga passzol mint analitikusaknak (dióhéjban)

a b1 meg a c1 között a ker szerint 480 óra van (b1-b2 között 240) és ha gyakorlatban angolból pl annyi nem is kell, akkor sem lehet hónapok alatt szinteket felfejlődni
Előzmény: FOCUS (1012)
FOCUS Creative Commons License 2008.08.18 0 0 1013
Jobban belegondolva, igazad is van, de ugye az IELTS rendszernél maga a pontozási struktúra is segít, mivel átlagolják a 4 vizsgamodul pontjait.
Előzmény: FOCUS (1012)
FOCUS Creative Commons License 2008.08.18 0 0 1012
Bocsánat, nem akartam senkit félrevezetni, de nem tudom te próbáltál el legalább kétféle vizsgát, szerintem jelentős különbségek lehetnek -azonos tudással- az eredmények között.
Előzmény: Angel DC (1011)
Angel DC Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1011
???
ne vezess félre senkit, a nyelvvizsga típusától függetlenül a szintek sztenderdizáltak (max bizonyos vizsgák máshogy mérik a készségeket)
Előzmény: FOCUS (1010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!