Keresés

Részletes keresés

blaze73 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 1729

a megadott linken kinéztem egy szimpatikus darabot :

 

Moulinex OW3022 Home Bread inox kenyérsütőgép (OW302231)   ára 21900 Ft
650 W teljesítmény, 2 különböző kenyérméret (750 g/1000 g), 3 sütési fokozat, 12 program, tartozékok: kenőlapát, mérőkanál, szeletelő, késleltetés, nagy méretű betekintő ablak

 

ez passzolna is, mert minden inox a konyhában.

 

ezt megtaláltam máshol most akciósan 16.490 Forintért, ami jó vételnek tűnik.   amennyiben ez egy ajánlott gép, az ára is remek :)

 

valakinek esetleg van ilyenje, tapasztalat vele ? :)

Előzmény: .ETNA. (1727)
blaze73 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 1728

Köszönöm a válaszod.  Nem akarok én mindenképpen sokat költeni rá. :)


Ami fontos lenne, hogy ne csak sima fehér kenyeret tudjunk sütni, hanem teljeskiőrlésűt, rozskenyeret és ilyesmit.


A két link elég jó, a 20-25 ezres kategóriából mi az ami ajánlott, esetlegesen miről van jó tapasztalat ? :)

 

elég nehéznek tűnik a választás....    :()

Előzmény: .ETNA. (1727)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.27 0 0 1727

Egyiket sem ismerem, de azért ne hidd, hogy csak a 40ezer közeli gépeket lehet évekig használni:)) Az én - nem tudom mennyibe került anno - kenyérsütőm már ... nem is tudom, 4 éves biztosan van (Hausmeister).

 

Ha szükséged van spéci progikra és van rá pénzed, szerintem nem sok különbség van az általad választott két gép között. Talán hasonlítsd össze a teljesítményt, a tészta ill. kenyér programok számát, a késleltetési időt, a plusz cuccokat (tepsik stb.), a formáját (mennyi helyed van a konyhában)... ilyesmi.

 

Szerintem, ahogy a 15-25ezres kategóriában is nagyjából mind1, hogy melyiket választod, a 35-45ezres kategóriában is éppen ez a helyzet! Egyébként pedig szinte minden Kínában készül:-DD

 

Az SD 255-ről kérdezd meg a Panasonicot, hátha tudják, hogy hol lehet kapni:

http://www.panasonic.hu/html/hu_HU/T%C3%A1mogat%C3%A1s/Kapcsolatfelv%C3%A9tel/2852272/index.html

 

A neten is lehet véleményeket találni, pl.:

http://www.argep.hu/opinions_1616822.html

 

"A Panasonic SD-ZB2502 és SD-2500W kenyérsütői számtalan programmal rendelkeznek, így nemcsak kenyér, kalács sütésére alkalmasak. Az automata lekvár és kompót módnak köszönhetően szinte a teljes folyamatot elvégzi helyetted, így néhány lépésből varázsolhatod könnyedén a családi asztalra a nyalánkságokat."

 

Összehasonlításhoz oldalak:

http://ecostore.hu/kategoriak?page=shop.browse&category_id=228

http://www.arukereso.hu/kenyersuto-c4110/

Előzmény: blaze73 (1725)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.27 0 0 1726

Persze, ha saját magunknak veszünk és nem ajándékba kapjuk (amibe nem mindig tudunk beleszólni), akkor mi is megnézzük a fórumokon írt véleményeket, sőt, a férjem meg szokta kérdezni előzetesen a műszaki boltokban dolgozó ismerőseit is. Nálunk ő ért ezekhez a dolgokhoz és mindig azt mondja, hogy nem szabad egyetlen márkához ragaszkodni, mert lehet, hogy x márka szuper a tévében, de pl. a hifiben már y márkát kell választani. Ezért fordulhat elő, hogy tévéből és telefonból Samsung, videóból JVC, dvd-lejátszóból Sony, hűtő és mosógép Whirlpool, de klímából viszont Akai, autóból pedig csakis a Mazda:-)) Tehát nálunk aztán van ám kavalkád, de lekopogjam, mindig jól választ:-) Én inkább a dizájn-t figyelem, nekem fontos a szín, a forma stb., általában összehangoljuk:-)

 

Szeretjük az olasz ételeket, az tetszett a Moulinex-ben, hogy van progija a Grissinihez, a Ciabattához,  Baguette-hez, sőt még a "török pizzához", a Pide-hez is, nem is beszélve arról, hogy ezekhez van spéci - külön - sütőformája is. Az ára sem "annyira" vészes.

 

Hupsz, ez a lehetséges lapátfunkció a másik két pár lapáthoz, nem is jutott eszembe, kíváncsi leszek, hogy a Hauser mit fog neki válaszolni!

 

Az, hogy könnyen kijön a kenyér és nem marad benne a lapát, mindenképpen sok pirospont a Panasonicnak:-) Az árakról csak annyit, hogy manapság rendkívül gyorsan változnak, ami a megjelenéskor 72ezer ... néhány hónap múlva már csak 42ezer, ezért szoktam tanácsolni, hogy tök felesleges a legújabbat megvenni a megjelenéskor, néhány hónap múlva sokkal olcsóbb és még akkor is bőven újnak számít!

 

Előzmény: mevet (1722)
blaze73 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1725

illetve mivel nem 2-3 évre , hanem hosszútávra szánom egy kicsit drágább is lehet, a kettő modell közül ki-melyiket ajánlja, tapasztalatok - pro-kontra ?

 

Moulinex OW 6000

 

Panasonic SD-ZB2502

Előzmény: blaze73 (1724)
blaze73 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1724

Hölgyek, urak.

 

Már egy ideje tervben van egy kenyérsütő masina, de most itt a karácsony és lépnem kéne :)

A lentebb ajánlott Panasonic SD-255 már nem kapható sehol - én nem találtam :(


Mi most a legjobb vétel, ár-érték arányban?   Kérem segítsetek, mit ajánlotok....  :)

mevet Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1723

 

Az előbbi link helytelen lett (lemaradt az l betű a végéről), helyesen:

http://limarapeksege.blogspot.com/2010/01/panasonic-sd-255-kenyersutogep.html

 

 

Előzmény: mevet (1722)
mevet Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1722

 

Annak idején én is néztem az általad említett moulinex masinát, de nem győzőtt meg.
Túl soknak éreztem benne a markatinget és pr-t.
Én pl. soha nem a marketing és leírás alapján szoktam terméket választani, az csupán a beszálókártya. Utána jön, hogy a gyakorlatban valójában mit is tud azokból, amiket hirdet magáról.

Nálam pl. ez a blog is sokat nyomott a latba anno:

http://limarapeksege.blogspot.com/2010/01/panasonic-sd-255-kenyersutogep.html

És persze az is, hogy a panában eddig még nem igazán csalódtam. Jó ár/érték arányú termékeket állítanak elő.
Az viszont kétségtelen, hogy kenyérsütő fronton sajnos nem olcsóak. :(
Nálunk egyébként ajándékozás keretében került beszerzésre. Mindkettőnk születésnapi ajéndéka ebben realizálódott. Úgy gondolom így már nem is volt olyan marha drága.

Csak, mint érdekesség. Ebben a gépben soha nem marad a kenyérben a lapát, és nem azért mert fixen van rögzítve a tengelyen. :)
A tengelyen marad, miközben a kenyér 2-3 rázás után hipp-hopp kicsusszan az üstből.
Nem is adnak hozzá "kihúzókát". Egyszerűen így van kitalálva a történet.
És ahogy észrevettem, még a környezeti hőmérsékletet is figyeli, így ennek függvényében pihenteti a bele került cuccokat, mielőtt elkezdené a folyamatot (dagasztás).

Valaki kérdezte miért adtak a gépéhez 2 lapátot (egy kisebbet és egy nagyobbat).
Feltételezem azért, mert az egyik a fehérkenyerekhez, a másik pedig a rozskenyerekhez való. Legalábbis a panánál ez így van.


Még egy apróság. Ebben a gépben a vizet pl. nem alulra kell önteni (mint ahogy sok gépnél ezt írja a használatija), hanem fentre.
Ezzel máris megoldották, hogy a tengely, a szimering ne károsodjon  (korrózió, szivárgás) az évek során. Persze ez csak akkor fontos, ha valaki nem 2-3 évente akarja a gépét cserélgetni.

Ezt a panát 10 évre vettem. Az esetleges üst cserén kívül nem tervezek másra pénzt költeni ezen idő alatt.

Egy szó, mint száz: aki megengedheti magának, vegye meg bátran. Nem fog benne csalódni.

ui: nem tudom honnan indult az ár, lehet, hogy 73e-ről, ahogy írod.

Én pár hónapja ca. 42e körül vettem.
Ez egy 2011-es eresztésű cucc (sajnos a blogan is emlegett elődje (SD-255) már nem volt kapható), és sajnos a Japánt sújtó katasztrófák (cunami, radioaktív sugárzás), igen csak akadályozottá tették az év első felében a szállításokat. A hiány pedig csodaárakat tud szülni. De ez csak egy tipp...

Előzmény: .ETNA. (1703)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1721

Nem használok bekevert lisztet, nem szeretem .... de ez egyéni dolog.

 

A lapát leesés viszont egyáltalán nem "hétköznapi", vagy általános dolog. Nem lenne szabad leesnie!! Esetleg tehetsz egy kísérletet új lapát beszerzésére vagy ha garanciás még a készülék, felhívhatod a szervízt, kérdezd meg, hogy mi a véleményük, egyébként - jut eszembe - ezt akkor is megteheted, ha már nem garanciás:-) Tuti biztos, hogy nem akadályozza a lapátot semmi abban (pici tésztamaradék vagy ilyesmi), hogy totál lecsússzon a helyére???

Előzmény: mollyzsu57 (1718)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1720

Kíváncsi leszek a válaszukra:-) Majd írd meg légy szi'!

Előzmény: Törölt nick (1719)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1719

Á! Köszi! Meg is tettem az interpellációt feléjük.

Előzmény: .ETNA. (1717)
mollyzsu57 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1718

1,Mi a véleményetek az Aldi-s kenyérlisztekről?

Szerintem a papírzacskókon feltüntetett víz mennyisége nagyon sok.

Sokszor leragad a massza az üst aljára.Ilyenkor még öntök hozzá lisztet.Nagyon nehezen tudom eltalálni a tészta állagát.Milyennek kellene lenni?

 

2,Orion gépem van, és sokszor dagasztás közben lejön a tengelyről az egyik lapát,és ilyenkor nem forog.Kézzel szoktam visszarakni.

Az is előfordult már,hogy teljesen lejött róla.Elég macerás mindig figyelni,hogy mikor jön le.

Valami géphiba lehet,mit gondoltok?Találkozozz már valaki ilyennel?

.ETNA. Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1717

:-)) ez érdekes, de most néztem, tényleg szerepel az "egyéb" között a mérőedény és egy pár keverőlapát... én azt hittem, hogy az valamiféle "tartalék", de ha a mérete nem egyezik, akkor .... hm, kérdezd meg a Hauser vevőszolgálatától :-) 

 

http://www.hauserelectronic.hu/vevoszolgalat

 

Előzmény: Törölt nick (1716)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1716

Nincs biza! Nem találtam utalást rá. Etna! Én is letörölgetem a tengelyt tisztára. Na meg a lapátok furatát is szépen kipucolom. Sőt olyat is próbáltam, hogy étolajjal bekentem a tengelyt mielőtt a lapátokat ráhelyeztem. Ma pl. tök korrekten kijött a kenyér. Kicsit tovább volt bennt hűlni. Talán azért.

3ferret Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1715
Nekem még soha nem volt gépem kétféle lapáttal, de én is a kenyér méretére tippelek. Tényleg nincs benne a leírásában?
Előzmény: Törölt nick (1712)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1714

Ó, nekem már egész ügyes rázogatós "technikám van", esetleg picit alul megmozgatom a tengelyt vagy mit ... pl. ennek az elkerülése érdekében szoktam szép szárazra és tisztára törölgetni a tengelyt és a keverőlapáton lévő lyukakat... Egy jól elkészített kenyérből a kihúzókával max. egy lyuk és egy csík marad csak - nekem - vissza a kenyérben, nem nagyon zavar. De ha éppen a konyhában teszel-veszel miközben ügyködik a gép, s a végén nehézkes a kiszedés... próbáld meg kivenni a lapátot, végülis mindenki csinálja úgy, ahogy neki (!) a legjobb! :-)

Előzmény: Törölt nick (1710)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1713

Nincs benne a használatiban??? Esetleg a kenyér méretétől függ?!

Előzmény: Törölt nick (1712)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1712

Egy újabb kérdés: a gépemhez két féle keverőlapátot adtak. Egy kisebb és egy nagyobbat. Mikor melyik kell használni? Jelenleg a kisebbiket használjuk.

3ferret Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1711
Nekem is többször marad az üstben a lapát, de akkor sem szakad ki több tészta, mintha a kiszedővel húznám ki. Ha ennyire idegesít, próbáld ki mégis, hogy sütés előtt kiveszed a lapátokat. Én még nem próbáltam, úgyhogy várjuk az élménybeszámolót! ;-)
Előzmény: Törölt nick (1710)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1710

Persze-persze. Világos. De a gondom a következő: megsül a kenyér, kiveszem, várok 10-15 percet, hogy ne legyen olyan meleg. Rázogatom, csalogatom, csak nehezen jön ki. A lapátok nem maradnak a kenyérben, hanem szépen rásülnek a tengelyre. Az eredmény a heves rázástól: kiszakadt kenyéralja a lapátok miatt. Volt olyan, hogy féltenyérnyi héj leszakadt emiatt. Nem szép na! A többivel nincs gond.

3ferret Creative Commons License 2011.11.24 0 0 1709
Abszolut egyetértek az előttem szólókkal. Én sokszor beprogramozom reggelre a gépet, hát tuti fix, hogy nem kelnék fel azért hajnalban, hogy kiszedjem a lapátokat. A gép azért van, hogy megkönnyítse a munkánkat, ez a jó benne, hogy mindent beleteszel és a végén csak kiveszed a kész kenyeret.
Előzmény: Törölt nick (1706)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1708

Egyetértek Ágival, azért szeretem (használom) ezeket a gépeket, mert megkönnyítik az életem, egyidőben készül el a kenyér és tudok... pl. netezni:-) Nem kell ott állni mellette, nem kell sokat variálni, beteszem, megnyomom, kikapcsolom, kiveszem, megeszem... a többihez (állítgatni, hosszabb ideig dagasztani, lapátokat kiszedegetni stb.) én, hát, leginkább lusta vagyok:-)

 

Egyébként pedig hogy csinálják? Áthengergetik egyik oldalról a másikra a tésztát, hogy mindkét lapátot ki tudják venni? Aztaaaa, na a franc se figyel stopperrel, vagy beállított ébresztőórával arra, hogy mikor kezdődik a sütés:-))

Előzmény: Törölt nick (1706)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1707

A végén veszem ki.

A gépben az a jó, hogy beleteszem a hozzávalókat, megnyomom a gombot, és a végén  kiveszem az üstöt, hagyom 10-15 percig állni, fejreállítom és kirázom belőle a kenyeret. A kipiszkálóval könnyen kijön a lapát a kenyérből.

És nem mosom el se az üstöt, se a lapátot.

Előzmény: Törölt nick (1706)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1706

Köszönöm! Vissza nézegettem a fórumot. Láttam egy érdekes dolgot. Némelyek a dagasztás végén kiveszik a lapátokat, így a megsült kenyérben nem marad bennt a lapát, ill. könnyebben kijön az edényből a kenyér. Vélemény?

Előzmény: .ETNA. (1705)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1705

Kedves Blue Eagle! Gratula a kenyérhez!!!! Hajrá előre, most már lehet kísérletezgetni, magvakkal és különböző fajtájú, vagy keverési arányú vegyes (teljes kiőrl+sima) lisztekkel. Én spec jobban szeretem saját magam keverni a lisztet itthon, a bolti, előre bekevertet nem szeretem (olvasd el egyszer ... némelyiknél beletesznek ez+az dolgokat is ... nekem ez nem tesztik).

 

Keverőlapát:

 

Teljesen mindegy hogyan állnak, a lényeg, hogy pontosan a helyén legyen. Pl. ne lebegjen... legyen totál rátéve a tengelyre, egészen rátolva, hogy keverés közben nehogy szépen "lelibegjen" róla. Ez olyankor szokott előfordulni, amikor egy korábbi sütésnél véletlenül (vagy feledékenységből) nem tisztítja le valaki rendesen a tengelyre kerülő tésztát, vagy a lapát "lyukába" beleszárad a tészta... s amikor rányomja a tengelyre csak azt érzi, hogy megakad, akkor OK - gondolja, biztosan a helyén van, csak éppen azt nem veszi észre - esetleg - , hogy azért akadt meg, mert alatta odaszáradt tészta van a tengelyen és emiatt nem tud pontosan a helyére csúszni.... a tengely+keverőlapát történetnek - szerintem - ez a maximum kockázata egy, amúgy jól működő gépnél.

 

Jut eszembe, próbáld ki a karácsonyi hangulat fokozására a "karácsonyi kenyeremet", inkább olyan kenyér-kalács átmenet volt:-)) Biztosan van a neten is hasonló recept, de én csak úgy, magamtól kísérleteztem ki (azóta ez nálunk már hagyomány) és elsőre bejött:-) Egyszer-kétszer már beírtam a receptet, bemásolom újra:

 

"Viszont csináltam nagyon finom KARÁCSONYI KENYERET, vajjal, mézzel, vagy lekvárral és habos kakaóval, vagy forrócsokival nagyon finom ünnepi reggeli:-)
A sima kenyér receptet használtam, csak sima fehér liszttel. A vizet úgy mértem ki, hogy először beleütöttem egy tojás sárgáját, majd ezt először összekevertem a mérőcsészében egy kevés tejjel, utána feltöltöttem tejjel 200 ml-ig (a mérőcsészében) és még adtam hozzá 110 ml vizet. Tehát a sima kenyér receptje szerinti 310 ml folyadék jött ki összesen. A 2 evőkanál cukron kívül plusz 3 evőkanál mézet is tettem bele. A sípolásnál szórtam bele cukrozott narancs és citrom-héjat (készen vettem), egy kevés őrölt fahéjat, a készen kapható mézeskalács fűszerkeverékből is egy keveset, ja és darabosra tört diót. Szép színe lett a fahéjtól és jó illata a fűszerektől. Lehet beletenni mazsolát is, vagy őrölt szegfűszeget stb.stb."

 

A 1549.sz. korábbi hozzászólásomban összefoglaltam az ebbe a topikba írt korábbi recepteket ... némelyike saját kreálmány (pl. karácsonyi), vagy a gépem használatijából másoltam be ide, esetleg a fórumokról való (pl. kalács). Ha szeretnél majd kísérletezgetni, olvass vissza, hátha Nektek is bejön valamelyik.

Előzmény: Törölt nick (1704)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 1704

Szeretném megtudni, hogy a kétlapátos kivitelnél a lapátok egymáshoz viszonyított helyzete számít e? Tehát pl. ha a jobb oldali lapát 3 óránál áll, akkor a bal oldali szintén 3 óránál, vagy ellenkezőleg: 9 óránál álljon e? Vagy ez teljesen közömbös? Ahogy esik úgy puffan?

Ja! Kedves Etna! Vettem egy Hauser BM-830 gépet. Az első kenyerünk azonnal remekre sikerült. :)

.ETNA. Creative Commons License 2011.11.22 0 0 1703

Jól néz ki, bár az ára, nem éppen a Hausmeister és tsai. kategória.

 

Nekem az is furcsa kicsit, hogy a Panasonic SD-ZB2502 ára 5 hónap alatt 72ezer Ft-ról kb. 43ezer Ft-ra csökkent, ilyesmihez nem vagyunk szokva:-)))

 

Egyébként - bár sem a Panasonicot, sem a Moulinex-et nem próbáltam még, gőzöm sincs, hogy melyik jobb - de ha már nem számít az ár, akkor, KIZÁRÓLAG A LEÍRÁS ÉS A TERMÉKISMERTETŐ ALAPJÁN, én inkább a Moulinex OW 6000 Home Bread kenyérsütőt választanám: 3 kenyérméret, 19 progi, köztük extrának számítók is (Home Bread Baguette, Grissini, Ciabatta, Pide, édes kenyér, szendvicskenyér, speciális kenyér), ráadásul van 4 db kivehető, tapadásmentes bevonattal ellátott sütőformája (2 baguette, 2 lapos) is, van hozzá receptkönyv, plusz pékárú formázó eszközök, ezen a gépen is van természetesen 15 órás késleltetés és persze mindaz, ami az összes többi kenyérsütőn is (pl. melegentartás).

 

http://www.argep.hu/trend/MOUL/MOULINEX-OW-6000.html

 

http://www.youtube.com/watch?v=UMSnTNzE-c8

 

Előzmény: mevet (1702)
mevet Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1702

Igaz nem olcsó, de kiváló gép: Panasonic SD-ZB2502

http://www.argep.hu/product_1616822.html

 

Képtelenség vele rossz kenyeret sütni. Még a gyengébb minőségű lisztből is tud kenyeret sütni (igaz ekkor nem árt 1 teáskanál sikért is bedobni még az üstbe).

Nem utolsó sorban "bolondbiztos", nem kell hozzá péknek lenni, nem kell klnf. recepteket tesztelni, variálni... a vele adott "gyári" receptek csontra működnek.

Egy teljesen zöldfülű végfelhasználó is maximálisan használni tudja.

És nem utolsó sorban, piszok halk.

 

Előzmény: Torototto (1689)
.ETNA. Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1701

Gratula előre is:-) Azt hiszem a Hausmeistertől kérhetnénk már valami kis apanázst a népszerűsítésért:-))

 

Arra figyelj, hogy legyen meg hozzá minden kütyü:

 

egy olyan kampós "izéke", amivel ki lehet húzni a kenyérből a lapátot, ha csak azzal együtt jön ki

mérőpohár

adagolókanál (müa, két végén különböző méretű)

használati

 

J,a és tudod, a jól záródó tető, örök téma:-) A kenyérsütés után nem kell kimosni, vagy ilyesmi az üstöt, elég csak egy papírkéztörlővel kitörölni, miután kivetted belőle a kenyeret, ha a tengelyen maradt volna élesztős liszt maradvány... én azt is csak max. egy benedvesített papírkéztörlővel szoktam letisztítani, a lapátot viszont elmosom .. a rajta lévő lyukat pedig fültisztítóval szoktam kitörölni... de hát ezeket a fortélyokat majd kitapasztalod:-)

 

 

Előzmény: Torototto (1700)
Torototto Creative Commons License 2011.11.20 0 0 1700

Azokat én is olvastam, de egyik sem probléma számomra. Viszont meggyőztetek a Hausmeister 1300ról. Ha egyszer többőtöknek is van ilyen, és jók a tapasztalatok vele, akkor tök fölösleges egy ismeretlen géppel kísérletezgetnem. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ha minden jól megy nemsokára én is egy kenyérsütőgép boldog tulajdonosa leszek :)

Előzmény: .ETNA. (1699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!