Keresés

Részletes keresés

illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18226

Marcius vegen tudtam meg hogy lyme-os vagyok. Nehany nap alatt rengeteget tanultam meg rola az internet segitsegevel, foleg bardi rakott fel trendi tudomanyos cikkeket.

Ezek alapjan es tizenkilenc eves panasszal teli multambol okulva elhataroztam hogy megprobalom alternativokkal, ab nelkul.

Jo dontes volt.

Ez menni fog ab nelkul. Kihangsulyozom hogy mesterseges receptre felirt ab nelkul. Sokan lenezik a gyogynovenyeket pedig sokkal komplexebb hatassal birnak mint a gyogyszergyarakban eloallitott tablettak es kapszulak, ampullak. Szoval termeszetes ab- t hasznaltam es fogok is sokaig, mert szep szora nem fog kipucolodni a testembol.

Előzmény: Törölt nick (18220)
milla10 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18225

örülök, hogy hallok rólad. :)

Előzmény: Törölt nick (18221)
Vándorló Palota Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18224

összefüggések, hát ez az, amit fogjunk a lyme-ra!

Előzmény: Vándorló Palota (18222)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18223

Remelem jobban vagy Sziti.  Kosz a cikket amit belinkeltel

Előzmény: sziti50 (18065)
Vándorló Palota Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18222

Egyetértek. Az első benyomás beigazolódni látszik  -az esetek többségében. Ha látod az illetőt, akkor a metakommunikáció is a segítségedre van. A fórumon "csak" az írás, a fogalmazás mikéntje (ok-okozat, össefüggések), de nem kell ahhoz grafológusnak lenni, hogy következtetéseket lehessen levonni belőle...   

Előzmény: Törölt nick (18204)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18221

Szia Drágaságom ! 

Köszi most jól vagyok , két apróságot eltekintve amiket leírtam, de az újjammal nem foglalkozom . 

 

 

Marobert , most már képben vagy ugye ? Nem kell elnézést kérned.(ÉS 37 ÉVES VAGYOK A LÁNY VAGY NŐI CSAPATOT KÉPVISELEM )

 

 

Ha a féreg olvassa akkor meg menjen a ..... ,mert nem érdekel, engem nem fog elűzni a fórumról. 

Előzmény: milla10 (18218)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18220

Te nem szedtél sosem AB-t? Csak alternatív módszerekkel gyógyultál? Féltem a gyomromat, májamat, és félek a mellékhatásoktól. Régebben soha nem szedtem gyógyszereket. De úgy látom nincs más út....:-( 

Előzmény: illatos-fű (18215)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18219

lordosis kiegyenesedett=népbetegség=ülőmunka) ez van nekem is , csigolyán valami peremek megnyúltak , a kezdődő spondylosis az egy másik fáma már.

 

Spondylosis, spondylarthrosis

A spondylosis, csontkinövésekkel, csőrképződéssel járó  degeneratív mozgásszervi betegség, amelynek során a csigolyák és a csigolyák melletti strukturák károsodnak. Általában felnőtt korban alakul ki, kortól, nemtől függetlenül, és a gerinc bármelyik szakaszát érintheti. Súlyos esetben a degeneratív folyamat  a gerinccsatornát beszűkíti, vagy a gerincvelőből kilépő ideggyökök nyomás alá kerülhetnek. Az ideggyök nyomása, végtagba sugárzó fájdalmat, zsibbadást, érzéskiesést, izomgyengeséget stb. okozhatnak .

MRI vizsgálat, illetve gerinccsatorna festéssel kombinált CT vizsgálat szükséges annak kimutatására, hogy hol szűkül be a gerinccsatorna, mely ideggyökök vannak nyomás alatt.  A kezelés mindig a diagnózis függvénye, figyelembe véve a beteg aktuális állapotát. Minél elöbb kezdjük el a speciális kezelést annál gyorsabb és jobb esély van a gyógyulásra. Kezelés nélkül állandósulhat, vagy súlyosbodhat az állapot.

Akut stádiumban, átmenetileg nyakmerevítőt alkalmazhatunk tehermentesítés céljából, illetve a szakorvos álltal előírt gyulladáscsökkentőkkel, illetve fizikoterápiás módszerekkel mérsékelhetjük a tüneteket. Mindaddig konzervatív terápiával, speciális gyógytornával, McKenzie módszerrel próbálkozunk amíg reális esély van a gyógyulásra. Nagyon súlyos esetben az idegsebész dönti el, hogy szükség van-e sebészi beavatkozásra vagy nem.

A spondylosis okai : gerinc statikai rendellenességei, gerinc szerkezeti rendellenességei, gerinc és hátizomzat gyengesége, gerinc tartós túlterhelése, gerincet érő traumák, mikrotraumák, veleszületett gerincbetegségek ( Scheuermann - kór,gerincferdülés, stb.) egyéb prediszponáló tényezők mint pl. foglalkozási ártalom, sok űlés, szakszerűtlen sportolás, inaktivitás stb.

 

Ezt nem feltétlenül írnám a lyme kór számlájára, azért oda kell figyelni egy picit rá, mert ebből elég gyors út vezethet a sérvhez is akár 

Előzmény: Törölt nick (18213)
milla10 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18218

szia szívem!

 

hogy vagy?

Előzmény: Törölt nick (18214)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18217

3 évig volt nehézlégzésem. Nekem mind két tüdőgyógyász azt mondta,hogy forduljak pszichiáterhez. Az első AB kúrám kb felénél rendbe jött a légzésem. A nyakmerevség is rendbe jött. Aztán a mynó megint kihozta egy kicsit,de utána megint elmúlt. Most teljesen rendben van.

Most már értem,miért sértődtél meg,hogy le Littleztelek... :)))) Bocs:)

Előzmény: Törölt nick (18214)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18216

Izületeim sose fájtak , izomrángásom volt ,de már nincs .

Nyáron toltam be 50 napos ab kúrát , 

Nem mondom , hogy végleg gyógyult vagyok, de most jól vagyok és ez a lényeg . 

A nyakam az egyetlen probléma és tényleg recseg -ropog , de ebbe is beletörödtem már.

Népbetegség meg simán lehet , mert sokat ülünk gép előtt és ennek az oka .

Amit tapasztaltam az , ha nem gépezem sokat és mással foglalkozom, legyen bármi akkor a nyakam nem azt az egy irányt tartja mint gépezéskor , ilyenkor sokkal jobb a helyzet .

Én a teniszlabdás módszert alkalmazom és úgy , hogy a  hátamra feküdve a labdát beteszem a gerinc alá amit végig görgetek fel egész a nyakamig, ilyenkor az izmokat egy picit oldja és jobb is .

Előzmény: Törölt nick (18202)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18215

Ok. Gondold azt.

Azt viszont ne gondold hogy csak az antibiotol megy oda a borrelia. Ugy latom az a kedvenc helye. Szeretne bejutni az agyba, de az nem olyan egyszeru neki ezert ott tolonganak a kapuban, azaz a nyakszirtnel.

Lehetnek esetek amikor indokolt a venas ab, en ilyennek gondolom azokat, akiknek a gyomra nagyon ki van keszulve. De nem csodaszer az sem. Sot van olyan kutato, aki kifejezetten ellenzi. Van olyan forumozo, aki a hetedik cefibe hajszal hijan belehalt.

Ovatosan, en azt gondolom.

Előzmény: Törölt nick (18210)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18214

Mindenkinek nem tudok külön válaszolni így megpróbálom egy körbe leírni! 

A nehézlégzésnél nekem  azt mondták allergia, prick teszt és gyakorlatilag fűre fára allergiás voltam, a tüdőm kapacitása befújáskor 80%-os volt.

Többféle asztmatikus gyógyszerelés után a doktornő feladta velem a küzdelmet .

Miután kezelni kezdtek a cefivel úgy javult a tüdőm is szépen . 

Már nem kell semmiféle gyógyszer a megnevezett asztmára, egyik napról a másikra hagytam el még 2012-ben .

A nyaki spondylosisomat mr mutatta ki , és érdekes ,mert a lyme előtt nem volt ilyenem. Viszont gerincsebészt javasoltak, ennek nem örülök és azt hiszem , hogy hanyagolom a témát ,mert az én nyakamhoz nem fog késsel senki hozzányúlni .

Most ami kialakult nekem az egy csont kinövés vagy nem tudom minek nevezzem (mútató ujjam tövénél van ) .

Sok más tesztet is csináltattam , most nem jut eszembe , de megnézem őket hogy mik azok.

A régiek azért hagyták el a fórumot ,mert volt itt egy emberke akinek a nevét nem írom le, többek közt akkor léptem én is le a fórumról amikor ő megjelent és gyáva nyuszinak nevezett, mert nem követtem az utasításait amit burkoltan és érthetetlenül akart rám sózni .

Ezért nevezett engem gyáva nyúlnak és ,hogy irigy vagyok mert a többieknek nem segitettem, de hogyan tettem volna meg amikor  nem volt a kezemben semmi amit tőle kaptam . 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18213

Nálam is ez volt a röntgen leleten (lordosis kiegyenesedett=népbetegség=ülőmunka), MR negatív, és szintén recseg-ropog a nyakam, és néha be van merevedve a bal oldala. Szerintem is ez lyme tünet....

 

Én is bízom a gyógyultakban, ha nagyon nyúzná őket a lyme, akkor szerintem itt panaszkodnának. Ezeket a tüneteket megszokni nem lehet, és jobb hasonszőrűeknek panaszkodni, aki tudja miről van szó, mint azoknak akik értetlenül néznek rád.

 

Előzmény: hornet599 (18208)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18212

Az a szerencse,hogy ettől a sz@rtól feledékeny is lettél,így később már nem emlékeztél rá. Így legalább nem kaptál lelkifúrót tőle... :)))))

Előzmény: Törölt nick (18211)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18211

Ezzel nekem sok problémám volt. Mármint a sértődékenységgel és a hirtelen természettel. Mostmár egész jól helyrejött ez is, de azért sokszor elgondolkodom, hogy hányan gondolhatták rólam azt, hogy "ez mekkora bunkó"...és fogalmuk sem volt róla, hogy beteg vagyok (s nem agybeteg).

 

Előzmény: illatos-fű (18206)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18210

Az a gyanús, hogy nyaki tünetekkel indult nálam a dolog, amikor még AB-nek híre hamva nem volt. Már akkor ott fészkeltek? 10 éve szedtem AB-t utoljára, a fertőzésem az utóbbi 10 évben jöhetett.

 

A spondylosis népbetegség, állítólag már 30 éveseknél is jelentkezik... Persze attól lehet a lyme-tól, de én szeretném azt gondolni, hogy Baboss már meggyógyult.:-)

Előzmény: illatos-fű (18206)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18209

jav: annyira NEM hektikus

Előzmény: hornet599 (18208)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18208

Igaz, ami igaz, nekem fél éve iszonyatosan recseg-ropog a nyakam. RTG-n "lordosis kiegyenesedett", MR-en nem írtak le semmit. Reumatológusnál is voltam, de nem volt egyértelmű, hogy bármi köze lenne a tüneteimhez. Mindenesetre, ha lyme fronton nem lesz előrelépés ezügyben, akkor tovább fogom gondolni ezt a vonalat is.

 

Én is szeretném amúgy azt hinni, hogy akik már nincsenek itt, azok rég meggyógyultak. Vannak olyanok, kétségtelen. De korábban néhány emberrel felvettem a kapcsolatot, akik ugyanúgy szívnak vele, csak talán annyira hektikus a dolog náluk, és beletörődtek a tünetekbe.

Előzmény: illatos-fű (18206)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18207

Igaz.

Előzmény: illatos-fű (18206)
illatos-fű Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18206

Szerintem a lyme szamlajara irhato. Nagyon sokunknak volt-van ez a tunete. Fajdalom a nyaknal merevseg. A nyaki gerinc elvaltozas enyhen szolva is szomoru.

Velemenyem szerint a sok antibiotikumtol akar venas akar nem, oda menekultek a borreliak es ott befeszkeltek magukat. A hirtelen termeszet, az en megmondom a tutit, csak nekem lehet igazam es a sertodekenyseg, sajnos ezek is olyan jellembeli elvaltozasok, amiket a lyme okoz.

 

Előzmény: Törölt nick (18197)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18205

Arra utalsz, hogy ők meggyógyultak? vagy inkább arra, hogy nem szívesen látogatták tovább a fórumot? Remélem, az első verzió az igaz

Előzmény: Törölt nick (18200)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18204

Nem vélekedem sehogy sem. Nem ismerlek és nálam nagyon fontos az elő benyomás. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (18200)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18203

Okés Boxerkutya! Mi már régóta ismerjük egymást .

 

Valaki irta hogy a víz kiszárít, nem a víz száritja ki hanem a benne lévő klór.Én nem fürdök fürdőkádban és pont ezért .

Én két hétig nyaraltam a Görög tengerparton sós vizben áztattam magam és nem volt száraz a bőrőm.

Tehát napi 1.5 -2 liter vizet benyelek és testápolót sem  kell használnom , max kézkrémet ,mert ugye az ember mosogat is és sajnos a mosiszer is szárit .

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18202

Szeretném ha maradnál, sok tanácsot tudsz adni, a most benne lévőknek. Egy spondylosissal kiegyeznék én is.:-) Amikor kezdődtek a nyaki tünetek, rögtön elmentem MR-re, ez volt az első amit kizártak. Akkor még nem gondoltam, hogy ettől rosszabb is lehet....

 

A tüdőasztmát most énrám is rámhúznák, a nehézlégzés miatt.

 

Ízületi fájdalmaid voltak? Most reumatológiára küldtek, de előre tudom a reakciót, hogy olyan nincs, hogy diffúzan fájdogálnak az ízületek... Én még csak most vagyok a kálvária elején.

 

 

Előzmény: Törölt nick (18197)
boxerkutya Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18201

Ha visszajöttél akkor maradj! Minden apró infó sokat számít, amiket leírtál fontos dolgok.

Előzmény: Törölt nick (18191)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18200

Marobert ! Nem sértődöm meg , de azért egy picit rosszul esett , hogy így vélekedtetek rólam.

Mint írtam a stilus sem little sem a másik. 

Én a fórumot haarabb ismertem mint te és az összes beteget is akik velem együtt hagyták el a fórumot , a régiek közül nem látni egyet sem , vajon miért? 

Hornet rád fogok irni mindjárt .

 

Előzmény: Törölt nick (18196)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18199

Igen, jó a meglátás, ráadásul ahogy jár az agyam, egyre inkább arra gondolok, hogy a fertőzésem tavalyi. Az ágyban csípett meg valami, és amikor odanéztem, láttam elmászni, csak a kullancs kinézetéről nem voltak pontos ismereteim, így nem tudtam, mi az. De a tünetek utána kezdődtek, és abból, hogy már ilyen jól vagyok, megintcsak arra következtetek, hogy ez tényleg nem annyira régi fertőzés még. Vagy ha mégis, ott jön be a másik opció, hogy tudok méregteleníteni.

De azért a tetraciklintől elég sokat fájt a májam tájékán már a végére...

Előzmény: hornet599 (18186)
hornet599 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18198

Még egy kérdés: alternatívok közül te mit tartottál használhatónak? Egyáltalán mik voltak (mácsonya, cowden, lézer, artemisin, alga, teák, hiperbár, stb.)?

 

Megköszönném, ha dobnál rám egy mail-t: smici31@freemail.hu Csak azért, hogy ne vesszél el. Már, ha nem bánod. Thx!

Előzmény: Törölt nick (18194)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18197

Még ami lemaradt! 

Minden betegséget rám húztak az orvosok addig amig nem sikerült tisztáznom a helyzetem .

Voltam tüdőasztmás , allergiás és még sok más , ahány orvos annyi diagnózis .

Ezek szépen fokozatosan szüntek meg.

Ami maradt az egy nyaki gerinc kezdődő spondylosis , amit nem tudok hova rakni és egyáltalán a lyme számlájára irható vagy sem . Más bajom nincs most . 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!