Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1740
Elvileg igen, hisz a medicinában minden lehetséges, és annak az ellenkezője is. :-)

De annyi mindenképp érdekes, hogy hogyan állsz a vírusfertőzés gyanújával.

Az, hogy csak az egyik oldalon jelentkezik, nem jelent semmit tudtommal.
Előzmény: virtuer (1739)
virtuer Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1739

Persze, az EBV esetén is elég hosszú a lappangási idő...

Elvileg még kialakulhat fertőzés, ha csupán ez az egy tünet tapasztalható?

Az jelent valamit, hogy ez a duzzanat csak az egyik oldalon jelentkezik?

Tényleg nagyon köszönöm a segítőkészséget!

Előzmény: virtuer (1738)
virtuer Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1738

Nem csak egy nyirokcsomó duzzadt, hanem több is (az állkapocsszöglet alatt és mögött is).

A nyálmirigy az én szakterületem...:), de nem tapasztaltam nyálmirigy gyulladásra és nyálkőre utaló tüneteket (bőrpír, nyálelválasztás zavar, étkezés közbeni fájdalom), de megpróbálok ennek is utána járni.

EBV és CMV fertőzés lázzal is jár, nekem viszont a közérzetem teljesen jó, és torokfájásom sincs (remélem a májam is egészséges...:)!

Mindenesetre köszi, ha történt valami előrelépés, beszámolok!

Előzmény: kheiron (1737)
kheiron Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1737
Az állkapocsszöglet alatti fájdalmas csomó lehet nyirokcsomó, de nem zárható ki a nyálmirigy eltérése sem.

Én még nem hallottam arról, hogy stressz okozhatna effélét.

Vérkép (a magam részéről egy-két vírusellenanyag-szintet is megnéznék, a CMV-t és az EBV-t*). És persze egy gyors, ám alapos nyaki ultrahang. ;-))))))

*=cytomegalovirus és Epstein-Barr virus.
Előzmény: virtuer (1736)
virtuer Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1736
Sajna még nem volt időm elmenni a háziorvoshoz, legkorábban jövő hét kedden érek rá. Valszi fog kérni egy vérképet, amit megint nem tudom, mikor fogok tudni elkészíttetni... De a duzzanat nem múlik, és néha fáj is. Szerintetek sztessz is okozhatja? Egy ismerősöm szerint igen...
Előzmény: afintha (1731)
afintha Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1735
Szerintem ot erdemes eloszor meglatogatni, es utana o majd elkuldozget kulonbozo vizsgalatokra, ha szuksegesnek latja.
Előzmény: zoli2k3 (1734)
zoli2k3 Creative Commons License 2006.09.02 0 0 1734

A háziorvosom 1996-ban látott utoljára.

 

Előzmény: afintha (1725)
afintha Creative Commons License 2006.08.31 0 0 1733
mi miert?
Mi biztos?
Előzmény: dupcsik (1732)
dupcsik Creative Commons License 2006.08.31 0 0 1732
miért?
biztos?
Előzmény: afintha (1729)
afintha Creative Commons License 2006.08.31 0 0 1731
haziorvos, belgyogyasz mit mond?
Előzmény: virtuer (1730)
virtuer Creative Commons License 2006.08.31 0 0 1730

Helló!

 

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mitől alakulhat ki egyoldali nyirokcsomó-duzzanat az állkapocsszögletnél? Fájdalmas, környezetével nem összekapaszkodott, tehát tutira nem daganat (remélem)!

Nem fáj a fogam, nem fáj a torkom, és a fülem sem...

Aki tud vmi okosat, írjon!

Köszi!

afintha Creative Commons License 2006.08.31 0 0 1729
Haziorvos, belgyogyasz, neurologus.

Ebben a sorrendben.
Előzmény: dupcsik (1728)
dupcsik Creative Commons License 2006.08.31 0 0 1728
helló!

lenne egy aprócska problémám:
már évekkel ezelôtt történ 2 alkalommal olyan, hogy alkohol fogyasztás után (egyszer 2.5dl hubertus, egyszer 2dl sör...) a tarkóm bal oldalán mintha meghúzodott volna valami a vállamtól a fejemig, és lezsibbadt a fél fejem, de nem nagyon foglalkoztam vele, ám most egy hosszabb buszút után éreztem, hogy megint feszül az a "szál", de nem történt meg ez, azonban folyamatosan zsibbadt a fülem a vállam a kezem, stb, és ez már 2-3 hete így van, bár jócskán csökkent ez az érzés. inkább néha hidegrázás szerû érzés van a tarkómon, néha zsibbad valamim, néha szédülök emiatt, stb.
komoly bajom lehet, vagy csak bemesélem magamnak (ezt is el tudom képzelni...)
mit tanácsoltok?
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.30 0 0 1727

Helló dokik, karfájás már nem aktuális (elmúlt), helyette egyéb kellemes tünetekkel járom az orvosokat, ma derül ki, nem vagyok-e vashiányos vagy pajzsmirigyes.

 

afintha Creative Commons License 2006.08.29 0 0 1726
miert voltal immunologiai vizsgalaton?
Előzmény: hellsing (1724)
afintha Creative Commons License 2006.08.29 0 0 1725
haziorvosnal voltal?
Előzmény: zoli2k3 (1723)
hellsing Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1724

Hozzáértő segítségét kérném leletértelmezésben: immunológiai vizsgálatra küldött az orvosom, a visszaérkező leleten a következő sorok pirossal voltak aláhúzva:

 

ds-DNS autoantitest: 77,5 IU/ml (0-60)

P6 ENA: 16,8 IU/ml (0-8)

 

Rákérdezve az orvos lényegtelennek találta. Szerintem ha valamiből a 0-8 a jó tartomány, akkor 16,8 az sok. A laboráns biztos nem véletlenül keretezte be pirossal.

 

Mik ezek?

zoli2k3 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 1723

sziasztok,

Lécci valaki segítsen SOS hova forduljak!

Jópár napja de inkább egy egy hete mondjuk, folyamatos nyomást érzek a két halántékomon, gyengeség, enyhe ájulés érzet.

 

Eddig betudtam a front változásoknak, elég érzékeny vagyok rájuk, és ilyenkor a fejem is fáj, de ez most teljesen más,  az elmúlt 34 évben nem volt még nekem ehhez hasonló sem.

 

Mire utalhat ez szerintetek milyen szakemberhez forduljak, milyen vizsgálattal?

 

köszi előre is!!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1722

Kedves Doktorok!

 

Két hónapja fiatalkori felkar felszíni vénás trombophlebitis, fájdalom nélküli belilulás és duzzanat volt a tünet. Minden elvégzett vizsgálat negatív volt, okot nem találtak. Szeptemberben genetikai vizsg. következik. Heparinkúrával kezelt, trombózis elmúlt, azóta semmi alvadásgátlót nem szedek. Semmi külső kockázatnövelő tényező.

 

A vállízületem azóta is fáj, ezt mondtam is az orvosnak, de nem tulajdonítottak neki jelentőséget. Pár napja visszatérő fájdalmat érzek a felkaromban és továbbra is a vállízületben, ha sokáig behajlítva tartom, a könyökhajlatban is fáj, de nem dagad. A bőr színe a trombózis óta más, mint a másik karon, de nem lett rosszabb. Időnként megerőltetésre kipirosodik, de pihentetésre a pirosság elmúlik. Lioton géllel kenve a fájdalom szinte teljesen elmúlik, a borogatás is enyhíti.

 Rohanjak az orvoshoz?

A karomat magát nem nézték, mármint a csontot vagy a vállízületet, ahol fáj senki sem röntgenezte, kellett volna?

 

kheiron Creative Commons License 2006.08.21 0 0 1721
Tudtommal a pulmonális mikroembolizációnak nincsenek igazán hosszú távú szövődményei. Mindenesetre nem ártana, ha elmenne egy tüdőgyógyászhoz.
Előzmény: Anyatigrincs (1718)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.20 0 0 1720
Köszönöm szépen!
Előzmény: kheiron (1715)
kheiron Creative Commons License 2006.08.20 0 0 1719
Passz, mutasd meg egy traumatológusnak vagy ortopédusnak.
Előzmény: horst_fuchs (1716)
Anyatigrincs Creative Commons License 2006.08.20 0 0 1718
Mikroembóliának (pulmonális) milyen szövődményei lehetnek? Márha egyáltalán erről van szó:
Férj egész nap mászkált, létrázott, estére lábát egy ponton fájlalta, másnap reggel éles hátfájdalomra panaszkodott (ezzel egyidejűleg lábfájása eltűnt?), emiatt nehezebben is tudta venni a levegőt, de néhány óra alatt elmúlt. Orvoshoz persze nem akar(t) menni...
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.20 0 0 1717

Help! Egy kis vérnyomással kapcsolatos "probléma", de nem találok rá választ...

A vérnyomást ugye két értékkel szokták khmm... "specifikálni" - systolés és diastolés.

Előbbi jelenti azt az értéket amikor a véráramot sikerül elszorítani a mérőnek, utóbbi ha jól emlékszem azt, amikor ismét megindul a keringés.

Eddig jól tudom?

 

Kérdés: ezek az értékek a fentieken túl mit jelentenek?

Mit jelez ha az alsó érték alacsony/magas és mit ha a felső?

 

horst_fuchs Creative Commons License 2006.08.20 0 0 1716

helló.

kificamodott a vállam, helyrerakták, mikorra jön helyre? kell gyógytornászni majd?

kheiron Creative Commons License 2006.08.20 0 0 1715
Szia!

Nagy eséllyel allergia, egy szép nagy, egész alkart betöltő tesztet tudnék így távolról javasolni.

A kiütések helye - ha kontakt allergia, szóval a bőröd érzékeny, akkor ott jelenik meg, ahol az allergén hozzád ért; pl. fémallergia esetén a láncok helye. Ha meg nem kontakt, akkor meg bárhol lehet.
Előzmény: Törölt nick (1714)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.19 0 0 1714

Sziasztok!

 

Csütörtökön este, minden előzmény nélkül, kb 1 óra leforgása alatt csalánkiütések lepték el a fenekemet. Fenistil gél, Fenistil csepp és Kalcium segített, halványabbak lettek a ragyák és nem is égtek annyira. Pénteken reggel újra teljes pirosságukban tündököltek, de sajnos nem jutottam el bőrgyógyászatra. Ma reggelre pár csalánkiütés megjelent a hasamon és a csuklómon, azóta ezek szépen szaporodnak felfele, most a könyökhajlatomig vagyok kiütéses, de ez nem fáj annyira, mint a fenekem (ez utóbbi egyre rosszabb).

 

Nem használok új mosóport, új öblítőt, nem ettem olyan ételt, amit eddig nem, semmi olyan dologgal nem találkoztam, ami új lenne vagy allergiás lennék rá.

Két hete volt egy allergiás szemgyulladásom, amire szteroidos szemcseppet kaptam.

 

Kérdéseim:

- összefügghet-e ez a csalánkiütéses cucc a szemgyulladással (nem tudni, a szemgyulát mi váltotta ki, akkor egyértelműen vegyszerre tippeltem, ezt írtam is itt)

- tervezem, hogy kiharcolok egy ételallergia vértesztet. Véleményetek szerint ez elég, ill ha nem, milyen vizsgálatokat kérjek még? Bőrtesztem volt 8 évvel ezelőtt, ott toll-allergiát állapítottak meg, semmi mást

- a kezeimen időről időre megjelennek csalánkiütések, hosszú szünet után az elmúlt fél évben gyakrabban jelennek meg ezek, eddig nem sikerült kitalálni, h mitől. Függ az valamitől, hogy hol jelennek meg a kiütések?

 

Köszönöm előre is, ha válaszoltok.

 

Ana

afintha Creative Commons License 2006.08.19 0 0 1713
idovel le fog noni a korommel egyutt
nincs teendo.
ha izgulsz, latogasd meg a haziorvosodat.
Előzmény: zago (1712)
zago Creative Commons License 2006.08.19 0 0 1712
remélem jó helyen kérdezem, ha nem, akkor rúgjatok arrébb:)

anno kocogás közben, talán azért mert a cipőm nyomta a lábam, nem tudom, de bevérzett a nagy lábujjam körme alatt rész. csak a köröm alatt volt vér (gondolom, hogy az) és éreztem, hogy le fogja feszíteni a körmöm, de végül is nem ez történt.

most pedig, már egy ideje a körmöm alatt ott feketéllik a vér - a kérdés, hogy ez el fog tűnni valaha, vagy el lehet tüntetni, vagy egyébként is mi a teendő?
képes Creative Commons License 2006.08.18 0 0 1711
Kedves ANA! Úgy látszik, azért nem olyan rossz ez a világ, mint gondoltam. Még maradtunk néhányan, akik hajlandók lökni egyet mások szekerén. Köszönöm a repülésre vonatkozó ajánlatot. Én köszönöm, mert nejem még nem tud az egész szervezkedésről, úgy gondoltam, előbb próbálom földeríteni, egyáltalán vezet-e út a mi esetünkben a gamma késes megoldáshoz. Mert ha nem, fölösleges várakozást nem akartam kelteni. Ha lesz a dologból valami, akkor Zágráb jöhet szóba elsőnek, mert nejem lánya ott járt egyetemre egy fél évet, és élő kapcsolata van zágrábi évfolyamtársakkal, így egy kísérő elszállásolása, valamint a nyelvi nehézségek megoldhatók. Még egyszer köszönöm, köszönjük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!