Keresés

Részletes keresés

stephenx001 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 5854

Szia keresd Gusztav Heinert a facebook-on  nekünk mindent ő intéz nagyon korrekt és szuper programokat csinál kint.

Előzmény: Driny (5853)
Driny Creative Commons License 2016.10.11 0 0 5853

Ti hol voltatok delfinúszáson? Nekem nagyon nagy  vágyam de olvastam hogy több lehetőség is van amiből lehet választani..ezt a porogramot is Sanyinál foglaltátok le?

Előzmény: margesimpson22 (5849)
Gab321 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 5852

Szia! Olvastam a szobacserét, és a kérdésem az lenne, hogy rögtön érkezéskor cseréltél szobát ? -a fiúcskát akkor lehet keresni ?- vagy a többiek is rugalmasak?

Előzmény: princ007 (5822)
Adus01 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 5851

Szia Alexa021. Melyik repülőtérről indultok? Mi is november 10-én utazunk a párommal Bécsből Air France-szal. Kicsit izgulunk a párizsi átszállás miatt, mert még egyikünk sem repült soha.

Előzmény: alexa021 (5815)
stephenx001 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 5850

Szia mikor voltatok ?

Előzmény: margesimpson22 (5849)
margesimpson22 Creative Commons License 2016.10.10 0 1 5849

Sziasztok! Élménybeszámoló Punta Cana - Be Live Collection :)

 

Sokat segítettetek még indulás előtt főleg a repülési tapasztalataitokkal, mivel mi először voltunk ilyen hosszú úton. Ezt köszönjük mégegyszer! Egyébként abszolút könnyen eligazodtunk Párizsban, minden értelemszerű, emiatt ne aggódjon senki.

 

A hotel fantasztikus, gyönyörű a környezet, isteni az ellátás. Mi superior deluxe szobában voltunk, 35$/fő/éj kellett volna fizetni a VIP szobáért. Ezekhez a szobákhoz tartozik jakuzzi, egy külön "elzárt" medence a kertben illetve partrész. Mi nem fizettünk ennyit érte, tökéletes volt a szobánk, a klíma első nap furcsa szagot adott ki, de szóltunk és rögtön megcsinálták.

 

Mi Südi Sanyival voltunk fakultatív kiránduláson, Saona sziget kihagyhatatlan tényleg! 120$/fő teljes ellátás, egész nap ital (kávé, üdítő, rum iszonyatos mennyiségben :)) languszta ebéd, helyi édességek, ananász, mangó. A hajón is szuper volt a hangulat, a part csodálatos (a 3. legszebb öko-tengerpartnak  választották azt hiszem 2012-ben), megálltunk tengeri csillagot simogatni, fantasztikus élmény.

 

A delfinúszás szintén egyedi élmény az viszont "drága". Nyilván ez pénztárcafüggő. 149$/fő, ez 50 perc, mi 7en voltunk egy delfinre. A képeket meg lehet vásárolni, egy főnek 100$, kettőnek egy dvd 140$.

 

Kipróbáltuk a buggy-t is, megnéztük a Macao partot, illetve egy barlangot, helyi termelők termékeit kóstoltuk. A 3 közül ez volt a leggyengébb, de élvezetes volt vezetni azt a kis járművet :D 120$/2 fő

 

Mindenkinek kellemes nyaralást!

Andika26 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5848

Köszönöm megnézem!

Előzmény: Bibibibiiiiiii (5847)
Bibibibiiiiiii Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5847

Szia

 

Jetairfly.com

 

https://www.jetairfly.com/en/book/flight

 

French Blue

 

https://wftc1.e-travel.com/plnext/FrenchBlue/Override.action#/FPOW

 

Itt meg tudod nézni mikor mennyi a jegy ezek eddig a legolcsóbb repülőjáratok Punta Canara.

Viszont igen decembertől áprilisig főszezon van így ez a jegyeken is meglátszik.

Előzmény: Andika26 (5844)
Andika26 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5846

Azért mert az Emirates-sel 200 ezer körüli a jeggyel magas színvonalon utaztam a Maldívra, és Qatar-ral ugyancsak magas szinten Balira 220-ért. Ehhez képest elég irreális az Air France hogy még +6-10 ezret is rá kell fizetni hogy hová ülj a repülőn, míg az Emiratesen alapból ki lehetett választani az ételekkel együtt. De úgy látom a Svájcon át van 200 körül jegy most.

Előzmény: Stella70 (5845)
Stella70 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 5845

miért tartod irreálisnak hogy  drágább a repülőjegy mint a szállás Dominikán? egyébként most már csak emelkedni fognak a jegyárak, hiszen kezdődik a szezon..

talán egy-két nappal utazás előtt lesznek olcsóbb jegyek, de ez csak annak jó, aki tényleg nagyon rugalmas tud lenni..

Előzmény: Andika26 (5844)
Andika26 Creative Commons License 2016.10.09 -1 0 5844

Sziasztok!

 

Repülőjegyben tudnátok segíteni? Az Air France transzfere és menetideje nagyon szimpatikus. Pár hete 200-220-ért találtam jegyet az oldalán februárra, most viszon 250-350-ért árulja ugyanazokat. (Az Air Berlin is 200-ról, 250-re emelte az árat mostanra) És irreálisnak tartom hogy majdnem már drágább a repülőjegy mint a szállás Dominikán, és a Maldívra jóval olcsóbbak a jegyek, és az is furcsa hogy a Budapest-Párizs sokszor drágább mint a Párizs-Punta Cana. Szerintetek lesz még olcsóbb a jegyár, vagy ezt mindig variálják? Mi a tapasztalat mikor érdemes lecsapni?

Replay Creative Commons License 2016.10.07 0 0 5843

Kiderült,hogy én voltam figyelmetlen. Le van írva, hogy előzetesen felszámításra kerülhet az egész összeg. Nem zárolva. Ilyennel még nem találkoztam. Direkt visszamondhatót foglaltam, mert felmerült, hogy majd kell változtatni.

Előzmény: 'szti (5842)
'szti Creative Commons License 2016.10.07 0 0 5842

le is emelte? mert azt szerintem nem tehetné meg. nem csak zárolta?

a szállás apróbetűs leírásánál nincs ott, hogy előzetesen zárolhat?

Előzmény: Replay (5841)
Replay Creative Commons License 2016.10.06 0 0 5841

Találkozott már valaki olyannal, hogy a bookingon lefoglalt, még kb. 6 hétig visszamondható egyhetes foglalás teljes árát leemelik a kártyáról?

Nicol81 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 5840

Szia!


Grand Palladium Bavaro Suites Resort & Spa Mi itt leszünk!

Ti melyik szállodába lesztek?

Előzmény: Mgtimi (5838)
wagner11 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 5839

Szia! Mi is Okt.27.-én indulunk Bécsből Párizsi átszállással!

Mgtimi Creative Commons License 2016.10.05 0 0 5838

Szia.Mi Okt.27.-én megyünk Bécsből.Melyik Szållodåba mentek?

Előzmény: Nicol81 (5732)
alexa021 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 5837

Kedves csillagnemzet!

Köszönöm a részletes tájékoztatást,sok kérdésemre megnyugtató választ adtál. :) A közbiztonságra mindössze azért kérdeztem rá, mert a szálloda melletti bazársort szeretnénk megnézni. :)

Köszönjük a jókívánságot is!

Előzmény: csillagnemzet (5835)
alexa021 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 5836

Kedves pinc007!

Köszi az infókat és a képeket, nagyon klassz helynek tűnik, még jobban várjuk az utazást. :)

Előzmény: princ007 (5829)
csillagnemzet Creative Commons License 2016.10.04 0 1 5835

Kedves Alexa!

Mi is az Air France járatokkal utaztunk,az idén tavasszal.Kifejezetten tetszett nekünk ez az önkiszolgálós "svédasztal".

 

Nem csak egydecis pohár van,van ott kettő is! :) ...és annyit iszol amennyi jól esik,senki nem néz ferde szemmel,sőt,ha kifogy valami pótolják.mindenből minőségi van,kivéve a főzött kávé, de van Nescafe capuccino,forró csoki, Coca-cola,és a cég többi üdítője,rostos üdítők,Evian ásványvíz stb. és rágcsálni valók,meg kekszek.A főétkezések amit felszolgálnak,azok nem kifejezetten finomak,de ehetők,van ennél rosszabb légitársaság.. mi összességében megvoltunk velük nagyon elégedve.

Bármikor mennék velük újra.Mi is a repülőtéren tudtuk meg,hogy kötelező cheking van,miközben végeztük a műveletet,oda jött hozzánk egy hölgy,aki felajánlotta,hogy ha feliratkozom, az Air France hírleveleire,akkor még a gépek indulásáról is értesítenek amiben érintett vagyok,és így is lett,már a haza indulás napján (Punta Canaról),reggel kaptam az emailt,hogy az esti járatunk egy órás késéssel indul.

Így volt.Volt  itt a fórumozók között,aki,csak a reptéren tudta meg,hogy csak másnap indul a gépe műszaki hiba miatt..(nem Air France) Ezáltal viszont rohanóssá vált elérni a budapesti gépet,mert a két terminál nagyon messze van egymástól és rengeteg volt az utas,sokat kellett volna várni a vámvizsgálatnál,de nagyon segítőkészen megoldották a reptéri alkalmazottak,amikor mondtuk,hogy így nem érjük el a gépünket,új folyosót nyitottak nekünk ,és engedtek előre,szóval sietve de elértük a hazainduló járatot is... és a csomagjaink is rajta voltak,úgyhogy le a kalappal gyorsan dolgoztak a repülőtéren is.

 

Mi másik szállodában voltunk,de a rendszer ugyanaz,a szoba elhagyása után adnak egy kártyát,amit csak akkor kell leadni,amikor a transzfer megérkezik,addig lehet mindent csinálni a szálloda területén,enni is fürödni is,bárokban inni,az all inclusive ellátás végig megvan,a kártya leadásával van vége a tartózkodásnak.

 

A közbiztonság valóban "érdekes".Nem ajánlott önállóan városnézésre indulni,ezt majd kint meglátjátok ti is. Mi azért kimentünk a szálloda környékére,de csak nappal,és csak együtt... más országokban szoktam egyedül is sétálgatni amikor a családomnak már nincs kedve,de itt elvetettem az ötletet...pedig egyáltalán nem vagyok félős,itt sem kell,a szállodákban teljes a biztonság.

 

Mi is Gustavoval voltunk kirándulni,útközben láttuk,hogy élnek a helyiek.. rácsokkal körbe véve a házaik..és amikor a kikötőben fegyveres őröket rendelt mellénk,akkor elgondolkodtam,hogy ez olyan világ ahová turistának jönni nagyon jó,de ott élni én nem szeretnék.

 

 

Összességében tökéletes helyszín nászútra (is)! Sok boldogságot!

 

Üdv:Andrea

Előzmény: alexa021 (5815)
anditesi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5834

Köszönöm Lacoste2016 a segítséget...

Remélem kávéfronton megtaláljuk a 'megoldást'😁

 

 

 

Előzmény: Lacoste2016 (5832)
Lacoste2016 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5833

Lacoste2016 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5832

Anditesi,

 

A kávéról az eszembe jutott egy tortenet.Jomagam is kavéfuggo vagyok,azzal kezdem a napot.Az egyik akkor legjobbnak tartottResortban szalltunk meg.Ha jol emlekszem diszkont áron volt valami 700 dollar/nap.(Dom Guss szerint akkor Dominika legjobb Resortjakent volt szamon tartva).De a lenyeg:Mikor bejelentkeztunk,'kaptunk'egy alkalmazottat,akinek minden kivansagunkat kellett volna lesnie,teljesitenie.Mosolyogva ugy is mutatkozott be,hogy My name is SOLUTION!

Kerdem miert eppen az?::-Mert MEGOLDÁST JELENT,s nincs olyan kérés,amut ne tudna megoldani,teljesiteni.....

oke!Hozott ket italt a lobby-ban,nyitottam egy 10 dollaros borravalóval.Meggyozott.😀Megkaptunk a számát ,amin 'leste'minden kivansagunkat.Masnap(elso reggeli nap)hivom,hogy szeretnek kérni két kávét(asszony még aludt,a Resortot nem ismertem stb...amugy sem vagyok ugráltatos tipus)...Szoval kértem két expresso kávét tejjel.Fél ora mulva visszahiv:Sorry!We don't have expresso coffee at out Resort.(Sajnalom,de  nincs expresso kávé a Resortunkban.

...Valami ilyesmit mondott.Meglepodve tettem le a telefont,gondoltam ez nem lehet akadaly egy 5 csillagos all inclusive szallodaban.Elkeszultunk,majd lementunk korbe nézni.Az elso bárnál megállva remenyemet vesztve azert beprobalkoztam,s kertem egy dupla expressot.

AZONNAL ADOM volt a valasz,s mar csinalta is.😀😀😀😀😀A tovabbiakban nem volt szuksegunk SOLUTION(megoldas)szolgalataira.Utana olvasva,ugy gondolom,hogy az idojaras nappal 29 fok korul,ejszaka pedig 21 korul várható azokban a honapokban.Nem höség,de tokeletes strandolashoz.Remek hely,imadni fogjátok.Mi is hamarosan visszatérunk,most már hárman.Várom azt is,hogy Dom Guss-al ujra talalkozzunk,nagyon emkekezeressé tette az ott eltoltott idoszakunkat.Kelkemes nyaralast Nektek,s mindenkinek aki a kozel jovoben utazik Dominikára!Nem fogtok csalodni...visszavágyunk!

Előzmény: anditesi (5831)
anditesi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5831

Sziasztok,

Idén november 23-án megyünk első alkalommal Dominikára.A Vista Sol hotelbe.Eddig csendes olvasó voltam,nagyon sok hasznos dolgot szedegettem össze a forumról,de hát a kíváncsiság,meg a para mégis csak kérdésekre kényszerített:)Az időjárás nov.és dec érdekelne...mennyire esős időszak?A kaják furák? Sajnos kávéfüggő vagyok..van tapasztalta valakinek erről?Kibírom két hètig,de egyiptomi tapasztalataim szerint nehezen:)Köszönöm a segítséget!Egyébként a hurrikán okozott-e gondot Dominikán kérdés engem is érdekelne....

Laci v Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5830

Sziasztok!

 

Aki Punta Canán van: milyen most az idő arrafelé, mert valami hurrikánt beszélnek.

princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5829

Előzmény: alexa021 (5827)
princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5828

Mi külön vettünk egyet a Netrisken (Mapfre lux Air-t 8 napra 15.000 ft)

 

 

 

 

 

Előzmény: alexa021 (5827)
alexa021 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5827

Köszönöm a részletes választ, így már világos minden. :) Ha jól emlékszem írtad korábban, hogy az Araamu-sokkal mentetek, mi is őket választottuk. Ti az ő biztosításukat kötöttétek meg vagy volt más opciótok?

Ha van pár fotód, ami publikus, én szívesen látnám, de szerintem itt a fórumon többen is. Kérhetünk? :)

Előzmény: princ007 (5825)
princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5826

Szia,

 

Igen korlátlan wifi. Mondjuk x óránként lejár de lemész a recepcióra ott adnak egy kártyát, amit bemutatva egy másik helyen adnak új kódot a wifihez.

 

 

Üdv!

 

 

 

 

Előzmény: DiBa88 (5823)
princ007 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5825

Szia,

 

Amikor kicsekkolsz és leadod a szoba kulcsot meg a strandtörölközőket kapsz egy kártyát ami igazolja, hogy nincs semmiféle tartozásod a szálloda felé. Mikor elhagyod a szállodát kéri a kijáratnál a "Bellboy" és csak ennek átadásával tudod elhagyni véglegesen a létesítményt.

 

Mi több embert is megkérdeztünk a szállodán kívüli mozgásról és mivel kb 60%-uk nem javasolta így maradtunk odabent és csak a szervezett kirándulások alkalmával mentünk ki a "városokba".

 

De dönthettünk volna a 40% mellett is és bérelhettünk volna autót vagy motort és lehetett volna menni bele a nagyvilágba. Mivel két kisgyerkőc várt idehaza + a melóhelyen is vártak így nem nagyon mertünk kockáztatni.

 

Igazából azt kéne megkérdezni aki odakint él vagy sokat volt már kint ő mit javasol. Volt aki nem is a közbiztonságot említette amiért nem megy ki, hanem a számunkra érthetetlen közlekedési morált. szerinte kb 20 perc alatt összetörnénk a bérelt autót vagy motort.

 

 

Üdv!

 

 

Előzmény: alexa021 (5824)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!