Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.14 0 0 289

Dehogynem, azért vagyunk, hogy segítsünk, valamelyikünk csak tud neked.

Legalább felrázzuk ezt a poshadni látszó fórumot. XDDD

Nekem is lenne egy kérésem, valaki ezt lefordítaná?

 

König Peter seinerseits, dem das Stichwort "Staatsrat" zur Wiedererinnerung verholfen hat an seinen einstigen Vorsatz, sich wieder einmal seines Volks zu erinnern, möchte durch gemeinsames Gesichtabwischen mit den Schnupftüchern jene Hitze erzeugen, welche seiner "Verlegenheit" rechtzeitig noch eine exogene Ursache zuzuschreiben erlauben würde. Warum, worum ist er 'verlegen': Zwar erinnert ihn der "Staatsrat" an dasjenige, was der Knoten im Tuch "bedeutet" hätte, ja der "Staatsrat" mutiert, insofern als er selber nun eine Bedeutungsfunktion hat für ein ihm Heteronomes, selber zum Zeichen, zum 'Inhalt' des "Knopfs". Dabei ist und bleibt aber genau dasjenige verloren, was nicht als zu Erinnerndes vor dem Vergessen geschützt werden zu müssen schien, dasjenige nämlich, was -hier wird die Metamorphose politisch- dem 'Erinnern' an das "Volk" überhaupt einen bestimmten Sinn und Gehalt verliehen hätte.

 

forrás:

 

http://books.google.de/books?id=eHA5yDOBz6cC&pg=PA44&lpg=PA44&dq=allintext:+schien+vergessen+werden+zu+m%C3%BCssen&source=web&ots=JpFPF00bhS&sig=947-C1GX6ZGUDtWsmYooa1KmqUw&hl=de&sa=X&oi=book_result&resnum=7&ct=result#PPA44,M1

 

 

Előzmény: TOM912 (288)
TOM912 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 288
Olyan hülye házim van...nem tudnátok segíteni a szavakban???
Andris index Creative Commons License 2008.11.12 0 0 287
Kedves fórumozók, német nyelvvizsga ismerők !


Megtudnátok mondani mely akkreditált nyelvvizsga az ahol csak az elrontott vizsga egységet, készséget (pl írásbeli estén csak a lexikai teszt), részt kell megismételni sikertelenség esetén ?

Ha jól tudom valahol már történt ilyen eltörlése :


"Ezzel egy időben megszűnik az a lehetőség, hogy akár csak egy, illetve két sikertelen készségből is tehessen a jelölt megismételt részvizsgát, ill. hogy továbbvihesse eredményét abból a készségből, amelyikből az adott vizsgarészben már megfelelt.

A NYAK-kal történt egyeztetés értelmében a 2008. októberi vizsgaidőszak lesz az utolsó alkalom, amikor még a régi rend szerint lehet a sikertelen készségekből javító vizsgát tenni."




Köszönöm
bogica18 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 286
Köszönöm válaszodat, megnyugtatott! :)
Előzmény: Ildike1990 (285)
Ildike1990 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 285
Ezt az ÖSD nehezítést én is hallottam, de az ILS-ben azt mondták, hogy ez nem igaz, és teljesen alaptalan, mert alig egy éve változtattak a vizsgán. Most azon "dolgoznak" Pesten, hogy két résszé szedjék az ÖSD-t, egy külön szóbeli magnóval, és egy külön írásbeli rész magnó nélkül. A Pannont meg nem ajánlom senkinek, mert egy évre elvették az akreditációját, ha jól tudom...
Előzmény: bogica18 (283)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.05 0 0 284

Én nem akarok hülyeséget mondani, mert nem jegyeztem fel magamnak, de valami olyan lesz állítólag, hogy a négy kézséget mérő feladattípusok mellé még egy közvetítői vizsgarészt is beraknak.

 

De ez csak találgatás, majd megkeresem,hogyhol olvastam róla, tényleg nem akarok hülyeséget mondani. De azért jó lenne, ha mások is vennék a fáradtságot, és utána néznének :-

Előzmény: bogica18 (283)
bogica18 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 283
Ma mondta némettanárom, hogy elvileg decembertől nehezítik az összes nyelvvizsgát. Ő egyébként Pannonnál vizsgáztatott (meg fog). Nem tudom ebből mennyi igaz, mert elvileg az ok vmi olyasmi, hogy a magyaroknak nem megfelelő az idegennyelv tudásuk. (bár kérdem én, hol a rákban függ össze ez a kettő?) Meg megkérdeztem tőle ÖSD-t is, és nem értem, mert EU miatt azt is nehezítik, de ha nekünk nem jó, akkor másokat miért kell szívatni? Na mindegy...
Ti erről mit tudtok?
Tényleg lesz nehezítés?
Épp most gondolkodok nyelvvizsgán (csak nem tom, hogy közép vagy felsőfok legyen-e), és jó lenne valami megerősítés/cáfolás, mert azért akkor a könnyebb időszakban könnyebb lenne... :)
Előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 282
Na, pont ezt nem részleteztem lldinek sem. Az Schreiben-t nagyon elrontottam... Elég gáz, mert én a mai napig nem tudom mi volt a hibám, mert a max 30 pontból 17-et kaptam és szerintem ez az alsó ponthatár volt. Tehát nagyon lehetséges, hogy elég sok hibám volt. Ezért nem tudok jó tippeket adni. Az általad említett feladatnál én írtam egy olyasmi címet, hogy "Meine Meinung über xyxy", nem írtam senkinek sem, csak egyszerűen leírtam, amit kért a feladat. Nem bontottam fel a szöveget bekezdésekre, nem dátumoztam, se lakóhely, se név. Csak egy cím és a szöveg.--> LEHET MIND EZ VOLT A HIBÁM. Bár megjegyzem, hogy a választható A-B-C cím, kis szöveg mind egy elég (számomra) gagyi téma volt. Nem is tudtam magam beleélni a témába így elmaradtak a szép, összefüggő mondatok. Ha eszembe jutott valami épkézláb dolog azt éppen lekörmöltem és örültem, hogy meg bírtam írni a 120-130 (már nem tudom mennyi) minimális szót a fogalmazáshoz. Talán lehet, hogy elkapkodtam az egészet és emiatt rontottam el. Tehát szerintem kérdez meg egy olyat, akinek ez a rész tuti jól sikerült, vagy egy német tanárt, aki járatos a ÖSD-ben. De az is lehet, hogy pont az a jó, ahogy itt te leírtad. Én sajnos ezt pontosan nem tudom...
Előzmény: Törölt nick (281)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 281

Szia Jaks!

 

Lenne nekem is itt egy kérdésem az ÖSD írásbeli részével kapcsolatban.

Konkrétan a második írásbeli feladatról szeretném a következőket megtudni:

 

Ugye ennél a feladatnál van 3 változat: A, B, C, amelyek tulajdonképpen részletei különböző újságcikkeknek, illetve különböző hozzászólások és az egyikre kell reagálni.

 

- mit gondolok a címekről, a témáról, indokoljam meg a véleményemet, írjam le a saját tapasztalataimat/élményeimet a témával kapcs., hogy néz ki a helyzet az én országomban,

 

Szóval eddig minden oké, azt szeretném kérdezni, hogy egyáltalán kinek kell írni a megfogalmazást? Magyarul ki legyen a címzett?

 

Például így?:

 

Tisztelt Szerkesztőség!

 

...tartalom

...

 

Név

Dátum, lakóhely

 

Én legalábbis ezekre a formai jegyekre gondoltam ennél a feladatnál. Ha máshogy lenne, akkor légyszi írd meg. Köszi szépen

Előzmény: Ildike1990 (273)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 280
Szóbeli: igen, használhatsz. Megkapod a három feladatot (szituáció, képleírás, véleménycsere) és erre van 8 perc felkészülési időd, ekkor használhatod a szótárt és írhatsz magadnak jegyzetet, amit használhatsz a bizottság előtt is. Igazából a képleírásra felesleges felkészülni, mert a képet csak a bizottság előtt fogod meglátni és kiválasztani. Annyit tehetsz max, hogy ha nem érted a képleírás feladatának utasítását azt kiszótárazhatod.
Előzmény: Ildike1990 (278)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 279
A magnónál használhatsz szótárt, de szerintem nem érdemes, mert nem sok időd van rá... Van azt hiszem 1-2 perced átnézni a feladatokat, akkor lenne "elég" időd használni, de megint azt mondom, hogy nem érdemes. Szinte minden perc pontosan ki van számolva a magnónál és érdemesebb akkor a feladatokra koncentrálni. Szerintem sok értékes időt veszítesz azzal, ha pár szó miatt szótár lapozgatással töltöd el a "Lesen Sie die Aufgabe gut durch"-időt, ahelyett, hogy jól értelmeznéd a feladatot. Nem akarok beleszólni, mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik, de én hallás utáninál tuti nem használnék szótárt (és nem is használtam)...

A levélíráshoz nem igazán tudok tippeket adni, hogy őszinte legyek nagyon elronthattam, mert elég kevés pontot kaptam. Lehet pont ebbe az e-mail-es dologba buktam bele, na meg a helyesírásom, a nyelvtan és még ki tudja mi miatt...
Előzmény: Ildike1990 (278)
Ildike1990 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 278

Ja, és még az is érdekelne, hogy a szóbelin használhatok e szótárt, ha igen, akkor mikor?

És a magnó előtt még gyorsan kikereshetek néhány szót?

Ildike1990 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 277

Köszi a válaszokat, majd akkor megtanulok e-mailt is írni, de azért remélem a hagyományos formális levelet fogják kérni....

Egyébként a levél címzésénél lehet saját adatot használni? Mert amikor áprilisban a Pannonon voltam angolból, akkor nem lehetett.

A fogalmazásnál meg kell címet is írni?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 276
Köszi, hogy elmondtad. Ez mind OK lett volna, ha nyelvvizsgán beültettek volna minket egy gép elé, hogy úgy csináljuk. Ehelyett elénk raktak egy ilyen A4-es lapot és a megadott szempontok alapján kellet írnunk rá egy e-mail-t.
Előzmény: asx (275)
asx Creative Commons License 2008.10.28 0 0 275

E-Mailnál nagyon fontos a Betreff megadása!

Azonkívül van még a CC és a BCC lehetőség is. Dátumot nem kell írni, azt megoldja a program. Van lehetőség csatolt dokumentumok küldésére és van RR funkció.

Amúgy ugyan olyan, mint egy sima levél...

Csak aláírni nem tudod a végén, meg lepecsételni. Ha ezek lényegesek, akkor megírod Wordben, kinyomtatod, aláírod, lepecsételed, becsanneled, csinálsz belőle .pdf-et és elküldöd csatolt dokumentumként.

 

Nem tudom, hogy erre gondoltak-e, de kb. ennyi a különbség.

Előzmény: Törölt nick (274)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 274
Szia!

Nekem e-mail-t kellet írnom. A felügyelő tanár ki is hangsúlyozta, hogy ez egy e-mail és figyeljünk az arra vonatkozó dolgokra... Néhányan vágtunk pofákat erre, nem értettük, hogy mi van, persze voltak páran, akik rögtön vágták a témát (gondolom ILS tanfolyamosok), de üresen mégis ciki lett volna beadni, ezért írtam egy sima levelet oszt' csá... :D Viszont hogy mire kellett volna akkor figyelnem "e-mail írásakor", azt a mai napig nem tudom. :)
Előzmény: Ildike1990 (273)
Ildike1990 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 273

Sziasztok!

 

Én úgy tudom, hogy az ÖSD nyelvvizsgán formális levelet kell írni, de néhány gyakorló feladatban e-mail-t kérnek. Valaki aki már volt ÖSD-n mit kapott? Vagy az e-mail és a formális levél között nincs is különbség? Mert szerintem van. Most akkor mire számítsak?

 

Meg még az is érdekelne, hogy aki volt a legutóbbi, (talán októberben) ÖSD nyelvvizsgán, szerinte milyen volt a vizsga? Könnyű, nehéz? Szóbelin kedvesek vagy szigorúak voltak? A magnó érthető volt? Nem volt kevés az idő?

 

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de ezek tényleg érdekelnek... :-)

asx Creative Commons License 2008.10.14 0 0 272
Áhhhh, mégis csak úgy jó ahogy először írtam! Miért kell nekem több helyre is egyszerre írmom...
Előzmény: asx (271)
asx Creative Commons License 2008.10.14 0 0 271

...arra gondoltam, hogy...

 

Előzmény: asx (270)
asx Creative Commons License 2008.10.14 0 0 270

Pontosan ezt írtam én is, hogy nem mindegy.

Csakhogy én azt hittem arra gondol, hogy a témák mögött tényleges tudás is van a témakkal kapcsolatban, nem csak a szavakat ismeri (már hogy az akiről a mondat szól)

De most már világos, hogy csak szavakat tud. Akkor viszont semmi értelme a mondatnak...

...legalább is szerintem.

Előzmény: Frouwe (268)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 269

Szia!

 

Már bocsánat, de lehet, hogy félreértettél. Nem rád van bajom, mert bírlak, hanem amiatt, ami a fórumokon megy, csakhogy a legcifrább jelzőket a hosszú esőtől hallottam, és ezt hoztam fel példának. Hát bocs, nem ezt kellett volna.

Lehet, hogy magadra vetted a diplomás jelzőt. Én konkrétan a diplomást a műfordítói topikba irogatókak gondoltam, ott is eléggé szítják egymást.

 

És ezekhez képest egy sima játékmagazin fórumjában nagyon szépen elbeszélgetnek a 10-18 évesek. Azért volt ez a kirohanás.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Frouwe (267)
Frouwe Creative Commons License 2008.10.14 0 0 268
Elgondolkodtam ezen a Fachwissen-Wortschatz dolgon....

Szerintem nem lehet cserélni őket, ebben a szövegkörnyezetben legalábbis nem.

Én régen tanítottam gazdasági németet egy szakközép 13. évfolyamán. Marketinges OKJ-s képzés volt, és én kaptam meg a csoportot. Nahát nekem lövésem sincs se a gazdasághoz, se a marketinghez, de egy állami szakközépben nincs válogatási lehetőség, hogy ez az óra kell, az meg nem. Fel kellett tehát nőnöm a feladathoz. Félig sikerült is, elsajátítottam a SZAKSZÓKINCSET, de a SZAKMÁRÓL azóta sincs fogalmam, bár sokat tanultam a gyerekektől.

Ebben az esetben amim van, az a Wortschatz, amim hiányzik, az a tényleges Fachwissen. Jól gondolom? ;)
Előzmény: asx (265)
Frouwe Creative Commons License 2008.10.14 0 0 267
Tudod, miután elolvastam kedves kis kirohanásod az "Angol tanítás" című topikban, nincs olyan túl nagy kedvem segíteni neked.....

A mondat legutolsó verziója (amit utoljára írtál be a topikba) nézetem szerint egész épkézláb.


Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 266

csak rengeteg szót ismer azzal kapcsolatban

 

Én erre gondoltam, közben lehet, ki találtam már a helyes megoldást

 

Er verfügt über einen alles umfassenden und reichen Wortschatz in verschiedenen Themen wie der Umweltschutz oder die Jugendkriminalität.

 

Szerinted így most akkor jó?

Előzmény: asx (265)
asx Creative Commons License 2008.10.13 0 0 265

Kiismeri magát a témában és tudja alkalmazni azt a tudást vagy csak rengeteg szót ismer azzal kapcsolatban? Mert nem mindegy...
Ebben a mondatban a sowie=und ezt oda is írtam! Hogy melyik témában az hiányzik, mivel az Umweltschutz, meg Jugendkriminalität az azon a témán kívül értendő amire vonatkoztatsz.
De szerintem a Wortschatz (Anzahl der Wörter, die man kennt) sem passzol ide inkább a Fachwissen lenne találóbb.

 

Tehát:
Er verfügt über ein alles umfassendes und reiches Fachwissen in verschiedenen Themen, so auch über den Umweltschutz und der Jugendkriminalität.

Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 264

Die MISSOC-Info-Hefte stellen eine Ergänzung der vergleichenden Tabellen dar und bieten umfassendere und detaillierte Textinformationen über spezifische Themen sowie über die wesentlichen Änderungen in den Sozialschutzsystemen.

 

http://209.85.135.104/search?q=cache:t43fR1gfTaMJ:ec.europa.eu/employment_social/spsi/missoc_de.htm+in+Themen+sowie&hl=de&ct=clnk&cd=9&gl=de

 

 

Ich verstehe die meisten Fernsehsendungen zur aktuellen Themen sowie die Nachrichten.

 

http://209.85.135.104/search?q=cache:z6rbr2ar738J:www.diplomatie.gouv.fr/de/rubrique-imprim.php3%3Fid_rubrique%3D1941+in+Themen+sowie&hl=de&ct=clnk&cd=15&gl=de

 

Szóval ezek szerint következtettem ki a mondatot.

Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 263

kösz

Bocsi, ez lemaradt: verschieden

 

Er verfügt über einen alles umfassenden und reichen Wortschatz in verschiedenen Themen sowie über den Umweltschutz und der Jugendkriminalität.

 

Nem tudom, így valamennyire érthetőbb, ha berakom a verschieden-t.

 

Valahogy így nézne ki magyarul:

Mindent átfogó és gazdag szókincsel rendelkezik különböző témákban, úgymint környezetvédelem és fiatalkorú bűnözés.

 

 

Er verfügt über einen alles umfassenden und reichen Wortschatz in Themen (welchen Themen?) sowie (sowie=und) über den Umweltschutz und der Jugendkriminalität.

 

De ezt a kérdést nem értem: welchen Themen? ,mert ott van, hogy Umweltschutz, meg Jugendkriminalität

 

Frouwe, magyarázd el légyszíves, hogy most akkor hogyan lenne a leghelyesebb a mondat, mert módszeresen rákerestem a német google-ban, más szavakkal cseréltem ezt-azt, és így jöttek ki ehhez hasonló szerkezetek:

 "in verschiedenen Themen sowie über den Umweltschutz"

 

Végül is te vagy németszakos tanár, és ha bekapcsolódtál a fórumba, igazán segíthetnél ebben is, úgy gondolom.

 

 

 

 

Előzmény: asx (262)
asx Creative Commons License 2008.10.13 0 0 262
Er verfügt über einen alles umfassenden und reichen Wortschatz in Themen (welchen Themen?) sowie (sowie=und) über den Umweltschutz und der Jugendkriminalität.
Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 261

Er verfügt über einen alles umfassenden und reichen Wortschatz in Themen sowie der Umweltschutz und die Jugendkriminalität.

 

Vagy pedig ezzel a módosítással:

 

Er verfügt über einen alles umfassenden und reichen Wortschatz in Themen sowie über den Umweltschutz und die Jugendkriminalität.

 

Rákerestem a google-ban, hogyan ragozható az in themen után a főnevek, de változó, van ami szerint az első mondat is helyes, van ahol pedig a második.

De szerintem a második mondat helyesebb.

 

A fordítást szándékosan nem írtam le, mivel érthető  amúgy is. Várom a megoldásokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (260)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 260
Er verfügt über einen alles umfassenden und reichen Wortschatz in Themen sowie der Umweltschutz und die Jugendkriminalität.

Valaki lenne szíves ezt a mondatot kijavítani? Kiváncsi lennék, hogy jól fogalmaztam-e meg. Egy olyan félhivatalos levélhez írtam, ami a tanulásról szól, és nem vagyok benne biztos, hogy jó-e.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!