Keresés

Részletes keresés

Lauri10 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 100
Egy pár alkalommal fel kell 1x ébreszteni éjszaka. Többször is jól megdicsérni!!!
duit Creative Commons License 2010.05.04 0 0 99
Szia Midoriko3!

Már elég régen írtatok fent a fórumon, ezért nem tudom, hogy utolérlek-e??
Nagy szükségem/ünk lenne arra a csengőre, nem tudom, hogy van-e még belőle, mert 15e ft-ért én szívesen vennék. A sok mosás az utóbbi időben kicsit kezd a pénztárcám kárára válni. Légyszi írj a köv email címre, ha tudnál rajtunk segíteni porayjudit@gmail.com.
előre is köszönöm:
Duit
Midoriko3 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 98
Üdv!

Csak éjszaka pisil be a kisfiú?
Ultrahangon volt már? Nálunk például mindent rendben találtak és én rögtön a cseppcsengőt kezdtem használni, 6 és fél éves volt, két hét alatt leszokott. Ha érdekli, 15.000-ért tudok adni külföldről behozottat. A Heim Pálban 10 éves kor után írják csak fel, úgy tudom, azért elég furcsa, hogy ennyit kell várni :-(
asztalos-karpitos Creative Commons License 2010.01.26 0 0 97
Sziasztok

Olvasgattam a fórumot, és volna egy elég nagy problémám.
Egy elvált apuka vagyok és nálam helyezték el a kisfiamat, sajnos éjszakai bepisilési gondunk van.
Az édesanyja nincs túl jó hatással 2 hetente hétvégén megy hozzá.
A pszihológus mondta hogy az anyával van a gond de Ő mindent letagad.
Mivel az anyjával nem lehet értelmesen beszélni ezért ezt nekem kell megoldani.
Tudnátok nekem valai tanácsot adni mit próbáljak ki?
Volt amikor 2 hétig semmi, és utána egyszercsak zsinórba naponta.

Választ előre is köszönöm

Egy aggódó apuka
támogatás Creative Commons License 2010.01.25 0 0 96

Kedves Midoriko3!

 

Ha küldene egy telefonszámot az info kukac paralel.hu-ra akkor felhívnám. Üdvözlettel!

Midoriko3 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 95
Akit érdekel, nekem van teljesen új, bontatlan, külföldről behozott wet-stop3 készülékem, magyar használati útmutatót tudok hozzá adni (15.000.- +postaktg.).

Nekünk 2 hét alatt sikerült leszokni vele.
gorzsanya Creative Commons License 2008.10.12 0 0 93

 Köszi Kyra a gyors és alapos választ.

Kitartóan tovább próbálkozunk a siker reményében.

Remélem nemsokára mi is a pozitív eredményekről számolhatunk be,és tovább- adhatjuk a tapasztalatainkat sorstársainknak.

Üdv: Gorzsanya

Előzmény: kyriat (92)
kyriat Creative Commons License 2008.10.09 0 0 92
sziasztok.

ritkán, de benézegetek még:-).

A cseppcsengő nálunk lassan hatott. Nálunk csengő nélkül, születése óta csak nedves éjszakái voltak a gyermekünknek (kicsit több mint 6 éven át:-(). Mi próbálkoztunk a csengő előtt éjjeli 3x-i ébresztéssel-és pisiltettük--mégis bepisilt.., a kevesebb folyadék bevitelt is hozzátettük--ugyanúgy bepisilt...(lefekvés előtt 2 órával már semmit nem ihatott, este tilos volt a tej és a citrus gyümölcslevek.)
A csengőre 2 hét használat után kezdett ébredni, aztán az ébredés lassan annyira tényleges lett, hogy egyre kevesebb pisi folyt a bugyiba. Majd végül már a csengő megszólalása előtt ébredt. Mi 6 éves kor után kaptunk csak csengőt. Előtte a gyerekorvos nem akart foglalkozni ezzel, mint problémával. Azt mondogatta-majd kinövi.
Nálunk most már teljesen rendbe jöttek a dolgok. Az biztos, hogy a javulás lassan következik be, sőt utána is lehetnek néha visszaesések.

Másik válaszom:

Mi NEM vettünk csengőt(többen kérdezték privátban van e eladóm..).
A Heim Pál kórházba ha beutal a gyerekorvosotok kivizsgálásra-ott a kivizsgálás után INGYEN kikölcsönözhető 1-2 hónapra. Pár ezer ft kaukciót kell fizetni, hogy vissza is kerüljön a csengő. A kaukciót visszadják, amikor visszaviszitek.
Aki nem szeretne 10 ezreket belefektetni-annak biztos érdemes ezt az utat kipróbálnia.

mindenkinek gyors javulást kívánok, legyen mielőbbi csak száraz éjszakátok!

üdv
Kira
Előzmény: gorzsanya (91)
gorzsanya Creative Commons License 2008.10.09 0 0 91

Szia Kira!

Ha esetleg még visszaolvasgatsz erre az oldalra : nagyon szeretnék pár bíztató szót olvasni , hogy nálatok milyen lépésekben ment a leszokás.

Mi ugyanis 3 hete próbáljuk de annyira mélyen alszik a kisfiam, hogy reggel nem mindig emlékszik rá ,hogy "ébren "volt az éjszaka.

Ettől függetlenül viszont volt pár éjszaka amikor  csengetés nélkül is szárazon ébredt.

Mások tapasztalatát is szívesen venném a cseppcsengő használatával kapcsolatban!  

Előzmény: kyriat (88)
mézecske12 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 90

Szia!

Én itt vettem a fiamnak nyár végén.

http://www.dealtech.hu/wet_stop.htm

 

Régebben a Salus is forgalmazta, de az már megszűnt és gyógyászati segédeszközboltban sem találtam, őket pedig a neten és volt nekik.

 

méz

amarcsi Creative Commons License 2008.09.18 0 0 89
Vásárolni szeretnék csepp-csengőt. Kérem akinek van, de már nincs rá szüksége, vagy esetleg tud olyanról aki eladná, tisztelettel kérem keressen e-mail-ben a részletek megbeszéléséért. acelf@freemail.hu
kyriat Creative Commons License 2008.08.29 0 0 88

Nálunk 2 hónapnyi csepp-csengő használat után végül megszűnt az éjszakai bepisilés. Le se tudom írni milyen megkönnyebülés volt nekünk szülőknek és a gyereknek FŐLEG!

Kívánunk mindenkinek:- kitartás és türelem,( na és csepp csengő)!

Kira

Ammandina Creative Commons License 2008.08.29 0 0 87
Köszi, de 4,5 éves a úgy néz ki megoldódott a probléma, hetek óta nem pisilt be éjszaka és fel sem ébredt 10-12 órán át!!
Előzmény: Eleon Nóra (85)
zso70 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 86

Felhozom egy kicsit a topicot, valakinél valami változás? szoba-és ágytisztaság?

Eleon Nóra Creative Commons License 2008.02.13 0 0 85
Bocs, hogy belekotty. A lányom 8 éves. 6 éves korában vettünk emeletes ágyat. Minden éjjel pisilni jár, egyszer sem esett le, pedig van, hogy az értelem szikrája nincs a szemében, mikor kijön, gyakorlatice alva. Szóval ne parázz.
Előzmény: Ammandina (66)
kiryat Creative Commons License 2008.02.13 0 0 84

szia.

 

mi 6 éves fiunknál kezdtük el használni a csepp-csengőt. A szeklice egy hónap alatt se használt, még pici javulás se volt tőle.

Nekünk a gyerekorvosunk azt mondta hogy 5 éves kor felett lehet már kipróbálni.

Sajnos úgy néz ki hogy nálunk a csepp-csengő se jön be--1 hete használjuk--de a fiam nem ébred fel rá, pedig a másik szobába is hallani jól ahol mi alszunk. Így nálunk ez most annyit használ, hogy mikor jelezz a csengő--félalvó állapotba kivisszük pisilni, majd ruha csere és alvás. Ez kétszer éjjelente.

Kicsit ek is vagyok kenőndve, mert nagyon bíztam hogy a csengő javítani fog a helyzeten.

A Heim P. ból egyébként ki lehet kölcsözni--ha jártál már ott beutalóval ilyen ügyben.

Ha doktornő is rábólint --a gyerek esetét nézve.

 

gyors bepisilés nélküli éjjeleket nektek!

 

Kira

 

Előzmény: Adriennanyuka (83)
Adriennanyuka Creative Commons License 2008.02.12 0 0 83

Helló!

 

MÁr vagy 3 hete szedjük a szeklicemag-olajat napi 2x1 mokkáskanállal és semmi változás. Sajnos. Nem tudjátok véletlenül, hogy ezt a csepp-csengőt lehet-e hamarabb használni, mint 9-10 év. (Azt hallottam, hogy ennyi). Nekem 5 éves lánykának kéne. KÖszi!!!!!

Előzmény: Adriennanyuka (76)
Bébirépa2 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 82
Amma: ja, akkor érthető! :-)))

Nálunk nagyon vegyes a kép, pelust elhagytuk, vannak egyszeri kimenéses éjjelek(én ébresztem, magától az istennek se kelne), vannak kétszeri pisiléses éjjelek, a héten egyszer volt, hogy lefekvés előtt egy pisi és reggelig nyugi, most két napja még hajnali egy előtt bepisilt, ágyhúzás, reggelig nyugi.
Egyszerűen képtelen vagyok kifigyelni a szisztémáját.

Br
Előzmény: Ammandina (73)
Eszter03 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 81

Köszi, megpróbáljuk! Reméljük használ. Inkább ezzel kezdem el, mint a millió kivizsgálással, orvossal.... Majd ha nem használ, akkor muszáj lesz.

 

thaisia Creative Commons License 2008.01.30 0 0 80
Mivel a fiam már elmúlt hét éves, ezért adtam neki nem kávéskanálnyi mennyiséget. Testsúlyfüggő. Nem öntöttem tele a teáskanalat. Napi kétszer kapta. Sokáig kell adni, több hónapon át rendszeresen, hogy meghozza az igazi hatását. Mivel nem gyógyszer, mellékhatása nincs. Nálunk azonnal bejött, s így is kb. négy hónapon át szedte. Miután abbahagytuk, nem jött vissza. Az olajat kenyérbe téve kapta, mert másképpen nem volt hajlandó lenyelni. Megkentem vajjal  és lekvárral, hogy ne érezze az ízét. Volt, hogy az ételébe tettem. Forróba nem szabad. Nem biztos, hogy 1-2 napon belül használ, lehet, hogy csak kicsit később. Az sem kizárható, hogy nem használ. A másik fiam az asztmája miatt szedte, használt.
Anilee Creative Commons License 2008.01.29 0 0 79

szia.

 

valószínűleg a húgyhólyag falát teszi rugalmasabbá--de ez nincs leírva a használati útmutatóban. Csak annyi hogy népgyógyászati tapasztalatok igazolgják pozítiv hatását a gyermekkori eunerezis és a felnőttkori inkontinencia esetében. Továbbá szív és keringési problémákra. És légzés könnyítésre jó megfázás esetén.

(No én ezekből vontam le hogy valószínűleg ér és egyéb szervi rugalmasság növelő hatású lehet... )

Bioboltokban kapni pl.

Nem olcsó, egy kis üveg 1100ft.

Íze:szerintem szotyi ízű.

 

nekünk még mindíg nem használ, pedig közel 1 hónapja szedjük...

 

így most bevetjük a csepp csengőt is, amit a Heim Pálban elvileg ki lehet kölcsönözni..

 

Előzmény: Eszter03 (78)
Eszter03 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 78

Sziasztok!

Ez a szeklice olaj végülis mit csinál? Remélhetőleg nem pisil be a gyerek, ha szedi? Úgy értem, én rákerestem a neten, és nem írt sehol hasonló dolgokat. Egyébként hol veszitek? Drogériákban lehet kapni?

Köszi

 

zso70 Creative Commons License 2008.01.26 0 0 77

szia,

jajj, nem, a legkisebb kanállal adok neki ( enyém négy és fél éves, fiú, s sajnos az oviban is néha egy pici becsurog ) . Nálunk az a kávés/mokkás kanál. Tenap este adtam az elsőt, nem tudom van-e összefüggés, de jóval kevesebb pisi volt a pelusban. Levenni még nem mertem, majd kb 1 hét múlva. Vagy így rosszul csinálom?? Soha nem volt igazán éjjel szobatiszta, pontosabban 1-2 napra, de akkor is éjszaka kihordtuk kb 2x.

Nem hittem volna, hogy a 3. gyerkővel ilyen probléma lesz, főleg, hoyg a középső , lány 2 évesen totálisan szobatiszta lett :(

Előzmény: Adriennanyuka (76)
Adriennanyuka Creative Commons License 2008.01.25 0 0 76

Szia Zsu!

 

Én is adom a szeklicét, de a papírján 1 mokkáskanál van. Te mersz többet adni?

Előzmény: zso70 (74)
eszton Creative Commons License 2008.01.25 0 0 75

Amma, amikor levettem Marciról a pelust, kb egy hónapig ment ki minden éjjel pisilni, (illetve egy hétig be is pisilt), azóta viszont szinte sose, nagyon ritkán ébred éjjel pisilni. Szóval szerintem vedd le a pelust, és adj neki egy kis időt, hogy megszokja.

 

Előzmény: Ammandina (71)
zso70 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 74

sziasztok, a szeklice olaj mennyi idő alatt hat? vagy ti rögtön levettétek a pelust? 1 kávéskanállal adtok , ugye a gyerkőknek?

 

Ammandina Creative Commons License 2008.01.25 0 0 73
Azért ébredek, mert csecsemő van a háznál;-) De nem kell pisilnem
Előzmény: Bébirépa2 (72)
Bébirépa2 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 72
Amma, ha meg tudnám érteni egyénenként a szervezet ilyetén működését, szerintem már országos szaktekintély lehetnék...:-)
Jól értem, ha ingerre ébredsz, sem mész ki, vagy más miatt ébredsz? Ezt nem tudtam összerakni.
Br

u.i.: Avagy hogyan vitassuk meg felnőttkori pisilési szokásainkat :-)
Előzmény: Ammandina (71)
Ammandina Creative Commons License 2008.01.25 0 0 71
Bébirépa, én pont azért csodálkozom, mert én nem megyek még akkor sem, ha felébredek. Ezért gondolztam azt, hogy meg kell várni, hogy egyáltalán ne kelljen a gyereknek éjszaka pisilnie. De az ott olvasottak szerint lehet, hogy arra hiába várok, érettségiié mégsem lehet pelusos
Előzmény: Bébirépa2 (68)
Adriennanyuka Creative Commons License 2008.01.25 0 0 70
Sziasztok!

2 napja elkezdtem adni neki ezt a sáfrányos szeklicemagolajat. Eddig semmi haszon. Tegnap este nem adtam rá egyáltalán pelenkát. Mondjuk duzzogott is érte. Mondtam neki, hogy az olaj fog segíteni visszatartani, na erre azt mondta, akkor lefekszik pelus nélkül. Ez volt fél 9 kor. 11-kor kivittem pisilni. Még nem volt pisis, örültem is. De reggel 6-ra szépen úszott az egész ágy. :( Azért még reménykedem, hogy fog használni, de keveslem azt a napi 1 mokkáskanálnyit. Van itt egy anyuka, aki 2 x1 teáskanálnyit ad a gyereknek. Légyszi, ha ezt olvasod, mondd már el, hogy kitől hallottad, hogy lehet ennyit adni, mert a dobozon még a felnőtteknek is csak 2x1 mokkáskanálnyi van. Köszke!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!